Recenze NaZuby – dentální péče pro dokonalý úsměv

Zkusili jsme několik výrobků z péče o zuby, které stojí za pozornost. Mrkněte na recenzi, kde se vše dozvíte.

12. 9. 2020
Recenze NaZuby – dentální péče pro dokonalý úsměv

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Naše kolegyně se s radostí pustily do zkoušení zubních kartáčků, zubních past a ústní vody z e-shopu NaZuby.cz. Přece jen je krásný úsměv důležitá součást vzhledu, nebo dokonce prvního dojmu. Přečtěte si, jak jejich hodnocení dopadlo.

Elektrický kartáček na zuby Oral-B PRO 750 CrossAction

Když jsem se dozvěděla o možnosti vybrat si nějaký produkt do recenze z e-shopu NaZuby, byla jsem nadšená. Už měsíce totiž uvažuji o elektrickém zubním kartáčku, stále ale nepřišel vhodný čas na jeho pořízení. Sestra používá sonický zubní kartáček už několik let a nemůže si ho vynachválit. Při výběru jsem ji tedy požádala o pomoc. 

V prvné řadě jsem volila mezi sonickým a rotačním zubním kartáčkem. V e-shopu NaZuby je článek s radami, jak vybrat elektrický zubní kartáček, v kterém jsem se dozvěděla, že by se  kartáček měl zvolit podle toho, do jaké míry máte citlivé zuby. Zatímco sonický zubní kartáček byste měli vybrat v případě citlivých zubů a dásní, po rotačním zubním kartáčku můžete sáhnout tehdy, patříte-li mezi šťastlivce, kteří nemají problémy s dásněmi. 

Zlatá střední cesta je oscilačně-rotační zubní kartáček pro občas citlivé zuby. Toto byla i moje volba (problémy s dásněmi nemám, občas ale cítím bolest při pití studených nápojů). 

Potom přišel na řadu výběr značky. Značka Oral-B byla moje první volba (vlastně mi jiná značka ani nepřišla na mysl). Nejenže patří mezi největší výrobce zubních kartáčků a doplňků ústní hygieny, má také kvalitní produkty za přijatelné ceny. O tom svědčí i hodnocení v porovnávači cen Heuréka, kde se konkrétně oscilační zubní kartáček Oral-B PRO 750 vešel do TOP 15 produktů. Kromě senzoru tlaku a cestovního pouzdra mě přesvědčilo stylové černé provedení.

Zubní kartáček Oral-B PRO 750 dorazil několik dní po objednání, dobře zabalený i s dalšími produkty (musím přiznat, že jsem tak rychlé doručení nečekala). Po otevření jsem začala zkoumat kromě návodu i obsah balení. V krabici najdete kromě elektrického zubního kartáčku také jednu hlavici, nabíjecí stojan a cestovní pouzdro. Zubní kartáček jsem dala večer nabít do nabíjecího stojanu a těšila jsem se, až ho ráno vyzkouším. Pokud jste už četli nějaké články s porovnáním elektrických a klasických zubních kartáčků, dozvěděli jste se, že s elektrickým zubním kartáčkem máte pocit skutečně čistých zubů. Tomu jsem nikdy nevěřila, vždyť si přece čistím zuby pravidelně několik minut, jak můžou být ještě čistější? Musím ale přiznat, že používání zubního kartáčku Oral-B je úplně jiná liga. Na zubech necítím žádný povlak. 

Čisticí štětiny jsou různě dlouhé a jsou poskládány pod různými úhly, díky čemuž mají vyčistit větší plochu zubu a dosáhnout dál do mezizubních prostor. Štětinky by tak měly odstranit až o 100 % víc zubního plaku než obyčejný zubní kartáček. Hlavička kartáčku po zapnutí současně pulzuje a otáčí se. Štětiny se pohybují dovnitř a ven. Vibrace má narušit strukturu usazeného plaku a otáčivý pohyb ho má pak snadněji odstranit..

Kromě těchto vychytávek oceňuji na zubním kartáčku Oral-B i časovač rozdělený na 4×30 sekund. Vím tak, že mám po půl minutě přejít na další část úst a upozorní mě i na konec čištění. Výdrž baterie je 7 dní, jednoduše se s ním manipuluje a má opravdu krásný design. Jediná nevýhoda je, že k němu dostanete jenom jednu čisticí hlavici. Tady si ale v Oral-B dali záležet a hlavice vás vyblednutím barevných štětinek upozorní, že je čas na její výměnu. Tomuto kartáčku nemám co vytknout, jsem ráda, že jsem si vybrala právě Oral-B PRO 750 a dávám mu 5 hvězdiček.

Elektrický kartáček na zuby Oral-B PRO 750 CrossAction

Elektrický kartáček na zuby Oral-B PRO 750 CrossAction

 • 3D technologie čištění kombinuje pulzaci a rotaci
 • Oscilačně-rotační technologie
 • Zvuková kontrola tlaku varuje při přílišném tlaku na zuby
 • Časovač rozdělený na 4×30 sekund
 • Až 7 dní provozu baterie
 • Obsah balení:
 • Tělo kartáčku Oral-B PRO 750
 • Nabíjecí stojánek
 • Cestovní pouzdro
 • 1 ks čisticí hlavice 3D

Nakup s cashbackem

Video k elektrickému zubnímu kartáčku Oral-B PRO 750:

Ústní voda Elmex

Nikdy jsem nebyla velký fanoušek Listerinu a podobných ústních vod už jen z důvodu, že jsem vodu nezvládla mít v puse příliš dlouho, jelikož mě z ní pálily dásně. Ústní voda od Elmexu mě příjemně překvapila svou jemnou chutí a žádné dráždění dásní se taky nekonalo.

Jako další výhodou, proč jsem zvolila ústní vodu od Elmexu, bylo to, že zpevňuje oslabenou sklovinu. Tím totiž bohužel, po 7 letech nošení fixních rovnátek, dost trpím. Musím říct, že po měsíci užívání pozoruju na zubech změnu, už nejsou tak citlivé na teplé a studené nápoje. Věřím, že to může být zrovna touto vodou. Ústní vodu Elmex jsem si po těchto pozitivních zkušenostech zařadila do své každodenní hygieny a už bych neměnila. 

Ústní voda Elmex

Ústní voda Elmex

 • Objem: 400 ml
 • Bez alkoholu
 • S aminfluoridem
 • Použití: jednou až dvakrát denně pro dospělé a děti od 6 let

Nakup s cashbackem

Sady zubní pasty a kartáčku Curaprox Black Is White a White Is Black

Zubní pasty Black Is White a White Is Black jsem chtěla už dlouho vyzkoušet. Hlavně z toho důvodu, že pasty jsou doopravdy černé. Po měsíčním užívání musím opravdu uznat, že mám zuby bělejší. Což je pro mě šok! Dokonce jsem se už přistihla, že na své zuby pořád koukám do zrcadla. :) Paradoxní nevýhodou téhle pasty je to, že je opravdu černá, i když Black Is White je černější než pasta White Is Black, ta je víc do šeda. Sada zubní pasty a kartáčku White Is Black

Používat tyto černé pasty s čerstvě naneseným makeupem a již oblečená a připravená k odchodu, není úplně ideální barva pro to, se na poslední chvíli pocákat. Což se mi několikrát stalo. Takže doporučuji tuhle pastu používat primárně před spaním a mít v záloze další obyčejnou pastu. Taky není dobré používat bělicí pastu víckrát než jednou denně. Tuto domněnku mi potvrdila i má dentální hygienistka. Navíc, pokud máte světlou koupelnu, tak to chce přece jen více času i na následné umytí umyvadla od pasty. 

Takže za mě stahuju jednu hvězdičku jen proto, že s pastou je víc práce – kvůli její barvě. Jinak uznávám, že bělicí efekt je opravdu účinný. Co se týče chuti, tak preferuju pastu Black Is White, jelikož je obohacena o citrusové aroma. Jinak ani jedna z past není chuťově nijak výrazná, to může být velké plus pro mnoho uživatelů. Pastu Black Is White tedy taky zařazuji do své každodenní hygieny a spokojenost, co se týče účinnosti, je tam velká.

Sady zubní pasty a kartáčku Curaprox Black Is White a White Is Black

Sady zubní pasty a kartáčku Curaprox Black Is White a White Is Black

 • S obsahem aktivního uhlí a hydroxyapatitu (HAP)
 • Pasta neobsahuje abrazivní částice
 • Obsahuje fluorid
 • Oba sety obsahují: 90ml zubní pastu a zubní kartáček Curaprox CS5460 UltraSoft
 • Pasta Black Is White má citrusové aroma

Nakup s cashbackem

Sada mini zubních past Curaprox Be You Mix

Jelikož jsem uživatel rovnátek Invisalign, tak i když jdu do práce, na kolo, na jakýkoliv výlet nebo posezení s kamarádkami, tak mi nikdy nechybí základní set na čištění zubů. Kvůli rovnátkům si musím čistit zuby po každém jídle. I proto byl Curaprox Be You Mix set pro mě volbou číslo jedna hned po tom, co jsem si rovnátka pořídila. 

Pastičky jsou maličké a vejdou se do každé kabelky nebo jsou ideální na cesty. Na pastách mě zaujal i fakt, že každá chutná jinak. Chuť Gin a Tonic mě naprosto dostal a ráda pasty střídám. Takže i když není úplně jednoduché mít tak komplexní hygienu kvůli rovnátkům, na vyčištění zubů se díky těmto pastám vždycky těším. A co je největší bonus – zuby jsou pak čisté a dech svěží.

Sada mini zubních past Curaprox Be You Mix

Sada mini zubních past Curaprox Be You Mix

 • Sada obsahuje:
 • 6 mini zubních past po 10 ml
 • kartáček Curaprox CS5460 Ultrasoft

Nakup s cashbackem

Mezizubní kartáčky Curaprox Start sada a Prime Refill

Mezizubní kartáčky by měly být součástí výbavy každého z nás, jelikož není nic horšího než bolest zubů, což je u většiny případů způsobeno špatnou hygienou. Mezizubní kartáčky riziko bolesti zubů podstatně snižují, protože se dostanou tam, kam se obyčejný zubní kartáček nedostane. Vyzkoušela jsem již hodně mezizubních kartáčků, ale kartáčky Curaprox, a vlastně veškerý jejich sortiment, jsou prostě naprostá pecka. Stačí jen najít vhodnou velikost, kterou vám doporučí dentální hygienista, a péče o mezizubní prostory je posléze naprosto dokonalá. Curaprox CPS 08 prime REFILL mezizubní kartáčky

Mezizubní kartáčky jsou prakticky (naprosto podstatnou) třešničkou na dortu veškeré ústní hygieny. Náš úsměv je úžasná věc. Dělá nás pro naše okolí daleko přitažlivější a spojuje nás s ostatními. Už jen proto by každý z nás měl mít svůj mezizubní kartáček. Já mám momentálně kartáčky ve více velikostech kvůli posunu zubů nošením rovnátek. Mezizubní prostory se mi zatím stále mění, proto musím mít kartáčky ve více velikostech. Kartáčky nosím všude s sebou a po každém jídle si s nimi čistím mezizubní prostory. Člověk by se až divil, kolik jídla v zubech zůstane! :)

Mezizubní kartáčky Curaprox Start sada a Prime Refill

Mezizubní kartáčky Curaprox Start sada a Prime Refill

 • Obsah balení Start sady:
 • 5 ks mezizubních kartáčků Curaprox CPS 09
 • 1 ks kompaktního držáku Curaprox UHS 409
 • 1 ks držáku Curaprox 470 – úhlový
 • Kartáčky pro prostory 0,9 – 4,0 mm
 • Obsah balení Prime Refill:
 • 8 ks výměnných kartáčků Curaprox CPS 08 vhodných na všechny typy držáků Curaprox
 • Kartáčky pro prostory 0,8 – 3,2 mm

Nakup s cashbackem

Něco málo o e-shopu NaZuby.cz

Internetový obchod NaZuby.cz nabízí bohatou škálu produktů pro ústní hygienu od značek jako Curaprox, Oral-B, Listerine, Opalescence, Philips, TePe, Panasonic a další. V e-shopu najdete zejména tyto kategorie:

 • Elektrické zubní kartáčky – pro dospělé i děti.
 • Ústní sprchy – přístroje, co nahradí zubní nit, ať jsou to ústní sprchy pro domácí použití nebo cestovní sprchy včetně příslušenství k nim.
 • Bělení zubů – bělení zubů nikdy nebylo jednodušší, volit můžete z několika typů výrobků, kterými jsou – bělicí zubní pasty, bělicí pera a tyčinky, bělicí pudry a ústní vody.
 • Klasické kartáčky – kromě běžných kartáčků v e-shopu najdete také jednosvazkové, zubní kartáčky pro děti, cestovní zubní kartáčky, zubní kartáčky při nošení rovnátek nebo umělých zubů.
 • Mezizubní péče – mnohými podceňovaná, přitom zásadní součást zubní hygieny, jsou jimi mezizubní kartáčky, zubní nitě, párátka a příslušenství v podobě dentálních zrcátek a držáků.
 • Zubní pasty – v kategorii najdete běžné zubní pasty, tak i bělicí pasty, přírodní zubní pasty, zubní gely a další.
 • Ústní vody – v této kategorii hledejte klasické ústní vody, ale také ty bez alkoholu, s obsahem chlorhexidinu, bylinné nebo bělicí ústní vody.
 • Dětské produkty – vše na péči o dětské zuby.
 • Zubní náhrady – pro nositele těchto zubních pomůcek se hodí fixační krémy nebo fixační prášky, podložky pro zlepšení přilnavosti a vyplnění mezer, ale také čisticí tablety, gely a roztoky a speciální zubní kartáčky.
 • Rovnátka – to nejlepší pro péči o rovnátka a péči o zuby s rovnátky.
 • Prostředky na zápach z úst – pro řešení tohoto nemilého problému dobře poslouží spreje, žvýkačky a pastilky, škrabky na jazyk a jiné pomůcky.

Produkty e-shopu obsahují detailní popis, který může pomoci v rozhodování, ale u popisu produktů najdete také hodnocení spokojenosti zákazníků s výrobky, případně i odpovědi na dotazy ke konkrétním vlastnostem produktu.

Pokud myslíte, že byste uvítali profesionální radu například k tomu, jak udržovat zuby zdravé, tak neváhejte mrknout na Magazín e-shopu NaZuby.cz. Najdete v něm recenze, testy, pomoc při výběru a doporučení, jak o svůj chrup pečovat.

Ptát se rovněž můžete odborníků na dentální produkty, přehled nejčastějších dotazů najdete v Poradně NaZuby.cz. A abyste se v odborných termínech neztratili, bude se vám hodit šikovný Slovník pojmů.

Podobné články