Recenze Liftea – ŠAMPON a vlasový LOTION proti padání vlasů

Padají vám vlasy víc než je zdrávo? Pak se určitě začtěte do naší recenze produktů určených proti padání vlasů.

3. 10. 2020
Recenze Liftea – ŠAMPON a vlasový LOTION proti padání vlasů

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

 

Průměrný člověk má na hlavě 100–150 tisíc vlasů, které jsou v různých fázích životního cyklu, který se skládá ze tří hlavních částí: anagenní, katagenní a telogenní.

 

Anagenní nebo chcete-li růstová fáze, která trvá obvykle 3 až 7 let. Vlasová cibulka nacházející se ve spodní části vlasového folikulu se v této fázi aktivně regeneruje a vytváří vlasové vlákno a vlasy aktivně rostou, a to rychlostí cca 1 cm za měsíc. U zdravého člověka se v této fázi nachází asi 85 % vlasů.

Katagenní fáze trvá cca 2–3 týdny. Během ní vlasy přestávají růst a také se během této fáze nevytváří žádný pigment. Vlasové folikuly se zmenšují a jejich báze stoupá k povrchu kůže. V této fázi je 1–2 % procenta vlasů.

Telogenní fáze neboli fáze vypadávání trvá mezi 2–4 měsíci. Během ní se vlas uvolňuje, připravuje na oddělení od pokožky hlavy a vytváří se tak prostor pro růst nového vlasu. V závěru této fáze vstupuje vlasový folikul znovu do první fáze a začíná se vytvářet nový vlas. Pokud v tuto chvíli zůstává ve vlasové cibulce starý vlas, nově rostoucí ho vytlačí a životní cyklus vlasu začíná od začátku. 

 

Během telogenní fáze vlasy zůstávají v kartáči, ve sprše po umytí vlasů, dokonce i na oblečení. Jedná se o naprosto běžný proces obměny vlasového skalpu, kdy se staré vlasy vyměňují za nové. V této fázi je cca 14 % vlasů.

 

Příčiny nepřirozeného vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je tedy přirozený proces, co ale dělat, pokud vám vypadává víc vlasů, než je přirozené? Příčin nadměrného vypadávání vlasů může být celá řada – od zvýšeného stresu, nevhodné stravy, zvýšené tepelné zátěži při fénování, žehlení či kulmování, nedostatku vitamínů až po nevhodnou péči (zesvětlování, barvení). Jste si jistí, že vše děláte správně a přesto se vám zdá, že vám padají vlasy více, než je normální? Možná je problém v nevhodně zvolené vlasové kosmetice, kterou používáte.

Ačkoli se může zdát, že je jedno, jaký šampon používáte, není to tak. Existuje množství produktů v různých cenových hladinách. Jak tedy postupovat při výběru? Před koupí kosmetiky si určitě dejte tu námahu a přečtěte si složení jednotlivých výrobků.

 

V této recenzi...

...jsme se zaměřili na testování vlasové kosmetiky MARTIDERM z e-shopu Liftea, která je přímo určená na problémy s vypadáváním vlasů. Zvolili jsme šampon a lotion. Kombinace více výrobků z jedné řady je ideální, pokud chcete dosáhnout lepších výsledků. A jaký je výsledek po měsíci testování

 

ŠAMPON a vlasový LOTION proti padání vlasů MARTIDERM

Liftea - šampon proti padání vlasů MARTIDERM

 

 

 

 

Liftea - vlasový lotion proti padání vlasů MARTIDERM

 • Cena vlasového lotion: 799 Kč
 • Vlastnosti lotion:
 • Obsahuje kyselinu salicylovou pro silné a husté vlasy
 • Zpomaluje vypadávání vlasů
 • Posiluje vlasové kořeny a stimuluje růstovou fázi vlasu
 • Pro všechny typy vlasů
 • Neoplachuje se
 • Doporučené užívání alespoň 1× denně po dobu min. 3 měsíců
 • Bez parabenů
 • Balení vlasového lotion: 100 ml
 • Stránka produktu: MARTIDERM ANTI-HAIR LOSS Lotion proti padání vlasů UNISEX 100 ml

 

Hodnocení Jitky: ★★★★★

 

Vlasovou kosmetiku jsem testovala na polodlouhých, jemných, barvených vlasech se sklonem ke krepatění. V minulosti jsem vyzkoušela různou vlasovou kosmetiku od různých výrobců. U valné většiny produktů – především vlasových vod – jsem nikdy spokojena nebyla, protože jsem po nich měla vlasy zplihlé, nebo vypadaly mastně. Byla jsem proto zvědavá, jak si povede šampon a hlavně lotion od Liftea.

 

Liftea - vlasový lotion proti padání vlasů MARTIDERM

Vlasy jsou po šamponu pevnější

Šampon je krémově bílý s jemnou parfemací. Dle popisu by měl být pomocníkem proti stárnutí a vypadávání vlasů a napomáhat při obnově vlasů a prokrvení vlasové pokožky. Navíc by měl vlasy hloubkově hydratovat a napomáhat s produkcí kolagenu a kyseliny hyaluronové. Co mohu říct po měsíci používání?

Co se týká vlasů, které nacházím v kartáči, zde musím s potěšením konstatovat, že jich tam je cca o třetinu méně než před začátkem používání. Co se týká samotné kvality vlasů, pozoruji, že kvalita šla nahoru. Vlasy jsou pevnější, netřepí se, a jsou více hydratované. Snadněji se mi rozčesávají a tolik nekrepatí.

