Recenze kolagenu, se kterým to nebude psí život

Sháníte kvalitní mořský kolagen pro svého psa, kočku nebo koně? Pak jste tady správně. V naší recenzi je dozvíte o doplňku Inca Collagen, českého výrobce, který nabízí kolagen pro zvířata, ale i kolagen pro lidi.

13. 11. 2021 Alžbeta J.
Recenze kolagenu, se kterým to nebude psí život

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nedávno jsem dostala možnost recenzovat produkty od Inca Collagen. Tedy… ne já, ale můj pes Marley. Tento mého srdce šampión je výmarský ohař a už sedm let žije se mnou v jedné domácnosti a spává ve stejné posteli. Kvůli mému měkkému srdci je často rozmazlovaný, proto se přiznám, že často sní i něco navíc, než ve skutečnosti potřebuje. Pamlsky si vyprošuje věčně smutným pohledem a náznak radosti mu ve tváři vykouzlí jen jídlo. Veterinář nás před časem upozornil, že by si Marley měl dávat pozor na svoji váhu, kvůli které jeho klouby mohou v budoucnosti trpět. Produkty Inca Collagen tedy přišly právě včas.

 

Incapet Collagen: mořský kolagen pro domácí mazlíčky

Marley si nemůže stěžovat na psí život. Odkdy se na nás poprvé podíval těma svýma modrýma očima, věděli jsme, že to nebude jednoduché. Dobil naše srdce a rozhodl se využívat tento svůj potenciál pro získání jídla. Celý jeho vesmír se stal jídlo-centrický a tomuto základnímu instinktu podřizuje všechny své denní aktivity. Na procházku například jde jen tehdy, když vidí, že si do kapsy dávám jeho granule. Když ho obdaříme pamlskem, vykouzlí jeden ze svých zřídkavých úsměvů. Většinu času se totiž tváří velmi smutně (nesmíme se ale nechat oklamat, je to jeho taktika na získání jídla).

Výmarský ohař je velmi aktivní plemeno a je nejvíc šťastný s aktivním člověkem. Denně potřebuje aspoň 10 km pohybu, aby byl večer unavený a v noci nevyváděl. No a samozřejmě nejde o žádného malého psa, jeho váha se pohybuje kolem 38 kg. O již zmíněné fyzické aktivitě a přibírání na váze kvůli jeho mlsnému jazýčku dostávají jeho klouby pořádně zabrat. Není se pak čemu divit, že s přibývajícím věkem klesá i jeho chuť po fyzické aktivitě. Doma jsme proto začali uvažovat, co dělat, abysme ho co nejdéle udrželi v co nejlepší kondici. A tak nás napadlo nás vyzkoušet  kolagen pro zvířata.

Incapet Collagen: mořský kolagen pro domácí mazlíčky

Incapet Collagen: mořský kolagen pro domácí mazlíčky

 • Obsah balení: 90 g (30 sáčků)
 • Doporučené dávkování: 1 sáček (3 g) 1× denně nebo podle hmotnosti zvířete
 • Prášek je možné použít v suché podobě nebo ho rozpustit ve vodě

1 260,00 Kč

Nakup s cashbackem

Kolagen pro zvířata

Kolagen pro zvířata hraje zásadní roli při regeneraci kloubů, chrupavek a i pro udržení dobré kondice pohybového aparátu. U zvířat s dostatkem kolagenu se prodlužuje fáze kvalitního života i do vyššího věku bez omezení – bezbolestný pohyb, snížení rizika zranění, rychlá regenerace tkání a šlach nebo kloubů. Kolagen je stejně důležitý pro menší druhy zvířat jako jsou kočky nebo psi, tak i u větších zvířat, u kterým se výrazněji projevují problémy s pohybovým aparátem. Užívání kolagenu je spojeno s účinky, které mají vliv jak na fyzickou výkonnost a celkové zdraví, tak na vzhled zvířete.

Kolagen pomáhá k:

 • posílení kloubů, chrupavek, měkkých tkání u zvířat,
 • zpevnění kostí,
 • posílení zubů,
 • pomáhá po zákrocích a zlepšuje hojení pooperačních ran,
 • zvířatům s vysokou fyzickou zátěží pomáhá lépe se regenerovat,
 • při poranění končetin a pohybového aparátu, například opuchnutí kloubů, dysplazii beder, luxaci čéšky, ale i při degenerativním onemocnění kloubů, zlepšuje rekonvalescenci,
 • starším zvířatům pomáhá viditelně zlepšit mobilitu,
 • pomáhá i lépe regenerovat pokožku kožních onemocnění zvířat,
 • pomáhá ke krásnější srsti, hřívě nebo ocasu,
 • zpevňuje drápy nebo kopyta zvířat.

Co na to Marley?

Marley celé dva měsíce svým čumákem čmuchal všechny potřebné informace do této recenze a ochotně se se svými zjištěními se mnou podělil. Protože už sedm let žijeme v jedné domácnosti, jeho psí řeči rozumím plynule na úrovni B2. Marley mi sdělil následující:

„V první řadě bych chtěl pochválit fakt, že kolagen je ve formě prášku. Víš dobře, že já na tabletky příliš nejsem a když mi ten hnus vhodíš mezi granule a tváříš se, že o ničem nevíš, urážíš moji i svoji inteligenci. Jasně, vím, že mi chceš pomoct. Já jen nerozumím, proč to stále vyrábějí tak chuťově nedobré. Nesnáším to skoro stejně jako hrášek, brrr! Tohoto prášku jsem si teda skoro vůbec nevšiml a vůbec mi nevadil při vychutnávání mých večeří.

