Velká RECENZE NaMaximum.cz: (ne)sporťáci 💪 zavrní blahem

K oblíbené rubrice Recenze jsme si tentokrát vzali na mušku e-shop NaMaximum.cz. Recenze se zhostila kolegyně Peťa, která se o fitness a zdravý životní styl zajímá. S nákupy daného sortimentu má zkušenosti a může e-shop a jeho produkty objektivněji zhodnotit.

20. 2. 2021
Velká RECENZE NaMaximum.cz: (ne)sporťáci 💪 zavrní blahem

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Přiznám se, o e-shopu NaMaximum.cz jsem slyšela poprvé. Když jsem se se stránkami a e-shopem seznamovala, zaujal mě na první pohled design obchodu a jednoduchá orientace. Jednotlivé produkty lze vyhledávat standardně podle kategorie, ale také podle cílů. E-shop na mě působí uživatelsky sympaticky, orientace je jednoduchá a přehledná. 

Co bych vyzdvihla je obsahová forma stránek. V e-shopu je sekce Články a recepty, kde narazíte na blog plný zajímavých příspěvků. Je vidět, že majitele e-shopu fitness oblast zajímá. Neprovozují e-shop čistě za vidinou peněz (prodat produkty a nazdar), ale přináší také obsah s přidanou hodnotou. 

Další point, který mě na stránkách zaujal, je vlastní výroba. NaMaximum zboží pouze nepřeprodává, ale i sám vyrábí. Vlastní značky Natural Nutrition, Warrior a BioMedical.

 • Natural Nutrition se zaměřuje na co nejčistší a nejpřírodnější složení. 
 • Warrior nabízí komplexní a mimořádně chutné řešení suplementů nejen pro fitness, ale pro sport jako takový. 
 • BioMedical jsou přírodní produkty ve 100% BIO kvalitě, jako jsou oříšková másla, rostlinné oleje, superpotraviny apod.

Menu a řazení konkrétních výrobků je jednoduché a přehledné. Objednávka byla vyřízena, expedována a doručena rychle. Balíček přišel řádně zabalen a neporušen. Jednotlivé produkty jsou pěkně balené, součástí je odměrka (ne sice u všech produktů, ale u převážné většiny ano). Co bych zmínila (zatím) jako negativum je absence sáčků na pohlcení vlhkosti. Pokud sáček chybí, produkt začíná hrudkovatět. 

Co se samotných produktů týče, byla jsem lehce skeptická. Jsem dost konzervativní člověk, když si na něco zvyknu, nerada měním. Mám své zajeté rituály a produkty, na které jsem zvyklá, a málokdy mě něco přesvědčí natolik, že jej zařadím do své rutiny. Ale když už jsem se k recenzi „nachomýtla“, jdu do toho naplno. Jsem připravená na nějakou dobu změnit své rituály a vyběhnout ze zajetých kolejí a dát recenzovaným produktům šanci. A jak to dopadlo?

Pojďme na to…
 

Esenciální aminokyseliny a BCAA

Aminokyseliny jsou základní stavební části bílkovin. Některé si naše tělo vyrobí samo – neesenciální aminokyseliny – jiné mu musíme dodat – esenciální aminokyseliny – vhodným složením potravy a také pomocí různých výživových doplňků.

 

Aminokyselina citrulin malát

Recenze NaMaximum: Aminokyseliny citrulin malát

 • Běžná cena: od 120 Kč
 • Cena v akci: od 89 Kč
 • Značka: Natural Nutrition
 • Balení: 100 g, 400 g nebo 1 kg
 • Kombinace aminokyseliny citrulinu a kyseliny jablečné (malát) v poměru 2:1
 • Vhodný doplněk při intenzivních a silových trénincích
 • Dávkování: 1× denně 2 g (⅓ čajové lžičky) rozmíchané ve vodě
 • Stránka produktu: Jednosložková aminokyselina L-citrulin malát

 

Citrulin malát je sloučenina aminokyselin, které se přisuzují největší benefity ve formě oddálení únavy. Produkt tvoří dvě složky citrulin a malát. Citrulin se řadí k neesenciálním aminokyselinám (tělo si jej dokáže vytvořit samo). Suplementace citrulinu dokáže oddálit únavu. Přesněji se tak děje produkcí oxidu dusnatého, který ovlivňuje tok krve a rozvod kyslíku po těle. Při cvičení (aerobním) svaly potřebují kyslík a citrulin zapříčiní větší zásobení, čímž můžeme cvičit intenzivněji. Svými vlastnostmi jej lze srovnávat s argininem, který také zlepšuje prokrvení, ovšem citrulin je lépe tolerovaný trávicím traktem, doporučuje se tak více než arginin. Recenze NaMaximum: Aminokyseliny citrulin malát

Jedná se o jemný bílý prášek, který se dávkuje optimálně 1× denně 1 čajová lžička. Podávání suplementu je jednoduché, stačí rozmíchat s vodou nebo v jiném drinku. Nejvhodnější doba k užití je před tréninkem, cca 30–60 minutek.

Prokrvení šlapalo bezvadně, žíly naběhly a pumpa byla skvělá. Stoprocentní účinky a oddálení únavy a vyčerpání nelze potvrdit. Nejsou 100% potvrzeny výzkumy a studiemi, celkově se ale dané účinky hodnotí špatně. Tomu, kdo při tréninku očekává správnou pumpu, tak produkt určitě doporučuji. Pokud se vám do tréninku „echt“ nechce, smíchejte s předtréninkovkou. Trénink, na který se vám nechtělo, pak odjedete jak nic. Za mě se jedná o fajn doplněk. Poměr cena/kvalita super.

