Šikovná žena si umí poradit, i když muž není po ruce

Z velkého množství lamp jsme do kanceláře vybrali stojací LED lampu ze Světla24. Podívejte se na recenzi, kde hodnotíme nejen lampu, ale i e-shop.

19. 12. 2020
Šikovná žena si umí poradit, i když muž není po ruce

 

Naše kancelář potřebuje nový nádech, proto nám možnost recenzovat stojací lampu z e-shopu Světla24.cz přišla právě vhod. Janka ráda pracuje v sedě na gauči a díky stojací lampě má zabezpečeno pracovní pohodlí. Věříme, že na dlouhou dobu. Čtěte dále a zjistíte, do jaké místnosti se stojací lampa hodí a proč oceníte světlo a osvětlení právě z e-shopu Světla24.cz.

 

Oblouková stojací LED lampa Nalevi z kartáčovaného stříbra

Recenze svetla24: oblouková stojací lampa LED

 • Značka: Lindby
 • Běžná cena: 2 589 Kč
 • Akční cena: 2 331 Kč
 • Materiál: kov
 • Šířka: 9,5 cm
 • Výška: 158 cm
 • Hloubka: 43 cm
 • Barva: kartáčované stříbro
 • Barva světla: teplá bílá (3 000 K)
 • Žárovka: 1 × 11 W LED (součást balení)
 • Světelný výkon: 1 100 lm
 • Celkový světelný tok: 1 100 
 • Napájení: 230 V
 • Energetická třída: A+
 • Hodnocení Janky:
 • Stránka produktu: Oblouková stojací LED lampa Lindby Nalevi

„Když mi kolegyně Nina napsala, že si můžeme na pobočku vybrat světlo od Světla24.cz, měla jsem radost, že nám kancelář rozjasní nový moderní bytový doplněk. Recenze svetla24: oblouková stojací lampa LED

Musím přiznat, že stojací lampa Nalevi se mi líbila hned svým obloukovým tvarem. Nejprve jsem ale hledala něco v černé barvě, takže moje volba byla oblouková lampa černá se stmívačem. Nakonec mě ale kolega „zpacifikoval“ a shodli jsme se na druhé variantě – obloukové stojací LED lampě Nalevi ve stříbrné barvě.

 

Skládání stojací lampy

Kurýr lampu doručil přesně za týden, dobře zabalenou ve dvou krabicích. Oceňuji, že je lampa lehká. Trochu jsem se na začátku obávala, že ji sama nezdvihnu, protože krabice byla větší než já. :D Lampa je vysoká 158 cm a široká 9,5 cm. 

V ten stejný den jsem se odhodlala do jejího složení. Bohužel jsem neuspěla. I když balení obsahuje i obrázkový návod, byla jsem ztracená. Myslím si ale, že to je kvůli tomu, že nejsem technický typ. O několik dní později dorazila kolegyně Alžběta, která se skládání stojací lampy hned zhostila. Alžběta sice na začátku trošku „frflala“, protože na to, jak lampu poskládat, nemohla přijít ani ona. Nakonec si s tím ale poradila. Recenze svetla24: oblouková stojací lampa LED z kartáčovaného stříbra

Alžběta: „Musím se přiznat, že skládání nábytku a jiných podobných produktů je pro mě něco jako puzzle pro pokročilé. Skládání jednotlivých částí mě vážně baví a výsledný efekt mi vždy vyčaruje úsměv na tváři. U této lampy to ale bylo o něco komplikovanější. Skládání na první pohled vypadá jako hračka, ale není to úplně jednoduché. I když je na složení jen několik šroubků a jen 2 části lampy, zabere to víc času, než očekáváte.

Šroubky jsou příliš krátké, proto se vám může stát, že vám zapadnou do duté části lampy a musíte je odtud vytřepat. Tohle se mi stalo asi třikrát, proto jsem u skládání utrousila i několik nadávek. Po čase jsme ale s Jankou navzdory méně přehlednému návodu přišly na to, jak lampu sestrojit. Výsledný vzhled lampy nám vynahradil všechny obstrukce spojené s jejím skládáním.“Recenze svetla24: oblouková stojací lampa LED

 

Proč si vybrat stojací lampu Nalevi s LED osvětlením?

Po jejím sestavení jsme lampu hned vyzkoušely. Světla24.cz v popisu produktu uvádějí, že LED svídidlo je „energeticky úsporné a výkonné, takže svítidlo navzdory nízké spotřebě zaručuje vysokou míru jasu“. Souhlasím, že světlo svítí opravdu dostatečně, někdy si při práci nerozsvítím ani velké světlo a stojací lampa Nalevi mi osvítí prostor okolo a i relativně dobře celou kancelář, která má přibližně 20 m2. Samozřejmě to není osvětlení jako za denního světla, ale já osobně preferuji právě méně jasné osvětlení. U lampy je nožní spínač, takže lampu jednoduše zapnete nebo vypnete chodidlem.

 

Proč si vybrat LED osvětlení namísto vláknové žárovky? Protože má...

 • několikanásobně vyšší účinnost osvětlení,
 • dlouhou životnost (desítky tisíc hodin),
 • velmi rychlé rozsvícení na plný výkon,
 • vyzařuje světlo v požadované barvě bez použití barevných filtrů,
 • elektrickou energii přeměňuje z většiny na světlo a ne na teplo,
 • při stmívání nemění při nižším napětí barvu světla,
 • velkou odolnost proti nárazům a otřesům,
 • neobsahuje rtuť ani jiné toxické látky,
 • světelný tok klesá velmi pomalu.

Výrobce použil při výrobě stojací lampy bílé světlo (3 000 K), to se hodí hlavně do kanceláře nebo kuchyně a působí víc energicky, zvyšuje koncentraci. Podle obrázku níže můžete vidět, že je to takový zlatý střed mezi typickým bílým a žlutým světlem. Proto usuzuji, že tuto stojací lampu můžete klidně použít i do obýváku. Žluté světlo evokuje útulnost a hřejivý pocit, hodí se do ložnice nebo do zmíněného obývacího pokoje.

recenze svetla24: bílé světlo, žluté světlo

Díky stmívači, který je součástí balení, je světlo odražené od stropu a stěn, což dodá prostoru příjemnou atmosféru. Stojací lampa je vyrobena z kovu, to jí dává kromě moderního designu i výhodu při údržbě. Při poškrábání stačí kov jen trochu přebrousit a přeleštit.

Malou nevýhodou je krátký kabel, lampu musíte umístit blízko k zásuvce, což může v některých místnostech způsobit problém. Také dávám malé bezvýznamné mínus samotnému skládání lampy. Možná by pomohl i písemný návod v češtině nebo ve slovenštině. Podle obrázkového návodu jsme totiž, my ženy, ztracené. Na druhou stranu je složení lampy mužská práce, muži jsou v ní určitě lepší. Stojanová lampa Nalevi proto dávám 4  hvězdičky.“

  

Něco málo o e-shopu Světla24.cz

Když jsem si začala prohlížet nabídku e-shopu, vybrat tu správnou lampu byl, přiznám se, těžký oříšek. E-shop Světla24.cz má skutečně širokou nabídku světel a osvětlení jak do interiéru, tak do exteriéru. Kromě toho e-shop nabízí Smart Home osvětlení, inteligentní žárovky, Smart Home zabezpečení a další produkty v kategorii Inteligentní dům, ale také žárovky, LED žárovky nebo halogenové lampy v kategorii Žárovky nebo technické osvětlení a osvětlení obchodů v kategorii Komerční svítidla

Stránky e-shopu se mi líbí, jsou jednoduché, ale přehledné. Líbí se mi, že každá kategorie obsahuje u každého názvu pro lepší představu i obrázky. Myslím, že toto ocenění hlavně ženy, protože řekněme si upřímně, jen málokterá z nás se vyzná v tom množství osvětlení, světel a svítidel. My jen víme, jak má vypadat. :D Každá kategorie navíc obsahuje podkategorie a možnost řazení podle toho, do jaké místnosti si světlo chcete pořídit nebo v jakém stylu osvětlení preferujete. Nechybí možnost řazení od nových přes nejprodávanější až po nejlevnější nabídku.

Moje první kroky vedly do kategorie s osvětlením do kanceláře. Podle obrázkové navigace jsem ale rychle zjistila, že se mám ubírat jiným směrem, protože naše kancelář už má rastrová svítidla. Po detailnější obhlídce jednotlivých kategorií jsem skončila u stojacích lamp. Uvědomila jsem si, že přesně takové světlo se bude hodit k pohovce, na které trávím značnou část svého pracovního času

 

Tipy na designové stojací lampy 

E-shop Světla24.cz určitě okouzlí svou širokou nabídkou nejen stojacích lamp. Mezi nejprodávanější stojací lampy patří v tomto e-shopu Oblouková stojací lampa Phileas v černé a zlaté barvě. Stojací lampa Benik vzhledem trojnožky bílá-dřevěná nebo Podlouhlá RGB stojací stmívatelná LED lampa Hadis. Zaujala vás nabídka obloukových stojacích lamp? Klikněte na stojací lampu Danua v bílé, černé nebo stříbrné barvě a získejte ji ve slevě. Navštivte i další kategorie e-shopu Svetla24.cz a udělejte nákup s doručením do Vánoc. 

 

Vrácení produktu

Využít můžete možnost vrácení do 60 dnů od doručení. Při vrácení produktu je nutné se dostat na portál pro vrácení výrobku, kam zadáte číslo objednávky a vaši e-mailovú adresu. Následný postup vám bude vysvětlen.

Související slevy a akce

EXTRA CASHBACK

Světla24.cz - Nákupy s vyšší odměnou
Světla24.cz logo

9 % zpět

Nákupy s vyšší odměnou

Získejte 6 % zpět za vaše nákupy.

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články