Recenze Bonami - chytří pomocníci na doma i na cesty

Nechte se inspirovat vychytávkami a stylovými doplňky z Bonami, které jsme sami vyzkoušeli.

23. 5. 2020
Recenze Bonami - chytří pomocníci na doma i na cesty

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Máme rádi užitečné věci, které nejen plní svůj účel, ale k tomu i skvěle vypadají. Takových je v této recenzi opravdu požehnaně. Z e-shopu Bonami máme hned 7 takových exemplářů, které naše kolegyně s radostí vyzkoušely. Proto si nenechte ujít výměnou za trochu čtení zajímavé poznatky.

Dóza na citrón

Zajímavý nápad dát citron do krabičky. Až dosud jsme je dávali do sáčku, které jsme pak pracně vymývali, protože se doma snažíme mikrotenové sáčky recyklovat až do úplného roztrhání a tedy jeho nepoužitelnosti. Ale to vymývání byla opravdu „pruda“ a z ekologického hlediska – vyšší spotřebě vody – je to možná i na pováženou.

Pravda, dóza by nemusela být ve tvaru citrónu, mám raději když se efektivně zaplní úložný prostor s hranatými tvary nádob, když už bych mohla mít na výběr. Ale to je jen věc osobního vkusu. Nejspíš ale do krabičky nic jiného než citrón dávat nebudu, takže je to možná v pořádku. Zato zaoblenost víčka rozhodně není na škodu, aspoň se do ní citron krásně vejde a není potřeba ho zmáčknout. 

Dóza je docela velká, tak velký citrón jsem možná ještě ani neměla :), takto se tam můžou vejít 1,5 citrónu, když budete šikovní, záleží samozřejmě na jeho velikosti.

I přes moji výhradu k tvaru je dóza moc pěkná a praktičnost je skvělá, proto dávám plný počet hvězd.

Dóza na citrón

Dóza na citrón

 • Rozměry: 12 × 9 × 9,5 cm (délka x výška x šířka)
 • Hmotnost: 60 g
 • Vhodné do myčky: ano
 • Vhodné do mikrovlnky: ne
 • Hodnocení Lenky: 5 z 5

199,00 Kč

Nakup s cashbackem

Nádoba na olej a ocet

Mám ráda praktické věci, které jsou zároveň aspoň trochu designové. Když jsem uviděla tuto nádobku na olej a ocet v jednom, mé srdce zaplesalo. Zajímavý design se jí rozhodně nedá upřít. Při naplnění obou nádobek a v denním světle k tomu se umocňuje zážitek o hru barev obsahu uvnitř. Krásně to oživí kuchyňský stůl. Rozhodně si toho všimne i každá návštěva ;-), u nás to zatím takto fungovalo.

Je trochu menší, než jsem očekávala, ale na to, kolik toho při domácím použití spotřebujeme, je to vlastně akorát. Vedle skla jsou dalšími materiálu kov ve formě nálevky a guma jako těsnění a uzávěr v jednom. Zároveň těsnění zamezuje samovolnému pohybu vnitřní baňky, drží tak na svém místě.

Další výhodou je to, že díky líbivému designu této baňky se nám zvýšila spotřeba oleje a balsamika. A co teprve v létě, až bude hlavní období různých salátů jako hlavního chodu. Každému se mnohem lépe nalévá z takové lahvičky než velké sklenice. A každý si s ní rád v ruce pohraje :). Zatím nás to ještě neomrzelo. A z toho vlastně vyplývá další benefit – díky vyšší spotřebě panenského olivového oleje, který do baňky používáme, a balsamika, budeme zdravější, protože zdravé tuky jsou pro tělo velmi prospěšné.

Shrnuto, podtrženo – rozhodně dávám plný počet hvězd. Nádobka včetně dřevěného podstavce je i skvělým dárkem, který určitě všechny obdarované potěší.

