Recenze Eyerim: brýle pro digitální věk

Proč se vyplatí investovat do brýlí, které nejen chrání vaše oči, ale také dodávají vašemu stylu novou dimenzi? Prozkoumejte naši recenzi brýlí Andrea Havana a Hydra Crystal, které spojují moderní design s pohodlným nošením a funkčností.

2. 3. 2024
Recenze Eyerim: brýle pro digitální věk

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

V dnešní digitální době, kdy trávíme stále více času před obrazovkami, je péče o naše oči nezbytná. Právě z tohoto důvodu se stává volba správných počítačových brýlí klíčovým krokem ke zlepšení pohodlí a ochraně našeho zraku. Dnes se podíváme na dvě zajímavé možnosti od renomovaného prodejce Eyerim, které slibují nejen úlevu od únavy očí, ale také dokonalým spojením s vaším osobním stylem. Kolegyně Jana vám představí brýle Andrea Havana a Hydra Crystal.

Stylové brýle na počítač

V poslední době trávím u počítače víc času než kdy jindy – ať už kvůli práci nebo pro zábavu. Dlouhé hodiny před monitorem mi ale začaly dávat zabrat, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet brýle na počítač, které by mi mohly pomoci zmírnit únavu očí. Moje zkušenosti s podobnými produkty byly dosud spíše omezené, takže jsem byla zvědavá, jak se osvědčí tyto brýle.

Brýle Andrea Havana jsem testovala převážně v domácím prostředí – během práce na počítači a sledování filmů. První, co mě na nich překvapilo, byl jejich lehký rám, což ocení každý, kdo je zvyklý nosit brýle po celý den. Navíc jejich design je stylový a univerzální, takže jsem se v nich cítila dobře i během videokonferencí.

Používání brýlí bylo zcela přirozené, nemusela jsem si zvykat na žádné změny ve vidění, což bývá u některých jiných typů brýlí na počítač (např. u těch s oranžovými skly) problém. Co se týče funkčnosti, nevím kolik modrého světla odfiltrují, ale rozdíl zvláště večer je znát a po několika dnech používání jsem si všimla snížení únavy očí.

Jediným mínusem je, že mi po chvíli nošení začnou za ušima vadit. Nevím, zda je to rozměrem anebo materiálem dotýkajícím se mé citlivé pokožky, ale např. dcera s nimi tento problém nemá, a tak je přenechám jí, neboť i ona je na počítači více než je zdrávo.

Porovnávala jsem je také s jinými brýlemi na počítač, které jsem v minulosti používala, a brýle Andrea Havana se jednoznačně umístily na přední místo co se pohodlí a stylu týče. Osobně bych tento typ brýlí používala na počítač přes den a večer bych sáhla spíše po těch se zabarvenými skly do oranžova.

Objednání v e-shopu je snadné a intuitivní. Brýle si můžete virtuálně vyzkoušet přes web kameru nebo pomocí své fotografie. Dodání bylo rychlé a také zabaleny byly velmi pečlivě. Přišly společně s flísovým pouzdrem, pěknou pevnou krabičkou a hadříčkem na čištění.

Brýle Andrea Havana

Brýle Andrea Havana

 • značka: Kohe by eyerim
 • celorámový model
 • cat-eye rám
 • materiál: acetát
 • barva rámu: havana
 • určeno pro ženy

1 200,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celkové shrnutí

 • stylový a univerzální design
 • velmi lehké nošení
 • částečná filtrace modrého světla
 • snížení únavy očí
 • vzhledem k univerzálnímu rozměru nemusí padnout každému
 • pouze částečná filtrace modrého světla

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Ke slovu se hlásí minimalismus, design a styl


Vždy jsem měla slabost pro minimalistický design, který je nejen stylový, ale i praktický. Proto jsem se rozhodla pro obroučky Hydra Crystal, které slibují spojení moderního vzhledu s pohodlným nošením. Zajímalo mě, jak se budou vyjímat v kombinaci s různými outfity a zda přinesou komfort, který hledám.

Obroučky Hydra Crystal jsem zkoušela v různých situacích – od každodenního nošení venku až po práci na počítači. Hned na první pohled mě zaujal jejich čistý a elegantní design, který skvěle doplňuje jakýkoli outfit. Materiál je lehký a na nose jsou téměř neznatelné, což jsem ocenila při dlouhodobém nošení.

Hezky mi sedí a nemají tendenci sklouzávat z nosu dolů.

Z nakupování brýlí přes e-shop může mít někdo obavy. Zejména proto, že není možné si brýle vyzkoušet. Zda mi budou slušet, jestli mi padnou a podobně. Toto má obchod Eyerim naprosto skvěle vyřešené. Kromě podrobného popisu a rozměrů obrouček máte možnost si brýle „vyzkoušet“ online za použití vaší web kamery nebo vaší fotografie. Uvidíte ihned, jestli vám brýle sluší či nikoliv. Toto je naprosto dokonalé.

A pokud ani přes toto online vyzkoušení a pečlivé změření nebudete s brýlemi spokojeni, můžete je zdarma poslat zpět.

Jediné, co mi chybí, jsou dioptrická skla, která jsou nyní již ve výrobě u mého optika. Samozřejmě je možné přímo v e-shopu Eyerim objednat spolu s obroučkami i skla, ale nebyla jsem si 100% jistá, zda mi padnou. Nicméně po této příjemné zkušenosti se již nebudu bát objednávat brýle rovnou se skly.

Brýle mi dorazily společně s krásnou pevnou krabičkou, textilním pouzdrem a hadříčkem na čištění. Vše bylo pečlivě zabaleno v pevné krabici s rychlým doručením. Nákup v e-shopu Eyerim můžu jedině doporučit.

Brýle Hydra Crystal

Brýle Hydra Crystal

 • značka: OiO eyerim
 • barva rámu: průhledná
 • tvar rámu: čtvercový
 • celorámová obruba
 • materiál: plast
 • pro ženy i muže

700,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celkové shrnutí

 • moderní a univerzální design
 • vhodné pro různé typy tváří
 • velmi lehké a pohodlné
 • zatím žádná

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

eyerim.cz logo

O eyerim.cz

Stránka e-shopu eyerim, který nabízí veškeré typy brýlí, které existují, je velmi přehledná. Nejen koupit, ale i vyzkoušet si zde můžete velké množství různých druhů brýlí (dioptrické, sluneční, brýle na počítač). Na stránkách obchodu nabízejí i dětské brýle. Pokud tedy nechcete s dítětem dlouze vybírat brýle v kamenném obchodě, e-shop eyerim.cz je pro vás ideálním řešením.