6 nápadů jak si zpestřit valentýnský večer doma

10. 2. 2022 (aktualizace 23. 2. 2022) Terka M.
6 nápadů jak si zpestřit valentýnský večer doma

V dnešním článku jsem popsala nějaké nápady, jak si ozvláštnit valentýnská rande pokud byste zrovna byli v karanténě, nebo z jiných důvodů museli zůstat doma. Večeřím v drahých restauracích zdaleka neodzvonilo, ale přeci jen vymyslet něco originálnějšího, hned zvyšuje hodnotu vašeho snažení. Pokud si z našich tipů nevyberete, můžete se inspirovat pro váš speciální nápad.

Bylo nebylo…

Není známo, jak přesně svátek sv. Valentýna vznikl, ale jisté je, že to není pouhý marketingový tah obchodníků. Již prameny z dob starověkého Říma se zmiňují o svátku jménem Luperkálie. Nenechte se mýlit, nebyl to svátek, jako máme dnes, ale spíš rituál, který měl zajistit plodnost jak půdy, tak i žen. Jak to tak u rituálů bývá, musí se něco obětovat. Tady to konkrétně byl pes a koza, jejichž kůží se mrskala půda i ženy. (Trošku jako Velikonoce a pomlázka, kterou kluci šupou holky, aby neuschly.) A aby to nebylo jen sado maso, taky se v rámci Luperkálií tvořily páry na další rok. Spousta párů našla v sobě takové zalíbení, že spolu dvojice zůstala celý život.

Tak vidíte, nakonec i ta romantika byla.

Někteří z vás mohou spíše znát legendu o samotném sv. Valentýnovi. Tedy abych to uvedla na pravou míru, z křesťanské historie známe dokonce dva Valentýny, kteří jsou spojováni se svátkem oslav lásky. 

První Valentýn tajně oddával vojáky ve službě, protože tehdejší panovník usoudil, že lepší voják je ten nezadaný a zakázal jim sňatky. To Valentýn nemohl nechat jen tak, že ano. Naneštěstí mu na to přišli a on byl 14. února popraven. Svátek tedy slavíme na jeho počest. 

Druhý Valentýn má ale taky dobré preference – pomáhal utíkat odsouzeným křesťanům z vězení. Bohužel i jeho chytili a byl taky odsouzen. Ještě během svého pobytu ve vězení, kde čekal na smrt, se zamiloval do žalářníkovy dcery. Té napsal milostný dopis zakončený podpisem „Od tvého Valentýna“. Odtud možná pochází zvyk předávání milostných „Valentýnek“.

Herní maraton, kde vítěz bere vše

Máte zalíbení ve společenských a deskových hrách? Ozvláštněte si Valentýn herním večerem. Vyndejte všechny hry, co doma máte a zahrajte si například o to, kdo uvaří večeři nebo splní vítězi jakékoliv přání. Doporučuji například poker, konkrétně jeho svlékací variantu, která hned promění atmosféru večera. Je to hravé, ale i svůdné a třeba si s partnerem vytvoříte novou tradici na dlouhé večery. Pro výběr her doporučuji:

  1. Pokerové sety
  2. Jenga
  3. Hra na kočku a namiř  (Pro velmi hravé duše) Tipy na valentýnský večer

Rande s filmovými trháky

Má velmi oblíbená varianta je filmový večer. Ať jste na klasické bijáky, nebo na nové trháky, díky skvělé věcičce, které říkáme projektor, si budete připadat jako v pravém kině! Stačí vám bílá zeď nebo natažené prostěradlo a je na světě domácí kino, se kterým si užijete Valentýn, i mnoho dalších společných večerů (třeba i letní kino není s přenosným projektorem žádný problém).

Chybí tomu už jen šunkovo-sýrový popcorn a nachos. Ty si ale taky není problém udělat doma. Stačí si koupit klasický popcorn do mikrovlnky a k tomu posyp, který mu dodá tu správnou kinovou chuť. Nachos si vykouzlíte stejně snadno. Stačí vše nakoupit v nejbližším supermarketu a naaranžovat na talíř. Třešničku na dortu vidím v boxíkách na popcorn, který podtrhne kinovou atmosféru. Vyrobit si jej můžete i doma, a to například podle tohoto návodu

Pro ten pravý kinový požitek doporučuji jeden z níže uvedených projektorů, které vás vtáhnou do filmu a zároveň vám nevyrabují peněženku (koneckonců chceme ji mít přece plnou).

  1. LED Projektor z Okay
  2. Přenosný LED projektor LG
  3. Přenosný projektor od Phillips

Gastroturistika z gauče

Milujete cestování, ale letos vám to na Valentýna nevyšlo? Pokud stejně jako já na cestách nejraději ochutnáváte místní speciality, můžete jako částečnou kompenzaci vyzkoušet degustační večer. Nabídka cizokrajných jídel a ingrediencí je dnes v našich e-shopech velmi pestrá, a tak máte spoustu možností, kam se pomocí cizokrajných delikates přenést.

