Recenze parfémů aneb jak si provonět celý den

Začíná léto a s ním jde ruku v ruce pocení, které doprovází nepříjemný zápach nejen z našeho podpaží. Právě v tomto období je víc než kdy jindy potřeba kvalitní parfém, který by nás před nežádoucím zápachem ochránil a díky němuž bychom se mohli cítit pohodlně a svěže i v těch největších vedrech. Jak si v tomhle ohledu vedly parfémy značky Davidoff a Chloe z e-shopu Vivantis pro vás testovali kolegové Anežka, Jana a Honza.

28. 5. 2022 Anežka
Recenze Vivantis parfémy

Jako ve voňavé zahradě

Značku Chloe si pamatuji ze svých teenagerovských let, kdy jsem si šetřila na první parfém a vybírala si meziRecenze Vivantis: parfém Chloe lehkýmí, mladistvými a květinovými vůněmi – přestože tenkrát nakonec vyhrála jiná značka, Chloe se dostala do velmi úzkého výběru. A i když mám svůj stálý parfém, těšila jsem se na změnu, protože mou běžnou voňavku ze sebe už tolik necítím a chtěla jsem svou osobní vůni nějak oživit. 

Parfém mi přišel do práce, takže jsem nelenila a ihned ho vyzkoušela. Aniž bych se podívala, jaké složení parfém má, snažila jsem se uhádnout přísady, které z něj cítím. A v tu chvíli jsem zjistila, že bych v parfumérii pracovat nemohla, protože jediné, na co jsem přišla bylo, že cítím květiny a dál jsem se neposunula ani o píď – s „tahákem“ z webových stránek jsem pak byla schopná identifikovat růži a černý rybíz. Vůně byla překvapivě dost silná a těžká, což jsem u květinového parfému nečekala, kupodivu mi to ale vůbec nevadilo. Jakmile jsem se jím navoněla, cítila jsem se luxusně a příjemně.

Protože moje schopnosti identifikovat přísady parfému se ukázaly být dost tristní, požádala jsem o zhodnocení kolegyně v práci. Obecně se všechny shodly na růži, jedna z mých kolegyň poznala i mandarinku. To ale moje testování ještě neukončilo a já jsem vyrazila na sportovní trénink s dětmi, kde jsem Chloe podrobila zatěžkávací zkoušce. Ve vydýchaném a horkém autobuse jsem se cítila skvěle, protože Chloe mě objímala příjemnou vůní a já nemusela čichat živočišné vůně mých spolucestovatelů.

Po dvouhodinovém skákání a cvičení s dětmi už jsem ale květinovou vůni tak obklopená nebyla, ze zápestí jsem ji ovšem stále slabě cítila. Zajímalo me ale taky, jak bude na vůni reagovat mladší generace, a tak jsem se zeptala svých svěřenkyň (13–17 let), co z parfému cítí. Provonila jsem naši šatnu a začla vášnivá debata. Všeobecně ale opět vyhrála vůně růže, párkát se taky objevil názor, že cítí jasmín (to bych přisoudila sladšímu podtónu), případně silně parfémované mýdlo (netuším, jak na tohle přišly :-)). 

Když jsem dorazila domů, sžila jsem se s parfémem už natolik, že jsem byla schopná říci o něm víc, než jen že cítím květiny. Vůně byla po oživení velmi ostrá, květinová, ale zároveň jakoby ovocně nakyslá (tady přichází na scénu mandarinka) a po chvilce zemitá (zde se ukazuje síla cedru). Chtěla jsem na parfém získat zpětnou vazbu taky z domova, proto jsem zjišťovala názory mého partnera a psa. Jelikož partner mi mnoho informací neposkytl (voní hezky a cítím květiny), obrátila jsem se na fenku Vandu. Ta mi toho (ač beze slov) sdělila mnohem víc. Předně jí vůně vůbec nevadila, což u ní není běžné (normálně před parfémy utíká nebo kýchá). Taky neměla problém se ke mně po navonění přitulit, a dokonce si i ráda rozkousala provoněnou papírovou krabičku, ve které mi parfém přišel.

Co na parfému opravdu oceňuji, je jeho praktický flakonek – malý skleněný kvádr s žádnými nepřirozenými výběžky, ostrými hranami ani přehnaně originálním víčkem, které by spadlo, kdykoliv by o něj něco zavadilo. Taková voňavka se mi vejde i do opravdu malé kabelky, a tak ho mohu nosit vážně kamkoliv, navíc krásně zapadne do ruky. Jediná drobnost, kterou bych parfému vytkla je fakt, že je třeba ho několikrát denně oživovat, takže 50mililitrový parfém příliš dlouho nevydrží.