 

Účinky lotion mě překvapily

Z lotion jsem nadšená. Mechanický rozstřikovač funguje na jedničku, lotion vlasy nezatěžuje a po zaschnutí jsou vlasy krásné jako po umytí – tj. nezanechává žádný mastný film nebo něco podobného. U lotion je minimální doporučená doba léčby 3 měsíce. Zatím jsem tedy v ⅓ a musím říct, že jsem s výsledky spokojená.

Od produktů jsem nečekala zázraky, takže jsem byla mile překvapena, že se používání této kosmetiky odrazilo na kvalitě vlasů. Je sice pravda, že cena produktů je ve srovnání s běžnými šampony z drogerie o něco vyšší, nicméně myslím, že investice do kvalitní vlasové kosmetiky za to stojí.

 

Přidávám klady a zápory mého hodnocení:

ŠAMPON proti padání vlasů MARTIDERM

LOTION proti padání vlasů MARTIDERM

Decentní parfemace

 Nedráždí pokožku

 Hydratuje

 Po použití se méně krepatí vlasy

 Nezatěžuje vlasy

 Po použití nemá efekt mastných vlasů

Cena

Cena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Problematika nadměrného vypadávání vlasů se netýká jen pár lidí, a proto na tento problém zareagovali i výrobci kosmetických přípravků. Kromě testovaného šamponulotion, můžete doplnit svou péči o vlasy i pomocí aktivních sér v ampulkách nebo kapslích. V nabídce obchodu nechybí ani šampon proti lupům. Výběr produktů je více než pestrý. Pro který se rozhodnete vy?
 

Hodnocení Daniely: ★★★★

 

Vlasy… kdo by je nechtěl mít dlouhé a husté. Bohužel to není můj případ. Mé vlasy jsou jemné a v poslední době mi začaly více padat. Začala jsem z toho být docela nešťastná. A tak když mi mamka nabídla na vyzkoušení tuto vlasovou kosmetiku proti padání vlasů, neváhala jsem a šla do toho.

Jsem tedy spíše zastáncem přírodní kosmetiky a složení těchto produktů není úplně „zelené“, ale jsou bez parabenů, a navíc pokud by to mělo pomoct, tak se nebráním ani kosmetice s trochou chemie.

 

Obvyklé svědění hlavy – po použití šamponu je pryč

Vůně šamponu je trochu neobvyklá. Není špatná, ale takovou vůni byste od šamponu nečekali. Pění příjemně, tak akorát, a dobře se vymývá.

I přes mé menší výhrady ke složení musím říct, že pokožku nedráždí a ani nevysušuje. Celkově trpím na sušší svědící pokožku a to i naLiftea - šampon a lotion proti padání vlasů MARTIDERM hlavě. Po několika dnech používání svědění ustávalo. Šampon se tedy nebojím doporučit.

 

Lotion mate tělem, ale efekt je znát

Co se týče druhého produktu – vlasový lotion, tak abych byla upřímná, tak nevím moc co si o něm myslet. Jedná se o sprej, který má v krabičce násadu, jakou najdete třeba u spreje do krku. Díky této násadě sprej můžete nastříkat přímo na určitá místa. A jak jsem výše uvedla zvláštní vůni šamponu, tak vůně tohoto výrobku mi tedy vysloveně vadí. Chápu ale, že se jedná jakoby o „léčebný“ doplněk, který nemá žádný okamžitě viditelný efekt jako má šampon či balzám, a tak jej nanáším pravidelně každý den na kouty.

A nyní to hlavní. Padání vlasů. Tyto výrobky používám měsíc a myslím si, že je ještě brzy, abych viděla nějaké větší výsledky. Ale zdá se mi, že při vyčesávání mi na hřebenu zůstává méně vlasů než dříve a čeho jsem si všimla, jsou malé „baby“ vlásky v koutech, které jsem tam určitě neměla. Takže si myslím, že by to mohlo pomoci. Důležité je ale vytrvat. 

 

Něco málo o Liftea.cz

Pomocí zdravých potravin, nápojů, doplňků stravy a přírodní kosmetiky se Liftea být nápomocná lepšímu zdraví nás všech. Inspirací jsou pro Lifteu herbáře léčivých bylinek, které propojuje s tradičním českým bylinkářstvím a nejnovějšími poznatky z farmacie.

Z počátku to byly zejména léčivé čaje, které pomáhaly při nespavosti, nachlazení a dalšími neduhy. Dnes jsou součástí e-shopu Liftea také značky v BIO kvalitě a kromě potravin, různých pochutin (čokolády, ořechová másla a jiné dobroty) a přírodní kosmetiky také přípravky pro ekologickou domácnost, produkty určené pro děti, ať už dětské čaje, dětská kosmetika nebo plenky a plenkové kalhotky.

 

Články, testy, recepty…

Ponořte se do článků s tipy, doporučeními a radami na blogu Liftea. Kromě toho členové týmu Liftea sami na sobě testují výrobky, které najdete v e-shopu. Objevte také sekce zaměřené pouze na rady z oblasti beauty a vlasové péče, recepty na různé dobroty nebo herbář s popisem vlastností a léčivých účinků rostlin s jednoduchými recepty na různé mastičky či přípravky na různé bolístky.