Musíš vědět, že už mi lásko není 20 let… No a časy, kdy jsem denně zaběhl půlmaraton jsou už teda dávno minulostí. Podle Pedigree kalkulačky psího věku jsem se svými 54 lidskými roky už pes senior. K mojí tělesné váze jsou 2 balíčky kolagenového prášku denně skvělý nápad, abych si udržel nějakou kondici aspoň do osmdesáti. 

Kromě toho, že se cítím lépe, mám mnohem hezčí srst, za což bych Ti chtěl speciálně poděkovat – minule si mě totiž na procházce prohlížela sousedovic fenka (vždy jsem věděl, že po mě jede). Je pro mě skvělým zjištěním, že ještě i v mém věku se po mně fenky ohlížejí. Kromě toho, že se mi tedy ráno  lehčeji vstává z tvojí postele (ne, nezačnu už konečně spát ve svém pelechu), se teda cítím i krásnější. I když Ty si mi vždycky říkala, že jsem ten největší fešák na světě.

Věřím, že mi s tímto kolagenem energie vydrží ještě dlouho. Abychom mohli i nadále společně o půlnoci vyjídat ledničku a přes den cenit zuby na pošťačku, která přináší šeky za elektřinu.

Mimochodem – líbilo se mi i balení, byla to rozkošná krabička. Ano, byla. Najdeš ji roztrhanou pod gaučem.“

Něco málo o e-shopu IncaCollagen.cz

Inca Collagen je výživový doplněk je formě hydrolyzovaného kolagenu, který ovlivňuje obnovu buněk, regeneraci a výživu pleti, pokožky, nehtů, vlasů a je prospěšný i během kojení. Naše tělo si kolagen přirozeně vytváří samo. Jeho produkce se ale po 25. roku života snižuje o 1,5 % každý rok a začínají se objevovat známky stárnutí. Pravidelným doplňováním bioaktivního kolagenu můžeme tento proces výrazně zpomalit a omezit. 

Inca Collagen je kolagenový výživový doplněk stravy pro lidi. Jedná se o 100% mořský kolagen v prášku na pití. Kolagenový doplněk pro zvířata nese název Incapet Collagen a je vhodný pro psy, kočky a koně.

Výrobek obsahuje 100% rybí kolagen v prášku. Jedná se o prémiový třísložkový kolagen (obsahuje kolagen typu I, II, III). E-shop zaručuje nejlepší poměr kvality a ceny, který je ověřený zákazníky.

Typy kolagenů a k čemu slouží

V současnosti je známo přes dvě desítky typů kolagenů, které jsou obsaženy v různých živočišných tkáních. Pro člověka jsou nejdůležitější tři typy kolagenu:

 • Typ I – tvoří 90 % kolagenu v těle. Je složen z hustých vláken, které vytvářejí strukturu kůže, šlach, chrupavky, zubů a pojivových vláken.
 • Typ II – je tvořen volnějšími vlákny, které se nachází v chrupavce.
 • Typ III – vytváří strukturu svalů, orgánů a tepen a je obsažený v rychle rostoucích tkáních. Tento typ kolagenu je zastoupen hlavně v mládí, později ho nahrazuje kolagen typu I.

Kolagen si naše tělo dokáže vytvořit samo, potřebuje k tomu však vitamín C a přísun bílkovin. Z běžné stravy jej doplňujeme dostatečným příjmem ovoce a zeleniny, masa, mléčných výrobků a rostlinných proteinů ze soji a luštěnin. Nicméně existuje spousta faktorů, které produkci kolagenu v těle brání. Je to zejména nadměrná konzumace rafinovaných sacharidů a cukru, nadměrné opalování bez dostatečné ochrany před UV zářením a kouření. Zejména z těchto důvodů je zřejmé, že přirozená tvorba kolagenu je pro tělo omezená, proto je vhodné je doplnit v podobě kvalitních doplňků stravy.

Alžbeta J.

Autor Alžbeta J.

Alžbet je skrytá influencerka, skrytá až tak dobře, že její profil objevilo jen něco přes 250 sledovatelů. Pochází z města pod horami Ružomberku, takže je velkou fanynkou pobytu na čistém vzduchu. Protože ji každou noc trápí noční můry o růstu cen nemovitostí a potřebuje šetřit, využívá hlavně možnosti levných letenek a nakupování s cashbackem. Často ji tedy přes víkend na Slovensku nezastihnete, protože si v nějaké evropské metropoli pase oči na přitažlivých mužích.

IncaCollagen.cz logo

O IncaCollagen.cz

Produkty Inca Collagen jsou vyrobeny ze 100% rybího hydrolyzovaného kolagenu typu I, II, III bez dalších přísad.  Inca Collagen chválí hlavně ženy, které oceňují, že po něm mizí strie, zlepšuje stav, vlasů, nehtů a pleti. E-shop nabízí kolagen jak pro lidi, tak pro zvířata.

Podobné články