Recenze fóliovníku aneb jak být zahrádkářem roku

Šťavnatou domácí zeleninu jen tak něco nenahradí. Pěstovat ji v našem klimatu ale nemusí být vždy jednoduché. Kokiskashop nabízí fóliovníky jako jednoduché, rychlé a levné řešení, jak si ji vypěstovat několikrát do roka. Zda má toto řešení skutečně něco do sebe, pro vás testoval kolega Pepa.

2. 4. 2022 Pepa
Recenze Kokiskashop

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Posledních několik let doma na zahradě obhospodařujeme malé záhonky, díky kterým si můžeme pochutnávat na vlastní zelenině. Snaha o domácí výpěstky je do jisté míry limitovaná, protože na všude přítomné jílovité půdě nejdou dělat žádné zázraky – záhonky sice dostanou každý rok porci poctivého kompostu, černozem z toho ale nevykouzlíme. I přesto nám ale sezónně dělá radost třeba domácí mrkev, kedlubny, hrášek nebo jahody. 

Recenze KokiskaShop: fóliovníkLetos jsme se ale rozhodli udělat upgrade a na místě současných záhonů postavit fóliovník, díky němuž dosáhneme ideálních klimatických podmínek pro pěstování a vše nám (snad) vyroste rychleji.

Naše děti například milují okurky hadovky, a ty bez správného klimatu jen stěží vypěstujeme. Při současných cenách potravin a spotřebě okurek a další zeleniny u nás doma bude radost z domácí zeleniny ještě větší. Navíc doma vypěstovaná a přímo ze záhonku utržená čerstvá zelenina úplně jinak chutná. 

Domácí zelenina i 3x ročně

Moje požadavky na fóliovník byly jednoduché. Kvalitní fóliovník musí být jednoduchý na sestavení (opravdu nechci trávit celou sobotu stavbou konstrukce :-)), musí být velký tak, aby pokryl plochu současných záhonků, a nechci za něj dát víc než 5 tisíc korun. 

Ani jsem nemusel pátrat dlouho. Na Plné Peněžence jsem našel Kokiskashop, který nabízí řadu zajímavých produktů pro zahradu a domácnost a zahradních fóliovníků nabízí hned několik druhů a velikostí. Vzhledem k předem dané velikosti bylo vybráno celkem rychle. Fóliovník 2,5 x 4 m byl přesně to pravé a navíc za akční cenu 3 a půl tisíce korun. Objednal jsem a za dva dny byl fóliovník doma. 

Recenze KokiskaShop: fóliovník konstrukceNávod sliboval, že složení celé konstrukce zabere ve dvou lidech cca hodinu a mohu skutečně potvrdit, že za hodinku to zvládne hravě opravdu každý. Jednotlivé díly jsou popsané a bez problému sedí. Přiložené jsou nejen veškeré šroubky, ale i klíče. Já k sestavení konstrukce nicméně použil svou golu, což bych doporučil i vám – přece jen si usnadníte a urychlíte práci.

Konstrukci jsme montovali mimo záhon na rovném místě a celou jsme ji pak přenesli na záhon. Váží jen pár kilo, takže to není žádný problém. 

Byl jsem mile překvapený kvalitou materiálu. Konstrukce je z pevných, ale lehkých pozinkovaných trubek, čímž je zaručena její dlouhá životnost. Trvanlivost plachty zatím nedokážu ohodnotit Recenze KokiskaShop: fóliovník interiér– na první pohled vypadá kvalitně, ale její dlouhověkost prokáže až zub času. Samotná plachta na konstrukci perfektně drží, má vchod na dva zipy a pyšní se i 6 okýnky na pohodlné odvětrání a přesah na zavětrování. 

Foliovník má, díky bohu, ideální výšku. I při mých 185 centimetrech se v něm mohu kdekoliv postavit, necítím se stísněně a nemusím se hrbit. 

Asi jediný nedostatek vidím v chybějících prvcích pro fóliovníku do země. Poslední měsíce jsme byli svědky častých větrných poryvů a nerad bych lovil fóliovník někde u sousedů. Fóliovník jsem tedy ukotvil šestiRecenze KokiskaShop: fóliovník kotvenímetrovými roxorovými tyčemi (běžně používané do betonářských výztuží), které jsem na jednom konci ohnul a za takto vytvořeným háčkem jsem konstrukci k zemi přikotvil. 

Ještě mi zbývá obsypat plachtu, aby se vítr nemohl dostat do fóliovníku zespodu, zasadit a těšit na první výpěstky. Díky fóliovníku vypěstuji naše oblíbené plodiny i několikrát do roka.

 

Fóliovník 250 x 400 cm (10 m²)

Fóliovník 250 x 400 cm (10 m²)

 • Barva: zelená
 • Rozměry: 250 cm x 400 cm x 200 cm
 • Materiál fólie: PE UV=4 s polypropylenovou sítí
 • Gramáž fólie: 160 g/m2
 • Materiál konstrukce: kovové profily, plně pozinkované
 • Okna: 6
 • Skladnost: lze srolovat

3 499,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celkové hodnocení

 • Kvalitní pozinkované tyče
 • Snadná montáž
 • Lehká konstrukce
 • Prostornost
 • Cena
 • Chybí prvky pro ukotvení konstrukce do země

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Nakup s cashbackem

Pepa

Autor Pepa

Pepa pochází z východních Čech a je jedním z nejdéle sloužících členů Plné Peněženky. Kromě toho, že se naplno věnuje řízení Peněženky a své rodině, tak je také vášnivým rybářem. Nakupování jako většina chlapů příliš neholduje, ale jen do té doby, dokud nepotřebuje doplnit svoji rybářskou výbavu. To pak čas plyne příliš rychle. Největší relax je pro něj čas strávený s rodinou nebo na rybách, které neváhá zajet chytat i do milovaného Slovinska.

Kokiskashop.cz logo

O Kokiskashop.cz

Kokiskashop je takzvaným internetovým obchodním centrem, tedy místem, kde nakoupíte zboží různých kategorií. Kromě toho, že si u nich kompletně vybavíte zahradu jak pro relax, tak pro zahradničení, zařídíte si i celý dům od kanceláře po dětský pokoj včetně rozmanité nabídky hraček. Stejně tak se na jejich stránkách vybavíte na volnočasové aktivity, ať už si chcete zahrát kulečník, kempovat nebo sportovat.

Podobné články