 

BCAA Premium s příchutí

Recenze NaMaximum: Instantní BCAA s příchutí zeleného jablka

 • Běžná cena: od 200 Kč
 • Cena v akci: od 169 Kč
 • Značka: Warrior
 • Balení: 100, 400 a 600 g
 • Příchutě: Green Apple, Pineapple, Cherry
 • Podpora pro budování a ochranu svalů
 • Dávkování: 7 g (2 vrchovaté čajové lžičky) rozmíchat v cca 250 ml vody
 • Stránka produktu: BCAA Instant Premium ochucené

 

BCAA jsou 3 základní aminokyseliny – valin, leucin a isoleucin. Jedná se o aminokyseliny, které spadají do skupiny esenciálních aminokyselin. Jedná se o skupinu, kterou není organismus schopen sám vytvářet a je vhodné je přijímat ve stravě či doplňcích. Jejich zastoupení najdeme v přirozené formě ve stravě, kde se objevují jako kompletní bílkoviny, tedy bílkoviny, které obsahují veškeré esenciální aminokyseliny. Najdeme jej nejvíce v živočišných bílkovinách (mléko, maso, vejce). Tyto aminokyseliny jsou důležité pro syntézu proteinu, opravu tkání a absorpci živin. Některé z nich mohou zabránit ztrátě svalové hmoty, zlepšit spánek či atletický výkon.

Jestliže je naše strava vyvážená a bohatá, neměl by být problém potřebu těchto aminokyselin pokrýt běžnou stravou. Pokud se řadíte do skupiny sportovců, především těch vytrvalostnějších, je suplementace tímto doplňkem ke zvážení. BCAA může pomoci oddálit vyčerpání glykogenu. Suplementace se doporučuje také lidem, kteří jsou v dlouhodobé redukční dietě. Recenze NaMaximum: Instantní BCAA s příchutí zeleného jablka

Jedná se o jemný prášek, který se rozpustí ve vodě, nejlépe v šejkru. Vyrábí se v ochucené i neochucené variantě, já jsem pro svou recenzi zvolila ty ochucené – příchuť Green Apple. S různými BCAA přípravky mám bohaté zkušenosti. Je opravdu málo BCAAček, které by mi chutnali – chuť je často hodně sladká, nebo naopak hořká a umělá. Byla jsem tak zvědavá, jak se s chutí produktu poprala značka Warrior. Samotná rozpustnost produktu je super.

K namíchání drinku používám šejkr, ale lze jednoduše rozpustit ve skleničce, stačí jen zamíchat. Nejvíce mě překvapila chuť. Upřímně si nejsem jistá, jestli jsem někdy měla lepší. Jsou tedy dost sladké jako všechny ochucené BCAA, ale chuť, ta je boží. Chutná přesně jako jablečný mošt. Kdyby mi někdo dal do jedné sklenky BCAA a do druhé šťávu z jablek, tak si troufnu říct, že bych nepoznala rozdíl.
Osobně si BCAA dávám při cvičení nebo před ranním kardiem nalačno, abych vykonanou aktivitou ochránila svalovou hmotu a hlavně proto, protože mi opravdu chutná.

 

Proteinové nápoje

Proteiny či bílkoviny přispívají nejen k růstu svalové hmoty, ale také k jejímu udržení a ke zdraví našich kostí. Proteinové nápoje jsou ideální pro sportovce, kteří chtějí zvýšit příjem bílkovin bez nadbytečných tuků a sacharidů.

 

Syrovátkový protein s příchutí a 80% podílem bílkovin

Recenze NaMaximum: Syrovátkový whey protein

 • Běžná cena: od 450 Kč
 • Cena v akci: od 299 Kč
 • Značka: Warrior, Natural Nutrition
 • Balení: 1 a 2 kg
 • WPC80 je syrovátkový koncentrát s min. 80% podílem bílkovin v sušině
 • Obsah bílkovin je potvrzen v nezávislé akreditované laboratoři
 • Příchutě: Chocolate DeLuxe, Coconut, Bananas in Chocolate, Vanilla, Chocolate, ChocoMilk, Stevia Dark Chocolate, Strawberry Sweet, Chocolate Peanut Butter, Pistachio, Mocca Chocolate, Butter Cookies, Caramel  Coffee, Chocolate Mint, Blueberry Vanilla, Blueberry Cheesecake, Banoffee, Raspberries in Chocolate, Bez příchutě
 • Dávkování: 30 g rozmíchat v 300 ml vody
 • Stránka produktu: WPC 80: syrovátkový protein

 

Často démonizovaný produkt těmi, kteří fitness nerozumí. Několikrát jsem se při pití proteinu setkala s poznámkami „co to zase piješ, vždyť to nemůže být zdravý“, „nechceš se normálně najíst“, „to je samá chemie“... A přitom je to tak jednoduché. Každý k fungování potřebuje jídlo. Ten, kdo se o výživu a sport alespoň trochu zajímá, ví, že jídlo by mělo být pestré a vyvážené. Nejde přeci jíst jen maso, nebo jen přílohu. Správně by měl každý talíř obsahovat sacharidy (přílohu), bílkovinu, tuky a zeleninu/vlákninu.

Sportující jedinci mají potřebu příjmu bílkovin vyšší než lidé, kteří nejsou nikterak extra aktivní. Sportovci navýšený příjem bílkovin potřebují ke správné regeneraci. Vyšší příjem bílkovin je doporučován také lidem v redukční dietě. Při dietě je vždy lepší hýbat s příjmem tuků a sacharidů, ale hodnotu bílkovin ponechat, případně i mírně navýšit. Bílkoviny přijímáme z potravy – masa, vajec, mléčných produktů, luštěnin, ořechů… Někdy je to ovšem fuška „ujíst“ svůj denní příjem, proto nastupuje na scénu právě protein. Protein je vyráběn ze syrovátky. V dnešní době se již proteinové prášky vyrábí velmi šetrnou metodou, díky které je odstraněn přebytečný cukr a další nadbytečné látky a zůstává pouze kvalitní forma bílkovin. 

Proteinů je celá řada, nejvíce rozšířený je právě syrovátkový koncentrát, který je pro tělo výborně vstřebatelný a stravitelný. V jedné odměrce proteinu je obsaženo cca 20 gramů kvalitní bílkoviny, které nám o danou hodnotu rázem navýší denní příjem potřebných bílkovin. Protein není zcela nepostradatelný, pokud nemáte problém jíst potřebné množství ve stravě, není potřeba jej suplementovat. Já osobně mám protein moc ráda, jednak svému tělu dopřeji dávku kvalitních bílkovin a jednak mi chutná.

Dnes jsou k dostání proteiny chuťově skvělé, když je smícháte s vodou, máte rázem výborný, chutný a slaďoučký shake. Protein dále ráda přidávám do ovesné kaše, hojně jej využívám také při pečení (ne, tepelnou úpravou se neznehodnotí) a po tréninku na doplnění rychlých bílkovin předtím, než se dostanu k jídlu a normálně se najím. 

Recenzovaný protein je vyráběn ze zmíněného syrovátkového koncentrátu, jedná se o protein s vyšším procentem rozvětvených aminokyselin, které umožňují rychlejší syntézu bílkovin a tím také jeho rychlejší strávení. K recenzi jsem měla příchuť Chocolate DeLuxe. Co oceňuji, je obrovský výběr chutí. V e-shopu si můžete vybrat z nabídky 18 příchutí + 1 natural (bez příchutě). Nedovedu si představit, že by existoval člověk, který by si nevybral. Protein jsem zkoušela všemožně – vypít jen tak, do kaše i do pečení. Chuť je bombastická, připomíná mi Granko.

Standardně protein míchám s vodou, u některých proteinů se mi stane, že chuť není tolik výrazná a mám pocit, že tomu něco chybí. U tohoto proteinu tomu tak nebylo. Chuť byla výrazná dostatečně, přitom byl proteinový shake jemný a oceňuji také sníženou pěnivost. Kolikrát se mi stane, že po vyšejkrování drinku musím docela dlouho čekat, než klesne pěna. U tohoto proteinu se pěna netvořila, což hodnotím kladně. Do kaše je protein také dobrý, jen mi přijde, že kaši udělá trochu vodovější. To se dá ovšem vychytat a samotný základ – vločky – stačí zalít menším množstvím vody. Protein pak vmíchat do hustější kaše, pak je konzistence fajn. A v případě pečení nemám co vytknout. Těsto protein krásně osladí, výrobek doplní o hromadu bílkovin a fajnou čokoládovou chuť.

 

Doplňky výživy v prášku: vitamíny, minerály a kloubní výživa

Vitamíny a minerály jsou nezbytné pro správné fungování organismu. Pokud tyto živiny nepřijmeme v dostatečném množství ze stravy, je nutné je tělu dodat. Podobně je tomu i s výživou kloubů, kostí, pokožky a pojivové tkáně. Jestliže navíc intenzivně sportujeme, je vhodné tyto složky doplnit.

 

Hydrolyzovaný rybí kolagen
Recenze NaMaximum: Hydrolizovaný rybí kolagen Natural

 • Běžná cena: od 350 Kč
 • Cena v akci: od 295 Kč
 • Značka: BioMedical, Natural Nutrition
 • Příchutě: Natural, Juicy Raspberry, Stevia Lemon Fresh, Stevia Apple Fresh
 • Balení: 300 g, 400 g a 1 kg
 • Dávkování: přírodní kolagen 2× denně 5 g (1 čajová lžička) rozmíchaná ve vodě, příchuť malina 1× denně 10 g směry rozmíchané v 200 ml studené vody.
 • Stránka produktu: Collagen Premium: hydrolyzovaný rybí kolagen


Kolagen je bílkovina a zároveň stavební hmota pojivových tkání. Kolagen se v těle vyskytuje přirozeně, ovšem s přibývajícím věkem jeho množství a schopnost těla produkce klesá. Základní typy kolagenů jsou kolagen Typu I, II a III. Kolagen I. typu je nejrozšířenější, tvoří cca 90 % veškerého kolagenu v těle, je schopen vytvořit velké svazky vláken a je zastoupen hlavně v pokožce, vazech, kostech, šlachách a škáře. Celkově by měl mít kolagen pozitivní vliv na pokožku, nehty, klouby, kosti a další funkce v těle. Jak už bylo řečeno, tvorba kolagenu s rostoucím věkem klesá. Často se můžeme setkat s doporučením suplementace po cca 30. roku věku.

Co se týče fitness, sportu a přímého vlivu daného doplňku stravy na výkonnost či jeho jednoznačný vliv na zdraví řada studií zpochybňuje. Australský institut sportu dle odborného hlediska řadí kolagen do skupiny „B“ – doplňky stravy nedostatečně ověřené kvalitními studiemi mohou mít pozitivní vliv na zdraví a výkonnost. Pro jednoznačné konstatování jsou však potřebné další výzkumy.

Přestože vliv není jednoznačný, tak na druhou stranu také není zcela zpochybněné, že suplementací můžeme předejít nebo alespoň oddálit nějakou tu vrásku.Recenze NaMaximum: Hydrolizovaný rybí kolagen příchuť malina

Kolagen vybraný k recenzi se řadí ke kolagenu I. typu. Vyroben je z mořských ryb (vč. tresky a lososa). Slibují blahodárné účinky ke krásné pleti a silným pojivovým tkáním. Produkty se vyznačují svým čistým obsahem – bez přidaných aromat, barviv, konzervantů a GMO.

 • Kolagen Natural – bez příchutě. Jedná se o bílý, sypký a hodně jemný prášek. Dávkování má být ve dvou 5gramových dávkách. Doporučeného dávkování jsem se držela a suplementovala jsem ráno i večer. U Kolagenu Natural oceňuji právě jeho neochucenost, lze jej přidat do jakéhokoli nápoje, který jeho chuť nijak neovlivní. Samozřejmě lze vypít také v obyčejné vodě, ale přidáním do jiného pití pro mě byla přijatelnější volba. Ráno jsem dávala odměrku prášku do rozpustných BCAA. Poslední dobou jsem si oblíbila 20 minutek kardia nalačno a předtím dávám jen BCAA, případně širší spektrum aminokyselin. A ráno jsem kolagen přidávala právě do BCAA, abych zabila dvě mouchy jednou ranou. Večer jsem zase přidávala odměrku do rozpustného magnesia.

Co se samotného účinku užívání kolagenu týče, bohužel nemohu posoudit. Jedná se o produkt, který je potřeba suplementovat delší dobu a jeho účinky je možné posoudit až v dlouhodobém měřítku užívání. Nicméně pevně doufám, že jednou, až budu hodně stará a budu vedle stejně starých kámošek, tak budu vypadat podstatně mlaději. Třeba právě díky kolagenu :). Recenze NaMaximum: Hydrolizovaný rybí kolagen příchuť malina

 • Kolagen Juicy Raspberry – z kolagenu s příchutí jsem měla mírnou obavu, ne každý ochucený prášek je chuťově dobrý. Účinky a samotný produkt jako takový je stejný jako předchozí popsaný. Co se chuti týče, tak příchuť Raspberry je z nabízených příchutí nejlepší. Pro potřeby recenze jsem měla k dispozici právě malinu, ale shodou okolností jsem objevila stejný produkt s citronovou příchutí u kámošky. Malina chutnala podstatně lépe. Pokud smícháte s perlivou vodou chutná jako malinovka bez cukru a blbostí navíc. Naopak, je to zdravá a tělu prospěšná malinovka. 

Přestože příchuť malina byla super, osobně bych znovu koupila spíše Collagen Natural. Je pro mě jednodušší přidat Collagen do jiného pitíčka, než mít o další drink navíc. 

 

Magnesiový drink s vitamíny B6 a C

Recenze NaMaximum: Magnesiový drink s B6 MagneForte

 • Běžná cena: 300 Kč
 • Cena v akci: 259 Kč
 • Značka: Warrior
 • Balení: 300 g
 • Příchuť: Lime and Raspberry
 • Obohaceno o sušenou kokosovou vodu
 • Balení vyjde na 60 denních dávek
 • Dávkování: 1× denně rozmíchat 5,5 g směsi v 250 ml vody
 • Stránka produktu: MagneForce drink s B6

 

Zinek a hořčík patří k nejdůležitějším suplementům ve výživě sportovce. Magnesium neboli hořčík je minerál, který ovlivňuje cca 400 biochemických reakcí v těle. Do detailu, co přesně a jak ovlivňuje, nemá cenu zacházet. Velmi jednoduše hořčík bojuje proti únavě, křečím a nespavosti. Množství hořčíku v organismu výrazně ovlivňuje stres. Jestliže aktivně cvičíme, dostáváme své tělo pod určitou úroveň stresu také. Pokud navíc trpíte na křeče, je suplementace více než žádoucí.

Magnesium je k dostání ve vícero formách, ne každá forma je stejně kvalitní. Mezi nejkvalitnější se řadí bisglycinát, který se vyznačuje vysokou využitelností. Jedná se o formu spíše uklidňující, je tak vhodnější jej užívat spíše před spaním, navečer nebo po tréninku. Recenze NaMaximum: MagneForte a FlexBull

K recenzi jsem si vybrala magnesium chelát obohecený o vitamín B6 a C. Jedná se o práškovou formu hořčíku, kterou stačí smíchat s vodou a drink je hotový. Konzistence je zcela bez problémů, jde rozmíchat pěkně, nehrudkovatí a netvoří se nerozmíchatelné cucky. Palec nahoru také za dochucení. Drink neobsahuje cukr, umělá barviva, ani GMO a slazen je přírodně stévií.

Co mě nejvíce překvapilo je samotná chuť. Ze zkušeností s podobnými produkty jiných značek jsem se bála, že chuť bude přeslazená a umělá. A omyl. Chuť je naprosto skvělá. Chuť souhlasí s příchutí limetka a malina. Lehce sladká a nakyslá chuť udělá drink takový, že si ho vychutnáte a užijete. Nejen to do sebe rychle chrstnout, jako jsem byla zvyklá dříve. Na křeče netrpím, ale chodím cvičit odpoledne až navečer, často jsem cítila, že před spaním nejsem dostatečně vyklidněná. Sice jsem unavená byla, ale cítila jsem, že mé tělo není tak úplně v klidu a připraveno na spánek. Měla jsem často problém se samotným usínáním a kvalita spánku taky nebyla nic moc. Po vypití magnézka se za chvíli cítím příjemně unaveně a vyklidněně. Přesně tak, jak by se tělo cítit před spánkem mělo.

Pozitivně hodnotím také samotnou kvalitu spánku, jelikož se v průběhu noci nebudím a spím celou noc jako miminko (klidné miminko :D). Přesně to, co bych od bisglycintové formy hořčíku očekávala. Za mě se jedná o super a kvalitní produkt. S ohledem na cenu si troufnu říct, že je bezkonkurenční.

 

Komplexní kloubní výživa

Recenze NaMaximum: Komlexní kloubní výživa FlexBull s příchutí Ginger

 • Běžná cena: 500 Kč
 • Cena v akci: 399 Kč
 • Značka: Warrior
 • Balení: 300 g
 • Příchutě: Juicy Ginger, Natural
 • Součástí je kolagen typu II., který je hlavním proteinem kloubní chrupavky
 • Dávkování: 1× denně 7,5 g prášku (2 odměrky u verze Juicy Ginger) rozmíchat ve 300 ml vody. Užívat po jídle.
 • Stránka produktu: FlexBull kloubní výživa

 

Kloubní výživa je doplněk pro aktivní sportovce, ale také pro starší jedince. Hodí se perfektně i jako doplněk pro seniory a také pro ty, kteří mají s pohybovým aparátem jakýkoliv problém. Obsahem výživy je kombinace účinných látek, které jsou přirozeně součástí našich kloubů a kostí. Dále je výživa obohacena o vitamíny a antioxidanty v podobě rostlinných extraktů. Přesným výčtem látek obsažených v produktu se nebudeme zabývat, ale kombinace těchto látek zajistí maximální účinky. Mezi základní účinky, které od kloubní výživy můžeme očekávat, je: Recenze NaMaximum: Komlexní kloubní výživa FlexBull Ginger a magneziový drink MagneForte s B6 - obsah balení

 • podpora a udržování pohyblivosti kloubů a 
 • udržení zdravých kostí, vlasů, nehtů, kloubů a pokožky. 

Jestliže máte problém s výše uvedeným, případně víte, že na své klouby vyvíjíte tlak vyšší než obvykle, suplementace se doporučuje. 

Recenzovaná výživa je v práškové formě, stačí ji jednoduše rozmíchat s vodou. Příchuť Juicy  Ginger, neboli zázvor, je fajn. Zázvor v pití cítit jde, ale nijak dramaticky. Není ani příliš sladký, ani hořký, prostě tak akorát. Osobně mám zázvor ráda, takže mně drink chutná. Já sama s klouby problém nemám, takže objektivnější zhodnocení bohužel za sebe nepřidám. Ale naordinovala jsem suplement příteli, který si už delší dobu stěžoval na bolest v rameni. Drink mu dělám každé ráno již více jak měsíc a co jsem se ho ptala naposled, tak říkal, že se rameno hodně zlepšilo a bolest téměř odešla. Těžko říci, zda k tomu dopomohl právě zmiňovaný produkt, ale jelikož výživa obsahuje celou řadu vitamínů, tak za zkoušku rozhodně stojí. 

 

Doplňky stravy v kapslích: vitamíny, minerály a trávicí enzymy

Vitamíny a minerály tentokrát ve formě tablet. Pro někoho může být tato forma pohodlnější variantou doplňků potravy. Dodat tělu navíc i trávicí enzymy je vhodné hlavně při zhoršenému procesu trávení jídla či pro sportovce, kteří konzumují vyšší množství suplementů.

 

Směs 7 trávicích enzymů

Recenze NaMaximum: Trávicí enzymy Opti 7 Digest

 • Běžná cena: 230 Kč
 • Cena v akci: 199 Kč
 • Značka: Warrior
 • Balení: 150 tablet
 • Zlepšuje vstřebávání živin a regeneraci a růst svalové hmoty
 • Dávkování: 3× denně 1 tabletu po jídle zapít dostatečným množstvím vody
 • Stránka produktu: Trávicí enzymy Opti-7-Digest

 

Trávicí enzymy jsou zjednodušeně látky, které napomáhají trávení. Jedná se o suplement, který nepoužívám na pravidelné bázi, ale dávám jej nárazově. Vždy, když vím, že si dám nějaké jídlo, které není standardně součástí mého jídelníčku, nebo půjdu na dobrou větší večeři, nebo se prostě jen najím více než obvykle. Moje tělo je zvyklé na nějakou stravu, jím pravidelně a vyváženě, ale lidé nejsou stroje. I já si ráda dopřeju nějakou tu „prasárnu“ nebo se navečeřím k prasknutí a prostě jednou za čas nějaký hodnoty absolutně neřeším. 

Pokud je však mé tělo zvyklé na určitou stravu a najednou do sebe naklopím něco totálně mastného nebo sladkého, trávení trochu pokulhává. K tomu mi pomáhají právě trávicí enzymy, které si dávám když vím, že mě v brzké době nějaký „prasácký“ chod čeká a tělo alespoň tímto způsobem trochu povzbudím. Dříve, než jsem trávicí enzymy vyzkoušela, jsem s trávením netypické stravy měla velké problémy. Břicho nafouklé a natlakované, křeče…  no nic příjemného. Od té doby, kdy jsem do své cheat rutiny zařadila enzymy, se mi trávení 100% zlepšilo. Přijde mi, že mi po jídle již není tak těžko a necítím se jako v devátém měsíci. 

Zmíněné trávicí enzymy není potřeba zařazovat pouze před velkým a netypickým jídlem. Pokud máte se zažíváním a trávením problémy jako takové, doporučuji vyzkoušet. Věřím, že vám produkt pomůže, a navíc zlepší vstřebávání výživných látek do těla. Enzymy jsou rostlinného původu a jsou tak vhodné také pro vegetariány a vegany.

 

Zinek, magnézium a vitamín B6

Recenze NaMaximum: ZMB6 - zinek, magnézium a vitamín B6

 • Běžná cena: 300 Kč
 • Cena v akci: 189 Kč
 • Značka: Warrior
 • Balení: 100 tablet
 • Dávkování: 3× denně 1 tabletu zapít dostatečným množstvím vody.
 • Stránka produktu: ZMB6: Zinek, Hořčík, B6

 

ZMB tablety zahrnují minerální komplex, přesněji zinek, magnézium a vitamín B6. Jedná se o látky, které působí skvěle na regeneraci svalstva, čímž podporují růst svalové hmoty a síly. Dále produkt podporuje kvalitu spánku, čímž právě působí na řádnou regeneraci.
Pokud bychom se zaměřili na jednotlivé složky, tak zinek přispívá k normální hladině testosteronu v krvi, hořčík přispívá ke snížení únavy a vyčerpání a vitamín B6 napomáhá k regulaci hormonální činnosti. 

Jedná se o doplněk, který se díky svému složení a účinku doporučuje suplementovat před spaním. Je ve formě menších tablet a v e-shopu je jako doporučené dávkování psáno 3× denně 1 tabletka po jídle. Já osobně užívám 1 tabletku před spaním a řekla bych, že se jedná o pro mě dostačující množství. Od té doby, co suplement užívám, necítím takové „napětí“ ve svalech, cítím se více odpočatá a úplně zmizely křeče. Je pravdou, že jsem na ně netrpěla ve velké míře, ale sem tam mě nějaká křeč vzala. ZMB6 užívám již cca 2 měsíce a za tu dobu jsem neměla křeč ani jednou. 

 

Zdravé pochutiny: arašídové máslo, skořice a proteinové tyčinky

Ani když sportujete a držíte se linii, není nutné se vzdávat všemožných dobrot. Je ale fajn najít si takové, které příliš nenaruší vaše sportovní či hubnoucí snažení. 

 

Arašídové máslo v prášku

Recenze NaMaximum: Arašídové máslo v prášku

 • Běžná cena: 250 Kč
 • Cena v akci: 199 Kč
 • Značka: Warrior
 • 100% arašídy, stačí přidat vodu
 • Dávkování: 2 čajové lžičky arašídového másla smíchat s 1 čajovou lžičkou vody
 • Stránka produktu: Práškové arašídové máslo

 

Jestli bych měla vybrat jedno nejoblíbenější jídlo či potravinu, tak je to 100% ořechové máslo. Arašídové, mandlové, kešu… jakékoliv ořechové máslo. U každého másla se musím hooodně držet, abych ho nesnědla na jeden zátah :). Přestože je máslo složeno ze zdravých a tělu prospěšných tuků, pořád to jsou tuky, které jsou nutričně ze všech makroživin nejkaloričtější. Mezi 3 základní makroživiny patří sacharidy, bílkoviny a právě tuky. Sacharidy a bílkoviny mají energetickou hodnotu 4 kcal/g a tuky se vyznačují hodnotou 9 kcal/g.

Pokud si hlídáte denní příjem, je velmi snadné jej pomocí většího množství másla přestřelit. Průměrné množství tuků v klasických máslech je nějakých 40–50 gramů na 100 gramů. Tuky jsou pro správné fungování těla zásadní, zejména co se hormonální rovnováhy týče. Ovšem strava by měla být vyvážená s příjmem makroživin rozložených do co nejširší škály potravin. Je to velká škoda, není tak úplně vhodné vyčerpat příjem tuků pouze na ořechová másla. Tuky, jakož i jiné makronutrienty, je nutné přijímat z širokého spektra potravin. Arašídové máslo v prášku se vyrábí z ořechů, které jsou prolisováné a zbavené přebytečného oleje. Nutričně vychází na 100 gramů produktu pouze 14 gramů tuků! Je tak skvělou volbou, jak si dopřát svou oblíbenou pochutinu a ušetřit hromadu tuků. Recenze NaMaximum: Arašídové máslo v prášku

Co se konzistence a přípravy týče, je to velmi jednoduché. Jak už název říká, máslo je v práškové formě a na přípravu jej stačí pouze smíchat s vodou. Na cca 2 čajové lžičky prášku stačí přidat 1 lžičku vody. Množství vody je na vás, záleží jakou konzistenci másla preferujete. Dvě čajové lžičky na porci vychází na cca 6–10 gramů prášku, což znamená na porci másla cca 1 gram tuku!

Osobně jsem práškové máslo neměla poprvé. S máslem mám zkušenost od jiné značky, která je dražší než Warrior. Byla jsem tak zvědavá na chuť, jestli je levnější varianta stejně tak dobrá. Produkt stejně voní, má stejnou konzistenci a stejně se připravuje. Můj osobní tip pro jemnější máslo přidávám místo vody mléko – já přidávám mandlové. A hele… máslo chutná stejně jako dražší značka. Chutná skvěle. Ano, chuť samozřejmě není úplně totožná jako klasické máslo, jde poznat, že se jedná o práškovou variantu. Klasické máslo je prostě jedinečné a nenahraditelné. Ale chuť je hooodně podobná a s ušetřením tuků a kalorií se jedná o výhru.

Práškové máslo využívám denně. Přidávám do kaše, na lívance a palačinky s tvarohem a ovocem, dokonce používám přímo prášek – neředím, ale tvaroh práškem posypu (no dobře, někdy si ho sypu rovnou do pusy jen tak :)). Další skvělou variantou využití je pečení, na internetu je spousta receptů s přidáním práškového másla. Nedávno jsem pekla fit bábovku, přidáním prášku dostala bábovka skvělou arašídovou chuť a místo klasického másla jsem ušetřené tuky „vyplýtvala“ na vysokoprocentní čokoládu, kterou jsem do bábovky přidala.

Za mě se jedná o vynález století. Jsem přesvědčená, že každý, kdo si hlídá kalorický příjem a miluje chuť ořechů, toto máslo 100% ocení. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Jestli bych měla vybrat jen jeden produkt z celé recenze, který bych měla vypíchnout, je to právě tento produkt. Až začne vykukovat dno dózy, objednávám znovu.