Přestože asi zůstanu věrná mému dlouholetému osvědčenéu parfému, malá občasná změna s Chloe mi určitě neuškodí a vlastně se na její užívání v budoucnu vážně těším. 5 hvězdiček je tady samozřejmostí.

Chloe Rose Tangerine

Rose Tangerine - EDT

 • Původ: Francouzský
 • Objem: 50 ml
 • Hlava: Mandarinka, černý rybíz
 • Srdce: Růže
 • Základ: Cedrové dřevo, jantar

1 029,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hodnocení Chloe

 • Mladistvá, příjemná vůně
 • Praktický flakonek
 • Celkem brzy se „vyvoní“

Celý den svěží a zábavná

Když jsem k recenzování dostala toaletní vodu značky Davidoff, Cool Water Jasmine & Tangerine, nebyla jsem si nejdřív jistá, jestli ji využiji, protože mám stálý parfém, který už používám strašně dlouho. Nakonec jsem se ale touto limitovanou „mořskou“ edicí nechala zlákat a rovnou říkám, že jsem dobře udělala. 

Toaletní vodu jsem vyzkoušela hned v kanceláři, kam mi dorazila v klasické parfémové krabičce. Stříkla jsem si kapičku na krk a na obě zápěstí a kolem mého stolu se okamžitě rozlila květinová vůně s podtónem vonícím po citrusech. Vůně tak odpovídá uvedenému složení: jasmín a mandarinka. Mandarinku jsem sice dokázala bezpečně identifikovat až po tom, co jsem si přečetla, že jí mám cítit, citrusy obecně jsem ale cítila hned i „bez nápovědy“.

Co jsem příliš necítila, byla „svěžest oceánu“, která je uvedena na stránkách e-shopu. Vůně je svěží, letní – zkrátka dámská, oceán jsem však moc necítila :-). Její svěžest jde ruku v ruce s lehkostí, díky níž mě vůně neomámila, ale spíš probrala a povzbudila k aktivitě. Obecně nemám ráda těžké vůně, ale naopak fresh, sportovní, dámské a něčím zajímavé, což pro mě tento parfém splňuje. Rozhodně neobtěžuje, ba naopak – mám tendenci si stále čichat k zápěstí, protože mě tato vůně prostě BAVÍ!

U mě tedy toaletní voda zabodovala, byla jsem proto zvědavá, jak na ni zareaguje také moje okolí. Zeptala jsem se tedy jedné kamarádky na upřímný názor a její reakce mě celkem překvapila. Je na parfémy velmi vybíravá, ale přesto byla její reakce na Cool Water pozitivní. Zdála se jí zajímavá v dobrém slova smyslu a prý na konci cítí „takový příjemný ocásek“. Kamarádkou jsem tedy měla schváleno. Zajímal mě ale taky mužský názor, a tak jsem troufale vznesla dotaz na kolegu v práci, co říká této vůni, a strčila mu pod nos své obnažené zápěstí. Prý cítil nějakou příjemnou květinu a konstatoval, že je vůně svěží, ideální pro letní dny. Všichni jsme tedy měli z vůně víceméně stejné pocity, což podle mě dokazuje její kvalitu.

Když jsem pak šla z práce domů, měla jsem možnot otestovat praktičnost této voňavky. Její flakonek má velmi elegatní tvar, a ač je poměrně velký (vůně má objem 100 ml), vejde se do každé kabelky. Tvar vychází z původní „Davidoffky“, nicméně víčko je v tomto novějším provedení jednodušší. Oceňuji, že je podlouhlý a oblý, bez jakýchkoliv ostrých hran. Díky tomu zapadne i do velmi plného batohu, nic neodře ani se sám nijak nepoškodí.

Radost mám také z výdrže parfému, který sem si nastříkala ve 14 hodin a ještě teď, v devět večer, kdy tuto recenzi píšu, ji cítím na zápěstí. Nicméně když člověk funguje od rána do večera, nikdy neudělá chybu tím, že parfém v průběhu dne oživí – cítí se pak určitě mnohem atraktivnější :-). V poměru cena–výkon podle mě vůně velmi dobře obstojí, je to za mě „za málo peněz hodně muziky“. Vůni dávám 5 hvězd.

