Soutěžní recenze s Florea.cz: kytice narcisů

Mrkněte na naši recenzi květin z online květinářství Florea. Tentokrát jsme dostali kytici se 100 narcisy. Zároveň se dozvíte podmínky soutěže a o jakou cenu se hraje

20. 3. 2021
Soutěžní recenze s Florea.cz: kytice narcisů

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Jaro už pomalu vykukuje zpoza dveří, a tak dnešní recenze přijde vhod. Určitě tedy všem milovníkům jarních květin. Mezi první jarní květiny rozhodně patří narcisy, o nichž je tato recenze a soutěž. Přečtěte si, jak hodnotí kytici narcisů z e-shopu Florea, jednom ze zapojených obchodů na cashbackovém portálu Plná Peněženka, naše kolegyně Lenka.

 

Výherce soutěže

Blahopřejeme

 

O co se v soutěži hraje?

V rámci této soutěžní recenze vybereme jednoho výherce, který dostane kytici 100 narcisů z e-shopu Florea.

 

Jak můžu vyhrát?

Je to jednoduché. Vybereme toho z vás, kdo v období mezi 20. 3. a 24. 3. 2021 nakoupí v e-shopu Florea.cz přes Plnou Peněženku. Podrobné podmínky soutěží najdete ZDE.

 

Kytice 100 narcisů zlatavé barvy

Recenze Florea: Kytice 100 narsiců

 

Květinářství Florea už nějakou dobu znám, ale vlastně jsem ještě nikdy online květiny neobjednávala. Vždy když nějakou kytici potřebuji, zajdu klasicky do květinářství a tam si ji nechám uvázat na počkání. Jenže to znamená, že pokud chci někomu udělat radost třeba v den narozenin, tak musím vše zařídit v ten den nebo nejdéle den před tím. A když chci udělat radost někomu na druhém konci Česka, může se to stát docela náročným úkolem. Takže logicky je nasnadě doručení kytice kurýrem. Zároveň se tím umocní moment překvapení :-).

Možnost recenzování kytice z Florei tak pro mě byla ideální příležitostí vyzkoušet si nejprve na sobě, jak doručování kytic funguje. K tomu jsem se věděla, že budu recenzovat narcisy. Není nic hezčího, než v očekávaném příchodu jara dostat narcisy – jedny z poslů jara. Recenze Florea: Kytice narcisů s návodem

První překvapení mi Florea nachystala během odpoledne chvíli po objednání. Dostala jsem textovou zprávu o tom, že mi kytici doručí hned následující den. Takže doručení za míň než 1 den od objednání? Takovou rychlost jsem nečekala. Při objednání jsem totiž den doručení neřešila. Prostě až to přijde, tak to přijde… Následující den jsem teda trpělivě vyčkávala, jestli v uvedeném časovém rozmezí kurýr přijede.

A přijel, resp. přijela. Milá kurýrka mi při předání kytice ještě navíc dopodrobna řekla, jak se o kytici starat, aby rozkvetla. To bylo další milé překvapení, ale zároveň nečekaně spousta informací navíc. Naštěstí ke květině přiložili kartičku s návodem s péčí o řezané květiny. Takže jsem si všechny informace nemusela pamatovat. No, stejně jsem skoro utíkala domů s hlavou jako balon, abych udělala vše, co mi řekla. Než to celé zapomenu.

Podle doporučení jsem doma narcisům seřízla konce a dala do vody s přibalenou výživou. Navíc přímo na obalu bylo napsáno, kam až květiny seříznout a jak velkou část kytice ponořit do vody. Tohle musí zvládnout i úplný neználek jako já.

