Recenze Booking aneb jak si užít ráj na Maltě

Blíží se nám léto a s ním i čas, kdy si nejen vy, ale i my potřebujeme jet odpočinout někam do tepla. To bychom ale nebyli my, abychom naše cesty nějak nevyužili ve váš prospěch. Naše kolegyně Alžběta si jela užít krásy slunné Malty a současně pro vás testovala, jaké ubytování se na Maltě dá sehnat přes Booking.

4. 6. 2022 Alžbeta J.
Recenze Booking: Malta

Když jsem v roce 2019 byla na vysoké škole, měla jsem sen odjet na letní stáž na Maltu. Ostrov mě lákal z prozaických důvodů – teplé podnebí, anglický jazyk, euro a nádherné pláže. Osud však zamíchal karty jinak a já jsem dostala nabídku „stážovat“ v Praze pro Plnou Peněženku. Rozhodnutí zůstat v podstatě ve známém prostředí pro mě ale bylo rozhodně dobrou volbou, protože od té doby v Peněžence stále pracuji. Sen o maltských plážích jsem ale snít nepřestala a splnila jsem si ho v květnu tohoto roku. Ubytovaná jsem s přáteli byla v Pergola hotel & spa – jak jsem se pro tento krásný hotel rozhodla a jak se mi tam líbilo si přečtěte níže v recenzi.

Recenze Booking: Mlta

Bookujte a nelitujte

Před pár lety jsem sledovala známý kulinářský cestopis a v jednom díle byla řeč právě o maltské gastronomii. Slovenská průvodkyně tehdy poznamenala, že když před lety přišla na Maltu poprvé, řekla si, že už tu chce zůstat natrvalo. Netušila, že osud to zařídí tak, že se do roka na Maltu přestěhuje.

Tento příběh mě zaujal. Je možné, že vás nějaké místo na první pohled okouzlí natolik, že jste ochotni navždy opustit svou domovinu? Tato otázka mě roky trápila a odpověď na ni jsem se vydala hledat právě v květnu tohoto roku. K výletu mě ale inspirovaly i jiné faktory – to, že jsem poslední dva roky kvůli pandemii nebyla u moře a také to, že z Bratislavy se dá na Maltu letět se společností Ryanair skutečně levně. Bylo tedy rozhodnuto. Obepsala jsem své kamarády a ti mě v tom nenechali samotnou a rozhodli se jet se mnou objevovat maltská města a nádhernou přírodu.


Vybíráme, kde prožijeme skvělou dovolenou

Po zakoupení letenek jsme začali řešit úkol číslo dvě – ubytování. Možností je na Maltě opravdu hodně: můžete bydlet na hotelích, v apartmánech, na haustbótech a díky příjemným teplotám klidně i ve stanu. My jsme se rozhodli pro tu nejpohodlnější variantu, tedy hotel.

Mezi filtrující faktory výběru jsme zařadili fakt, že jsme netoužili po ubytování v ruchu velkoměsta. Hlavním městem Malty je Valletta, kde jsou ve dne v noci ulice plné lidí. My jsme ale preferovali spíše maltský venkov (pokud se to tak dá nazvat). 

Malta se skládá z vícero ostrovů, mezi ty obyvatelné ale řadíme jen 3: Maltu, Gozo a Comino. Zatímco ostrov Malta je známý především svými krásnými historickými městy, na Gozo a Comino můžete spíš obdivovat neposkvrněnou krásu přírody. Mimochodem, tuto krásu už objevili i hollywoodští filmaři, kteří tu natáčeli například seriál Game of thrones, Troju, Pepka námořníka nebo Gladiátora. 

Nakonec jsme se ubytovali přímo na Maltě, ale blízko přístavu, z nějž se dalo jednoduše a rychle dostat na ostrovy Comino a Gozo. Naším útočištěm se na pár dní stalo městečko na severozápadě ostrova, Mellieha.

Hotel hned u přístavu

Hotelů je v této oblasti hodně, a tak bylo opravdu z čeho vybírat. Ubytování jsem se rozhodla rezervovat přes portál Booking. Mám s ním jen samé dobré zkušenosti a jako pravidelný zákazník umím používat svůj Genius program, díky němuž je možní získat slevu 10 % na různé druhy ubytování. No a samozřejmě Plná Peněženka poskytuje cashback, na němž jsem si díky booknutí tohoto pobytu vydělala v přepočtu skoro 750 Kč!

