TIPY na vánoční dárky pro děti z WikyHraček

Před Vánocemi spousta rodičů řeší, co svým ratolestem koupit pod stromeček. Tohle řešili i naši kolegové, kteří vyzkoušeli dvě velmi zajímavé hračky pro děti.

5. 12. 2020
TIPY na vánoční dárky pro děti z WikyHraček

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

WikyHračky dnes zná téměř každý rodič. V jejich e-shopu seženete hračky jednak od známých značek – jako je Lego – tak hračky přímo z dílny WikyHraček. V této recenzi se naši kolegové podívali na zoubek právě hračkám od Wiky.

 

Auto na dálkové ovládání Moon Rover

Recenze wikyhračky: auto na dálkové ovládání Moon Rover

 • Běžná cena: 1 349 Kč
 • Cena v akci: 1 099 Kč
 • Velikost auta: 35 cm
 • Doporučený věk: od 5 let
 • Nabíjení: 2 hodiny
 • Výdrž: až 15 minut
 • Dosah: až 25 m
 • USB nabíjení
 • Dálkové ovládání na 2× AAA baterie (nejsou součástí)
 • Rychlost: 15 km/h
 • Hodnocení Jany a jejích dětí: ★★★★★
 • Stránka produktu: Moon Rover auto na dálkové ovládání

 

Moon Rover je propracované, rychlé terénní auto na ovládání a to nejen pro děti. Bavit bude určitě i jejich rodiče. Překvapilo nás již při rozbalování a překvapovat stále ještě nepřestalo.

Máme rádi autíčka na dálkové ovládání. Ale ty, které máme doma buď vydrží jezdit velmi krátkou dobu, nebo si neporadí ani s malou překážkou či mají krátký dosah. Zato tento Moon Rover má zatím vše, co od takovéhoto produktu očekáváme. A navíc vypadá bytelně, takže s ním mohou jezdit i menší děti. Recenze wikyhračky: auto na dálkové ovládání Moon Rover

Jak jsem uvedla, už při rozbalování nás mile překvapil. Především velikost a celková mohutnost auta. Zajímavá kola, pérování a jeho barevnost.

Nemohli jsme se s dětmi dočkat, až ho vyzkoušíme. Nechali jsme dvě hodiny nabíjet, do ovladače jsme dali baterie a vrhli jsme se na zkoušení. První zkoušky proběhly v bytě. Pokud pod vámi někdo bydlí, tak nedoporučuji jezdit na parketách či linoleu. Dělá totiž celkem velký rámus a sousedům by se to nemuselo líbit. Ale na koberci je to v pořádku.

Ovládání nebylo ze začátku úplně nejjednodušší, ale jde o zvyk. Především proto, že vedle klasického dopředu, dozadu, vpravo, vlevo, je zde navíc jízda do strany po boku neboli driftování a pak zvedání a snižování kabiny (které je super například při jízdě pod postelí). Autíčku jsme dávali do cesty i různé překážky, které většinou hravě přejelo a ty lehčí odstrčilo. Recenze wikyhračky: auto na dálkové ovládání Moon Rover

Nicméně pokud nedisponujete bytem s velkými pokoji, tak doporučuji vzhledem k dost velké rychlosti auta, jezdit někde venku v parku. Tam teprve začíná ta správná zábava.

Je až neuvěřitelné, jak velký má dosah a že jezdí prakticky po jakémkoliv povrchu. Až na štěrk, na kterém se mu občas protáčela kolečka si poradil se vším. S trávníkem, pískem i cestou zapadanou podzimním listím.

Jediné co bychom uvítali, je delší výdrž. Na jedno nabití, které trvá cca 2 hodiny, vydrží jezdit přibližně 15 minut. Možná by šel přikoupit ještě jeden bateriový pack. Tak by se zábava prodloužila.

Můžete si vybrat ze dvou barevných variant: červenomodré a modrozelené.

Nicméně s autem Moon Rover jsme opravdu spokojení a rozhodně ho doporučujeme.

 

Mrkněte taky na video o autě Moon Rover:

 

Chodící panenka Eliška

Recenze Wikyhračky: chodící panenka Eliška

 • Běžná cena: 999 Kč
 • Cena v akci: 799 Kč
 • Velikost panenky: 41 cm
 • Doporučený věk: od 3 let
 • Panenku je možné spustit ve dvou režimech: Try me a ON 
 • V režimu Try me jen zpívá, nechodí.
 • Přepínání na zádech
 • Baterie: 3× AA
 • Hodnocení Marka a jeho dětí: ★★★★★
 • Stránka produktu: Eliška chodící panenka

 

Chodící panenka visela na seznamu vánočních přání naší malé dcerky už pěkně dlouho. Nakonec jsme jí ho splnili trochu předčasně, abychom mohli čtenáře našich recenzí seznámit s panenkou Eliškou z WikyHraček. Tak aby i oni mohli zvážit, zda ji nepořídí letos pod stromeček svým vlastním dětem.

Chodící panenka Eliška si sympatie dětí získá již svým vzhledem, Má modré oči, do dvou copů spletené blonďaté vlasy a pestrobarevnou, nadýchanou šatovou sukni. Recenze Wikyhračky: chodící panenka Eliška

Co se týká chůze, panenka Eliška se pohybuje pomalu, takže jejímu kroku stíhají i nejmenší. Nejlépe se pohybuje po hladkém povrchu a je celkem citlivá na nerovnosti. Takže například z hladké podlahy se na lehce vyvýšený koberec nedostane. Občas může i při setkání s nerovností upadnout. Naštěstí je vyrobena z pevného plastu, takže riziko rozbití je při takovém pádu minimální. Pozor je třeba dávat hlavně v případě, že by hrozil pád z velké výšky nebo třeba ze schodů. V jejich blízkosti bych hru s panenkou rozhodně nedoporučoval.

Kromě chůze Eliška umí ještě jednu aktivitu, kterou si získá dětskou pozornost. Jde o zpívání. Díky tomu si ji kromě čtyřleté dcery snadno zamiloval i náš dvouletý syn. Panenka Eliška umí zazpívat celkem sedm různých písniček z žánru lidové tvorby pro děti. Navíc jde o písničky v češtině, které děti často již dobře znají, takže si mohou prozpěvovat s Eliškou. Nebo se naopak novým písničkám přiučit. Eliška umí následující skladby:

 • Travička zelená,
 • Kočka leze dírou,
 • Červený šátečku,
 • Prší, prší,
 • Já do lesa nepojedu,
 • Holka modrooká,
 • Kalamajka.

Pořadí písniček nelze zvolit, určuje ho přímo panenka. Což je na jednu stranu dobře, protože nehrozí, že byste museli poslouchat stále dokola třeba Prší, prší. Eliška má celkem příjemný hlásek, který není pro okolí příliš rušivý. Nicméně tak jako u všech hracích hraček se to s dobou, kdy panenka hraje, nesmí přehánět, aby zejména dospělým „nezačala lézt na nervy“.

Panenku lze nastavRecenze Wikyhračky: chodící panenka Eliškait na 3 různé módy. Může být buď vypnutá a to tehdy, kdy se poloha spínače na zádech nachází přesně uprostřed. Když je spínač vlevo, panenka zpívá po stisknutí tlačítka na bříšku. A když je spínač vpravo, panenka chodí i zpívá zároveň. V tomto případě jí lze povel udělit silným tlesknutím. Z naší zkušenosti reagovala spíše na silné tlesknutí dospělých. A nebo opět stačí zmáčknou tlačítko na břiše, což zvládnou i nejmenší děti.

Eliška dokáže zastat i roli tradiční panenky ve chvíli, kdy je zcela vypnutá. To má dvě výhody. Zaprvé si rodiče odpočinou od hluku a zadruhé šetříte spotřebu baterií (při vybití stačí dokoupit běžně dostupné 3 AA baterie). Vypnutou panenku naše děti například vozily v dětském kočárku. To díky její akurátní velikosti. Vedle toho zejména holčičky zabaví Eliščiny vlasy, které lze různě rozplétat, zaplétat a česat do copů. A pokud máte větší zásobu panenek, mohou si vyměňovat s Eliškou oblečky.

Především pro holčičky je Eliška skvělým tipem na vánoční dárek. Pokud máte kromě holčičky i kluka, má navíc panenka velkou šanci, že zaujme i kluky.

 

Mrkněte také na video o panence Elišce:

 

Něco málo o e-shopu WikyHračky

V e-shopu WikyHračky pořídíte pro hračky pro nejmenší děti i ty školou povinné. WikyHračky mají celou paletu vlastních hraček, mezi které se řadí i recenzovaná panenka Eliška a auto Moon Rover. 

Autíčka, dřevěné hračky, plyšáci, společenské hry, figurky, stavebnice, puzzle, Lego, ale i hudební nástroje – to vše u WikyHraček najdete.

 

Pro školou povinné

Ano, v e-shopu můžete vybírat i z nepřeberného množství školních potřeb, jako třeba aktovek, penálů, sešitů a bloků, obalů na sešity, psacích potřeb, pravítek, kružítek, výtvarných potřeb apod.

K WikyHračkám neodmyslitelně patří i papírnictví, takže u nich najdete běžné kancelářské potřeby typu propisky, lepicí pásky, kalendáře, diáře, notesy, ale i balicí papír či papírové dekorace. 

Navíc WikyHračky mají pobočky po celém Česku.

 

Wiky klub

Po registraci do klubu získáte kartu a výhody členství, díky kterému máte každý nákup o 5 % levnější. Můžete se účastnit soutěží a akcí pro členy Wklubu. Navíc máte vybrané produkty za výhodnější ceny, tzv. Wceny.