Jak si vyčarovat dokonalý valentýnský make-up?

11. 2. 2022 Alžbeta J.
Jak si vyčarovat dokonalý valentýnský make-up?

  

 Love is the air, everywhere I look around...

 

O lásce už toho bylo napsáno spoustu. Tento nádherný cit vznikající zvláštními neurochemickými procesy v lidském těle vyvolává stavy, které se těžko dají přirovnat k čemukoliv jinému. Už v antice se filozofové, umělci, lékaři, ale i běžní lidé zajímali o to, proč jednoho máme raději než druhého, proč se s někým cítíme výjimečně a s jiným zase úplně obyčejně.

Milostnými verši už byly popsány miliony stran a ve všech příbězích mapujících historii homo sapiens lidi fascinuje především fenomén lásky. Jen si vzpomeňte na Odyssea a jeho věrnou manželku Penelope. Na Shakespearova Romea a Julii. Na Tristana a Isoldu. Láska je hlavním motivem spousty druhů umění a dotáhla to až do současné populární kultury. Můžeme o ní proto bezpochyby tvrdit, že je nadčasová a věčná.

A co je věčné, to přece potřebuje svůj vlastní svátek! O tom, jak svátek sv. Valentýna vznikl, jsme psali v předchozích článcích. Pokud stále hledáte inspiraci, jak si tento den zamilovaných zpestřit i doma, neváhejte si přečíst jak na to v našich 6 tipech. A pokud sháníte spíše materinální pozornost, i na to máme řešení – pomůžou vám naše tipy na valentýnské dárečky.

 

Inspirace z TikToku

Jak jsem již zmínila, láska se dostala do různých forem umění a jednou z nich je i make-up! A pro ten valentýnský to platí dvojnásob. Pokud vás tedy čeká romantický večer ať už na party nebo v soukromí, zvolte opravdu netradiční look, se kterým si vás úplně každý zapamatuje. 

Není to tak dávno, co hvězda sociální sítě TikTok @miecrosoft zveřejnila video s návodem, jak si vyčarovat netradiční (a extravagantní) valentýnský make-up. Od té doby se video stalo polulárním a dnes tonto look zkouší lidé po celém světě. Co však na první pohled vypadá jednoduše, nemusí být ve skutečnosti tak snadné, o čemž jsem se přesvědčila na vlastní kůži. Podívejte se na video, které vás přesvědčí, že stačí obyčejná potravinová folie a vy se budete cítit jako hvězda. Video zkoukněte zde.

 

Použité produkty

Všichni víme, že základem každého dobrého make-upu je správná skincare. Pravidelné používání vitamínu C, retinolu a opalovacího krému výrazně pomáhá potlačit známky stárnutí, což je znát když jste odlíčená i nalíčená. Produkty, které jsem na vyčarování tohoto looku použila, pocházejí především z e-shopu Notino.cz, protože je možné je nakoupit i s výhodným cashbackem.

Použila jsem zmatňující make-up ALL MATT, pudr, bronzer a rozjasňovač značky Trend it up, řasenku Lift Up, konturovací štětec na make-up 3v1, Brow styling soap set od Essence, hydratační rtěnku Color Richer, tužku na obočí s kartáčkem Stylist a hnědé oční linky Liquid ink.

 

Jak postupovat? 

Při samotném líčení jsem postupovala podle videa, nejdříve jsem se ale nalíčila  tak, jak jsem zvyklá. Make-up roztírám výhradně štětcem, pod oči a obočí pak nanáším svůj oblíbený korektor. Následně make-up zapudruji a zvýrazním bronzerem lícní kosti a oblasti na čele. Pak se vrhnu na obočí – na to používám tři produkty. Nejříve vezmu mýdlo na obočí od Essence, kterým si obočí vždy krásně vyčešu.

Protože moje obočí ale odmítá držet vytoužený tvar, naučila jsem se jeden trik: před použitím Brow styling soap set ho vždy přestříknu nejsilnějším lakem na vlasy. Obočí pak drží perfektně celý den! Prázdná místa následně vyplním hnědou tužkou od Catrice.

Pro samotný valentýnský look by bylo ideální, kdybyste našli někoho, kdo si nanese na rty rtěnku a pořádně vás opusinkuje! Pokud jste ale na tento make-up sama, využijte jako pomocníka potravinovou folii a postupujte podle videa. Naneste si rtěnku, přitlačte si na pootevřené rty folii, a tu pak otiskněte na libovolné místo na tváři. Není to však úplně jednoduché – je třeba přijít na tu správnou polohu rtů při otiskávání, aby „pusa“ na tváři vypadala přirozeně. Samozřejmě je povolené obtisky dokreslit rtěnkou nebo tužkou na rty.

Povolte uzdu svojí fantazii a otiskněte rtěnku třeba i přímo na víčko. Pak svůj výtvor hlavně nezapomeňte pořádně zapudrovat.

Dál jsem postupovala následovně: Dokreslila jsem si hnědou tekutou linkou kočičí oči, přičemž jsem si zvýraznila i vnitřní koutek oka. Pak jsem aplikovala řasy Catrice a zvýraznila řasenkou stejné značky. Na úplný závěr jsem všude aplikovala růžový zvýrazňovač – na nos, na obočí, nad ret a samozřejmě na lícní kosti. A bylo hotovo!

 

  A výsledek? Tady je! 

Alžbeta J.

Autor Alžbeta J.

Alžbet je skrytá influencerka, skrytá až tak dobře, že její profil objevilo jen něco přes 250 sledovatelů. Pochází z města pod horami Ružomberku, takže je velkou fanynkou pobytu na čistém vzduchu. Protože ji každou noc trápí noční můry o růstu cen nemovitostí a potřebuje šetřit, využívá hlavně možnosti levných letenek a nakupování s cashbackem. Často ji tedy přes víkend na Slovensku nezastihnete, protože si v nějaké evropské metropoli pase oči na přitažlivých mužích.