Recenze sportovních brýlí aneb pohodlí na kole i na lyžích

Který sportovec někdy nezažil pocit paniky, když ho na kole oslnilo sluníčko (ideálně v pořádném sešupu) a on krátkou chvíli nevěděl, kam se řítí a zda do něčeho nenarazí? Fotochromatické brýle od značky Horsefeathers vás v takových situacích údajně podrží. Jak moc se na ně můžete spolehnout pro vás testoval kolega Pepa.

18. 3. 2023 Pepa D.
recenze horsefeathers

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Začíná jaro a s ním také první teplé dny a sluneční paprsky. Aktivní cyklisté už vytahují a seřizují svá kola a nakupují si vybavení, aby byli připraveni na všechno, co nová sezóna nabízí. Naskytla se mi možnost otestovat sportovní brýle, a protože jsem vášnivý cyklista, nemohl jsem odmítnout.

Jak to funguje?

Fotochromatické brýle jsou oblíbeným doplňkem mnoha sportovců. Proč? Jedná se o samozabarvovací brýle, které reagují na aktuální světelné podmínky, a to tak, že jejich skla v intenzivním světle tmavnou, a naopak se mění na světlé při nižší světelné intenzitě. Pokud tedy jedete na kole, na běžkách nebo třeba na bruslích, nemusíte mít strach, že vás náhle oslní sluníčko nebo že ve stínu kvůli tmavým brýlím špatně uvidíte. Propustnost skla těchto konkrétních brýlí je 78 % před vystavením slunečnímu svitu a 14 % po vystavení – jsou tedy vhodné na celodenní ježdění.

Brýle pro každého sportovce

Pokud hledáte fotochromatické brýle, které budou opravdu kvalitní, pak byste určitě brýle horsefeathersměli zvážit Scorpio od značky Horsefeathers. Podle mojí zkušenosti jsou tyto brýle skvělou volbou pro sportovce i běžné uživatele, protože se dokážou ztmavit na slunci, v šeru je v nich však stále dobře vidět, což zajišťuje bezpečné nošení během celého dne.

Kromě toho jsou tyto brýle velmi pěkné designově, a navíc lehké, takže je můžu nosit celý den bez jakéhokoliv pocitu nepohodlí. Nožičky jsou nastavitelné a perfektně sedí na hlavě. Nemusím se tedy obávat, že by mi brýle spadly z nosu.

Osobně jsem je použil při cyklistice i na lyžích a byl jsem velmi spokojen. Využil jsem je jako náhradu za lyžařské brýle, když jsem si je zapomněl vzít s sebou na sjezdovku, a výsledek byl skvělý. Nejenže blokovaly sluníčko v očích, ale ochránily mě i před větrem a sněhem. Malou nevýhodou možná může být sklo i nad nosem, ale člověk si rychle zvykne, že je musí chytat jen za nožičky nebo plastový rámeček.

horsefeathers brýle

Fotochromatické brýle Scorpio – matt black/mirror red

 • Materiál: TR90 (lehký a odolný)
 • Klouby bez kování
 • Stranice vyztužené kovovým jádrem
 • Vysoce kvalitní fotochromatická skla
 • Rozměry: tloušťka 2 mm, průměr očnice 140 mm, šířka nosníku 0 mm, délka stranice 125 mm
 • 100% UV ochrana
 • Chrání před oslněním, zlepšují kontrasty, zachovávají věrnost barev
 • Propustnost: před vystavením slunečnímu svitu 78%, po vystavení 14%

2 199,00 Kč

Nakup s cashbackem

Ostatní sportovci brýle závidí

V balení jsem našel pevné pouzdro a čisticí hadřík – brýle jsou tedy v bezpečí i zapadlé na dně mého batohu. Protože jsem si nějakou brýle horsefeathersdobu musel zvykat na fakt, že brýle na nose nesedí díky obroučku, ale jsou spojeny sklem, čisticí hadřík jsem opravdu využil, protože jsem si na sklo pořád sahal.

Celkově jsou brýle Scorpio od značky Horsefeathers skvělou volbou pro každého, kdo hledá kvalitní a funkční fotochromatické brýle. Lidé okolo mi je jen chválili a ptali se, jak fungují a kde se dají koupit. Můžete si tedy být jistí, že budete při svých sportovních aktivitách vypadat skvěle a zároveň budete v bezpečí před sluníčkem během celého dne.

Co se týče barevného provedení, já jsem zvolil Scorpio brýle se skly s červeným odleskem, na výběr je ale i zelená varianta. Pokud se však chystáte sportovat v opravdu slunečném počasí, můžete sáhnout po Horsefeathers Scorpio cyklistických slunečních brýlích, které vás ochrání před oslněním, a přitom zachovají věrnost barev. 

Hodnocení fotochromatických brýlí

 • rychlé zatmavení a zesvětlení
 • pohodlí na hlavě
 • design
 • kvalita zpracování
 • lehká váha
 • pouzdro a čisticí hadřík v balení
 • vyšší cena
 • rychle se ušpiní

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

logo

Autor Pepa D.

Pepa je takový náš benjamínek, který je v našem týmu nejmladší. Co ale postrádá v letokruzích, to nahrazuje vtipem a inteligencí. Stará se nám o část sociálních sítí, exceluje ale i na našich firemních výjezdech, hlavně když se hraje bowling :-). Je také vášnivým sportovcem, ale pozor – i výborným muzikantem.