Vánoční Tradinář z nakladatelství Smart Press

Vánoční Tradinář z nakladatelství Smart Press

 

Šťastnou souhrou náhod se mi do ruky dostal Vánoční Tradinář z nakladatelství Smart Press. Kniha mě nejprve zaujala milou obálkou, která přímo zve k uvaření hrnku voňavého čaje, zapálení voňavé svíčky a ukradení si chvilky jen sama pro sebe. 

od prvních stránek jsem měla pocit, že jsem zase malá holka a jsem u jedné nebo druhé babičky na prázdninách a pokládám svou nejoblíbenější otázku, která myslím obě postupem času přiváděla k lehkému zděšení: „Babi a jaké to bylo, když jsi byla ještě malá?“ A babičky vyprávěly a samozřejmě došlo i na to, jak to vlastně bylo s tím Ježíškem v jesličkách a jestli jim taky chodil Mikuláš a čerti a proč chodíme na Dušičky za prababičkou a pradědečkem na hrobeček. Kdo to byla ta Barborka, proč si Lucie nedá raději čaj a upíjí tu noc a jak to asi chutná a tisíce dalších dětských „proč" a „nač" dotazů. 

Zapomněla jsem na spoustu věcí z té doby, a tahle krásná a něžná knížka mi ukázala, jak velká škoda to byla. Kolik krásných zvyků by zmizelo, kolik spojení s našimi blízkými by bylo ztraceno. A jak moc důležité je vidět (nejen) za Vánoci to prazákladní, že jsme součástí přírody, vše má svůj přirozený rytmus a že naše „teď" vychází z „bylo" a pokračuje do „bude". Že sváteční čas není jen o vydrancování obchodního domu, stresu, hádkách a touze po dokonalosti. 

Jednoduše nádherná knížka, plná moudrých slov, rituálů pojících nás s přírodou, krásných fotografií a lákavých receptů.


Tip: Díky cashbacku Plné Peněženky v e-shopu Smart Press ušetříte 2,5 % z každého nákupu.

Martina
Napsal/a
Martina
Martinu jsme snad ještě neviděli bez dobré nálady a úsměvu na tváři. Obdivuje snad vše živé, přírodu miluje a nakupuje jedině přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech. Doma má dvě rozkošné dcerky, k tomu dva psy, tři kočky, jednoho koně a spoustu rybiček, takže je to u nich někdy, jak sama občas říká, jako v cirkusu. Kromě toho je také nadšenou cvičitelkou psů.

Přihlásit se

Zde se můžete přihlásit pomocí svých přihlašovacích údajů

Zapomněli jste heslo?
nebo Přihlásit se přes Facebook Přihlásit se přes Google

Registrovat se

A získat z každého nákupu až 25 % zpět

(i) Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat