Avast Premium Security - hodně „muziky“ s 1 předplatným

Pořiďte si kompletní online ochranu pro všechny vaše počítače, telefony a tablety. A to nejen pro vás, ale i pro vaše blízké, pokud o to stojíte.

2. 6. 2020
Avast Premium Security - hodně „muziky“ s 1 předplatným

 

Už přes 30 let Avast bojuje proti neustále se množící malware, každý den tak Avast blokuje 1,5 miliard pokusů o útok. Pryč jsou časy, kdy se mohly uživatelům posílat informace o každém viru na CD nebo disketě, dnes Avast využívá nejmodernější technologie a umělou inteligenci k ochraně před kyberútoky. Jejich stroje se tak učí z databází známých hrozeb a jsou tak schopné identifikovat vzorce útoků nových hrozeb.

Většina z nás už k internetu přistupuje ne přes jedno zařízení, ale používáme hned několik přístrojů – od počítače a laptop přes mobilní telefon a tablet až třeba po ledničku. Dle dat Avastu jsou v každé domácnosti k internetu připojeny průměrně 2 počítače a 3 mobilní telefony.

Na tuto skutečnost reagoval i Avast Software se svojí nabídkou Avast Premium Security, díky které mohou uživatelé chránit svá zařízení a zařízení své rodiny a přátel. S touto ochranou pak můžete zabezpečit až 10 přístrojů. Samozřejmě pořád existuje možnost Avast Premium Security pro jedno zařízení.

 

Jaké jsou hlavní funkce produktu?

Všechny následující verze obsahují Avast antivirovou ochranu, k tomu ještě balíček obsahuje:

 

Pro počítač

 • Sandbox – zabrání malwaru ze stahovaných souborů, aby proklouzl do počítače. Otestuje bezpečnost software prostřednictvím instalace ve virtuálním prostředí Sandboxu. V něm můžete otevřít jakýkoliv program (stačí na program kliknout pravým tlačítkem a vybrat Sandbox), nebo dokonce i prohlížeč, když chcete otevřít podezřelý e-mail. 
 • Firewall – pro bezpečné připojení ve veřejné síti.
 • Ověřené weby – připojí vás pouze k bezpečným webovým stránkám, rozpozná ty falešné.
 • Antispam – udržuje e-mailovou schránku čistší a bezpečnější, zbavíte se otravného spamu, které může představovat bezpečnostní riziko.
 • Štít proti ransomwaru – zabrání vyděračskému softwaru a nedůvěryhodným aplikacím, aby upravily, vymazaly nebo zašifrovaly vaše osobní soubory v chráněných složkách. 
 • Štít webové kamery – všechny aplikace budou muset požádat o povolení k přístupu k webové kameře.
 • Štít citlivých dat – přidá bezpečnostní zámek na osobní informace, jako jsou jména, adresy, telefonní čísla apod.
 • Skartovač dat – vymazáním nějakého souboru se ho 100% nezbavíte. Obnovit ho z pevného disku může být pro vetřelce snadné, proto Skartovač dat šifruje vymazaná data, a tak z nich nikdo při jejich obnovení nezíská žádné informace. 
 • Aktualizace aplikací – bude prováděna automaticky bez vašeho povšimnutí prostřednictvím serverů Avastu.

 

Pro Mac

 • Štít proti ransomwaru – počítače s operačním systémem Mac nejsou odolné vůči ransomwarovým útokům. Budete okamžitě upozorněni, kdykoliv se nedůvěryhodná aplikace či vyděračský software pokusí změnit jakýkoliv z chráněných souborů ve vašem Macu.
 • Inspektor Wi-Fi - vám kryje záda tak, že vyhledává potenciální podezřelé bezpečnostní problémy, identifikuje slabá hesla, zranitelnost routeru, podezřelí zpomalení připojení k internetu a další. Následně navrhne řešení.

