Recenze Goodly: kompletní jídlo v několika odměrkách

Naši kolegové zkusili jídlo v prášku, plnohodnotné jídlo, které je připraveno rychle a jednoduše.

9. 1. 2021
Recenze Goodly: kompletní jídlo v několika odměrkách

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 3,6 / 5

 

Peter a Sabča, naši sportovně založení kolegové, testovali neobyčejný nápoj, který je vlastně jídlem. Vyberte si kterékoliv jídlo dne a za něj můžete dosadit Goodly – kompletní vyvážené jídlo. Produkty Goodly rozhodně potěší sportovce, vytížené manažery, cestovatele, studenty, jestliže chcete zhubnout nebo jen tak, když se prostě nechcete nic dlouze připravovat. Rozhodně se vyplatí využít cashback Plné Peněženky, díky kterému navíc při pořízení výrobků z e-shopu Goodly ušetříte.

Goodly – plnohodnotná strava a nápoj v jednom


Recenze Goodly: alternativní jídlo, jídlo v prášku, náhrada jídla, doplněk stravy

 • Cena testovacího balíčku: 480 Kč
 • Cena velkého balení: 790 Kč
 • Obsah testovacího balíčku: 
  • 2× čokoláda s kousky čokolády
  • 2× lesní směs s kousky ovoce
  • 2× neutral
  • 2× vanilka
 • Hmotnost velkého balení: 600 g
 • Bez cukru a umělých sladidel, slazeno stévií
 • Patentované složení vytvořené lékařkou a výživovou specialistkou
 • Vysoký obsah kvalitních bílkovin s kompletním aminokyselinovým spektrem a vysokým obsahem BCAA
 • Probiotika a vláknina pro zdravou střevní mikroflóru
 • Zasytí na 3 až 4 hodiny
 • Bez lepku a bez laktózy
 • Podporuje hubnutí
 • Stránky produktů: 

 

Peter:

Možnost otestovat produkty z e-shopu Goodly.cz mě velmi potěšila. A to jednoduše z důvodu, že jsem pravděpodobně prototypem člověka pro rychlé a jednoduché stravování. Během dne si častokrát jídlo nestihnu připravit a končím u něčeho nezdravého. Zároveň vedu aktivní životní styl s množstvím sportovních aktivit. I proto mě potom mrzí, že si z důvodu nedostatku času během pracovního dne nepřipravím zdravější alternativu v podobě snídaně nebo oběda.

Na vyzkoušení jsem dostal komplexní nutriční stravu od Goodly ve 4 příchutích a různých velikostech:

 • 1× příchuť Neutral, balení 600 g na 20 porcí,
 • 2× příchuť Čokoláda s kousky čokolády, balení 40 g na 2 porce,
 • 2× příchuť Lesní ovoce s kousky ovoce, balení 40 g na 2 porce,
 • 2× příchuť Vanilka, balení 40 g na 2 porce.

Dohromady mě tedy čekalo pěkných 32 porcí a já jsem se s chutí pustil do jejich přípravy. S podobnými doplňky stravy už nějaké zkušenosti mám, a proto jsem věděl, co mě přibližně bude čekat.

 

Co je to Goodly?

Goodly je nutričně komplexní jídlo, které je bohaté na živiny a neobsahuje zbytečné sacharidy nebo kalorie. Jeho složení je v souladu s veganskou filozofií a konzumací podporujete hubnutí a celkový zdravý životní styl. Příprava pokrmů je maximálně jednoduchá a šetří čas, který byste za normálních okolností strávili vařením. Recenze Goodly: alternativní jídlo, jídlo v prášku, náhrada jídla, doplněk stravy

Stravování s Goodly je vhodné jak pro muže, tak pro ženy, sportovce, cestovatele, časově vytížené lidi, ale i pro ty, kteří jsou věčně na dietě. Jídlo obsahuje skutečné kousky ovoce (kromě neutrální chutě) a jedna dávka by vás měla zasytit na přibližně 3 až 4 hodiny.

