Recenze Pokeat.cz - Zdravě jíst. Kdykoliv. Kdekoliv

I v dnešním zrychleném světě platí, že si cestou do práce či do školy můžete dopřát kvalitní svačinu. České výrobky Pokeat jsou toho pravým důkazem. V dnešní recenzi pro vás máme poznatky o všech čtyřech ochutnaných příchutích.

8. 6. 2019
Recenze Pokeat.cz - Zdravě jíst. Kdykoliv. Kdekoliv

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,0 / 5

Adéla z Plné Peněženky se podrobila ochutnávacímu testu a zkusila všechny nabízené příchutě jídel Pokeat. Jak jí svačiny chutnaly, se dozvíte v dnešní recenzi:

“Jsem zastánce toho, že přesnídávky nemusí být jen pro děti. Spolu s mamkou si je na svačinu kupujeme už delší dobu. Já do školy, ona do práce. Nejenže jsou vcelku levné a zdravé, ale mají obrovskou výhodu, kterou je jejich balení. Kupujeme si přesnídávky v pytlíku, které se vejdou jak do kabelky, tak do batohu. Oproti ovoci vydrží, takže je nemusíte sníst hned, a navíc opravdu nezaberou prostor. Dají se jíst kdekoliv - v autě, ve vlaku, ve škole,... Čistě ovocné přesnídávky jsem začala střídat s těmi, které obsahují tvaroh či obilniny - více totiž zasytí, takže nemám po půl hodině hlad.

S nabídkou zkoušky pytlíčků Pokeat vyrobených v Česku jsem neváhala, protože co se týče jídla, ráda experimentuji. Jsem také pro každou zdravou svačinu, a tudíž mě Pokeat oslovil i tím, že jsou jejich produkty bez lepku, GMO a přidaných cukrů. Je to tedy zdraví prospěšná strava vhodná i pro celiaky.

Kromě atraktivních a svěžích příchutí, jako je višeň s kakaem či jablko se skořicí, mě oslovila i přítomnost minerálů, jako jsou hořčík, zinek a vápník, které jsou nezbytné pro optimální fungování našeho těla. V Pokeatu jsou navíc v dobře vstřebatelné citrátové formě. Já osobně sice problém s alergiemi na jídlo nemám, ale Pokeat svačinky jsou vhodné nejen pro celiaky, ale také pro lidi s alergií na skořápkové plody, jako jsou mandle. Právě ty byly v původním Pokeat vynechány.

Teď už k samotnému balení Pokeatu. Pytlík je o něco větší než ovocné přesnídávky, které si běžně kupuji. To samé je s gramáží. Prodávají se v balení po 120 gramech. Při prostudovávání složení na zadní straně obalu jsem se trochu polekala u nutričních hodnot, přesněji u té energetické. Celé balení totiž obsahuje stravu, která má 1134 kJ (u příchutě limeta s citronem, rybíz a jablko se skořicí), což je energeticky taková bohatá snídaně, na svačinu je to dle mého názoru trochu moc. Na druhou stranu, proč si Pokeat nedat ke snídani, a to třeba když nestíháte. Vyšší počet kalorií nevadí ani v případě, kdy víte, že vás během dne čeká dlouhá pauza mezi běžnými velkými jídly, jako jsou oběd a večeře. Pokeat totiž dokonale zasytí. Po snězení pytlíčku jsem se cítila ještě několik hodin naprosto plná. Vhodný je také určitě jako svačina před sportovní aktivitou.

Co se týče samotných příchutí, měla jsem možnost zkusit všechny nabízené, tedy rybíz, limetu s citronem, jablko se skořicí a mého favorita, višeň s kakaem. V Pokeat pytlíčkách je cítit ovoce, ale velmi jemně. Přeci jen se nejedná o přesnídávku... Hlavní chuť, které si zde budete všímat, je mouka. Ve všech příchutích je směs mouky pohankové, čirokové a rýžové. Mně osobně tyto specifické chutě, kterou třeba čiroková mouka určitě má, nevadí. Jsem totiž zvyklá snídat kaše s ovocem, a to právě například pohankovou, kterou mám nejradši. Na první ochutnání mě tedy překvapila výrazná chuť, Pokeat rozhodně nejsou mdlé či jednotvárné. U příchutě jablka se skořicí mě překvapil “kyselý ocásek”, který hmota měla. Svačinky Pokeat totiž opravdu nejsou doslazované, a tudíž zde dostanete skutečnou chuť ovoce, zde podpořenou kyselinou citrónovou. Konzistenci bych přirovnala k tuhé pastě. Ale třeba je to jen mým zvykem z ovocných přesnídávek, které bývají vodnatější. Už jsem zde zmínila svého favorita, kterým je určitě příchuť višeň s kakaem, a to proto, že mám opravdu ráda nejen višně, ale také třešně. Hodně se mi zde líbil i podtón kakaa.

Svou poslední poznámku budu mířit na obal samotného Pokeatu. Veškeré příchutě jsou totiž v identicky barevném obalu, jen popis se liší. Ocenila bych třeba barevně odlišená víčka, aby se mi oblíbené příchutě rychleji a lépe hledaly. Obal má jinak velmi čistý a nadčasový design. Není zde příliš textu, na přední straně jsou jen ty pro zákazníka nejzásadnější informace. Líbí se mi kombinace černé, žluté a bílé.

Pokeat mě příjemně překvapil. Je to svačina do nepohody, na výlety, do školy i do práce. Jediná výtka u mě je konzistence, klidně bych zvládla, kdyby byla směs řidší. Každopádně hodně oceňuji, že je vyrobený ze zdraví prospěšných surovin. Největší výhodou je to, že opravdu zasytí, a navíc dobře chutná.

 

Plnohodnotné jídlo Pokeat 2.0

  • Příchutě: Skořice, Limeta, Višeň, Rybíz
  • Složení: Chia olej, Lněný olej, Pohanka, Čirok, Řepkový olej, Inulin z čekanky, Rýže, Jablečný 100% džus, Kyselina jablečná, citronová a mléčná, Citrusová vláknina, Přírodní aroma
  • Objem: 120 ml
  • Cena: od 66 Kč/kus
  • Adélino hodnocení: 4 z 5
  • Stránka produktu: Pokeat

Něco málo o Pokeat.cz

“Zdravě jíst. Kdykoliv. Kdekoliv.” - právě to je motto Pokeat.cz. Tyto svačiny (nejen) na cesty od Petra Vakoče a Michala Kočího jsou vyráběny v Česku. Nápad na jídla na cesty vznikl ve chvíli, kdy si oba, Vakoč i Kočí uvědomili, že by se jim hodily svačiny, které si sebou během hektického pracovního dne mohou vzít, a které se vejdou prakticky kamkoliv. Přesně tak vznikl Pokeat, jídlo pro milovníky zdravého životního stylu.

 

Kdo všechno si může Pokeat dát?

Naprosto kdokoliv! Jídla Pokeat jsou vyrobena pro všechny od profesionálních sportovců po zaneprázdněné podnikatele či kojící matky. Že jde o kvalitní produkt, který ocení každý, kterému záleží na tom, co jí, dokazuje i fakt, že jsou Pokeat pytlíčky plné kvalitních surovin. Nenajdete zde žádné náhražky ani škodlivou chemii.

 

Jedná se opravdu jen o svačinu?

Díky vydatným surovinám, které se pod obalem skrývají, je Pokeat vhodný nejen jako svačina. Čtyři osvěžující příchutě si můžete vychutnat i jako snídani, když jste zrovna ve spěchu, nebo jako lehký oběd. Obal Pokeatu umožňuje vzít si ho kamkoliv, vejde se totiž i do kapsy. Pokeat si můžete koupit ve čtyřech příchutích - višeň, rybíz, skořice a limeta.

 

Doprava a platba

E-shop Pokeat.cz se snaží svým zákazníkům nákup co nejvíce usnadnit, proto je orientace nejen na celých e-shopových stránkách, ale i v košíku velice jednoduchá. Zboží si můžete nechat dovézt od tří dopravců - od České pošty (97 Kč), GLS (97 Kč) nebo máte možnost si ho vyzvednout v Zásilkovně (55 Kč). Platit můžete skrze službu Twisto, dobírkou nebo bankovním převodem.