Jak si s 4Home užít jaro na zahradě

Začíná jaro a s ním přichází sezóna zahrádkářů, zahradních oslav a výletů do přírody. Protože si kromě výletů mnozí z nás užívají především relaxu na zahradě, terase nebo balkoně, je třeba oprášit naši grilovací nebo zahrádkářskou výbavu, případně si pořídit novou – například na e-shopu 4Home.cz. Jejich zahradní zboží testovala kolegyně Vendy.

19. 3. 2022 Vendy
Recenze 4Home

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nedávno jsme s přítelem řešili bydlení. Bytový dům v centru města, kde jsme bydleli, se prodával, a tak nastaly hádky o to, jaké bydlení bychom si měli najít. Oba jsme vyrůstali ve městě blízko centra, respektive já přímo Recenze 4Home: grilv centru a přítel na sídlišti v paneláku. Moje přání bylo najít si menší domek s malou zahrádkou, kde bychom si udělali krásné posezení a mohli pořádat různé grilovačky, přítel zase toužil po větším bytě v centru. Nakonec se nám podařilo najít kompromis a našli jsme si domeček s velkým dvorkem přímo v centru města :-). 

Při prvním pohledu na dvorek nás oba jakožto milovníky jídla napadlo, že než začne sezóna, musíme koupit kvalitní gril a do květináčů zasadit alespoň rajčata.  Nabídka od e-shopu 4Home.cz na vyzkoušení zahradního grilu Happy green Rancher, zahradních nůžek Fiskars P26 SingleStep a truhlíku Rato Case přišla tedy jako na zavolanou. 

Na balík s produkty od e-shopu 4Home.cz jsem se opravdu těšila a byla jsem hlavně zvědavá, jak je gril ve skutečnosti velký. Má zvědavost byla ukojena dříve, než bych čekala. Hned druhý den zazvonil kurýr u našich dveří a přišel veliký, avšak celkem lehký balíček. 

Grilčo na dvorku

Jelikož hlavní a největší věc, která se v balíku nacházela, byl zahradní gril, do rozbalování se pustil můj přítel, kterému gril Recenze 4Home: Happy Green zahradní gril rancherudělal velikou radost. Nevím, jak to bývá v ostatních rodinách, ale u nás grilovací sezóna znamená, že já mohu zahodit zástěru a vařečku, protože u nás grilování platí za mužskou záležitost. Muži z naší rodiny se vždy předhání, kdo ugriluje lepší steak, připraví k němu lepší omáčku a komu to pod grilem lépe hoří. Přítel se tedy okamžitě pustil do motáže grilu, který přišel rozebraný na několik částí. Montáž byla alespoň z mého pohledu jednoduchá a celkem rychlá – zabrala necelých dvacet minut. 

Gril je vyroben z uhlíkové oceli a je opravdu velký. Pod poklopem s bytelným držadlem jsou umístěny dva pochromované rošty, horní nahřívací a spodní grilovací. Na bocích jsou odvětrávací průduchy. Díky velikosti grilu můžete na party pozvat celou rodinu i přátele a nemusíte se bát, že by někdo na svou grilovanou dobrotu musel dlouho čekat.

Happy Green Zahradní gril Rancher

Happy Green Zahradní gril Rancher

 • Materiál: ocel
 • Rozměry: 72 × 90 × 82 cm
 • Hmotnost: 8 kg
 • Rošty: horní nahřívací, spodní grilovací

2 499,00 Kč

Nakup s cashbackem

Pryč s plevelem

Protože nám od sousedů přerůstá nějaká vcelku otravná rostlina až na střechu, hned jsme také vyzkoušeli zahradní nůžky Fiskars. Já se výšek bojím, a tak jsem pověřila přítele i testováním zahradních nůžek. Nůžky mají masivní tvarovaná držadla, a tak se cRecenze 4Home: Fiskars P26 SingleStep nůžky zahradníelkem pohodlně drží. Výhodou je také fakt, že jsou vhodné jak pro leváky, tak i praváky. Horní čepel je navíc potažena kluznou vrstvou PTFE pro snížení tření.

