Recenze Koření Králů: sada různých směsí koření

Koření a sušené bylinky v kuchyni je nezbytnost, oceníme hlavně jejich aromatičnost a variabilitu použití. Naše kolegyně vyzkoušela z e-shopu KořeníKrálů.cz hned několik druhů klasických i speciálních směsí koření a bylinek.

10. 4. 2021
Recenze Koření Králů: sada různých směsí koření

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Sušené bylinky a koření většina z nás používá téměř denně. Kolegyně Šárka ráda vaří, takže možnost vyzkoušet jak klasické, tak originální směsi koření z e-shopu KořeníKrálů.cz, pro ni byla radostná zpráva. Přečtěte si, co za druhy koření dostala a jak se jí líbilo.

 

Koření Králů – dárkové sady koření

Recenze KoreniKralu.cz: Dárková sada koření

 • Cena: od 250 Kč
 • Obsahuje několik druhů koření nebo sušených bylinek
 • Hodnocení Šárky: ★★★★★
 • Stránky produktů: Dárkové sady | Solomon

 

Balíček mi byl doručen velmi rychle, přivezla mi ho dopravní společnost WE-DO. Když mi balíček dorazil, byla jsem velice překvapena. Očekávala jsem malou krabici s kořením, ale dorazila krabice velká cca 40 × 20 cm. Při rozbalování jsem cítila spoustu příjemných a exotických vůní. Uvnitř balíčku bylo 7 dárkových krabic s kořením, které byly rozdělené do kategorií: Recenze KoreniKralu.cz: Luxusní dárková kazeta s kořením na přípravu masa, salátů a těstovin

 • ČESKÁ – 5 druhů koření pro česká jídla, jako je svíčková a guláš, 
 • CHILLI – 5 druhů chilli pro nadšence ostrých jídel s pálivostí od 500 do 90 000 jednotek, 
 • Jarní bylinky, 
 • GRILOVÁNÍ – na přípravu steaků i mletého masa a dalších pochoutek, 
 • SALÁTY – 5 druhů koření na přípravu masa, salátů a těstovin, 
 • Velikonoční sada koření 
 • a velká dřevěná bednička s kořením

Dárkové sady mají různé velikosti, pět dárkových krabic obsahuje vždy 5 druhů koření. Šestá dárková krabice je sezónní, v té byla velikonoční sada koření – směs na nádivku, směs na králíka a nakonec balíček na salát s rakytníkem. Poslední a nejlepší krabice nakonec byla ta největší. Bedýnka je ze dřeva s potiskem na vysouvacím víku. Uvnitř této krabice je 16 kusů kořenek. Tahle bedýnka je podle mě vhodná jako dárek pro milovníky vaření a dobrého jídla. Recenze KoreniKralu.cz: Sada koření na grilování a pečení

Z posledního balíčku s kořením jsem byla hodně nadšená. Nemohla jsem se dočkat až přítel přijede domů a společně něco dobrého uvaříme s kořením z bedýnky. Dřevěná bedýnka obsahuje rozmanitý výběr koření, které se v běžném obchodě nedají sehnat. Na sadě se mi líbil také design kořenek, hned jsem si je vystavila v naší nové poličce, který jsme dali do kuchyně. Za mě je to super dekorace :). Jediné co mě trochu zklamalo, byl plastový obal kořenek. 

Byla bych radši, kdyby byla možnost objednat i verzi s kořenkami skleněnými. Koření z plastových kořenek se po otevření jevilo jako prošlé, kvůli statické elektřině která působila na větší kusy koření, což dělalo dojem, že jsou v koření moli. Ale rychle jsem se uklidnila, když mi došlo, že to dělá ten plast a koření je čerstvé, krásně voní a žádní nezvaní hosté s něm nebydlí :).Recenze KoreniKralu.cz: Sezónní velikonoční koření

Z tak rozsáhlého výběru koření jsem samozřejmě nemohla vyzkoušet vše, ale jako první jsem při přípravě pečených brambor z trouby použila koření „Bylinkové brambory“. Koření obsahuje sušenou cibulku, která brambory krásně provoní a celkově směs brambory skvěle dochutí. Jen je potřeba brambory ještě dosolit, i když je na obalu napsáno, že směs obsahuje 20 % soli. Obvykle dávám na pečené brambory červenou papriku, sůl, česnek a nějaké bylinky. Ale tohle koření bylo pro změnu něco nového a určitě ho použiji i příště, jen mě mrzí že je ho tam relativně málo :), s kořením na brambory obvykle nešetřím. Recenze KoreniKralu.cz: Sada koření na saláty, ale i dušenou nebo zapékanou zeleninu

Brambory jsem měla jako přílohu ke krkovici, kterou jsem udělala na pánvi. Na maso jsem použila koření „Krkovička“ které je spíš určeno na grilování, ale i s přípravou na pánvi to je použitelné. Koření skvěle ochutilo maso, jen jsem trochu zase dosolovala. A jak jsem psala výše, koření „Krkovička“ se dá využít i na normální vaření. 