Nádoba na olej a ocet

Nádoba na olej a ocet

 • Značka: XD Design
 • Materiál: ručně foukané sklo
 • Rozměry nádoby: 9 × 9 cm
 • Rozměry podtácku: 10 × 10 × 1,5 cm
 • Hodnocení Lenky: 5 z 5

529,00 Kč

Nakup s cashbackem

Sada 3 tašek na tříděný odpad

K recenzi jsem dostala sadu tašek na tříděný odpad. Odpad třídím běžně, snažím se přispět k ochraně životního prostředí a celkově ekologii, jak jen to jde. Třídění odpadu mi přijde jako to nejmenší, co každý z nás může udělat. Doposud jsem třídila do náhodných igelitek nebo papírových tašek z nákupů, nic moc praktického a estetického. Recenze mi tak přišla více než vhod.

V sadě jsou tři tašky rozděleny dle barev – žlutá taška na plast, zelená na sklo a modrá na papír. Vzhledově tašky vypadají pěkně. Je jisté, že tento produkt nebude dekorační třešnička v domácnosti, ale já osobně mám tašky ve spíži, kde vypadají organizovaně a hezky. 

Překvapil mě objem, tašky jsou prostorné, s košem se tak nemusí lítat každý den. Objem mají 40 litrů a rozměry jsou 31 × 44 × 30 cm. Kvalita použitého materiálu je super a zdá se, že produkt leccos vydrží. Odolný materiál je také velmi praktický, tašky dobře drží tvar a pokud se stane, že se nějak pošpiní, lze tašku jednoduše umýt v teplé mýdlové vodě.

Výhodou je i skladnost, pokud mám cestu kolem popelnic na tříděný odpad, beru tašku s sebou. Po cestě odpad vyhodím a tašku jednoduše sbalím do kabelky. V kabelce nezabere tolik místa, není těžká a já se tak nemusím vracet hned domů. Za mě hodnotím kladně všemi body, jedná se o super domácí pomocníky.

Sada 3 tašek na tříděný odpad

Sada 3 tašek na tříděný odpad

 • Značka: Premier Housewares
 • Rozměry: 31 × 44 × 30 cm
 • Hmotnost: 330 g
 • Objem: 40 l
 • Sada obsahuje: 3 ks
 • Hodnocení Peti: 5 z 5

399,00 Kč

Nakup s cashbackem

Cestovní příbory

Když se mi dostal do ruky tenhle příbor, říkala jsem si, co na něm je, že stojí tolik. Přeci jen za tu cenu si pořídíme celou (sice obyčejnou) sadu příborů. 

Protože vím, že u spousty produktů (ať jsou to módní kousky či věci k běžné spotřebě) platíme většinou za značku, šla jsem si vyhledat informace o značce Joseph Joseph. Dozvěděla jsem se, že ji založili dva bratři - dvojčata z Londýna a slaví úspěch po celém světě. Hodně si totiž zakládají nejen na designu, ale hlavně na funkčnosti kuchyňských pomocníků. Pokud si prohlédnete jejich produkty, zjistíte, že se opravdu nejedná o laciné kousky, ale že u návrhů každého z nich opravdu přemýšleli. Tedy co který kus má nejenom umět, ale také jak nám má pomoci a způsobit co nejméně práce při jejich užívání. Nevěřím všemu co se kde píše, a tak jsem si dohledala dostupná videa produktů této značky a přiznávám, že jsem se do produktů Joseph a Joseph přímo zbláznila. 

Když jsem recenzovaný příbor držela poprvé v ruce, říkala jsem si, že se mnou bude jezdit na vodu, kde se stane nepostradatelným pomocníkem, ale to jsem se fakt hooodně pletla.  Popravdě už se mnou nějaký čas jezdí jako společník v kabelce, kamkoliv se hnu a nechápu, jak jsem bez něj mohla vůbec existovat :D. 

Na svých cestách se dost často stravuji v autě, kde se mi opravdu hodí. Nechat ho ležet doma, aby čekal na sezónu, je opravdu nesmysl. 