Pokud vás lákají kořeněné a výrazné chutě zkuste se porozhlédnout po Chopsticks.cz, kde najdete všechno z kuchyně zemí vycházejícího slunce. Africké speciality, jako je například sušené maso, vyberte například na Masohere.cz. Tento e-shop si metodu sušení masa osvojil přímo na farmě v Jihoafrické republice. Táhne vás to spíše do latinské Ameriky? Pak začněte u kvalitního chilli třeba ze Hot-chip.cz.Tipy na valentýnský večer

Chilli prý nepálí?

Věděli jste, že chilli není vůbec pálivé! Asi si říkáte, že jsem ho tedy asi nikdy neměla, ale chilli jako takové opravdu nepálí. To, co nás po konzumaci papričky pálí, je reakce našeho těla na kapsaicin v chilli obsažený. Funguje to stejně, jako když na sebe vylijeme horkou vodu nebo se popálíme o žehličku. Jako kompenzaci této bolesti ale chilli vyvolává také endorphin, který nás pak zase dostane do nálady. 

Co by to bylo za Valentýna bez pořádného vína? Na 8wines.cz nabízejí vína ze všech koutů našeho světa. Ochutnat můžete jak africké, tak i italské a argentinské. Pokud je na vás víno slabý odvar, otevřete láhev kvalitní whiskey nebo si namíchejte vlastní Sex on the beach. Barmanské nezbytnosti najdete například na Alkohol.cz.

Když láska prochází žaludkem

Všichni víme, že láska prochází žaludkem, a tak by na žádném rande neměla chybět dobrá večeře. Chuťové buňky si ale nemusíte hýčkat jen v luxusních restauracích. Uvařte si několikachodové menu i v pohodlí domova, ať už máte v kuchyni jakékoliv zkušenosti. 

Nejste si svými kulinářskými schopnostmi jistí? Zdokonalte se v kuchařském umění například na osobní lekci vaření, kterou můžete absolvovat i online a učit se tak ve vlastní kuchyni. Pokud hledáte rychlejší a levnější způsob výuky, zkoukněte nějaký video tutoriál na YouTube, kde vás přípravou jídel provedou krok za krokem.

Když se navíc do vaření dáte i se svou drahou polovičkou, užijete si spoustu zábavy a po dobře odvedené práci uspokojíte i kručící žaludky. Mé chuťové pohárky nejvíce oslovilo toto video, kde se dozvíte jak jídlo připravit i krásně naaranžovat.

Promalujte večer

Nemusíte být se svou polovičkou talentovaní umělci, abyste si na valentýnském rande užili svou soukromou „art session“. Nakupte si vše potřebné na KreativniSvet.cz a pusťte se do malování. Jako plátno využijte tělo svého partnera a vytvořte na nich abstraktní umění nebo ho pomalujte v duchu „co pro mě představuješ“ nebo „když tě vidím cítím toto“.

Během této art session si jistě užijete spoustu zábavy, ale i intimních chvilek, které vás sblíží. Pokud vás idea pomalovaných těl neoslovila, vybavte se modelařskými potřebami a vymodelujte miniverzi své drahé polovičky nebo zkuste část těla, kterou na partnerovi máte nejradši. Tipy na valentýnský večer | Plná Peněženka

Masérem na jeden večer

Mým posledním tipem pro vás je tzv. SPA večer. Po dlouhém a náročném dni je to naprosto ideální varianta. Má to ale háček, který jste už nejspíš prokoukli. Místo toho, abyste si zašli na masáž, zkrášlovací procedury do salonu nebo zajeli do lázní, zkuste si je udělat doma. Staňte se na jeden večer masérem nebo lazebníkem a pečujte o svého partnera jako profesionál. Pomůcky k vašemu lázeňskému relaxu seženete například na Tejpy.cz, které poskytuje nejen know-how na tejpování, ale i všemožné masážní a relaxační pomůcky.

Takové relaxační rande je skvělý způsob, jak se napojit na společnou intimní vlnu. Vzájemné dotyky totiž vyvolávají oxytocin neboli hormon lásky a důvěry. Pokud je váš vztah na úplném začátku, vyplavujete možná taky fenyletylamin, také přezdívaný jako hormon zamilovanosti. Díky jeho podobnosti k metamfetaminu (pervitinu) působí doslova omamně. Kdo tedy říká, že láska je droga, má vlastně pravdu. Láska je stejně ve výsledku to jediné, co na světě potřebujeme.

►► Pokud byste přece dali přednost materiálnímu dárku, zkuste naše tipy na valentýnské dárky. Užijte si svá rande. Spolu s celým týmem Plné Peněženky vám přejeme, aby byl váš sv. Valentýn nezapomenutelný a plný lásky!

Terka M.

Autor Terka M.

Terka je knihomolka skrz na skrz. Čte všechno, co jí přijde pod ruku. Jde jí to více se slovy na papíře než s velkými projevy. Studuje a pracuje v Praze, ale její srdce zůstává v jejím rodném maloměstě. V létě si nejvíc užije moravské vinice ze sedátka kola a v zimě jí najdete na každém zasněženém svahu s lyžemi. Pro psí očíčka by udělala cokoliv, zvlášť pro ty jejího bígla, se kterým soutěží o to, kdo má větší apetit. Vítězství je ale zatím v nedohlednu.