Vánoční Tradinář z nakladatelství Smart Press

1. 12. 2021 Martina
Vánoční Tradinář z nakladatelství Smart Press

 

Šťastnou souhrou náhod se mi do ruky dostal Vánoční Tradinář z nakladatelství Smart Press. Kniha mě nejprve zaujala milou obálkou, která přímo zve k uvaření hrnku voňavého čaje, zapálení voňavé svíčky a ukradení si chvilky jen sama pro sebe. 

od prvních stránek jsem měla pocit, že jsem zase malá holka a jsem u jedné nebo druhé babičky na prázdninách a pokládám svou nejoblíbenější otázku, která myslím obě postupem času přiváděla k lehkému zděšení: „Babi a jaké to bylo, když jsi byla ještě malá?“ A babičky vyprávěly a samozřejmě došlo i na to, jak to vlastně bylo s tím Ježíškem v jesličkách a jestli jim taky chodil Mikuláš a čerti a proč chodíme na Dušičky za prababičkou a pradědečkem na hrobeček. Kdo to byla ta Barborka, proč si Lucie nedá raději čaj a upíjí tu noc a jak to asi chutná a tisíce dalších dětských „proč" a „nač" dotazů. 

Zapomněla jsem na spoustu věcí z té doby, a tahle krásná a něžná knížka mi ukázala, jak velká škoda to byla. Kolik krásných zvyků by zmizelo, kolik spojení s našimi blízkými by bylo ztraceno. A jak moc důležité je vidět (nejen) za Vánoci to prazákladní, že jsme součástí přírody, vše má svůj přirozený rytmus a že naše „teď" vychází z „bylo" a pokračuje do „bude". Že sváteční čas není jen o vydrancování obchodního domu, stresu, hádkách a touze po dokonalosti. 

Jednoduše nádherná knížka, plná moudrých slov, rituálů pojících nás s přírodou, krásných fotografií a lákavých receptů.


Tip: Díky cashbacku Plné Peněženky v e-shopu Smart Press ušetříte 2,5 % z každého nákupu.

Martina

Autor Martina

Martinu jsme snad ještě neviděli bez dobré nálady a úsměvu na tváři. Obdivuje snad vše živé, přírodu miluje a nakupuje jedině přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech. Doma má dvě rozkošné dcerky, k tomu dva psy, tři kočky, jednoho koně a spoustu rybiček, takže je to u nich někdy, jak sama občas říká, jako v cirkusu. Kromě toho je také nadšenou cvičitelkou psů.

Podobné články