Recenze Euronics - Monitor Philips

Práce s počítačem dnes patří mezi ty nejběžnější činnosti, na které jsme zvyklí prakticky každodenně. Pojďte se podívat, jak vybrat monitor na Euronics.cz, který splní vaše očekávání, ale zároveň nebudete muset zaplatit příliš mnoho z vaší peněženky!

29. 2. 2020
Recenze Euronics - Monitor Philips

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Práce s počítačem dnes patří mezi ty nejběžnější činnosti, na které jsme zvyklí prakticky každodenně. Ať už je to ve škole, zaměstnání nebo doma. Časté koukání se na obrazovku má vliv na naše oči, a proto je důležité, aby byl monitor kvalitní a dostatečně velký. Na trhu je jich však dostupných tolik, že laik se v tolika možnostech jednoduše ztratí.

Jak vybrat monitor, který splní vaše očekávání, ale zároveň nebudete muset zaplatit příliš mnoho z vaší peněženky? Pojďte se podívat, jak si monitor v e-shopu Euronics vybíral náš kolega Peter.

 

Monitor Philips 243V7QDAB

 • Stálá cena: 3 899 Kč
 • Akční cena: 2 690 Kč
 • Výrobce: Philips
 • Barva: černá
 • Typ LCD panelu: IPS
 • Velikost obrazovky: 23,8 "/ 68,6 cm
 • Osvětlení pozadí: W-LED System
 • Rozlišení: Full HD 1920 x 1080 @ 60 Hz
 • Poměr stran: 16:9
 • Hmotnost se stojanem: 4,5 kg
 • Rozměry se stojanem: 612 x 453 x 227 mm
 • Vestavěné reproduktory: Ano
 • VGA / DVI-D / HDMI: Ano
 • Peterovo hodnocení: 5 hvězdiček
 • Stránka produktu: Monitor Philips 243V7QDAB

 

V první řadě je nutné si uvědomit, na jaké účely monitor budete potřebovat. Peter si zřizoval domácí kancelář a protože bude monitor využívat primárně na klasickou práci s PC, své hledání zúžil na kancelářské monitory. Samozřejmě, pokud hledáte herní monitor nebo monitor s extra vysokým rozlišením, budete se muset podívat do jiné kategorie a rovněž sáhnout hlouběji do kapsy. Kancelářské monitory vám ale stačí na jakoukoliv možnou práci s počítačem, od procházení webu, po správu dokumentů, až sledování videí či filmů. Peter dokonce velmi často využívá i různé grafické programy a barvy na monitoru jsou opravdu ostré a pěkné.

Ověřená značka

Na trhu najdete produkty různých značek. Jsou zde známé značky jako právě Philips, Samsung nebo LG, no a potom množství neznámých (to neznamená, že nekvalitních) výrobců. My jsme sáhli po známé značce a vsadili na nizozemskou společnost Philips, která má při výrobě elektra a elektrospotřebičů dlouholetou tradici, její produkty jsou ověřeny - což koneckonců potvrdil i nákup recenzovaného monitoru.

Obsah balení

Monitor přišel zabalený v krabici a na úvod příjemně překvapil svou velikostí, čekali jsme o trochu menší. Krabice byla vyztužena plastovými sáčky tak, aby se produkt při přepravě nepoškodil. V balení byl kromě samotného monitoru i stojan stejné barvy, jehož uchycení k monitoru je maximálně jednoduché a monitor na něj v podstatě pouze položíte a zacvaknete. Dále jsme v balení našli návod k obsluze, napájecí kabel do elektrické sítě a v neposlední řadě kabel s VGA konektorem - to je ten klasický s modrou koncovkou, pomocí kterého připojíte monitor ke stolnímu počítači. HDMI kabel v balení chyběl, proto pokud plánujete monitor používat ve spolupráci s vaším notebookem, doporučujeme si jeden rovnou objednat. Aktuálně máte příložitost zakoupit jej za akční cenu s 31% slevou!

Skvělý poměr ceny a výkonu

Řekněme si upřímně, recenzovaný monitor patří k těm levnějším na trhu, a proto i naše očekávání bylo umírněné. Monitor však vypadá perfektně. Působí elegantně, je lehký, úzký a stojan mu dodává potřebnou výšku. Po rozbalení nebylo nutné nic nastavovat, jen zapojit do zásuvky, připojit k notebooku (případně stolnímu PC) a stisknout tlačítko umístěné v pravém dolním rohu, kterým monitor zapnete. Následně vás uvítá logo značky, no a pak už vaše pracovní plocha.

