Recenze klobouků aneb stylově za každého počasí

Pořádný kvalitní klobouk, to nemusí být jen ochrana před sluncem, ale i úkryt před deštěm a větrem nebo stylový módní doplněk. E-shop Bushman nabízí kvalitní pokrývky hlavy, které z vás udělají pořádného zálesáka i pravého kovboje. Jak dobře jejich klobouky chrání před výkyvy počasí a jak sedí na hlavě, pro vás testovala kolegyně Vendy.

30. 7. 2022 Vendy
Recenze Bushman

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Léto je v plném proudu, a pokud jste jako já a moji přátelé milovníci přírody, nesmí vám chybět to správné vybavení na dlouhé túry, kempování nebo procházky po lese. Naskytla se mi možnost vyzkoušet dva naprosto skvělé klobouky z e-shopu Bushman, a tak jsem si zabalila batoh a s přáteli vyrazila na víkend do lesa, abych je mohla pořádně otestovat.

Klobouk místo deštníku?

Ručně vyráběný klobouk Bushman Kamberg je inspirovaný klobouky Rogue, které nosili strážci národních parků v Jihoafrické republice. Klobouk bushman kambergJe vyroben z materiálu kanvas, jehož přednostmi jsou pevnost, odolnost, snadná údržba a možnost snadno aplikovat ochranné vrstvy, jako jsou impregnace nebo například ochranný repelent na oděvy. Navíc je prodyšnější než kůže, a tak se více hodí do vysokých teplot.

Co se týče zpracování, je klobouk opravdu povedený. Nikde z něj netrčí nitě a vše je důkladně uhlazeno.

Konstrukčně sedí na hlavě jako ulitý, má širokou krempu, která chrání proti slunci, tři odvětrávací otvory na obou stranách, opatřené navíc kovovými kroužky, a kolem klobouku je dekorativní lem z hovězí kůže s kovovou sponou. Pod krkem si ho můžete upevnit stahovací šňůrkou, která se dá také využít na stažení krempy po stranách.

klobouk Kamberg

klobouk Kamberg khaki

 • Dostupné velikosti: S–XXL
 • Barva: Khaki
 • Materiál: Kanvas
 • Unisex

1 999,00 Kč

Nakup s cashbackem

Klobouk se nedá testovat jinak než nošením, a tak jsem ho nosila na procházky v parných dnech a do lesa na houby. Velká krempa vrhá stín na krk a ramena, klobouk Bushman Kambergtakže jsem si ho hned oblíbila, protože v letních „pařácích“ nemusím mít strach, že se z procházky vrátím nepříjemně spálená. Opravdu mi vyhovuje materiál, z něhož je klobouk vyroben, protože se mi pod ním příliš nepotí hlava.

Proti slunci a teplu tedy chrání dobře, ale zajímalo mě taky, jestli bude užitečný i za jiného počasí. Naštěstí se mi naskytla příležitost to otestovat, když mě při jedné procházce zastihl slabší déšť. Klobouk nezklamal a nepromokl – voda stékala dále po ramenou. Myslím, že pokud by byl déšť intenzivnější, klobouk by s největší pravděpodobností prosákl, to se ale dá snadno vyřešit aplikací impregnace. Jelikož má klobouk stahovací šňůrku pod krk, držel mi na hlavě i při silnějším větru.

Klobouk mohu s čistým svědomím doporučit na jarní, letní i podzimní procházky a výšlapy.

Co se týče velikostí, já mám obvod hlavy 57 a velikost L je mi o malinko větší. Jelikož je ale možné ho stáhnout šňůrkou pod krkem, není to pro mě velký problém. Pokud ale chcete, aby vám dokonale padl, doporučuji klobouk vyzkoušet osobně v prodejně nebo požádat o přeměření.

Hodnocení klobouku

 • prodyšný materiál
 • kvalita zpracování
 • odolnost proti výkyvům počasí

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Klobouk do každého počasí

Každému správnému zálesákovi nebo zálesačce nesmí chybět pořádný kožený klobouk. klobouk bushman rancherKlobouk Rancher z poctivé hovězí hlazenice by měl ochránit jak před slunečními paprsky, tak před deštěm a ostatními nevolemi počasí.