Jak jsem si dodatečně zjistila, kytice se přepravují tzv. na sucho a dodržují se speciální podmínky pro prodloužení životnosti květin. To znamená, že před přepravou květiny neplavou ve vodě a nejsou ani na světle, jako to běžně vidíme v květinářství. Místo toho jsou „uspané“ v chladu a temnu umístěné na výživném a dezinfekčním roztoku. Takto uložené květiny v klidu čekají na nového majitele. Celý způsob přepravy na sucho líp popisují v tomto videu, který doporučuji ke shlédnutí:

 

Ale zpět k mým narcisům. Obávané se stalo skutečností… pro tak objemnou kytici nemám dostatečně širokou vázu. Musela jsem si vypomoct jinak. :) A doufala jsem, že ve sklenici (v tuto chvíli váza) budou mít květiny dostatečný prostor pro to se rozvinout v celé své parádě. Narcisy jsem tedy ponořila podle návodu až do ¾ do vody s výživou, květina si během prvních hodin opravdu viditelně napila. Pak jsem vodu nechala několik dní ve výši asi do poloviny stonků.Recenze Florea: Kytice 100 narcisů v den doručení

Narcisy přišly ještě nerozkvetlé, což znamenalo, že v plné kráse se teprve ještě měly ukázat. Ale i tak už teď krásně voněly. Vůně je věc, na kterou už vlastně u řezaných květin narazím málokdy. Kytky většinou vypadají nádherně, ale po vůni ani památky. Zato mých 100 kusů narcisů, což není málo, provoněly místnost tak akorát. Květy se během několika dalších dní postupně rozvíjely.

Kytici jsem vyměnila vodu až po 7 dnech, což už bylo možná docela pozdě. Na některých květech už bylo vidět, že začínají schnout, konce stonků jsem raději znovu seřízla a dala jim do vody další dávku výživy. Až po týdnu jsem si vyhledala článek o tom, jak pečovat o řezané květiny. Shodou okolností to byl článek od Florei. Tam jsem se dočetla, že voda by se měla měnit po 2 dnech. To je dobré vědět pro příště. 

I osmý den po doručení byly květy pořád nádherné a voňavé. Některé květy ještě stále čekají na rozvití. Přece jenom se jich tam na sebe tlačí hodně. Za sebe hodnotím rozhodně maximem bodů: extrémně rychlé a profesionální doručení, detailní návod „na údržbu“, k tomu dostatek výživy pro květiny, voňavá kytice s dlouhou výdrží.

 

Něco málo o e-shopu Florea.cz

Online květinářství Florea.cz je velkoobchod s květinami, který nakupuje přímo na květinové burze v Holandsku. Tam o rostliny každý den hlídají, což je zárukou toho, že květiny budou kvalitní. Pokud jsou některé z nich starší nebo přeci jen nekvalitní, tak ty ve Floree vyřazují a věnují na charitu.

Jejich květiny nenajdete vystavené v obchodě, ale naopak jsou „uloženy ke spánku“ v chladicích boxech ve tmě při teplotě okolo 2 °C, resp. podle potřeby jednotlivých druhů rostlin. Řezané květiny jsou nenakvetlé a bez přítomnosti tepla a světla ani nevykvetou. To znamená, že pak mnohem déle vydrží a do krásy vykvetou až u zákazníka.

Rozvoz květin je možný kamkoli po Česku. Rozvážejí vlastními chlazenými vozy a průběh doručení můžete přes GPS sledovat online. Ke každé objednávce je možné připojit osobní vzkaz a kytici nechat dárkově zabalit. Populární jsou také květinové krabičky. K řezaným květinám automaticky dostanete také výživu a malý návod s péčí o kytici.

 

Hlavně růže, ale nejen ty

V e-shopu najdete pestrou nabídku růží různých barev a velikostí, klasické i méně obvyklé. Ale nejen růže. Růže patří k nejoblíbenějším květinám, ale ve Florei najdete kromě recenzovaných narcisů také například kaly, orchideje, lilie, tulipány, frézie, amarylisy, hortenzie a mnoho dalších. Nabídka těchto květin je sezónní. Není problém nechat si od floristy připravit i svatební nebo slavnostní kytice.

 

Květinová poradna a magazín

V poradně najdete všechny možné odpovědi na své třeba i nevyřčené otázky kolem řezaných květin – jak o květiny pečovat, detaily o pěstitelech, o holandské burze a jiné.

Že se o květinách dá napsat spousta zajímavých článků a doporučení, dokazuje sekce Magazín.

Související slevy a akce

SLEVA 64 %

Florea.cz - Sleva 64 %
Florea.cz logo

4 % zpět

Sleva 64 %

Růžovobílá růže NICOLETTA 40cm (XL)

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články