Nesnáším plasty, a tak pokud si koupím nějaký salát či něco jiného, nechce se mi jíst plastovým příborem, který je většinou k dispozici všude možně. Nejen že je to neekologické, ale kolikrát se mi už stalo, že se mi ulomil hrot vidličky, nůž nepřekrojil to, co měl, a mastnota z polévky na lžíc… no fuj :). Však to určitě sami dobře znáte.

Příbor je uložen v ochranném obalu, který je vyroben ze silikonu. Stačí ho jednoduše vyndat, odděli příbor od sebe a jde se na věc ;). Ano, četli jste správně… oddělit. Lžíce a vidlička jsou totiž magneticky spojené s madlem nožíku, které je navíc potaženo silikonem v barvě obalu.

Příbor je vyrobený z nerezu, takže jej po jídle jednoduše otřu ubrouskem a po příjezdu domů dám umýt do myčky. Druhý den je zase připraven cestovat se mnou, ať už za poznáním, tak za prací.

Příbor není ani malý ani velký. Je to něco mezi klasickým a dětským příborem. Lžíce je pěkně vytvarovaná, takže sousto je jen trochu menší než u klasické lžíce, vidlička má 4 hroty a nůž má jemné zoubkování, aby dobře překrojil to, co má. Navíc díky tomu, že je madlo potaženo silikonem, se příjemně drží a netlačí vás do ruky, když trochu přitlačíte.

Doporučuji tuto cestovní sadu všem, kteří se stravují různě ve fast foodech, na čerpačkách a podobně, zainvestujte a poznáte sami, že nebudete litovat!

Btw: na vodu se mnou pojede každopádně ;).

Cestovní příbory

Cestovní příbory

 • Značka: Joseph Joseph
 • Barva: zelená, šedá
 • Materiál: nerez, ocel a silikon
 • Vhodné do myčky: ano
 • Rozměry: 17 × 5 × 3 cm
 • Hodnocení Hanky: 5 z 5

479,00 Kč

Nakup s cashbackem

Láhev s počítadlem

Taky máte potíže s dodržováním pitného režimu? Já 100%. Ať už sedím u počítače a pracuji, nebo jsem u něj ve svém volnu, nikdy nevím kolik jsem toho vypila, ale vím, že určitě ne moc. Proto když jsem na recenzi dostala od Bonami láhev s počítadlem, byla jsem nadšená. Navíc je ze stejné dílny jako cestovní příbory, tedy od Joseph Joseph, a to už pro mě něco znamená.

Někdo říká, že máme vypít denně 2 litry, jiný 3 litry apod. Pro mě je důležité vypít alespoň tolik, abych se dobře cítila. Když málo piju, bolí mě hlava a tak jako tak to není dobré. Samozřejmě v létě, když je teplo to neřeším (piju pořád, protože si o to tělo samo řekne), ale hlavně v období zimy mám s dostatkem tekutin potíže. 

Láhev s počítadlem má objem 0,4 litru a to znamená, že když vypiju za den 4, dostanu do sebe o 1,6 litru vody víc než je u mě běžné. A to už je co říct :). Asi by se to tak nemělo počítat, ale když k tomu připočtu čaj, kávu, polévku a další „tekutiny”, které denně spotřebuji, na 2 litry se dostanu každopádně.

Lahev je designová lahůdka, která vypadá opravdu hezky. Má šroubovací víčko, takže ji můžete s klidem nosit v kabelce či batohu a nemusíte se bát, že vám vyteče.

Uzávěr je vyroben tak, že po naplnění lahve při šroubování přeskočí a lehce cvakne. Tím se vám započítá další dávka tekutin v podobě tečky na uzávěru. Při každém uzavírání víčka se objeví 1, 2, 3 až 4 puntíky. Co puntík, to 400 ml nápoje.

Plastová láhev je vyrobena z Tritanu (kopolyester bez obsahu Bisfenolu A – BPA free) a můžete ji mýt v myčce na nádobí. Barvu si můžete vybrat jakou chcete – modrou, zelenou, růžovou či šedou. 

