Recenze prémiového kolagenu z Inca Collagen

Kolagen je v posledních letech velmi populární složkou péče o vlasy, pleť i nehty. Je jedním z přírodních proteinů, který podporuje regeneraci, udržuje pevnost a pružnost pokožky, vlasů, nehtů a dalších tkání. Naše kolegyně Eva pro vás testovala kolagen z e-shopu Inca Collagen.

12. 8. 2023
Recenze Inca Collagen

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

S věkem se hladina kolagenu v těle snižuje, vznikají vrásky, vlasy ztrácejí lesk, ochabuje svalstvo, zhoršuje se stav kostí i kloubů a objevují se i další nežádoucí změny. Proto již pár let zkouším jako prevenci různé kolagenové doplňky.

Poslední dva měsíce jsem měla možnost otestovat jeden z nejlepších produktů tohoto druhu na našem trhu – mořský kolagen od firmy Inca Collagen. Jedná se o vysoce kvalitní produkt, který se zpracovává tzv. „studenou technologií” tak, aby byla zachována jeho biologická struktura. Díky ní je nejvíce podobný lidskému kolagenu.

Měsíční balení obsahuje třicet sáčků po 3 g. To jsem velice uvítala, protože jsem tím pádem na dovolené nemusela kúru přerušovat, ale stačilo si vzít s sebou jen pár sáčků do kabelky. Pak už zbývá jen každý den rozpustit obsah jednoho sáčku ve sklence vody či džusu a zařadit pravidelné užívání do svého denního režimu.

Narozdíl od jiných podobných doplňků stravy není chuť nijak rušivá, ani nepříjemná. Přiznám se, že ze začátku jsem byla mírně skeptická, nicméně výsledky se pochopitelně nedostaví hned. Jsou znát až cca po minimálně třech týdnech užívání. A musím říci, že nakonec předčily má očekávání.

Vlasy

Kolagen je základním stavebním kamenem vlasových folikulů, a proto výrazně pomáhá udržovat vlasy zdravé a silné. Tím jsou také lépe chráněny proti poškození, které může způsobit např. příliš horký fén či jiné stylingové nástroje. Po pár týdnech užívání kolagenu jsem u svých původně tenkých a lámavých vlasů zaznamenala výraznou změnu. Vlasy jsou teď silnější, lesklejší a tím pádem vypadají zdravěji. Jsou i měkčí na dotek a redukovalo se i třepení konečků.  Dokonce mám pocit, že  i rychleji rostou.

Nehty 

Mám přirozeně křehké nehty, které se snadno lámou. Kolagen má na pevnost a strukturu nehtů velký vliv, proto jsem na výsledky byla hodně zvědavá. Celkové zlepšení opravdu přišlo. Nehty jsou pevnější, méně náchylné k lámání či třepení. Nehty rychleji rostou, získaly lesk a zdravější vzhled. Zmizely i bílé skvrnky, které jsem místy na nehtech mívala. Méně se tvoří záděry na kůži kolem nehtového lůžka.

100% čistý prémiový kolagen v prášku

100% čistý prémiový kolagen v prášku

  • balení obsahuje 30 sáčků
  • 100% mořský kolagen bez přísad
  • prémiový třísložkový kolagen z ověřených zdrojů (obsahuje kolagen typu I, II, III)
  • bioaktivní (živý) kolagen, který se výborně vstřebává
  • denní dávka obsahuje 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagenu

Nakup s cashbackem

Pleť

Moje smíšená, problematická pleť, má sklon k tvorbě suchých míst, akné a dalším kožním problémům. Po pár týdnech užívání kolagenu jsem si všimla, že se pokožka stala hydratovanější a jemnější. Také jsem zaznamenala zlepšení v textuře pleti – je hladší, zářivější a získala zdravější vzhled.

Co se týče akné, tak se mi zdá, že se užíváním kolagenu mírně snížilo, ale stále se občas objevuje. Nicméně, obecně jsem s výsledky na mé pleti velmi spokojená. Kolagen mi pomohl vyhladit jemné vrásky, dodal pokožce zářivý a vitální vzhled. Vyrovnal barevný tón pleti a snížil projevy pigmentace. A má pleť teď také lépe reaguje na stres a vnější negativní vlivy. 

Mořský kolagen má pozitivní účinky nejen na vlasy, nehty a pokožku. Působí i na klouby a chrupavky a funguje tak jako prevence vzniku degenerativních onemocnění. Samozřejmě výsledky při užívání kolagenu mohou být u každého odlišné. Závisí na mnoha faktorech včetně věku, stravovacích návyků, životního stylu i genetických dispozic.

Mořský kolagen jsem vyzkoušela doslova „na vlastní kůži”, proto už teď vím, že mi tento doplněk stravy opravdu všestranně pomáhá, a proto je pro mě skvělou volbou i do budoucna. Cena měsíčního balení je sice trochu vyšší, nicméně v e-shopu lze pořídit i cenově výhodnější balení na několik měsíců.

Zároveň s tím se dá objednat i IncaPet Collagen, který je svou speciální recepturou určen pro naše domácí mazlíčky, pro zlepšení kondice a stavu jejich kloubů, kůže a srsti. 

Celkové shrnutí

  • vyhladil jemné vrásky
  • dodal zářivý vzhled
  • vyrovnal barevný tón
  • vyšší cena

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

IncaCollagen.cz logo

O IncaCollagen.cz

Produkty Inca Collagen jsou vyrobeny ze 100% rybího hydrolyzovaného kolagenu typu I, II, III bez dalších přísad.  Inca Collagen chválí hlavně ženy, které oceňují, že po něm mizí strie, zlepšuje stav, vlasů, nehtů a pleti. E-shop nabízí kolagen jak pro lidi, tak pro zvířata.

Podobné články