Pokud si zvolíte stravování s Goodly, nemusíte se obávat žádného lepku, maltodextrinu nebo GMO složek. Prášek je totiž vůbec neobsahuje. Nenajdete v něm ani žádný balast nebo plnidla. Naopak, produkty Goodly jsou bohaté na protein a vlákninu pro podporu imunity. Byly vyvíjeny a testovány pod dohledem lékařů.

 

Co Goodly obsahuje?

Složení pokrmu je nutričně obohacené a obsahuje všechno, co tělo potřebuje pro správné fungování. Zasytit vás dokáže i navzdory tomu, že obsahuje jen 2 g sacharidů a 2 g tuků. Goodly je proto skvělou volbou jak při hubnutí, tak při zdravém a aktivním životním stylu. Zapomeňte na dlouhou přípravu jídel a neustálém přemýšlením nad tím, co můžete sníst a jaké je složení daného jídla.

S Goodly si můžete být jistí, že po zařazení do vašeho jídelníčku neuděláte chybu a vaše tělo tak dostane maximum bílkovin, vitamínů, vlákniny a probiotik. Kromě toho do těla dostanete i důležité trávicí enzymy a omega 3 mastné kyseliny, které pomohou při trávení  jídla.

Složení Goodly:

 • Proteiny – stavební kámen pro svaly.
 • Probiotikum dextrin – podpora imunity.
 • Trávicí enzymy – rozklad sacharidů, tuků a bílkovin.
 • Inulin – trávení tuků.
 • Lněný olej – činnost mozku a srdce.
 • Lecitin – nervová soustava v rovnováze.
 • Kokosové mléko – potlačení vzniku zánětů.
 • Guma guar – rozpustná vláknina.
 • Vitamíny a minerály – fyzická a duševní kondice.
 • Sladidlo stévie – pro diabetiky a redukci.

 

Příprava nápojů od Goodly

Na úvod mých zkušeností bych rád začal tím, co budete potřebovat na přípravu Goodly. Pozitivní je, že toho nepotřebujete mnoho. Prášek podle návodu rozmixujete v čisté vodě a můžete konzumovat. Já jsem občas vyzkoušel variantu s rostlinným mlékem, což produktu dodalo krémovost a jídlo mě víc zasytilo. Rozmixované jídlo je ale při použití mléka hustější, což nemusí vyhovovat každému.

Ve velkém balení (600 g) najdete i plastovou odměrku, která vám dávkování ulehčí. V menším (40gramovém) balení odměrku nenajdete, ale pochopil jsem to tak, že menší balení jsou spíše testovací. Pokud vám budou chutnat, pořiďte si větší balení, ve kterém už najdete i odměrku. Případně si odměrku schovejte ze staršího balení, nebo použijte polévkovou lžíci.

Dále budete potřebovat nádobu, ve které si jídlo připravíte. Ideální volbou je shaker. Jestli ho doma nemáte, můžete si jeden rovnou koupit při objednávce z Goodly.cz. Vybrat si můžete mezi černým a bílým shakerem. Prášek se ve vodě rozpouští rychle a neměl jsem problém s nerozmixovanými hrudkami.

Recenze Goodly: alternativní jídlo, jídlo v prášku, náhrada jídla, doplněk stravy

Chuť a příchutě

Během testování jsem se snažil klást velký důraz i na chuť produktu. Protože pokud máte něco jíst na pravidelné bázi, tak kromě toho, že je pokrm zdravý, měl by vám hlavně chutnat. Chuť Goodly produktů je celkově dobrá, ale některé varianty mi samozřejmě chutnaly víc a některé míň.

Neutrální chuť – za mě nejlepší a nejchutnější varianta. Chuť prášku na mě působí přírodně a čistě. Nemám pocit, že by jídlo mělo příchuť dochucovanou, právě naopak.

