Recenze Alza: Polohovací stůl AlzaErgo pro lepší práci

Testujeme elektricky výškově nastavitelný stůl AlzaErgo NewGen. Od snadné montáže po variabilitu a ergonomii, tento stůl přináší skvělé vlastnosti za dostupnou cenu.

10. 5. 2024 Pepa
Recenze Alza: Polohovací stůl AlzaErgo pro lepší práci

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Když jsem poprvé viděl naživo polohovací stůl u mého kamaráda, byl jsem doslova nadšený. To je něco, co musím mít. Jenže tenkrát se jednalo na trhu o novinku a tomu odpovídala i cena.

Uběhlo pár let a nabídka polohovacích stolů začala být širší i cenově dostupnější. Stále se ale nejedná o nákup za hubičku. Pří výběru tak musíte nejen počítat, ale řešit i nosnost stolu, šířku, hloubku a s tím souvisí i počet motorů, který bude polohovací stůl ovládat. Když už budete investovat do polohovacího stolu, nejspíš se nespokojíte s deskou z lamina, i když i to je alternativa. Vše má samozřejmě vliv na cenu.

Dlouhé rozhodování a hledání ukončila Alza se svou řadou AlzaErgo. Produkty této privátní značky Alzy jsou určeny pro kanceláře a domácí pracovny. Splňují požadavky vysoké kvality za dostupnou cenu a to v případě stolu AlzaErgo Table ET1 NewGen to platí dvojnásob.

Výškově nastavitelný stůl: skvělé řešení pro kancelář i domácí pracovnu

Hned na začátku jsem ocenil snadnou montáž, která byla díky podrobnému návodu hračkou. Příjemně mě překvapilo, že balení šroubků obsahovalo také vrtáček, který mi pomohl s předvrtáním pracovní desky stolu. Ne že by mi v mé skromné domácí kutilské sadě nářadí chyběl, ale oceňuji, že v Alze myslí i na takový drobný detail, který vám udělá radost a zrychlí montáž.

Stabilita a variabilita stolu AlzaErgo

AlzaErgo Table ET1 NewGen je výškově nastavitelný stůl, který nabízí robustní konstrukci a variabilitu při výběru pracovní desky​​. Díky nastavitelné šířce od 100 do 170 cm je možné zvolit desku, která dokonale vyhovuje vašim potřebám. Stůl má také dostatečnou nosnost až 125 kg, což je skvělé pro všechny, kteří potřebují pracovní plochu, která unese nejen monitor, ale i další vybavení​​. Samotný stůl bez desky váží 31 kg což zaručuje jeho dostatečnou stabilitu.

Nejpodstatnější u polohovacího stolu je ale výškový rozsah. V případě tohoto stolu si můžete nastavit výšku mezi 62 až 128 cm, přičemž si můžete přednastavit 3 polohy, které si uložíte do paměti a jednoduše si pak zvolíte v jaké výšce chcete zrovna pracovat. Pokud u stolu pracujete jen vy, nejspíš využijete pouze dvě předvolby – pro práci v sedě a ve stoje. Pokud však sdílíte váš stůl s dalším členem domácnosti nebo kanceláře, třetí přednastavení polohy jistě oceníte. Velice jednoduše však můžete stůl polohovat v jakékoliv výšce v uvedeném rozsahu.

Pohodlí a ergonomie pro práci v sedě i ve stoje

Střídání pracovní polohy je důležité pro zdraví a pohodu během pracovního dne. Tento stůl nabízí možnost snadného přechodu mezi sezením a stáním díky LED dotykovému panelu s displejem​​. Tento aspekt je pro mě jako pro uživatele velmi důležitý, protože sezení dlouhé hodiny může být únavné a nezdravé. Stání zlepšuje soustředění a zvyšuje produktivitu, což jsem si osobně ověřil​​. Třeba videohovory ve stoje jsou příjemnou změnou v rámci pracovního dne při práci z domu a takový ranní „stand-up“ si o to přímo říká.

Funkce, jednoduché ovládání a tichý motor

Stůl má 2 velmi silné a zároveň tiché motory​​. Je vybaven také antikolizním systémem, což je bezpečnostní funkce, kterou oceňuji. Možnost programovat si oblíbené výšky stolu je velmi praktická, protože mi to umožňuje snadno přepínat mezi různými pracovními pozicemi. LED dotykový panel je navíc intuitivní a má paměť na tři oblíbené pozice​​.

Stůl má i jednu funkci, kterou osobně nejspíš nevyužiji, protože jsem se naučil pravidelně vstávat od stolu, ale pro mnohé může být velice užitečná. Časovač. Jednoduše si nastavíte interval, kdy vám stůl sám připomene, že už dlouho sedíte a měli byste se projít, nebo změnit polohu stolu a chvíli pracovat ve stoje.

Nemusíte se bát spotřeby ani nechtěného osvětlení panelem, což bývá občas nešvar různých elektrospotřebičů s vlastním displejem nebo kontrolkou. LED panel stolu se po pár desítkách sekund nepoužívání „vypne“ a udávána spotřeba v této hibernaci je pouhých 0,3 W. Opětovně panel zapnete a můžete ovládat asi 3sekundovým podržením prstu na panelu. To vám zároveň zaručí, že nechtěným dotykem stůl neaktivujete a nedá se do pohybu bez vašeho rozkazu.

