MONETA Money Bank

29. 8. 2018
MONETA Money Bank

MONETA Money Bank působí na českém trhu více než 30 let a pyšní se mnoha spokojenými zákazníky. Pobočky a bankomaty jsou rozmístěny na dobře dostupných místech po celé ČR. Kromě vydávání kreditních a debetních karet poskytuje také půjčky nebo hypoteční úvěry s příjemnými úroky. V tomto článku se ale budeme bavit o výhodách karet.

Jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou?

Ze statistik je vidět, že rozdíl nerozeznává více než polovina Čechů. Pojďme si tedy rozdíl jednou pro vždy ukázat.

Debetní karta je platební karta. Je vydána bankou k bankovnímu účtu a pro transakce čerpáte své vlastní peněžní prostředky. V případě, že máte povolen debet, tzv. kontokorent, můžete peníze čerpat i do minusu.

Kreditní karta je úvěrová karta. Banka poskytne úvěr a z něj poté čerpáte peněžní prostředky. Bance je splácíte na základě dohodnutých pravidel.

Jaké karty poskytuje MONETA Money Bank?

Ať už si zvolíte kartu debetní nebo kreditní, na výběr budete mít různé varianty s lákavými výhodami.

 

Debetní karty

 

Karta Standard

Jde o bezkontaktní platební kartu, se kterou získáte až 30 % zpět z nákupů u partnerů věrnostního programu banky bene+.

Stříbrná karta

Kromě prestižního vzhledu získáte navíc cestovní pojištění Komfort a pojištění karty a osobních věcí.

Karta Gold

Stříbrná karta obohacena o Priority Pass. Super, pokud hodně cestujete. Umožní vám přístup do více než 600 VIP letištních salónků po celém světě.

Cizoměnová karta

Tuto kartu dostanete zdarma, pokud konto vedete v eurech nebo dolarech. Neplatíte ani výběry z bankomatů v zahraničí, ani kurzové rozdíly.

 

Kreditní karty

 

MoneyCard Gold

S touto kartou vám náleží úvěrový rámec až ve výši 300 000 Kč a nabízí až 50 dní dlouhé bezúročné období na bezhotovostní platby.

MoneyCard Fix

Úvěrový rámec činí až 150 000 Kč a výběry u bankomatů MONETA Money Bank máte zcela zdarma. Stejně jako MoneyCard Gold i tato karta je embosovaná a s mezinárodní platností. S oběma kartami získáte až 30 % zpět z nákupů u partnerů bene+.

Smart Karta

S touto kreditní kartou získáváte automaticky 5 % zpět při nákupu pohonných hmot (po dobu 6 měsíců od uzavření smlouvy), ale i z ostatních nákupů. A ještě si vyberete další výhody z nabízených balíčků.

Double cashback, jak na to?

V překladu jde o dvojité vrácení peněz. Je to jednoduché. Vyberte si obchod na Plné Peněžence a proklikněte se na něj. Vyberte zboží a zaplaťte kreditní kartou od MONETA Money Bank. Vrátí se vám 5 % z celkové částky nejen za nákup díky kreditní kartě, ale také další určitá procenta díky nákupu přes Plnou Peněženku. Výši a podmínky pro získání cashbacku najdete u každého obchodu na viditelném místě.

Jak sjednat účet a kartu u MONETA Money Bank?

Věděli jste, že pro zřízení účtu už nemusíte chodit na pobočku? Poradíme vám, jak jednoduše a rychle založit účet a začít naplno využívat všech výhod.

 

  • Osobně na pobočce Pracovníci banky s vámi sepíší smlouvu. Ve chvíli, kdy dostanete svou kartu, začnete plnohodnotně využívat vše, co banka nabízí.
  • Online v mobilní aplikaci Účet si snadno založíte přes mobilní aplikaci Smart Banka. Je dostupná na Google Play i App Store a založení účtu vám zabere pár minut. Vyfotíte pouze občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, provedete ověřovací platbu z jiného účtu a poté je účet jen váš.
     

Další banky, kde můžete získat cashback, najdete u nás v Plné Peněžence.