Čokoláda s kousky čokolády – čokoládová příchuť byla chutná, ale umím si představit, že nesedne každému. Já osobně mám raději víc hořkou chuť čokolády. Čokoládová příchuť od Goodly je na můj vkus mírně sladší, než by měla být. Ale navzdory tomu je jídlo chutné a představuje příjemnou změnu v porovnání s tou neutrální.

Lesní ovoce s kousky ovoce – toto byl můj druhý favorit. Lesní ovoce mělo velmi osvěžující chuť, která mi přišla přirozená. Smoothie nápoje jsem si připravoval už před tím, než jsem testoval Goodly. Často jsem si do nich přidával čerstvé lesní ovoce a musím uznat, že příchuť od Goodly za chutí reálného ovoce příliš nezaostávala.

Vanilková příchuť – musím přiznat, že tato varianta mi příliš nechutnala. Ve všeobecnosti mám vanilkové příchutě rád, ale vanilka od Goodly na mě působila uměle a byla příliš sladká. Opět ale platí – sto lidí, sto chutí.

I zasycení jídlem od Goodly je uspokojivé. Mně vydržel pocit plného žaludku po snídani během celého dopoledne nebo naopak až do pozdního odpoledne při konzumaci Goodly jídla v podobě obědu.

 

Při přípravě experimentujte

I když byly příchutě od Goodly v pořádku, pravděpodobně vám nebudou chutnat do nekonečna. Zkuste je proto oživit i jinými potravinami. Mně tato možnost zlákala ještě před vyčerpáním 32 porcí, které jsem dostal na testování.

Alternativní jídlo od Goodly je sice nutričně postačující už samo o sobě, ale mně se osvědčilo ho doplnit ještě o nějaké moje oblíbené potraviny. První věcí bylo už zmíněné rostlinné mléko, kterým zároveň stále zachováte veganskou konzistenci. Druhou nejoblíbenější variantou bylo přidání banánu. Lehce se rozmixuje a dodá skvělou chuť. Tento způsob se mi nejvíc osvědčil u neutrální příchutě.

Do Goodly pokrmů ale můžete přidávat cokoliv. Já jsem vyzkoušel oříšky, javorový sirup, olivový olej, skořici, chia semínka, granolu, ale i jahody. Vřele doporučuji zejména v kombinaci s neutrální příchutí! A jestli vám chybí inspirace, nápady můžete získat přímo na stránkách Goodly.cz v sekci „Recepty“. Čeká tam na vás množství chutných tipů, kterými jsem se při přípravě inspiroval i já.

 

Peterovo shrnutí a hodnocení

Goodly je perfektní variantou k vašemu jídelníčku. Při jeho konzumaci ušetříte spoustu času přípravou, která je opravdu jednoduchá. Většina příchutí je chutná, mně nejvíc oslovila neutrální příchuť a příchuť lesní ovoce. Příchutě čokoláda a vanilka na mě působily mírně uměle a byly na můj vkus příliš sladké.

Perfektní volbou (hlavně u neutrální příchuti) je možnost dochutit si pokrm podle sebe. Možností je opravdu hodně a při přípravě můžete zapojit fantazii, se kterou vám s recepty pomůže i samotný e-shop.

Kdybych měl zhodnotit svoji celkovou zkušenost s produkty od Goodly.cz, udělil bych jim ★★★★ hvězdičky z 5. A jelikož chutě jsou velmi subjektivní záležitostí, na začátek bych vám doporučil objednat si Testovací balíček, ve kterém najdete všechny příchutě v malých baleních. Dohromady tak získáte 8 porcí – 2 porce z každé příchutě.