Zkušenosti s montáží polohovatelného stolu AlzaErgo NewGen

Montáž stolu byla velmi jednoduchá. Stačil mi křížový šroubovák a imbus a všechno do sebe krásně zapadlo​​. Oceňuji také, že součástí balení byl vrtáček, který mi umožnil předvrtat si desku podle potřeby. Celý proces byl tedy bezproblémový a rychlý.

Elegantní design a robustní zpracování

Design stolu je moderní a elegantní, což se hodí do každého kancelářského prostředí​​ i domácí pracovny. Konstrukce je robustní a kvalitně zpracovaná, takže vydrží a bude stabilní i při práci ve stoje. Ale co si budeme povídat, skutečný šmrnc stolu dá až pracovní deska.

Pracovní deska není součástí stolu, ale můžete si ji ke stolu zvlášť objednat. Osobně jsem potřeboval specifický rozměr, který v nabídce není, a tak jsem možnost objednat stůl bez desky uvítal. Pracovní desku jsem si nechal vyrobit na míru u truhláře a protože u počítače trávím denně dlouhé hodiny, rozhodl jsem se pro masivní desku z exotického dřeva.

 • elektrický pohon
 • 2 motory
 • max. výška 128 cm
 • min. výška 62 cm
 • bez desky
 • hmotnost: 31,2 kg
 • konstrukce: ocel

10 990,00 Kč

Nakup s cashbackem

Konkrétně jsem vybral africký dub a tuto volbu si musím pochválit. Deska má nejen krásný dekor, ale je příjemná na dotyk a především se ukázala zkušenost truhláře, který precizně zaoblil hrany a rohy stolu. Kdo z vás někdy seděl hodiny u stolu z lamina s ostrou hranou, tak přesně ví, jak moc ocení tuto příjemnou změnu.

Nicméně pokud ve svém okolí nemáte tak šikovného truhláře jako já, Alza nabízí velice pěknou pracovní desku z bambusu, tedy 100% přírodního obnovitelného materiálu, který bude vašemu interiéru jistě slušet. Pokud však chcete ušetřit, na Alze vyberete z řady různých dekorů desek z lamina.

Celkové hodnocení stolu AlzaErgo

Celkově jsem s výškově nastavitelným stolem AlzaErgo Table ET1 NewGen velmi spokojený​​. Oceňuji jeho variabilitu, snadnou montáž, funkce a celkový design. Tento stůl bych doporučil každému, kdo hledá kvalitní a funkční řešení pro ergonomickou práci. Hodnocení 5 hvězd je zde zcela na místě a kdybych měl možnost tak dám 5+.

Bonusy na závěr

Super cena – Jak jsem zmínil na začátku, cena polohovacího stolu není zanedbatelná, ale s AlzaErgo se dostanete téměř na cenu standardního kancelářského stolu. Zpracování je navíc opravdu špičkové a jsem přesvědčený, že lepší cenu na trhu nenajdete.

Konfigurátor kancelářského nábytku a vybavení AlzaErgo – Alza má velice intuitivní konfigurátor, který vás provede nákupem a při jeho využití získáte 10% slevu!

Dárek od Alzy – Při koupi polohovacího stolu AlzaErgo Table ET1 NewGen nyní navíc získáte zdarma roční členství Služby AlzaPlus+, takže si budete užívat celý následující rok doručení všeho bez ohledu na cenu do Alzaboxu zdarma.

Vyšší cashback – Alza na své privátní značky poskytuje vyšší cashback než na ostatní zboží. Při koupi stolu tedy cashback ve výši pár stovek jistě potěší.

Celkové shrnutí

 • skvělý poměr kvality a ceny
 • snadná montáž
 • včetně vrtáčku na vyvrtání děr do desky
 • elektrické ovládání s 3 možnostmi uložení pozic
 • časovač pro upozornění na změnu polohy
 • možnost namontovat vlastní desku
 • nenašel jsem :)

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Pepa

Autor Pepa

Pepa pochází z východních Čech a je jedním z nejdéle sloužících členů Plné Peněženky. Kromě toho, že se naplno věnuje řízení Peněženky a své rodině, tak je také vášnivým rybářem. Nakupování jako většina chlapů příliš neholduje, ale jen do té doby, dokud nepotřebuje doplnit svoji rybářskou výbavu. To pak čas plyne příliš rychle. Největší relax je pro něj čas strávený s rodinou nebo na rybách, které neváhá zajet chytat i do milovaného Slovinska.

Alza.cz logo

O Alza.cz

V Alze najdete téměř vše, na co si vzpomenete. Od elektra a elektroniky, přes drogerii, kosmetiku, potřeby pro domácí mazlíčky, tak i potraviny, sportovní potřeby a mnoho dalšího. Alza je jasná volba, navíc s doručením do druhého dne.

Související slevy a akce

NÁŠ TIP

Alza.cz - Fandíme hokeji
Alza.cz logo

až 2,8 % zpět

Fandíme hokeji

Hokejový fanshop

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Alza.cz - Do půlnoci objednáš, ráno v Alza boxu máš
Alza.cz logo

až 2,8 % zpět

Do půlnoci objednáš, ráno v Alza boxu máš

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Alza.cz - Alza - bazar
Alza.cz logo

až 2,8 % zpět

Alza - bazar

Akce končí za:

Akce končí: