Recenze Econea - designové kelímky Woodway cup

Společnost Econea založili před 5 roky dva nadšenci - Pavel a Martin, kteří o sobě tvrdí, že nejsou zarputilí aktivisté a nevyhlašují válku globálnímu oteplování, ale přesto šetrnější k okolí můžeme být všichni.   Econea je e-shop, jehož myšlenkou je především zdravý životní styl, ke kterému se nás malými krůčky snaží každodenně vést.  V jejich nabídce najdeme šetrné výrobky k životnímu prostředí, které nás budou bavit.  K tomu nás navíc vzdělávají, diskutují s námi a ukazují nám širší souvislosti.

19. 1. 2019
Recenze Econea - designové kelímky Woodway cup

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Společnost Econea založili před 5 roky dva nadšenci - Pavel a Martin, kteří o sobě tvrdí, že nejsou zarputilí aktivisté a nevyhlašují válku globálnímu oteplování, ale přesto šetrnější k okolí můžeme být všichni.  

Myšlenka

Econea je e-shop, jehož myšlenkou je především zdravý životní styl, ke kterému se nás malými krůčky snaží každodenně vést.  V jejich nabídce najdeme šetrné výrobky k životnímu prostředí, které nás budou bavit.  K tomu nás navíc vzdělávají, diskutují s námi a ukazují nám širší souvislosti.

Nesnaží se měnit celý svět - ale postupně mění ten svůj, aby byl zdravější, udržitelnější a radostnější.

Než začnou nějakou značku prodávat, vždy ji důkladně prozkoumají a na svých stránkách poskytnou dostatek veškerých informací pro své zákazníky.

Poslední dobou se všude kolem nás řeší “plastový problém lidstva” a proto usilují o to, aby provoz společnosti byl co nejšetrnější a dopad na životní prostředí byl minimální.

Jednají s  respektem k lidem, planetě, i našim zvířecím přátelům a z toho jsme v Plné peněžence skutečně nadšení.

Nehledě na jejich skvělé hodnocení na Heuréce, kde za posledních 90 dní hodnotilo Econeu 3 523 zákazníků a 99 % (3 507) z nich nákup v této společnosti hodnotí pozitivně, jsme sami o kvalitě nanejvýše přesvědčení.

Vybírat můžeme z tisíce produktů ohleduplných k přírodě a našemu zdraví. Rozsah jejich nabídky je obrovský. Najdeme tu nejen drogérii, oblečení, potraviny, ale i nádobí a kosmetiku.

Více o e-shopu Econea se dozvíte na jejich blogu, kde uvádějí další a další zajímavosti o způsobu výběru produktů na své stránky, o zdravém životním stylu a o sobě samých.

Econea v bodech

 • Mění svět
 • Vše na jednom místě
 • Pečlivý výběr
 • Srdcaři
 • Eko skrz na skrz
 • Tým je pro ně vším

 

Woodway cup

 

 

 • Cena: od 259 Kč
 • Design: Kaktus, Retro puntíky, Retro květy
 • Objem: 300, 400 a 500 ml
 • Výška: od 12,5 cm
 • Průměr spodní: 5,5 cm
 • Průměr vrchní: 8,5 cm
 • Materiál: bambus, kukuřičný prášek, pryskyřice, kvalitní silikon
 • Hmotnost: od cca 250 g
 • Výrobce. Woodway
 • Země původu: Čína
 • Naše hodnocení 5 z 5
 • Stránka produktu Econea

 

Tak tyhle kelímky nás oslovily hned dvakrát. Za prvé, že jsou kompletně včetně víčka z ekologického materiálu - z bambusu, kukuřičného prášku a pryskyřice a za druhé, že se dají použít opakovaně.

Kelímek WOODWAY je skvělý společník na cesty. Hned při prvním setkání nás zaujal jeho zajímavý design a unikátní balení. Můžete si dokonce vybrat z několika originálních motivů. A protože jsme velcí milovníci kávy, vybrali jsme si hned tři - zelený s retro puntíky, kaktus a Retro oranžové květy. Kelímky jsou doopravdy hodně odolné i proti nárazu. Nejednou se nám totiž stalo, že při cestě tramvají do práce kelímek v “tlačenici” spadnul na zem. Jenže - nic se nestalo. Pouze z malé dírky, která je tam na odvzdušnění občas ukápne trochu nápoje a jedenkrát se nám nepatrně poškrábalo víčko. Podstatné ale je, že nápoj uvnitř zůstal tam, kde má. Káva v něm navíc díky termoregulačním vlastnostem vydrží dlouho teplá. TAKE AWAY hýbe moderním světem, bohužel, někde ještě díky plastovým kelímkům. Ať, už se jedná o ty z  PP - měkký plast, nebo z PET - tvrdší plast, tak jako tak je teplý nápoj zkrátka v rukou neudržitelný. Ten měkčí se dokonce prohýbá a kroutí!  A to už nemluvím o tom, co se to stane za volantem, když se nepolejete už cestou k autu …

Kelímek WOODWAY je vhodný na všechny možné nápoje. Jeho součástí je i ochranný návlek, který můžete použít pokud se obáváte, že by vás kelímek pálil do ruky. Musím říci, že když je v kelímku opravdu horký nápoj, obvodový gumový kroužek pro snadnější držení je relativně dost teplý. Nespálíte se, ale někomu by mohl přijít až příliš horký. Jednu výhodu to ale má, v zimě vám zahřeje studené ruce.

Kelímek je opravdu kvalitní. Díky němu si v kanceláři poznáme, která káva komu patří a už neběháme s plastovými či papírovými kelímky, které následně vyhodíme do odpadků. Můžete jej mýt v ruce i v myčce na nádobí a nic se nestane, design i kvalita kelímku zůstává stále stejná.

Kelímek doporučujeme všem, kdo si kupují nápoje “na ulici” i těm, kteří si svůj oblíbený nápoj chystají doma na cestu autem.

Anja a Alen, zakladatelé značky Woodway, jsou mladý pár ze Slovinska, který se už nemohl dívat na to, kolik zbytečného plastu se každý den vyprodukuje. Tak se jimi nechte inspirovat. Kelímky si můžete pořídit ve třech velikostech - 300 ml, 400 ml a největší 500 ml.

Za nás mají kelímky jednoznačně 5 bodů z 5! Je radost ho mít kdykoliv po ruce.