Recenze vrstvených parfémů: nespočet vůní v jedné kazetě

Říká se, že parfém je melodií těla. Co když se vám ale hudební vkus průběžně mění? Nakupovat stále nové kvalitní parfémy je nejen časově, ale i finančně náročné. E-shop Vivantis věří, že na tento problém našel odpověď v podobě sady švédských mini parfémů N.C.P. Olfactives, s nimiž si díky vrstvení vytvoříte mnoho ikonických vůní přímo na tělo.

10. 12. 2022 Anežka
recenze Vivantis

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,0 / 5

Vždy jsem chtěla být tou ženou, která po sobě v místnosti zanechá slabý závan příjemné vůně a jejíž parfém přiměje kolemjdoucí se za ní se zájmem otočit. Měla jsem ale problém najít vůni, která by se mi líbila a zároveň jsem ji nemusela oživovat každou půlhodinu. Channel č. 5 ani Guess Seductive, které vyhovují snad každé ženě, kterou znám, mě nikdy příliš neoslovily.

Z toho důvodu mě sada parfémů N.C.P. Olfactives vážně zaujala, ncp olfactivesprotože s nimi jsem měla možnost otestovat spoustu různých kombinací vůní a zjistit, která mi sedí nejvíce. Tato sada je totiž navržena tak, aby každý miniparfém zastupoval určitý „vonný styl“ (květinový, ovocný, orientální atd.). Samostatně tak nemusí (ale můžou) příliš lahodit našim čichovým receptorům. Pokud je však navrstvíte na sebe, můžete stvořit jediněčnou vůni, která doplní vaši osobnost.

Přišla elegantní kazeta

Balíček s parfémy mi dorazil do práce v elegantní kazetě, která navíc přišla v krabici ncp olfactivesvystlané papírovými hoblinami. Uvnitř na mě čekalo 7 podlouhlých flakonků, jež byly na vnitřní straně víka popsány. Na víku jsem navíc našla vysvětlení onoho parfémového vrstvení. Flakonky byly zasazeny do černého pěnového podkladu, což jen umocňovalo luxusní vzhled celého balení.

S kolegyněmi jsme ihned všechny parfémy vyzkoušely samostatně. Některé nám voněly hned „na první dobrou“, jiné nás tolik neoslovily a bylo jasné, že jen čekají na vrstvení. 

Obsah kazety

 • 101 Clementine Violet Flower – EDP: Vůně, která potěší každého milovníka citrusů, zahrnuje však také tóny fialky.
 • 201 Apple & Driftwood – EDP: Svěží ovocná vůně jablek, již doplňuje jemný jasmínový závan.
 • 301 Jasmine & Sandalwood – EDP: Tato jasmínová vůně je velmi smyslná, ale přesto jemná a stala se mou oblíbenkyní.
 • 401 Levandule a jalovec – EDP: Retro vůně, která představí levanduli ve sladkém nádechu podtrženém dřevitým podtónem.
 • 501 Iris & Vanilla – EDP: Velmi sladká vanilková vůně s příměsí kosatce a fialky.
 • 601 Amber & Gaiacwood – EDP: Vůně představující gujakové dřevo je velmi dominantní a zemitá.
 • 701 Leather & Vetiver – EDP: Vůně s tóny kůže má orientální nádech a je dost silná.
n.c.p. olfactives

Mini sada N.C.P. Olfactives

 • Objem jednotlivých vůní: 10 ml
 • Počet vůní: 7
 • Vyráběno udržitelně, bez celofánu
 • Veganské vůně

3 323,00 Kč

Nakup s cashbackem

Zkoušíme, čicháme, voníme

Parfémy by měly být unisex, a tak jsem se rozhodla je vyzkoušet spolu se svým přítelem. Zkoušeli jsme oba dva různé kombinace, a i když jsme za chvíli měli hlavu plnou omamného voňavého oparu, užili jsme si přitom i dost legrace :-). Dojmy a oblíbené vůně jsme měli poměrně odlišné.

Jak vrstvit

Vrstvení parfémů na sebe je poměrně zajímavý proces, na který jsme si museli průběžně přijít. Svoje zkušenosti jsem shrnula do několika málo rad, jimiž se můžete inspirovat:

 • Parfémy na sebe stříkněte spíšencp olfactives zblízka a poté je prstem na kůži „promíchejte“, výsledná vůně bude kompaktnější.
 • Pohrajte si s vrstvením více než 2 vůní. Možností je sice opravdu hodně, výsledné vůně však budou opravdu originální. 
 • Věřte nebo ne, výsledná vůně se odvíjí i od místa, kam ji nastříkáte. Jinak bude vonět na krku, jinak třeba na hřbetu ruky.
 • Než zhodnotíte konečnou kombinaci vůní, nechte parfém na těle chvilku „odležet“. Bezprostředně po nastříkání ucítíte jen tu vůni, které jste na sebe stříkli víc.

Dojmy mužského osazenstva

Přítel zkoušel především lehkou citrusovou vůni (Clementine violet flower) a dřevitou Amber & Gaiacwood. Samostatně mu vůně připadaly poměrně dámské, a tak se je rozhodl otestovat v kombinaci se svým parfémem značky Hugo Boss. Přestože Boss měl ve výsledku převahu, jednotlivé fragmenty ostatních parfémů vůni dodaly přijemný podtón – v případě Clementine violet flower byl svěží a citrusový, v případě Amber & Gaiacwood zase zemitější a jakoby těžší.

Jak si parfémy vedly u dámy?

I já jsem se nejdříve rozhodla vyzkoušet jednotlivé parfémy s mou současnou voňavkou ncp olfactives(používám sladší vůni značky Versace). Přestože by výsledek příjemný, zajímavější pro mě bylo pokusit se vytvořit vůni úplně novou, a to jen z testovaných parfémů. 

Na první vdechnutí mě oslovila jasmínová vůně, kterou dokonce momentálně používám samostatně. Příjemná je také vůně citrusová, květinová a vanilková a dokážu si představit, že mohou posloužit (podobně jako pro mě vůně jasmínová) jako samostatný parfém. Co se týče kombinací, oslovila mě nejvíce kombinace orientální vůně s jasmínem (je těžší, omamná, ale stále příjemná) a kombinace citrusové vůně s dřevitou. Zkoušela jsem i kombinaci vanilky s levandulí, jež vytvořila ideální kombinaci pro ty, kteří vyhledávají opravdu sladké parfémy. 

Kombinace 3 a více vůní jsem vyzkoušela také, většinou ale byly základem výše uvedené dvojice voňavek.

Výsledné postřehy

Sada parfémů, které jsou určeny k vrstvení, je podle mě skvělý nápad pro každého, kdo nerad zůstává stále u stejných produktů a rád občas své zvyky obmění. Velmi oceňuji, kolik možných vůní sada nabízí, přičemž třešničkou na dortu je zábava, kterou hledání správných kombinací nabízí. Jejich cena je sice trochu vyšší, pokud jste však voňavkový chameleon, který rád zkouší stále nové věci, jsou pro vás ideální.

Pozitivní také je, že vydrží poměrně dlouho. Po celém dni v práci a poté na náročném tréninku jsem ji doma stále cítitla, překvapivě však především ze svých vlasů. Celkově produktu dávám 4 hvězdy, a to z toho důvodu, že jedna či dvě vůně mě neoslovily ani po usilovném kombinování.

Hodnocení parfémů

 • nespočet možných kombinací
 • uspokojení mnoha různých stylů a vkusů
 • výdrž vůně
 • vyšší cena
 • vůně působí spíše dámsky než unisex

Počet hvězdiček: 4,0 / 5

Nakup s cashbackem

Anežka

Autor Anežka


Anežka je naším největším odborníkem na texty včetně gramatiky, kterou má v paži. 💪 Je vidět, že češtinu miluje a stejně tak knihy snad všeho druhu. Kromě toho ji baví cestování, ale s nadšením se věnuje i dětem, které vede na hodinách aerobiku. Víme, že má zlaté srdce, na češtinu je ale fakt pintlich. Někdo nemůže ani vidět koprovku a někdo zase text, kde se použije třeba čárka místo středníku.

Vivantis.cz logo

O Vivantis.cz

V e-shopu Vivantis si vybere každý, kdo má styl a rád o sebe pečuje. Dámy, pánové i děti zde najdou značkové  a luxusní vůně, kosmetiku, šperky, hodinky, ale i stylové oblečení a boty. Kromě toho Vivantis nabízí i produkty podporující zdraví, jako jsou doplňky stravy, čisticí prostředky, produkty pro eko domácnost nebo zdravotní přístroje a pomůcky.

Související slevy a akce

Exkluzivní sleva

Vivantis.cz - HAPPY WEEK - Dermacol
Vivantis.cz logo

až 5,5 % zpět

HAPPY WEEK - Dermacol

Akce končí za:

Akce končí:

Slevový kód

Vivantis.cz - Sleva 20 % na vybrané novinky šperků
Vivantis.cz logo

až 5,5 % zpět

Sleva 20 % na vybrané novinky šperků

Akce končí za:

Akce končí:

Exkluzivní sleva

Vivantis.cz - Připravte se na Valentýna
Vivantis.cz logo

až 5,5 % zpět

Připravte se na Valentýna

Akce končí za:

Akce končí:

Slevový kód

Vivantis.cz - Extra sleva 20% na vybrané značky
Vivantis.cz logo

až 5,5 % zpět

Extra sleva 20% na vybrané značky

Akce končí za:

Akce končí: