Marley recenzuje: Nové psí božstvo aneb automatické krmítko

K odborné recenzi automatického krmítka pro zvířata s kamerou jsme přizvali čtyřnohého kolegu Marleyho. Jak se mu produkt líbil?

22. 10. 2022
recenze svět svítidel

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Zeus, Allah či Brahma. V různých koutech světa lidé vyznávají různá božstva. Přestože bych ze své zvířecí podstaty měl vyznávat spíš animistická náboženství, objevil jsem před měsícem jedno elektronické. Našel jsem bílého elektrického bůžka, který umí kouzlit s mým jídlem.

Není Tesla jako Tesla

Moje panička přišla poslední srpnový večer domů s tím, že dostanu vlastní Teslu. Protože jsem ale ve večerním zpravodajství v krabici s uvězněnými lidmi (panička tomu říká televize) zaslechl něco o špatné ekonomické situaci ve světě, nepředpokládal jsem, že bych jako dáreček k svátku vlastní úžasnosti mohl dostat vlastní auto. Hned jsem si však začal představovat, jak sedím na sedadle spolujezdce, jak mi uši vlají ve větru a jak neřídí nikdo jiný než samotný Elon Musk.

pes Marley

Když ale panička přišla domů s bílou krabicí, říkal jsem si, že do té se auto určitě nevejde. Vyklubalo se z něj ale něco ještě lepšího – automatický dávkovač na moje výborné granulky, který mě nakrmí, i když budu doma sám. Navíc si díky němu budu moct s paničkou povídat, když nebude doma, což je skvělé! Bude to asi hodně mocný předmět, a tak jsem ho nazval elektronickým bůžkem.

Automatické krmítko Tesla

Chytré automatizované krmítko s kamerou pro mazlíčky

 • Objem průhledné nádoby: 4 l
 • Jedna porce: cca 10 g
 • Krmná dávka: až 10 porcí
 • Průměr granulí: 2–10 mm suché směsi
 • Zařízení podporuje SD karty s kapacitou 8–64 GB
 • Funkce: HD kamera s 2cestným audiem a nočním viděním, mikrofon a reproduktor

4 390,00 Kč

Nakup s cashbackem

Seznamuji se s krmítkem

Zpočátku mi tedy nebyl vůbec sympatický. Blikal a vydával zvuky, na jaké jsem nebyl zvyklý. Upozornil jsem ho na to ale svým štěkotem a díky bohu se hned utišil.

Jak ho panička zprovoznila?

Abychom ho doma mohli vyzkoušet, stáhla si panička do mobilu aplikaci, přes kterou se bílý elektrický bůžek dá ovládat. Potom tato zařízení přesně podle návodu (štěstí, že alespoň jeden z nás umí číst) zesynchronizovala a najednou se na mě dívala přes obrazovku svého telefonu. 

K tomu, aby krmítko fungovalo, prý potřebujeme stabilní wifi a aplikaci Tesla smart (je kompatibilní pro android i pro iOS) – oboje naštěstí máme.

Co to vlastně umí?

Kamera: Bílý elektrický bůžek má HD kamerku s 2cestným audiem a nočním viděním, takže mě může panička kontrolovat, když je v práci nebo večer s kamarády. Noční vidění pravidelně testuji při kontrole obsahu své misky a funguje bezvadně.

Komunikace na dálku: Navíc je v něm zabudovaný reproduktor a mikrofon, takže kdyby se mi něco stalo, můžu si zakňučet a panička mě i na dálku uslyší a utěší. Vzheldem k tomu, že se do něj dá vložit paměťová karta s kapacitou 8–64 GB, může si moje výstupy před krmítkem uložit a zachovat pro pozdější pobavení.

Napájení: Kdyby navíc vypadla elektřina, nemusím se bát, že bych byl o hladu. Bůžek funguje na napájecí kabel i na baterky.

automatické krmítko Tesla

Dávkování: Spíše než technické funkce, které zajímaly paničku, jsem však chtěl vědět, kolik granulek mi je elektronický bůžek schopen vyčarovat. Nakonec jsem zjistil, že v jedné porci můžu dostat až deset 10gramových dávek granulí! To je díky bohu víc, než dokážu sníst.

Panička je s touto funkcí také spokojená, protože si v aplikaci může nastavit, kolik dávek granulek dostanu, a dokonce může i zvolit čas, kdy mi je krmítko vydá. Vzhledem k tomu, že krmítko pojme až 4 litry granulí, nemusím se bát, že by mi jídlo nečekaně došlo.

Největší nadšení přináší…

Ze všeho nejvíc se mně a mojí paničce líbí to, že si spolu můžeme povídat i na dálku. Jak už jsem říkal, panička si může zapnout mikrofon a vyprávět mi, jak se má. 

Jedinou nevýhodou je, že ve chvíli, kdy je mikrofon zapnutý, se vypne reproduktor. Pokud jí tedy zrovna něco chci říct já, panička mě neslyší.

Marley u automatického krmítka

Skvělé je také to, že kdykoliv se ke krmítku přiblížím, aplikace na to paničku upozorní a ona mi může „poslat“ pořádnou porci granulí nebo si se mnou popovídat. Navíc má přehled i o ostatních obyvatelích naší domácnosti.

Oba dva jsme s tímto elektronickým bůžkem velmi spokojení – možná ještě víc než bychom byli s Teslou od Elona Muska. Všichni psi v ulici mi moje krmítko závidí a já ho doporučuji všemi 4 packami.

Celkové shrnutí

 • noční vidění
 • možnost komunikace se zvířetem
 • šikovná kamera
 • možnost zavedení SD karty
 • když je spuštěný mikrofon, vypne se reproduktor

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Podobné články