 

Cejlonská skořice

Recenze NaMaximum: Cejlonská skořice Bio

 • Běžná cena: 250 Kč
 • Cena v akci: 159 Kč
 • Značka: BioMedical
 • Balení: 200 g
 • Stránka produktu: Cejlonská skořice

 

Skořice je jedno z mých nejoblíbenějších koření. Vše se skořicí chutná zatraceně dobře! Skořice není jen dobrá chuťově, ale také co se zdraví týče. Skořice obsahuje celou řadu tělu prospěšných přírodních látek, působí příznivě na zažívání, dokonce by měla přispívat i v boji proti celulitidě, napomáhat hubnutí, má mít antioxidační účinky a celkově působit blahodárně na krevní oběh. 

Druhů skořice je několik, ta nejlepší je právě cejlonská. Je světle hnědá, na chuť a vůni jemná s nádechem tropických plodů. Ještě existuje skořice čínská, ale ta je levnější alternativou. V běžných obchodech je k dostání spíše ta čínská. Pokud vám skořice opravdu chutná, doporučuji objednávat v e-shopech, kde bez problému narazíte na zdravější a prospěšnější variantu – právě tu cejlonskou. 

Cejlonská skořice z NaMaximum.cz je úžasná. Skvěle voní a skvěle chutná! Oceňuji 200gramové balení, které nějakou dobu vydrží. Cena je s ohledem právě na velikost balení a druh skořice fajn. E-shop doporučuje po otevření skladovat ve vzduchotěsné nádobě. Přeci jen, nejedná se o množství na jeden dezert, tak aby byla dlouho čerstvá a voňová. Já jsem skořici přesypala do uzavíratelné plechové pixličky. Mám ji už skoro dva měsíce. Stále voní a chutná stejně. Jediné mínus je to, že rychle ubývá.

 

Proteinové tyčinky DeLuxe s mléčnou čokoládou

Recenze NaMaximum: Proteinové tyčinky v čokoládě

 • Běžná cena: 35 Kč
 • Cena v akci: 29 Kč
 • Značka: Warrior
 • Balení: 50 g
 • Bez lepku, palmového oleje a GMO
 • Příchutě: Coconut Caramel, Caramel Peanuts, Tvaroh v čokoládě
 • Stránka produktu: Proteinová tyčinka DeLuxe

 

S proteinovými tyčinkami mám také bohaté zkušenosti, už jsem se jich leccos najedla. Ale není proteinová tyčinka, jako proteinová tyčinka – jak chuťově, tak složením. Často se jedná pouze o marketingový tah a označení „proteinová“ se absolutně nerovná skutečnosti. Často se jedná o sladkou bombu s mírným navýšením bílkovin. Najít kvalitní a také chuťově dobrou proteinovku není rozhodně nic jednoduchého. I když se snažím dávat přednost „opravdovému“ jídlu před tím zpracovaným, jsou situace, kdy není čas vařit, nebo mě přepadne chuť na sladké. To se pak hodí mít nějakou tyčinku v záloze. Jde taky o skvělou svačinku na cesty nebo na výlet. 

Po prostudování nutričních hodnot vychází tyčinky fajn. Průměrně je v jedné tyčince skvělých 16,5 g bílkovin, 8,5 g tuků a 17 g sacharidů (z toho je klasický jednoduchý cukr 3,95 g). Zastoupení jednotlivých maker se postará o to, že tyčinka zasytí a dodá potřebné živiny a přitom do sebe nedostaneme hromadu jednoduchých cukrů, které by akorát naši touhu po sladkém ještě nakoply. Tyčinka má 50 gramů, velikost je tak akorát.

Cenově patří tyčinky k levnějším, což mi lehce našeptává, že kvalitou se nebude jednat o špičku všech žebříčků. Je pravdou, že na prvním místě je ve složení mléčný proteinový koncentrát, což je kvalitní forma bílkoviny, ovšem pokud budeme číst dále, narazíme také na hydrolyzované kolagenové peptidy, které já osobně ve výrobcích nevyhledávám. Nicméně jednou za čas a jako doplněk ke kvalitní stravě to vůbec nevadí. Avšak čistě nutričně a chuťově jsou tyčinky fajn. Jednou za čas neublíží a chuť je opravdu boží. Pokud budu hodnotit čistě aspekt chuti, mohu s klidným svědomím říct, že své tyčinkové konkurenty strčí hravě do kapsy. Recenze NaMaximum: Proteinové tyčinky s tvarohem obalené v čokoládě

Tyčinky Warrior jsem vyzkoušela ve všech příchutích. Níže přidávám minirecenze jednotlivých tyčinek, jejich chutí a zhodnocení a závěrem doplním vyhlášení Warrior tyčinkového vítěze :):

 • Caramel Peanuts – Karamelová tyčinka s arašídy obalená v čokoládě. Zní to až moc dobře, co? Heh, ono to opravdu dobré je! Chutná jako arašídová snickerska. Nad proteinovou vrstvou jsou kusy arašídů a karamel, který se krásně táhne a jako správná snickerska je zalitá dobrou čokoládou.

 • Coconut Caramel – Myslela jsem si, že Caramel Peanuts nic nepřekoná, zvláště u milovníka ořechů jako jsem já, ale světe div se. Ač jsem to nečekala, musím uznat, že Coconut Caramel je chuťově lepší. Kokos jde opravdu cítit. Čokoláda, ve které je tyčinka obalená, je jemná a fakt čokoládová. Možná je to úsměvné napsat, že čokoláda je čokoládová, ale často jsem se setkala s fitness produkty, které s čokoládou měly společný maximálně název. Co se sladivosti týče, přijde mi sladší než Caramel Peanuts. Opravdu se jedná o chuťově výbornou tyčku.