Jeho provedení je dotažené k dokonalosti, a tak ani u něj nikde nenajdete trčet nitě nebo kousky kůže, vše je důkladně uhlazeno a precizně zpracováno. Konstrukce klobouku je osazena třemi větracími otvory s kovovými kroužky po obou stranách, širokou krempou proti slunečním paprskům a dešti a dekoračním lemem z hovězí kůže s kovovou sponou. Na hlavě sedí jako ulitý, a tak mi nevadí ani absence šňůrky pod bradu, kterou předchozí klobouk má. 

klobouk Rancher brown

klobouk Rancher brown

 • Dostupné velikosti: S–XXL
 • Barva: Brown
 • Materiál: Hladká „Top Grain“ kůže
 • Unisex

1 999,00 Kč

Nakup s cashbackem

Na své toulky přírodou jsem si ho několikrát vzala a mohu konstatovat, že je vážně dobrým parťákem do nepohody. I s tímto kloboukem mě při procházce zastihl déšť, tentokrát však byl intenzivní a trval asi hodinu a navíc byl spojen s větrem. Klobouk ale Klobouk Bushman Rancherobstál na jedničku. Navíc na hlavě drží jako přibitý, pokud zvolíte správnou velikost. Pro srovnání: já mám obvod hlavy 57 cm a velikost M je mi akorát.

Kůže, z níž je klobouk vyroben, je přírodní materiál a je třeba se o ni starat. Doporučuji proto jednou za čas klobouk naimpregnovat.

Klobouk se dá nosit od brzkého jara do pozdního podzimu. Těším se, až půjdu na dlouhou túru, kde bude třeba i intenzivně foukat a pršet, ale já budu v tomto povedeném klobouku (a navíc ještě třeba s bundou Erika) připravena jít vstříc dobrodružstvím i za opravdové nevole počasí. Na klobouku jsem nenašla žádná negativa a jsem z něj opravdu nadšená!

Hodnocení klobouku

 • materiál
 • klobouk dobře sedí
 • vzhled

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Srovnání klobouků

Klobouky jsem zapůjčila kamarádovi, který bydlí na samotě, aby je vyzkoušel a porovnal. Zde je jeho vyjádření:

„Klobouk Bushman Kamberg z materiálu kanvas je skvělý klobouk na parné dny, kterýKlobouk bushman vás ochrání jak před sluncem, tak i před slabším deštěm. V klobouku jsem v letním dni štípal dříví a byl mi dobrým společníkem. Díky větracím otvorům a použitému materiálu je dobře prodyšný a hlava se v něm tolik nepotí. Díky němu jsem si dost možná ušetřil úpal a spálený nos. 

Na druhý den předpověď počasí hlásila nižší teploty a přeháňky, to mi hrálo do karet, a tak jsem si na práci v lese vzal kožený klobouk Bushman Ranger. Dobře jsem udělal, jelikož mě již po cestě zastihl déšť a silnější vítr, a ač klobouk nemá šňůru pod bradu, vydržel mi na hlavě celou dobu. V dešti jsem pracoval 2 hodiny a hlava zůstala v suchu, voda mi při práci stékala z klobouku po větrovce.

Za mě jsou oba klobouky super společníci do nepohody a můžu je doporučit nejen ‚rancherům‘ a ‚zálesákům‘, ale opravdu všem.

Vendy

Autor Vendy

Vendy je rodačka z Českých Budějovic a jako správná patriotka má nejradši budějovické pivo. Někdy trochu z donucení, ale většinou moc ráda, chodí na procházky se svou fenkou, aby ji nechala vyběhat a unavila ji. Často ale unaví ona ji, má totiž energií sršícího Jack Russell teriéra. Vášnivě ráda nakupuje, baví ji Tarantinovy filmy, hudební festivaly a koncerty rockové hudby, doteď vzpomíná na koncert Lucie v opeře, který ji jako náctiletou naprosto uchvátil.

Podobné články