Cool Water Woman

Cool Water Woman Jasmine & Tangerine - EDT

 • Objem: 100 ml
 • Složení: Jasmín, mandarinka

999,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celodenní vír vůní

 • Svěží, neobtěžující vůně
 • Praktický flakonek
 • Cena

Ovocno-mořská jízda

Na vůni značky Davidoff, Cool Water Grapefruit & Sage jsem se těšil, protože slibuje „nezkrotnou svěžest oceánu smíchanou s mocným duetem z přírody“, také „štiplavou vůni grapefruitu a intenzivní, aromatické šalvěje“, což ve mě vzbudilo očekávání svěžího, lehkého a ne příliš omamného parfému. Toto očekávání se mi víceméně splnilo.

Po vyzkoušení jsem cítil především vůni moře (trošku mi to připomnělo svěží pánské deodoranty nebo sprchové gely), což byla přesně ta svěží vůně, kterou jsem čekal. Po chvilce se však vůně trochu „osladila“ a cítit bylo hlavně ovoce. Protože sladké vůně nejsou mým šálkem kávy, měl jsem z vůně lepší pocit „na první vdechnutí“, než když se plně rozvoněla.

Jelikož ale vím, že vůně vnímá každý jinak, dal jsem parfém přivonět několika ženám, které k vůni vesměs neměly žádné výhrady a parfém na ně působil stejně jako na mě. Výjimkou byla moje žena, která naopak sladké ovoce z parfému skoro necítila a i po delší době měla v nose stále vůni oceánu. Z tohoto důvodu, a také proto, že je flakonek parfému na moje standardní „zavazadla“, která nosím denně s sebou, poměrně velký, si parfém najde své místo v koupelně na poličce s kosmetikou – využíván bude pravděpodobně při speciálních událostech a akcích.

Co se týče výdrže vůně, byl jsem velmi mile překvapen. Na to, že parfém není příliš drahý, voní jemně a nenápadně prakticky celý den. Zprvu se rozvoní velmi výrazně, po chvilce se ale vůně lehce stáhne a zjemní, po nějakém čase se navíc pomalu vytratí i ovodcný nádech a převládne příjemná vůně bylinek. Tato voňavka ode mě získává 4 hvězdy.

Cool water grapefruit

Cool Water Grapefruit & Sage - EDT

 • Objem: 125 ml
 • Složení: Grapefruit, šalvěj

999,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hodnocení Cool Water

 • Dlouhá výdrž
 • Cena
 • Jemné, neomamující vůně
 • Na mě je vůně dost sladká
Anežka

Autor Anežka


Anežka je naším největším odborníkem na texty včetně gramatiky, kterou má v paži. 💪 Je vidět, že češtinu miluje a stejně tak knihy snad všeho druhu. Kromě toho ji baví cestování, ale s nadšením se věnuje i dětem, které vede na hodinách aerobiku. Víme, že má zlaté srdce, na češtinu je ale fakt pintlich. Někdo nemůže ani vidět koprovku a někdo zase text, kde se použije třeba čárka místo středníku.

Vivantis.cz logo

O Vivantis.cz

V e-shopu Vivantis si vybere každý, kdo má styl a rád o sebe pečuje. Dámy, pánové i děti zde najdou značkové  a luxusní vůně, kosmetiku, šperky, hodinky, ale i stylové oblečení a boty. Kromě toho Vivantis nabízí i produkty podporující zdraví, jako jsou doplňky stravy, čisticí prostředky, produkty pro eko domácnost nebo zdravotní přístroje a pomůcky.

Související slevy a akce

Slevový kód

Vivantis.cz - Předvánoční fashion week
Vivantis.cz logo

až 5,5 % zpět

Předvánoční fashion week

S kódem FASHION20WEEK získáte slevu 20 % na zlevněné i nezlevněné módní kousky.

Akce končí za:

Akce končí:

Exkluzivní sleva

Vivantis.cz - Výprodej
Vivantis.cz logo

až 5,5 % zpět

Výprodej

Posledních kusů

Akce končí za:

Akce končí:

SLEVY AŽ 88 %

Vivantis.cz - Slevy až 88 %
Vivantis.cz logo

až 5,5 % zpět

Slevy až 88 %

Mikulášská nadílka

Akce končí za:

Akce končí:

SLEVY AŽ 40 %

Vivantis.cz - Slevy až 40 %
Vivantis.cz logo

až 5,5 % zpět

Slevy až 40 %

Adventní kalendáře

Akce končí za:

Akce končí: