Recenze doplňků stravy aneb cesta ke zdravému tělu

Říká se, že ve zdravém těle, zdravý duch. Starat se o naši fyzickou schránku ale nemusí být vždy snadný úkol a aspektů, na které je třeba dávat pozor, je mnoho. E-shop NaMaximum v tom svým zákazníkům pomáhá doplňky stravy, které posilují svaly, kosti, ale třeba i vlasy či psychiku. Jak nám takové produkty dokáží zlepšit kvalitu života pro vás testovala kolegyně Anežka.

23. 7. 2022 Anežka
Recenze doplňků NaMaximum

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Ke sportu jsem měla vždycky blízko. Nikdy jsem sice nebyla takový ten univerzálně sportovní typ, který odpálil každý míč, ujel na kole 150 kilometrů a ještě přeplaval Gibraltar, táhlo mě to ale k tanci a fitness a ve svých cca 20 letech jsem byla ve skvělé formě. Stejně jako mnoho dalších jsem se však i já stala „obětí“ covidové lenosti a během posledních let šla má forma výrazně dolů. Od té doby se mi stále nedařilo dostat se „do původního“ stavu, což (jak každý, kdo to zažil, moc dobře ví) může být dost frustrující. 

Když jsem tedy dostala možnost testovat výživové doplňky určené primárněCreaForce pro sportovce, nebyla jsem si jistá, zda do této skupiny stále spadám. nakonec jsem si ale řekla, že je to ideální důvod k fyzickému restartu, a spolu s testováním jsem se dala i do trénování.

Doplňky mi přišly velmi brzy a já se do nich hned pustila. Příjemným překvapením byla přiložená 5ml odměrka u magnesia a kloubní výživy. Jelikož žádnou podobnou odměrku nevlastním a nedošlo mi, že bych si jednu měla pořídit, byla to pro mě docela záchrana a používala jsem ji na všechny drinky. Pokud se budete někdy pouštět do konzumace podobných doplňků, rozhodně s nimi doporučuji jednu odměrku objednat.

Kolagen pro mladistvý vzhled

Kolagen jsem si už dlouho chtěla pořídit. Zleva zprava jsem dlouhé roky slýchávala, jak pomáhá s kvalitou nehtů, vlasů i pleti. Nikdy jsem za něj ale nechtěla dát tolik peněz, kolik se po mně požadovalo, nebo jsem si nebyla jistá, jestli bych koupila správnou značku.

NaMaximum kolagenový nápoj

Beauty Drink Warrior Lady

 • Příchuť: Jahoda
 • Hmotnost: 350 g
 • Účinky: Podpora kvality vlasů, pleti (celulitida, vrásky), nehtů, kostí
 • Dávkování: 20 g směsi rozmíchat v 250 ml studené vody a vypít.

399,00 Kč

Nakup s cashbackem

Do testování kolagenového drinku jsem šla vlastně v ideálním stavu: po stresovém období, kdy jsem měla vyházenou pleť, povislou kůži a okousané nehty – mohla jsem tedy vesele sledovat, jak se můj stav bude zlepšovat. Drink jsem si vypila vždy ráno hned po probuzení, kdy jsem podle návodu rozmíchala cca 20 g ve sklenici studené vody. 

Co se týče chuti, je na mě nápoj dost sladký. Má typickou příchuť nápoje slazeného stévií (nízkokalorické sladidlo), která mi úplně nevyhovuje a chybí mi v něm trocha kyselosti, jež by chuť vyvážila. Rozhodně ale nemůžu říct, že by mi nechutnal a že bych ho nepila ráda.

Pro užívání všech práškových doplňků stravy určitě doporučuji zainvestovat do shakeru! Já ho totiž nemám a rozmíchání prášku ve sklenici lžičkou mi nikdy tak úplně nevyjde :-).


Co se týče jeho účinnosti, nemůžu předložit dlouhodobé výsledky (na testování jsem měla jen pár týdnů). Za tu krátkou dobu, co ho užívám, mi ale zesílily jinak lámající a loupající se nehty, zlepšila se kvalita pleti a i ta pomerančová kůže se poměrně vyhladila :-). Nutno ovšem dodat, že jsem současně začala několikrát týdně cvičit.

Hodnocení kolagenového drinku

 • účinnost
 • dodání energie
 • příliš sladký

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Magnesium pro bezstarostnou mysl a zdravé tělo

Magnesium neboli hořčík byla další látka, kterou jsem už nějakou dobu chtěla vyzkoušet. Údajně jeho nedostatkem trpí velká část české populace, a přitom jde o jednu z nejdůležitějších látek v těle. Jelikož se jeho obsah v těle snižuje mimo jiné při dlouhodobému stresu, bylo mi jasné, že i já jsem jedním z těch, komu chybí.

NaMaximum magnesium

MagneForce Drink

 • Příchuť: Limetka a malina
 • Hmotnost: 300 g
 • Účinky: Snížení vyčerpání a únavy, rovnováha elektrolytů, správná funkce metabolismu pro tvorbu energie, správná funkce svalů a nervového systému, podpora psychiky a imunitního systému
 • Dávkování: 1krát denně 6 g směsi rozmíchat v 250 ml studené vody a vypít

259,00 Kč

Nakup s cashbackem

Drink MagneForce jsem pečlivě zkoumala, abych zjistila, jak se používá, ideálně v jakou denní dobu a proč je pro mě prospěšný. Na samotném obalu byla víceméně pouze informace o jeho dávkování, na webu e-shopu jsem pak našla malinko podrobnější informace, přesto jsem si však musela udělat vlastní rešerši o jeho působení na tělo. 

Zjistila jsem, že existují 3 typy magnesia, kdy jeden (malát) dodává energii a je dobré ho užívat ráno, další (magtein) je zklidňující a měl by se užívat před spaním a poslední (bisglycinate) snižuje stresový hormon kortizol a regeneruje, takže je vhodné ho užívat večer po náročném dni.

MagneForce Drink obsahuje magnesium třetího typu (bisglycinate), takže jsem ho pila vždy před spaním. Sice jsem neměla pocit, že by mě drink nějak utlumil a uspal (jak jsem četla v jiných recenzích), ale myslím, že kvalita spánku se mi zlepšila. Když už jsem zhasla, usnula jsem do chviličky. Navíc jsem v poslední době trpěla velmi nepříjemnou spánkovou paralýzou, která mě od té doby, co magnesium beru, nepřepadla.

Chuťově mi drink vyhovuje více než kolagenový nápoj, protože je kyselejší, což je můj šálek kávy. Možná kvůli tomu, že nemám shaker a prášek jen míchám ve vodě, mi však vždy to nejkyselejší zůstane jako zbytek na dně sklenice. Pak se chuť v průběhu pití proměňuje, takže pít začínám sladký nápoj a drink finišuji se zkřiveným obličejem od kyselosti :-).

Hodnocení magnesia

 • chuť
 • účinky
 • odměrka v balení
 • rozložení chutí

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Kreatin pro odpočaté svaly

Tento drink by měl podporovat výkon, regeneraci  a ochranu svalů i sílu, a tak je vhodný pro pořádné sportovce. Částečně také kvůli tomuto drinku jsem se snažila na sobě poslední týdny makat, abych pak měla co regenerovat :-). Chuťově mi tento drink naprosto vyhovuje. Je osvěžující a chutný, žádnou výtku k němu nemám. 

NaMaximum kreatin

HMB CreaForce

 • Příchuť: Pomeranč
 • Hmotnost: 300 g
 • Účinky: Ochrana svalů, síla, výkon, regenerace
 • Dávkování: 1krát denně 10 g prášku rozmíchejte v 200 ml vody a vypijte

399,00 Kč

Nakup s cashbackem

Co se týče účinnosti, myslím, že by bylo potřeba ho testovat déle, aby byla vidět opravdu výrazná změna. Všimla jsem si sice, že mě po nějaké době svaly po tréninku tolik nebolí a nejsou tak namožené, obecně si ale myslím, že působí spíše pozvolna, zato však spolehlivě.

Hodnocení kreatinu

 • chuť

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Doplněk pro klouby jako za mlada

S klouby zatím problém nemám, a tak jsem tento drink dala vyzkoušet své mamince. Ta kloubní výživu jiné značky bere v podobě tablet už nějakou dobu, protože po překročení padesátky přeci jen při cvičení či běhání klouby docela cítí.

NaMaximum kloubní výživa

FlexBull – Komplexní kloubní výživa

 • Příchuť: Zázvor
 • Hmotnost: 300 g
 • Účinky: Podpora kloubů, šlach, vaziv, chrupavek a kostí
 • Dávkování: 1krát denně 7,5 g prášku rozmíchejte ve 300 ml vody a vypijte. Užívejte po jídle.

389,00 Kč

Nakup s cashbackem

Co se týče chuti, nápoj jí naprosto vyhovoval, protože narozdíl od ostatních není sladký, přesto je však patrná zázvorová příchuť. Současně si velmi pochvalovala jeho rozpustnost – prášek prý stačí jen zalít vodou a skoro není třeba ho ve sklenici ani zamíchat, zkrátka se hned rozpustí. Také si oblíbila přidávat ho do svého ranního smoothie.

Tento produkt je také z těch, které by se měly testovat delší dobu, aby byl poznat výrazný výsledek, a tak jsem byla překvapená, když jsem se dozvěděla, že maminku klouby vůbec nebolí a vlastně je při cvičení ani necítí. Za několik málo týdnů tedy přeci jen nějaká změna znát je. Na základě toho mi bylo řečeno, že by tento drink za své kolagenové kapsle, které bere běžně, možná i vyměnila.

Jedinou výtku, kterou k produktu maminka měla, byla velikost písma s instrukcemi na zadní straně obalu. Tento drink je určený také pro seniory a i ona, která ještě v seniorním věku není, měla problém miniaturní písmo přečíst.

Hodnocení kloubní výživy

 • rozpustnost
 • chuť
 • účinnost
 • odměrka v balení
 • příliš malé instrukce na obalu

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Zdravá svačinka

Oříšková másla, to je moje. Jsem hodně mlsná a každý den do sebe potřebuji vpravit něco sladkého, jinak nejsem spokojená. Taková záliba se ovšem projevuje i na velikosti mého oblečení, a tak se vždy snažím najít k mým oblíbeným pamlskům nějakou zdravou variantu. 

NaMaximum Oříškové máslo Yummer

Oříškové máslo Yummer

 • Příchuť: Milky Cream & Cookies
 • Hmotnost: 300 g
 • Bez přidaných cukrů a palmového tuku

129,00 Kč

Nakup s cashbackem

Oříškové máslo Yummer je pro mě vážně pochoutkou. Je krásně slaďoučké, s kousky ořechů a jemnou Oříškové máslo Yummerkrémovou chutí. Přiznám se, že cookies jsem v něm příliš necítila, rozhodně mi to ale nevadí. Ráda si ho dám na celozrnném chlebu, s jogurtem a lupínky nebo se špaldovými krekry. Jediná jeho vada je to, že mi až příliš brzy došlo :-).

Za příjemnou výhodu považuji i to, že neobsahuje palmový olej. Ten je totiž nejen mnohem tučnější než jeho náhrady, ale především je jeho získávání v Malajsii a Indonésii naprosto zničující pro tamější faunu. Například orangutanům kvůli vypalování pralesů a zakládání palmových plantáží hrozí vyhynutí.

Hodnocení oříškového másla

 • chuť
 • cena
 • bez palmového tuku

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Protein sypu všude

Jelikož jsem vždy cvičila spíše s vlastní vahou a nedostala jsem se do skupiny lidí, kteří „zvedají těžké váhy a sypou“, nikdy jsem syrovátkový protein nevyzkoušela. Tento protein je vlastně bílkovina, která je klíčem k budování svalů a regeneraci po tréninku. Je ideální, pokud chcete zvyšovat svalovou hmotu a snížit množství tělesného tuku.

NaMaximum syrovátkový protein

WPC 80 – syrovátkový whey protein

 • Příchuť: čokoláda
 • Hmotnost: 1 kg
 • Účinky: Růst a rozvoj svalové hmoty a zdravých kostí
 • Dávkování: 30 g rozmíchat ve 300 ml vody a vypít

499,00 Kč

Nakup s cashbackem

Běžně se konzumuje jako drink rozpuštěný ve vodě, můžete hoSyrovátkový protein ale přidávat jako dochucovadlo či sladidlo do různých pokrmů. Já jsem zvolila druhou variantu a musím říct, že si ho nemůžu vynachválit. Nejenže s ním perfektně ochutím ranní či svačinkový jogurt, a mohu tak mlsat bez výčitek, ale přizvala jsem ho i jako pomocníka k pečení. Takový cuketový koláč, skořicové rolky nebo snídaňový mugcake ve zdravé variantě pro mě jsou úžasnou pochoutkou. Perfektní je, že kromě proteinu (já mám čokoládový) do receptů nemusím přidávat žádné další sladidlo, vše osladí sám.

Oceňuji také jeho cenu. Mám jednokilový pytel, který mi vydrží opravdu dlouho, a tak se mi jeho cena vyplatí.

Hodnocení proteinu

 • chuť
 • cena

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Anežka

Autor Anežka


Anežka je naším největším odborníkem na texty včetně gramatiky, kterou má v paži. 💪 Je vidět, že češtinu miluje a stejně tak knihy snad všeho druhu. Kromě toho ji baví cestování, ale s nadšením se věnuje i dětem, které vede na hodinách aerobiku. Víme, že má zlaté srdce, na češtinu je ale fakt pintlich. Někdo nemůže ani vidět koprovku a někdo zase text, kde se použije třeba čárka místo středníku.