Z široké nabídky jsem zvolila Pergola hotel & spa. Jde o špičkově vybavený hotel a musím se přiznat, že v krásnějším jsem nikdy nebyla. Má až 3 bazény (dva vnější a jeden vnitřní), fitko, bar, restauraci, dětský koutek a samozřejmě nepřekonatelný wellness, kde můžete kromě sauny zkusit i i masáže všech možných druhů. Samozřejmostí byl výhled na moře a kostel, bohaté snídaně a ochotný personál, který nám odpovídal na různé otázky o dopravě a památkách.

Pokoj byl vybaven dokonale – nechyběly hygienické potřeb, ručníky, trezor, lednička, nádobí či fén na vlasy. K vašemu štěstí si tedy potřebujete dovézt jen oblečení a plavky. Mimochodem, v hotelu jsme ve 4 strávili 4 noci. A když připočítáme poplatek za výhled na moře (30 € navíc) a zpoplatněné snídaně, tak nás dohromady tento pobyt vyšel v přepočtu na na 13 100 Kč. Když se tato suma rozdělí mezi 4 osoby, vyjde 4denní pobyt pro jednoho jen cca na 3 300 Kč. Skvělé ne?

Pozn.: Ceny hotelů jsou v průběhu roku velmi variabilní. Pokud se na Maltu vydáte během letních měsíců, je možné, že uvedená cena ubytování již nebude platit.
Recenze Booking: Pergola hotel & spa

Pergola hotel & spa

 • Počet nocí: 4
 • Počet osob: 4
 • Snídaně: ano
 • Bazény: 3
 • Cashback: 742 Kč

13 100,00 Kč

Nakup s cashbackem

 Přijíždíme

Menším problémem rpo nás byl fakt, že se hotel nachází 30 km od mezinárodního letiště a my jsme přilétali po půlnoci – na hromadnou dopravu jsme se tak spoléhat nemohli. Hotel nám však nabídl alternativu – za 40 € pro nás přijel na letiště řidič a odvezl nás před hotel.

Na hotelu funguje recepce 24 hodin denně 7 dní v týdnu, proto jsme mohli udělat check-in klidně i v jednu hodinu ráno. při vstupu po mně chtěli jen občanský průkaz (ten vám při cestování na Maltu stačí) a ani na hotelu, ani na letišti po nás nepožadovali potvrzení o vakcinaci proti Covid-19.

Na recepci jsem vyplatila celou sumu za pobyt a hotel mi následně uvolnil zadrženou sumu na mojí kartě (50 % z ceny), kterou potřebovali pro případné storno našeho ubytování.

S hotelem jsem od samého počátku komunikovala přes Booking. Dobře mě informoval o svých poplatcích a nabídce služeb a já jsem byla velmi spokojená s kvalitou služeb hotelu i se spolehlivostí Bookingu.


 Odjíždíme

Poslední den byl check-out v 11:00 a věci jsme si díky bohu mohli odložit v „luggage roomu“. Následně jsme ještě celý den až do odletu mohli využívat služby hotelu jako například wellness nebo hotelové bazény a restaurace. Slečna na recepci nás potom informovala, jak se hromadnou dopravou dostaneme na letiště a pak už jsme štastní a plní zážitků odcestovali domů.

Povím vám, stálo to za to! Díky levným letenkám, Bookingu a cashbacku od Plné Peněženky tento výlet vůbec nevyšel draho, a přitom jsme se celou dobu kochali nádhernými památkami a přírodou. 

Hodnocení hotelu

 • Cena
 • Služby
 • Milý personál
 • Skvělé snídaně
 • Pohodlné matrace
 • Vybavení
 • Vzdálenost od letiště a hlavního města

Sdílet článek

Alžbeta J.

Autor Alžbeta J.

Alžbet je skrytá influencerka, skrytá až tak dobře, že její profil objevilo jen něco přes 250 sledovatelů. Pochází z města pod horami Ružomberku, takže je velkou fanynkou pobytu na čistém vzduchu. Protože ji každou noc trápí noční můry o růstu cen nemovitostí a potřebuje šetřit, využívá hlavně možnosti levných letenek a nakupování s cashbackem. Často ji tedy přes víkend na Slovensku nezastihnete, protože si v nějaké evropské metropoli pase oči na přitažlivých mužích.

Booking.com logo

O Booking.com

Slyšeli jste už o portálu Booking.com? Jedná se o společnost, která na svých stránkách nabízí ubytování, letenky, pronájem aut, přehled aktivit v jednotlivých městech i letištní taxi. Ať už cestujete služebně, nebo na dovolenou, Booking vám zajistí ubytování přesně podle vašich představ.

Související slevy a akce

SLEVA 15 %

Booking.com - Zažijte nová dobrodružství
Booking.com logo

Zažijte nová dobrodružství

Ušetřete 15 % na ubytování

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články