 

Sabča:

Pro Goodly jsem se rozhodla hlavně z toho důvodu, že je to rychlé jídlo. Jako člověk, který se považuje za sportovně založeného, jsem tuto alternativní stravu považovala za super řešení pro rychlou snídani před brzkým ranním tréninkem nebo během něj. Cvičení po ránu nalačno mi totiž nikdy nedělalo dobře. Navíc tělo pak nemá z čeho čerpat energii. Recenze Goodly: alternativní jídlo, jídlo v prášku, náhrada jídla, doplněk stravy

 

Vyhovující konzistence a výživové hodnoty

Co mi na produktu nejvíce vyhovovalo byla jeho konzistence a to, že mi výživově dalo vše, co před tréninkem potřebuji. Jedná se totiž o plnohodnotnou náhradu stravy. Není mi tak špatně od žaludku z hladu ani z toho, že by mi v žaludku poskakovala pevná strava. Právě proto je konzistence produktu Goodly pro tyto účely velmi dobrá. Což je pro mě opravdu ideální řešení. 

Ze začátku mi nevyhovovala chuť. Příchuť vanilky pro mě byla asi nejhorší. Naopak čokoláda byla chutnější. Postupem času jsem si na chuť zvykla, ale musím říct, že to není zrovna můj šálek kávy. Nicméně výživovou hodnotu mi toto instantní jídlo dodalo v plné míře, takže to bylo to, co mě v danou chvíli zajímalo. Další, i když nevšední výhodou tohoto produktu je, když si člověk zraní ruku.

Denně si vařím a připravuji všechna jídla, ale v nedávné době se mi podařilo si při turistice zlomit ruku a bez tohoto produktu bych byla doslova nahraná. Připravovat si jídlo bez jedné ruky, když žijete sami, to není žádná sranda! :D Tak díky bohu za jednoduchost a rychlost přípravy produktů Goodly. Abych měla jídlo rozmanitější, tak občas do mixéru přimíchám banán, lesní ovoce nebo takřka cokoliv z ovoce, co mě napadne. To chuť výrazně zlepší.

 

Sabčino shrnutí a hodnocení

Co se týče toho, jestli bych si produkt pořídila znovu – upřímně nevím. Je to bezvadný a rychlý způsob přípravy jídla pro ty, co z nějakého důvodu nemohou pozřít pevnou stravu (například po extrakci zubu) nebo například drží dietu. Anebo pro ty, jako jsem já, co chtějí něco optimálního před brzkým ranním tréninkem nebo mají úraz ruky (i když tohle u mě nebylo tak úplně v plánu). 

Věřím, že je to i velká výhoda pro lidi, kteří kvůli práci nebo čemukoliv jinému nemají čas si jídlo vařit nebo zajít do restaurace. Produkt je výživově plnohodnotný a zasytí na delší dobu. Pro mě byla největším zádrhelem chuť. Pokud výrobce chuť časem vylepší, určitě bych si produkt pořídila znovu. Dávám ★★★ hvězdičky z 5.Recenze Goodly: alternativní jídlo, jídlo v prášku, náhrada jídla, doplněk stravy

 

Něco málo o e-shopu Goodly.cz

Nápoje Goodly jsou vhodné pro všechny, kteří se chtějí stravovat zdravě a hledají něco pro rychlou přípravu jídla. Zároveň se kvůli své nízké váze hodí na cesty. Vhodná je i pro ty, kteří řeší tělesnou hmotnost a chtějí hubnout nebo naopak pro ty, co chtějí vybudovat svalovou hmotu. 

 

Vhodné jako doplněk keto diety i pro vegetariány

Produkty z e-shopu Goodly mohou využít ti, co drží ketogenní dietu, protože výrobky obsahují malé množství sacharidů a tuků. Vegetariáni zase ocení složení, díky kterému doplní chybějící živiny.

Pro sportovce se hodí pít Goodly před i po tréninku, nápoj doplní bílkoviny a pomáhá s regenerací svalů. Dávkování lze podle potřeby zvýšit nebo snížit, podle toho, jakou dávku proteinů chcete do těla dostat.

 

Inspirativní čtení

Nechte se inspirovat recepty, díky kterým se vám Goodly drink jen tak neomrzí. Připravte si třeba smoothie bowl s chia semínky a kešu anebo Matcha verzi nápoje.

Ponořte se do článků blogu Goodly, ve kterých zjistíte mnohem víc o těchto proteinových nápojích.

Podobné články