Recenze Clear Whey proteinů aneb lahoda v prášku

Recenzí není nikdy dost. Na Plné peněžence jsme si toho dobře vědomi, a tak jsme se tentokrát podívali na zoubek Clear Whey proteinu z e-shopu My Protein a zjišťovali jsme, zda jsou vhodným výživovým doplňkem.

10. 6. 2023 Katka B.
recenze myprotein

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Poslední měsíce vnímám, že si moje tělo přímo říká o změnu. Vzhledem ke svému sedavému zaměstnání a malému množství pohybu, které kvůli tomu mám, je pochopitelné, že se u mě objevila přebytečná kila. Začala jsem se tedy víc hýbat, a dokonce jsem udělala i nějaké změny v jídelníčku. 

Nabídka recenzovat proteiny tedy přišla právě včas. Jsou skvělým výživovým doplňkem pro sportovce, a to jak ty náročné, tak ty, kteří se sportem teprve začínají. Chtěla jsem zjistit, zda jsou výživové doplňky cesta, kterou bych se také měla vydat. Pojďme se tedy podívat, jak moje zkušenost s Clear Whey proteiny dopadla.

V čem se Clear Whey Protein liší od ostatních? 

Tento protein je vlastně syrovátkovým izolátem. Od syrovátkového koncentrátu se liší tím, že má minimální obsah laktózy, vyšší obsah izolovaných bílkovin a nižíš obsah cukru a tuku. Také se velmi rychle vstřebává (za hodinu až 10 g!). Je vhodný i pro toho, kdo má problémy s trávicím traktem, především pokud jde o laktózu, což je podle mě velké plus. Využívají o zejména náročnější sportovci, kteří by rádi docílili rychlejší regenerace po výkonu.  Jelikož obsahuje více bílkovin, není třeba konzumovat ho po velkých dávkách, a vydrží vám tak déle než běžné produkty. Jedinou nevýhodou je zřejmě jen to, že za kvalitu se připlácí, a tak jsou tyto proteiny o něco dražší.

Co je to certifikace Informed Choice? 

Jde o globální program, který byl založený v roce 2007 a monitoruje maloobchod, přičemž zabezpečuje kvalitu vašich produktů. Dohlíží totiž na snížení rizika vniknutí nečistot, které by mohly mít vliv na kvalitu a účinky, do produktů. Proteiny od MyProtein touto cetrigikací disponují, a tak nejen dobře chutnají, ale jsou i opravdu kvalitní.

Pomerančový zázrak

Můj žaludek je velmi specifický. Často mu dokáže způsobit problém i běžná potravina, jako je například jablko. S čím se zrovna rozhodl mít problém se však většinou bohužel dozvím, až když už je pozdě. Proto jsem z testování proteinu měla trochu obavy, že mi po něm bude nevolno. Bála jsem se ale zbytečně.

Podobně jako jiné proteiny, i tento ve mně při pohledu na něj evokoval spíše mouku než nápoj. Nenechala jsem se však unést svojí představivostí a raději začala hned testovat.

protein pomeranč

Clear Whey Protein (Pomeranč)

 • Příchuť: pomeranč
 • Množství: 500 g
 • Užívání: smíchat 1 odměrku s 300–400 ml studené vody
 • Počet porcí: 20
 • Velikost porce: 25 g

1 199,00 Kč

Nakup s cashbackem

Správné dávkování jsem si přečetla na boční straně obalu, což jsem velmi ocenila (nemusela jsem ho nikde složitě hledat). Nasypala jsem tedy odměrku prášku do studené vody a protřepala. Nápoj chvíli pěnil, ale do minutky byla pěna pryč, protein byl rozpuštěn a já ho mohla v klidu vypít.

Od kamarádů, kteří cvičí často a s proteiny mají bohaté zkušenosti, jsem často poslouchala, že ne všechny chutnají dobře. Můžu však potvrdit, že to není případ tohoto proteinu. Chutná vážně skvěle a člověk má pocit, že místo proteinu pije džus.

Hodnocení pomerančového proteinu

 • Obal
 • Dávkování
 • Chuť
 • Cena

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Brusinka s malinou na scéně

Jako druhý protein jsem si vybrala příchuť brusinka a malina, protože maliny jsou moje nejoblíbenější ovoce. V podstatě je stejný jako předcházející produkt: jednoduché namíchání, chvilkové pěnění a následná skvělá chuť.

protein malina

Clear Whey Protein (Brusinka a malina)

 • Příchuť: brusinka a malina
 • Množství: 500 g
 • Užívání: smíchat 1 odměrku s 300–400 ml studené vody
 • Počet porcí: 20
 • Velikost porce: 25 g

1 199,00 Kč

Nakup s cashbackem

Oba proteiny dorazily ve velkých plastových tubách, což mi rozhodně ulehčilo skladování i nabírání odměrkou. Balení mají 500 gramů, takže při objemu odměrky 25 g vám vystačí cca na 20 dávek, což je podle mě docela dost. Pokud člověk cvičí a proteiny jsou pevnou součástí jeho životosprávy, určitě se vyplatí si za ně trochu připlatit, ale mít jistotu kvality.

Hodnocení brusinkovo malinového proteinu

 • Obal
 • Dávkování
 • Chuť
 • Cena

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

Katka B.

Autor Katka B.

 

Na Oravě dobře, na Oravě zdravě – přesně tohle často slyšíme z úst naší kolegyně Katky. Je vášnivou milovnicí historie a literatury, a proto se nemůžeme divit, že už prošlapala několikery tenisky jakožto lektorka na Oravském hradě. Kromě toho má ráda dobré pivo a kvalitní hudbu – na koncert Martina Garrixe je ochotná vycestovat i stovky kliometrů. Doma jí tedy často nenajdete a nepokoušejte se o to hlavně v pátek večer.

Související slevy a akce

SLEVA AŽ 80 %

MyProtein.cz - Sleva až 80 %
MyProtein.cz logo

4,8 % zpět

Sleva až 80 %

Na vybrané sportovní oblečení

Akce končí za:

Akce končí:

2 ZA CENU 1

MyProtein.cz - 2 ZA CENU 1 - IMPACT WHEY PROTEIN
MyProtein.cz logo

4,8 % zpět

2 ZA CENU 1 - IMPACT WHEY PROTEIN

Při koupi 2 kusů

Akce končí za:

Akce končí:

SLEVA 40 %

MyProtein.cz - Sleva 40 %
MyProtein.cz logo

4,8 % zpět

Sleva 40 %

Platí na celý sortiment.

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články