Monitor na náš vkus disponuje skvělým jasem obrazovky, ostrost zobrazení je také perfektní. Pokud vám monitor vystačí na klasické počítačové úkony, budete z něj pravděpodobně nadšení. Obrazovka je dostatečně velká a dívá se na ni výborně. Je přímo radostí otevřít si na monitoru pěknou fotku a nechat barvy vyniknout. Jedinou slabostí, kterou jsme zpozorovali, jsou vestavěné reproduktory. Audio výstup z reproduktorů je slabší a přehrávání hudby si z nich pravděpodobně velmi neužijete, ale na krátké video nebo jiné zvuky z PC vám postačí. Samozřejmě, je to náš názor a někomu integrované reproduktory mohou stačit - v případě, že ne, za pár korun si můžete dokoupit externí reproduktory, které si jednoduše zapojíte k vaší PC soustavě.

Chráníte i své zdraví

Monitor Philips disponuje dvěma nejnovějšími technologiemi, kterými jsou Flicker-Free a režim LowBlue. Obě jsou patentované právě značkou Philips. Flicker-Free snižuje frekvenci jemného blikání LED obrazovky (blikání nepostřehnete, ale není zrovna nejpříjemnější), což pomáhá šetřit vaše oči, méně je unavuje a vy se tak při práci budete cítit lépe. Studie dále ukázaly, že modré záření z LCD obrazovky může při dlouhodobém používání poškozovat vaše oči, a proto právě režim LowBlue modré světlo redukuje a poskytuje tak vašemu zraku další faktor ochrany.

V neposlední řadě při práci s monitorem šetříte i svoji páteř. Peterův postřeh je, že při práci s notebookem má člověk tendenci se "hrbit", protože notebook je na pracovním stole položen níže než je úroveň očí a člověk se tak přirozeně sklání. Při dlouhodobém používání to může mít negativní dopad, zvláště například pokud notebook používají vaše ratolesti při práci na referátech či projektech do školy. Monitor si pohodlně nastavíte tak, abyste ho měli v rovině vašeho pohledu a za krátkou dobu postřehnete i to, že sedíte více vzpřímeně a případné nepříjemné pocity v krční či křížové oblasti velmi rychle ustupují.

Úzké okraje a technologie SmartImage

Co se nám na monitoru velmi líbí a podtrhuje jeho celkové působení, jsou extra úzké okraje rámu obrazovky, které zaručují minimální rušení při pohledu na obrazovku. Představte si to tak, jako byste se dívali na krásnou LCD televizi. Okraje jsou opravdu minimální a při práci máte za chvíli pocit, že tam vlastně ani nejsou a před sebou máte jen jednu velkou obrazovku. Skvělou součástí je i technologie SmartImage, která má na starosti dokonalé se přizpůsobení monitoru vaší aktuální činnosti. Jednoduše si vyberete z přednastavených režimů (Hra, Film, Kancelář, Fotografie apod.) A monitor faktory obrazu jakými jsou jas, kontrast či sytost barev automaticky přizpůsobí tak, abyste se cítili co nejlépe.

Závěrečné shrnutí

Monitor od Philips byl pro nás jedním velkým překvapením. Jak se říká, za málo peněz dostanete opravdu hodně muziky. A ne jen tak ledajaké, monitor opravdu překvapí svým vzhledem, velikostí obrazovky a v neposlední řadě perfektním rozlišením, které každému běžnému uživateli bude určitě stačit. Když navíc uvážíme celkovou cenovou dostupnost monitoru, máme před sebou ideálního kandidáta do každé kanceláře, pracovny či dětského pokoje. Finální hodnocení ve výši 5 hvězdiček nepokazili ani malé nedostatky, jakými byla nižší kvalita integrovaných reproduktorů. S produktem jsme byli extrémně spokojeni a jeho každodenní používání je opravdu při práci radostí.
 

Něco málo o Euronics.cz

Euronics.cz je obchod se spotřební elektronikou. S jejich produkty si zařídíte domácnost, kancelář, nebo se vybavíte na cesty. Společnost Euronics patří mezi stálice na českém trhu s více než 120 výdejními místy po celé České republice. 96 % z téměř 30 tisíc ověřených uživatelů Heuréky si pochvaluje rychlost dodání, cenu a výbornou komunikaci.

Doprava

Euronics nabízí možnost doručení dopravcem nebo formou expresního osobního odběru na pobočkách Euronics a DATART, kde si rezervované zboží vyzvednete do 60 minut od objednání. Při nákupu s dopravou máte možnost odvozu starého spotřebiče a nainstalování a zapojení nového spotřebiče.

Platba

Za objednané zboží můžete zaplatit mnoha způsoby, hotově či kartou na pobočce, dál převodem, hotově na dobírku nebo online sjednanými splátkami přes některou ze smluvních bank.

VIP program

Pro vybrané zákazníky si Euronics připravil VIP program, díky kterému máte šanci nakupovat produkty výhodněji! Jde o věrnostní program, který přináší exkluzivní ceny při nákupu na Euronics.cz.

Potřebujete poradit?

Na internetových stránkách najdete Poradnu pro malé a velké spotřebiče, TV, notebooky, tablety, telefony a další, kde se dočtete, jak produkt vybírat.