Jsou opravdu lehké, váží pouze 0.2 kg, takže vám ani po dlouhém stříhání v krkolomné poloze neztěžknou v ruce. Díky tomu přítel onu vcelku otravnou rostlinu úspěšně odstranil a naše střecha je opět volná. Nůžky jsou ale menší, a tak s nimi přestřihnete hlavně menší a střední stonky a větve. Na pořádná křoviska už to bude chtít větší kalibr.

Fiskars P26 SingleStep nůžky zahradní

Fiskars P26 SingleStep nůžky zahradní

 • Délka: 21 cm
 • Hmotnost: 0,2 kg
 • Lateralita: pro praváky i leváky

349,00 Kč

Nakup s cashbackem

Záchrana pro chronické „přelívače“

Jediná práce, která na mě tedy v rámci testování zbyla, bylo zasadit rajčata do truhlíku. Nakonec jsem se ale rozhodla truhlík Rato Case využít spíše na bylinky, protože co může být lepšího než Recenze 4Home: Truhlík Rato Casegrilovaný steak s čerstvými bylinkami :-) – já vsadila na tymián a petržel. 

Truhlík je opravdu hezký a dle mého názoru se hodí na každou zahradu. Jeho povrch, ačkoliv je vyroben z plastu, věrně imituje ratanový úplet, takže se hodí prakticky ke všemu. Velkou výhodou je samozavlažovací systém včetně ukazatele hladiny vody, díky kterému nemají šanci rostliny zahubit ani ti největší „přelívači“. Stačí naplnit nádržku umístěnou pod květináčem a rostlina si sama vezme tolik vody, kolik potřebuje. Průhledná rourka pak pomocí červené tyčinky ukazuje, kolik vody v zásobníku pod květináčem zbývá a zda není třeba dolít.

Truhlík Rato Case

Truhlík Rato Case

 • Materiál: plast
 • Rozměry: 18,6 × 51,4 × 18,6 cm
 • Barva: antracitová

299,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hodnocení

Všechny produkty od eshopu 4Home.cz, které jsem měla možnost vyzkoušet, hodnotím velice kladně. U grilu se mi nejvíce líbí design a jeho velikost. Možná bych ještě uvítala nějaké odkládací místo po stranách grilu, nicméně tento malý nedostatek lze vyřešit koupí menšího odkládacího stolku. Už se těším až začne grilovací sezóna a my budeme moci sezvat celou rodinu a společně si pochutnat na skvělém grilovaném jídle. Všem třem produktům dávám rozhodně 5 hvězd.

Celkové hodnocení

 • Snadná montáž grilu
 • Velikost grilu
 • Hmotnost nůžek
 • Design truhlíku
 • Samozavlažovací systém truhlíku
 • Absence odkládacího místa po stranách grilu

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Vendy

Autor Vendy

Vendy je rodačka z Českých Budějovic a jako správná patriotka má nejradši budějovické pivo. Někdy trochu z donucení, ale většinou moc ráda, chodí na procházky se svou fenkou, aby ji nechala vyběhat a unavila ji. Často ale unaví ona ji, má totiž energií sršícího Jack Russell teriéra. Vášnivě ráda nakupuje, baví ji Tarantinovy filmy, hudební festivaly a koncerty rockové hudby, doteď vzpomíná na koncert Lucie v opeře, který ji jako náctiletou naprosto uchvátil.

4Home.cz logo

O 4Home.cz

Pokud potřebujete vybavit svou domácnost nebo zútulnit svou zahradu, je pro vás e-shop 4Home.cz tím pravým řešením. Na stránkách eshopu naleznete domácí spotřebiče, bytový textil, doplňky a dekorace nebo vše pro vaši zahradu. Na své si ale přijdou i děti. Ty zde najdou svou vlastní kategorii, kde kromě hraček a dětského nádobí najdete také vše pro péči o dítě nebo vybavení dětského pokoje. Stránky e-shopu jsou velice přehledné. Pokud nechcete hledat produkty v jednotlivých kategoriích, stačí vám napsat název hledaného produktu do lupy.

Související slevy a akce

SLEVA AŽ 84 %

4Home.cz - Letní výprodej - Slevy až 84 %
4Home.cz logo

2 % zpět

Letní výprodej - Slevy až 84 %

Akce končí za:

Akce končí:

SLEVA 50 %

4Home.cz - Akce týdne - Sleva 50 %
4Home.cz logo

2 % zpět

Akce týdne - Sleva 50 %

na bavlněné povlečení Aromatica

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články