Za prázdninovými zážitky do Německa

17. 8. 2021 Blanka

Milý Zápisníčku,

nedávno mi kamarádka vyprávěla o výletě po Německu, který podnikla o prázdninách s dětmi.
Já jsem se rozhodla část jejich dobrodružství sepsat a použít někdy v budoucnu jako inspiraci 😊. 

Tropical Islands

Cílem prvního výletu byl Tropical Islands - velký tropický „aquapark“, který se nachází cca 280 km od Prahy. Aby byl zážitek dokonalý, zařídila si kamarádka i přespání uvnitř tohoto obrovského deštného pralesa.

Tropical Islands

Přespání je dobré si rezervovat hodně dopředu, ale samotná platba pak probíhá až na místě. Jak je zvykem v moderních aquapacích, dostane každý na ruku čip a svou útratu pak platí při odchodu. Zajímavá vychytávka je možnost zakoupit si „bezedný kelímek“ se kterým pak není problém i přes velké teplo a vlhkost dodržovat pitný režim. V areálu se nachází také několik restaurací s různorodou kuchyní.

Tropical Islands

Co se týče ubytování, je možné si vybrat z několika úrovní. Nejnižší komfort nabízí stany s matracemi položenými na zemi, další level jsou pak bungalovy a největší pohodlí nabízí samostatné pohodlné pokoje. Poloha a úroveň ubytování je samozřejmě znát na ceně, která se za nocleh zaplatí.
Pokud si někdo vybere na přespání stan jako moje kamarádka, může se těšit na noc plnou hluku a pískání píšťalky plavčíka, jelikož koupat se je možné až do pozdních nočních hodin.

Tropical Islands

Samotný aquapark je rozlehlý a různorodý. Krom obrovského prostoru uvnitř haly má i velkou venkovní část. Musí se počítat s pár nachozenými kilometry, obzvláště při běhání za dětmi 😊. Základem je tropický svět s 200 metrů dlouhou pláží. Teplota vody je zde úžasných 28 stupňů a v části zvané Laguna Bali dokonce 32 stupňů. Samozřejmě nesmí chybět velký dětský svět a spousta tobogánů. Čtyři z nich jsou nejvyšší v Německu, jelikož začínají na 27 metrů vysoké věži. V další části se nachází SPA zóna s různými druhy saun, parních lázní a dokonce i fitness centrum. Je možné objednat si masáž nebo kosmetiku, případně si nakoupit různé  nezbytnosti v městečku s obchůdky.

Tropical Islands

Vstupné s ubytováním ve stanu vyšlo kamarádku na 260 Euro (cca 6629 Kč) pro čtyřčlennou rodinu. K této částce se pak musí připočítat i další útrata pořízená již přímo při pobytu (jídlo, různé služby, let balónem, nákupy atd.). Parkování přímo u areálu je zdarma.

Zajímavá fakta

Tropical Islands byl otevřen roku 2004, ale historie samotné stavby je o něco delší. Hala měla původně sloužit pro výrobu vzducholodí, ale svůj účel nikdy neplnila. S rozměry 320 x 210 a výškou 107 metrů je největší samostatně stojící halou na světě bez podpůrných pilířů uvnitř.  Na plochu by se vešlo 8 fotbalových hřišť a o výšce haly vypovídá i možnost proletět se po areálu balónem. 

Tropical Islands

Zoo a Aquarium Berlin

Druhou zastávkou tohoto výletu bylo Zoo Berlin a velké Aquarium Berlin přímo v jejím areálu. Ale pozor, ač je budova akvária součástí zoo, vstup se platí zvlášť. 
Celkové vstupné za zoo i akvárium pro čtyřčlennou rodinu vyjde na 66 Euro (cca 1780 Kč).

Berlin

Oproti Tropical Islands je to v berlínské zoo o trochu horší s parkováním a také s jídlem. Zoo nedisponuje vlastním parkovištěm a jídlo je v místních restauracích a stáncích typicky německé (samá klobása a párek) 😊. Děti ovšem toto neřeší a přítomnost vzácné pandy přebije vše negativní okolo.

Berlin

Myslím si ale, že nejvíce dospělí i děti ocení třípatrové akvárium s celkem 250 nádržemi a asi 10 000 živočichy. 
V prvním patře se nachází velké korálové akvárium, které obývají mimo jiné žraloci a rejnoci. Dále několik menších akvárií, kde děti mohou pozorovat i oblíbené postavičky z animovaných filmů – klauna očkatého.  Ve druhém patře -  tropickém teráriu, žijí hadi, želvy, ještěrky, ale i velký varan komodský nebo krokodýl. Ve třetím patře je umístěno insektárium – domov různorodého hmyzu.

Berlin

Zajímavá fakta

Zoologická zahrada byla otevřena v roce 1844, ale během druhé světové války byla zcela zničena a přežilo pouze 91 zvířat. V dnešní době je jich cca 14 000.
Aquarium Berlin bylo postaveno v roce 1914 jako součást Zoo Berlin. Je zařazeno (již od svého otevření) mezi akvária s největší biodiverzitou na světě.

Berlin

P.S. Tropical Islands je ráj pro milovníky aquaparků a určitě stojí za to ho navštívit. Co se týče Berlína, rozhodně nestačí projít jen zoo a akvárium. Toto město má hodně co nabídnout a já se k němu vrátím v některém z dalších záznamů do Zápisníčku.
 

Blanka

Autor Blanka

Blanka má nejvíce nacestováno po České republice a Slovensku. Plánování výletů je její oblíbenou činností a občas jí musí zbytek rodiny trochu krotit, aby byl čas i na odpočinek. Její zahraniční cesty se většinou týkají rodinných dovolených, plánovaných pro dva dospělé, tři děti a poslední dva roky i pro jednoho chlupatého psa.