Shrnuto podtrženo, z tohoto koření jsem velice nadšená, je spousta variací, ve kterých se směsi dají využít. A to jak v české kuchyni, tak v italské kuchyni, na saláty a třeba i pálivá jídla. Už se těším až využiju další zajímavé koření, těším se na „Chimichurri“, „Bylinkové máslo“, „Svíčkovou“ a na směsi chilli. Chilli koření jsou v několika stupních pálivosti, jsou tu 4 stupně (1/10, 5/10, 6/10 a pak 7/10) a jsem zvědavá na tu nejsilnější, je nazvaná Chilli Birdeyes, jsou to sušené malé papričky. Další chilli kořenky jsou sušená vlákna, mleté chilli a chilli vločky.Recenze KoreniKralu.cz: Sada koření pro čekou kuchyni

Variací je tedy opravdu mnoho. Jediné co mě trošku mrzí, že žádné koření nebylo takové to klasické pro každodenní vaření. Ale na druhou stranu, mají se zkoušet nové věci, takže si aspoň zpestříme naši nudnou kuchyni :-). Určitě to znáte, pořád vaříte stejná jídla pořád dokola a říkáte si, že by to chtělo nějak zpestřit. S tímhle kořením budete mít chuť zkoušet něco nového a určitě najdete další nové suprové recepty které zařadíte do vaší běžné rutiny. Já jsem například přidala chilli con carne. Dělám ho ve zdravé variantě bez polotovarů – jen maso, kukuřice, protlak, fazole, rýže plus koření. Tím vytvořím úžasnou kombinaci skvělého jídla :). Doporučuji vyzkoušet jak jídlo, tak i kořenky.

Recenze KoreniKralu.cz: Směs koření s jarními bylinkamiV e-shopu mají i klasické koření, které se prodává každé zvlášť. E-shop má hezké uživatelské prostředí, vše je hezky rozděleno do kategorií, ve kterých jsem se při hledání snadno vyznala. Mají pěkně vyfocené produkty a u každého z nich se podíváte, jak koření vypadá. I popisy jsou velmi dobře udělány. Můžete si vybrat, zda chcete koření koupit v sáčku nebo v kořence – jako ty, co jsem dostala já. To je právě na tomto dárkovém balení skvělé – kořenky nevyhodíte, ale zůstanou vám pro další použití. Navíc si můžete dokoupit další koření v sáčku a tím kořenky znovu použít klidně na stejnou směs. Tohle je pro mě skvělé zjištění, protože jsem si oblíbila koření na brambory :). U každé směsi koření píšou, z čeho se skládá a hlavně je to koření čerstvé a kvalitní. Na výběr je malé i velké balení a v poměru cena a kvalita je to podle mě výborné. Takže Koření králů dávám 5 hvězdiček :).

 

Něco málo o e-shopu Koření králů

E-shop KořeníKrálů.cz nabízí spoustu druhů koření a bylinek, ať už samostatně nebo ve směsích. Všechno koření, které do Česka putuje z celého světa, pečlivě vybírají. Navíc si v KořeníKrálů.cz dávají záležet, aby dodávaná surovina měla kompletní atesty z certifikovaných laboratoří a například aby surovina obsahovala prvotřídní čisté koření a ne zbytkové části, typicky stonky a skořápky. To zaručuje voňavé bylinky bez stonků, sytě červenou papriku nebo aromatický a silný pepř. Recenze KoreniKralu.cz: Sada chilli koření

 

A co v e-shopu najdete?

Například klasiku jakou je bazalka, bobkový list, jalovec apod. Některé bylinky či koření jsou sušené mrazem, což zachovává produktům barvu, kterou mají za čerstva. Za všimnutí stojí také směsi koření, některé známější a i některé pro nás exotičtější. Uveďme například směs koření garam masala, citronový pepř, čokoláda a skořice, ostré kari, levandulová sůl nebo originální směsi určených na grilování, saláty, těstoviny a mnoho dalších. Žádná směs neobsahuje glutaman, škrob ani barviva.

U každého produktu je výběr – balení v sáčku nebo v kořence a oboje v několika velikostech. Standardem je také uvedení složení směsi koření, u jednodruhového koření a bylinek se navíc vždy dozvíte i jeho možnosti použití, odkud pochází a hodnocení zákazníků.

 

Klasika vs. nějaké to experimentování

Kořenící směsi si v Koření Králů míchají převážně sami, takže přesně vědí, co každá směs obsahuje. Inspirací jsou jim jídla z celého světa, někdy dokonce experimentují a zkoušení nového a nepoznaného. Základem toho je ale dlouhé testování, než novou směs pustí na světlo světa.