Recenze Hotels.com - Poznávací zájezd do Říma

Uvažujete nad dovolenou během chladnějších měsíců, ale nechcete utrácet za drahé exotické dovolené? My jsme v únoru vyzkoušeli Itálii a velmi se nám tam líbilo. Inspirujte se levným ubytováním přímo v srdci Říma a objevujte nové země spolu s námi a s cashbackem.

7. 3. 2019
Recenze Hotels.com - Poznávací zájezd do Říma

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Uvažujete nad dovolenou během chladnějších měsíců, ale nechcete utrácet za drahé exotické dovolené? My jsme v únoru vyzkoušeli Itálii a velmi se nám tam líbilo. Inspirujte se levným ubytováním přímo v srdci Říma a objevujte nové země spolu s námi a s cashbackem.

Hotels.com - skvělá volba ubytování

Hotels.com je předním poskytovatelem ubytování po celém světě. Ve své nabídce dává na výběr nejen skromným cestovatelům s nízkým rozpočtem, ale i náročným objevitelům tajných zákoutí nebo nadšencům pohodlných skvostných a přepychových pokojů. V nabídce Hotels.com naleznete jak hotely a penziony, tak i kempy, ubytovny, rekreační domky či vily.

Jak si zarezervovat ubytování přes Hotels.com?

Vyhledávání na stránkách Hotels.com je velmi jednoduché. Za velké pozitivum považujeme vyhledávání v českém jazyce. I když angličtina v dnešní době vládne světem, stále může dojít k zmatkům, hlavně pokud ubytování nehledáte každý den. Stránky jsou však velmi přehledné. Hned na úvodní obrazovce máte možnost vybrat místo, ve kterém se chcete ubytovat a zvolit i konkrétní termín ubytování s počtem pokojů a osob. Hotels.com už následně udělá vše za vás a vyhledá konkrétní nabídky dostupného ubytování. V levé části obrazovky si následně můžete zvolit další kritéria pro vyhledávání. Například jestli si přejete snídani, bazén nebo parkování zdarma, kolikahvězdičkový hotel preferujete, typ ubytování, a dokonce i konkrétní lokalitu ubytování. Po zadání klíčových kritérií si už můžete vybírat z množství nabídek, které vám Hotels.com připraví. Pokud váháte, kam se letos vydat, nechte se inspirovat akční nabídkou hotelů v Londýně, zájezdy Last Minute, nebo třeba právě Eurovíkendy. Po výběru vhodného typu ubytování stačí jednoduše kliknout na "Rezervovat", zadat osobní údaje, e-mailovou adresu, telefonický kontakt, platební údaje a závazně rezervaci potvrdit. Po tomto kroku dostanete potvrzení rezervace do e-mailové schránky a můžete se těšit na nové zážitky.

Tentokrát jsme se na našich cestách nerozhodli ubytovat přes populární Booking, ani FiroTour či JustAway - portály, které také na Plné Peněžence nabízejí cashback, ale zkusili jsme ubytování s odměnou přes ověřený světoznámý Hotels.com. Ubytování s Hotels.com nám poradili známí, kteří tohoto poskytovatele pravidelně využívají a jsou s ním nadmíru spokojeni. Rada to byla výborná, protože i nás cestování s Hotels.com nakonec nadchlo.

Jak si ale správné ubytování na Hotels.com vybrat a dovolenou si díky němu dokonale užít?

Ubytování v srdci Říma v elegantním italském stylu

Naše cesty vedly začátkem února do Říma. Jelikož Itálii milujeme, chtěli jsme se jí přiblížit co nejvíce, proto jsme hledali něco typického v italském stylu, přičemž pro nás bylo důležité, abychom byli blízko centra, a mohli tak Řím poznávat po vlastních. Také jsme preferovali možnost snídaně, ideálně již zahrnuté v ceně ubytování bez dodatečné platby na místě. Hotels.com pro nás vyhledal množství nabídek ubytování a abychom si volbu usnadnili, seřadili jsme si nabídky hezky od nejnižší ceny.