 

Pro Android

 • Anti-Theft – když ztratíte telefon, můžete sledovat jeho polohu a zjistit, kde se před vybitím baterie naposledy nacházel. Když se někdo pokusí telefon 8x neúspěšně odemknout nebo do něj vloží neznámou SIM kartu, bude označen jako ztracený.
 • Zamykání aplikací – zamknete jakoukoliv aplikaci kódem, vzorcem pro odemčení nebo otiskem prstů.
 • Foto trezor – zabezpečíte neomezený počet fotografií kódem, vzorcem pro odemčení nebo otiskem prstů. Po přesunutí fotek do trezoru budou zašifrovány a přístupné pouze vám.
 • VPN – neboli Virtual Private Network – připojením přes VPN získáte zabezpečené připojení. Cokoliv, co uděláte online, zůstane soukromé. Díky možnosti zvolit konkrétní lokalitu, ze které se připojíte, můžete získat přístup ke stránkách mimo váš současný region.

 

Pro iOS

 • Ochrana identity – díky možnosti registrace neomezeného množství e-mailových adres, na které vám budou chodit notifikace ve chvíli, kdy se jakékoliv z vašich hesel objeví na seznamu uniklých hesel.
 • Foto trezor – do zašifrovaného trezoru uložíte fotografie, například občanského průkazu nebo pasu, kde budou zabezpečeny PIN kódem, pomocí Touch ID nebo Face ID.
 • Bezpečné prohlížení – s  použitím VPN ochráníte své soukromí připojením k nejbližším dostupným VPN serverům. Máte tak jistotu, že nikdo nesleduje vaši aktivitu na internetu.

 

A jak to celé funguje?

Shrňme to v několika následujících bodech:

1. V první linii v boji proti vznikajícím hrozbám stojí Cybercapture podezřelé soubory izoluje a komunikuje s Virovou laboratoří Avast, kde v bezpečném virtuálním prostředí okamžitě proběhne analýza těchto souborů.

2. Hlavní štíty Avast Antiviru tvoří:

 • Webový štít – kdykoliv se připojíte k internetu, navštívené stránky otestuje na malware, platnost certifikátů a jiné potenciální hrozby.
 • Souborový a E-mailový štít – chrání to zásadní a často zranitelné části počítače, ve kterých vyhledává malware a jiné možné nebezpečí.
 • Behaviorální štít – monitoruje chování software, tedy všechny programy na vašem počítači.

3. Avast se stará o aktualizace za vás a pravidelně aktualizuje virovou databázi, jste tak v reálném čase chráněni i před nově vznikajícími hrozbami.

4. Jediným kliknutím na Celkový test zjistíte, co váš počítač potřebuje. Rychle vyhledá přítomné problémy a objevíte také nové funkce. To vše je shrnuto v jednom seznamu výsledků včetně návrhů, jak nalezené problémy vyřešit.

5. Pokud kromě Avastu budete používat ještě jiný antivirový program, funkce Pasivní režim začne automaticky vypínat aktivní ochranné komponenty a Firewall, čímž umožní oběma programům využívat stejnou část systému bez vzájemného soupeření.

6. Při vyhánění malwaru z vašeho systému můžete ztratit i uložená data. Aby byl proces nalezení a odstranění malwaru snadnější, máte k dispozici možnost vytvoření záložní verze Avastu, kterou můžete uložit na USB disk. Ve chvíli, kdyby byl váš počítač natolik zasažený virem, že by Avast nedokázal fungovat plnohodnotně, funkce Záchranný disk vám umožní obnovit funkčnost počítače.

7. Budete-li používat jakoukoliv aplikaci v režimu celé obrazovky, můžete umlčet notifikace režimem Nerušit, nebudou vás tak zbytečně rušit.

 

Jak dál můžete ušetřit při pořizování ochrany od Avastu?

Rozhodně s cashbackem od Plné Peněženky. Jak? Zaregistrujte se na stránkách Plné Peněženky a poté klikněte na odkaz na Avast Software z Plné Peněženky, například zde. Dál vyberte a objednejte, tak jak jste v online prostředí zvyklí. Do několika dnů vám přijde na účet Plné Peněženky odpovídající částka z nákupu. Více o aktuální výši cashbacku u společnosti Avast najdete zde.