 • Tvaroh v čokoládě – Tyto tyčinky jsou v e-shopu zatím prodávany jako vzorky, ale myslím, že je jen otázka času, kdy budou vpuštěny do prodeje v hotové verzi. Jsou totiž taky moc dobré. Tvarohový vnitřek chutná jako tvaroh, ne žádná náhražka. Celá tyčka je, stejně jako ty předchozí, také obalená v dobré čokoládě. Pokud mám být upřímná – kokosová a karamelová tyčinka mi chutnala o kousek více, nic to ovšem nemění na faktu, že i tato je moc dobrá.

 • Tyčinkový vítěz: Coconut Caramel

 

Veganská proteinová tyčinka v hořké čokoládě

Recenze NaMaximum: Veganská proteinová tyčinka s malinami v hořké čokoládě

 • Běžná cena: 35 Kč
 • Cena v akci: 29 Kč
 • Značka: Warrior
 • Balení: 50 g
 • Obsahuje až 28 % bílkovin z rýžového proteinu
 • Příchuť: Raspberry in Chocolate
 • Stránka produktu: Veganská Proteinová tyčinka DeLuxe

 

Najít dobrou veganskou tyčinku, která má dobré složení a ještě i dobrou chuť, je docela kumšt. Osobně vegan nejsem a veganské produkty nikterak nevyhledávám. Ovšem s pár z nich jsem již tu čest měla. Z veganských produktů jsem vždy cítila silně hrách, případně jinou luštěninu. Ono se není čemu divit, veganské produkty jsou často z luštěnin vyráběny, ale mně osobně daná chuť zrovna dvakrát nesedla. Proto jsem byla dost zvědavá :).

Tyčinka na první pohled vypadá fajn, je stejně jako ty klasické obalená v hořké čokoládě.

Základ tyčinky je rýžový protein a hořká čokoláda. Chuť je super, opravdu jsem nečekala, že by veganská tyčinka vůbec takto dobrá být mohla. Obsahuje mrazem sušené maliny a křupavé kukuřičné kousíčky, které produktu dodají správný říz a ingredience spolu s čokoládou k sobě jdou perfektně. Velikost je akorát, má 50 gramů a na svačinku zasytí. Tyčinka je slazená přírodním sladidlem rostlinného původu a obsah cukru je pouhých 2,6 gramů, takže pohodička.

Udělala jsem i test. Nechtěla jsem, aby byla recenze zkreslená, přeci jen, já sama jsem na různé proteinové tyčinky zvyklá a chutnají mi. Rozhodla jsem se, že tyčku vystavím testu chuti u mých kamarádů, kteří se cvičením a proteinovými produkty zkušenosti nemají. Tyčinku jsem vyhodila z obalu, nakrájela na menší kousky a dala ochutnat kamarádům. Heh, nikdo nepoznal, že se jedná o proteinovku a už vůbec ne, že jde o veganskou záležitost. Testem prošla v pohodě a bez odřených uší.

 

Závěr a hodnocení

No, tak jsem se zase jednou poučila. Zjistila jsem, že někdy je potřeba ten zajetý stereotyp rozbourat a vyzkoušet něco nového. Pokud bych měla recenzi zhodnotit třemi slovy, tak: „plný počet bodů“. Opravdu nemám, co bych vytkla. Jediná má poznámka byla k pytlíčkům pohlcující vlhkost u sypkých produktů a absence odměrky u vybraných výrobků.

Jinak co se e-shopu a jejich produktů jako takových týče, tak za mě obstály perfektně. Dokonce mám své favority, které budu po spotřebování objednávat dále. Třeba takové arašídové máslo v prášku nebo BCAA zelené jablko, toho už se nevzdám. 

Pokud rádi cvičíte a zajímají vás fitness produkty, dejte e-shopu šanci. Vyberte si, objednejte a vyzkoušejte. Vsadím se, že budete spokojeni stejně tak, jako jsem spokojená já.

Podtrženo, sečteno... ★★★★★ hvězdiček!

 

Něco málo o NaMaximum.cz

Projekt NaMaximum založili na Slovensku sportovní nadšenci s cílem vytvořit kvalitní značku doplňků výživy a zdravé stravy s férovou a dostupnou cenou. Vývoj a výroba doplňků výživy probíhá na Slovensku a podílí se na něm nejen zapálení sportovci, ale také odborníci na zdravou výživu a lékaři. NaMaximum je důkazem, že kvalita nemusí být drahá. A to díky přímému prodeji bez zapojení dalších prostředníků a tedy bez dalších cenových přirážek.

V e-shopu NaMaximum.cz si můžete zvolit produkty podle několika kritérií: 

 • Produktové členění ocení hlavně ti, co už vědí, co potřebují. Najdou zde totiž přehledně seřazené produkty podle zaměření. Například proteiny, spalovače tuků, vitamíny a minerály, gainery, stimulanty apod. 
 • Naproti tomu v kategorii Tvé cíle si nejprve zvolíte, čeho chcete dosáhnout – nabrat svalovou hmotu, zhubnout, zaměření na výkon, na detoxikaci, regeneraci atd. – pak už jen stačí vybrat z konkrétní nabídky.Recenze NaMaximum: Alternativní využití doplňků stravy k pečení

Záběr produktů je velmi pestrý a není určen jenom pro sportovce, ale osloví také studenty, maminky v domácnosti, zaneprázdněné manažery a seniory. Kromě toho, že můžete doplňky užívat dle doporučení, tak mnohé z nich je možné využít i při vaření a pečení. Příkladem je například toto fit Tiramisu, které využívá zdravější suroviny, které ale rozhodně neubírají na lahodnosti tohoto dezertu.

Další recepty či rady najdete na blogu NaMaximum.cz.

Podobné články