Téměř okamžitě nás oslovily pokoje blízko Kolosea. Ubytování Santi Quattro Apartment & Rooms - Colosseo se nachází zhruba 15 minut chůze od historického centra Říma, nabízí samostatné parkování (za poplatek), vlastní koupelnu, klimatizaci, TV a wifi zdarma. Pokud si nepotrpíte na připravené snídaně, můžete si při tomto typu ubytování vybrat možnost vlastního stravování. My jsme však upřednostnili kontinentální snídaně v ceně a nelitovali jsme. Cena tohoto ubytování byla přibližně 4 000 Kč pro dvě osoby na tři dny a dvě noci.

Rezervace ubytování proběhla hladce, krátce po dokončení nákupu jsme dostali informaci o potvrzení rezervace a nemohli jsme se dočkat, až nám historický Řím padne k nohám :) Ubytování jsme hledali na poslední chvíli, jen pár týdnů před naším odjezdem do Říma. Jelikož jsme se však rozhodli pro cestování v únoru, potěšila nás široká nabídka dostupného ubytování.

Výhodou cestování v chladnějších měsících je nepochybně cena ubytování. Během hlavní sezóny jsou často hotely přeplněné a ceny vysoké. I cashback je zpravidla vyšší za ubytování mimo sezónu. Hotels.com poskytuje 2–3% cashback, podle toho, zda jde o rezervaci ubytování s věrnostními body, nebo bez nich. Hotels.com poskytuje ještě jednu velkou výhodu, například oproti Booking. Pro členy poskytuje akci "Nasbírejte 10 nocí a získejte 1 zdarma." Je na vás, zda absolvujete jeden pobyt v různých hotelech, nebo 10 různých pobytů, s členstvím si můžete vychutnat jednu noc zdarma. Navíc termíny uplatnění nejsou nijak limitovány, takže si s plánováním nemusíte lámat hlavu a uvažovat nad expirací. Pro členy, kteří odebírají newsletter, má Hotels.com připravenou i další akci - "Tajné ceny". U vybraných hotelů se tak zobrazí výjimečná cena, která je nižší než pro běžné zákazníky Hotels.com.

 

Koloseum na dosah ruky a pohostinní lidé

Naše návštěva Říma trvala sice pouhé tři dny, ale pro poznávací zájezd, při kterém chcete vidět a poznat hlavní kulturní památky a historická místa, to bohatě stačilo. Z letiště jsme se autobusem přemístili na hlavní železniční stanici Termini a následně metrem cestovali jednu zastávku ke Koloseu (zastávka Colosseo).

Naše ubytování se nacházelo od této zastávky necelých 10 minut chůze. Místní Římané nám navíc ochotně poradili, kterým směrem se vydat. Recepční byl velmi příjemný, kromě základních informací nám poskytl pár užitečných rad v angličtině. Například jak "přežít" v Římě, že je důležité doklady a peníze nosit u sebe v kapsách, ne v tašce nebo batohu a tak podobně :)

Prostorný pokoj v moderním italském stylu s oknem, které zdobily mohutné závěsy, se nacházel v apartmánu s dalšími dvěma pokoji. Měli jsme však k dispozici vlastní koupelnu, která byla taktéž prostorná a čistá.

Náš výlet v Římě proběhl bez problémů, zkusili jsme typické italské těstoviny, pizzu i víno, a kromě Kolosea, které nás ohromilo hned po výstupu ze zastávky metra, jsme navštívili i Fontánu di Trevi a Forum Romanum. Dokonce jsme se pěšky prošli až do Vatikánu, i když se tam můžete jednoduše přepravit i metrem.

Snídaně byly jednoduché, ale vynikající. Pokud tedy nejste nároční a stačí vám žaludek nastartovat pečivem, šunkou, sýrem, jogurty a croissantem, určitě takový výběr oceníte. Navíc vás obslouží velmi milá a příjemná dáma, která vám ochotně nabídne kávu či čaj a obdaruje vás milým úsměvem.

Naše návštěva v Římě měla pouze jednu jedinou nevýhodu. Zažili jsme proměnlivé počasí s občasným deštěm, to však vyřešila návštěva kavárny s chutnou italskou kávou. Cestování s Hotels.com jednoznačně doporučujeme a určitě ho rádi využijeme i při naší budoucí cestě.