Já se naučila do lahve přidávat plátek pomeranče či citronu, čerstvé bylinky (mátu, meduňku) a o to víc mi voda chutná a puntíky naskakují samy ;).

Láhev s počítadlem

Láhev s počítadlem

 • Značka: Joseph Joseph
 • Barva: tyrkys, zelená, růžová, šedá
 • Materiál: plast bez BPA
 • Vhodné do myčky: lahev ANO, víčko NE
 • Nevhodné do mikrovlnné trouby
 • Rozměry: 7 × 20 × 7 cm
 • Hmotnost: 120 g
 • Objem: 4 dl
 • Chytrá láhev s počítadlem
 • Vhodná pro sport, kancelář, domov i tělocvičnu
 • Pomoc s pitným režimem a podpoření zdravého životního stylu
 • Hodnocení Hanky: 5 z 5

349,00 Kč

Nakup s cashbackem

12dílný set nádobí z porcelánu Bee Happy

Jídelní sady nádobí miluji snad jako každá žena. Když už musím trávit hodiny a hodiny v kuchyni z důvodu nasycení hladových krků, dokázalo by mi snadno pokazit náladu různorodé nádobí na jednom stole. 

Proto jsem byla ráda, když jsem dostala příležitost udělat recenzi na tuhle luxusní 12dílnou sadu. Samozřejmě bych byla radši, pokud by se sada skládala z 18 dílů – 6 misek, 6 mělkých talířů a 6 dezertních talířů, obzvlášť pokud přijede návštěva. Nicméně i tak jsem velice spokojená. Pro dostatečný počet totiž stačí doobjednat jednu sadu navíc :).

Jídelní misky upřednostňuji před hlubokými talíři nejen z estetického, ale hlavně praktického důvodu. Nezabírají tolik místa na stole ani ve skříni a i přesto se do misek vejde pořádná porce polévky.

Jemný motiv kytiček ozvláštnil malinký čmelák, díky kterému z této sady nádobí obzvlášť chutná i malým dětem :).

Porcelán je kvalitní, glazura nepraská v mikrovlnce ani v myčce na nádobí a i při častém používání motivy neztrácí barvu.  

Další výhodu vidím v možnosti doplnění této sady o další kousky z řady Cooksmart ® Bee Happy v podobě například prostírání, hrnku, podtácků, podnosu či cukřenky apod.

Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji všem, kteří chtějí z každého běžného pokrmu udělat vyjímečný ;).

Poznámka Hanky: Pospěšte si a pořiďte si tuto sadu právě nyní s 19% slevou! Sada je vhodná i jako milý dárek.

12dílný set nádobí z porcelánu Bee Happy

12dílný set nádobí z porcelánu Bee Happy

 • Značka: Cooksmart
 • talíř: Ø 26,5 cm
 • dezertní talíř: Ø 19
 • miska: Ø 14 cm
 • Hodnocení Hanky: 5 z 5

1 289,00 Kč

Nakup s cashbackem

Sada 3 svačinových boxů

Máte malé děti a přemýšlíte, do čeho jim sbalit svačinku do školy, na výlet apod.? Přesně pro tento účel se hodí sada 3 svačinových boxů od Bonami. 

Boxy mají zaoblené hrany, stejně tak i víčka. Pro snadnější sundání víček je jeden z „rohů” prodloužen, takže ani pro dítě není problém za tento konec vzít a víčko sundat. Boxy jsou vyrobené z pevného plastu a pokud je víčko správně domáčkuté, doléhá těsně na krabičku. Takže v i případě, že do něj vložíte tekutější svačinku (přesnídávku apod.), nemusíte mít obavu, že by se obsah nekontrolovatelně dostal z boxu ven. A pokud obavy máte, prostě jen dáte box do většího boxu a máte to posichrované. :-)

Vybírat můžete z několika variant provedení, které se liší nejen barvou boxů, ale i obrázky na víčkách. K dispozici je set s liškou, ježkem a jezevcem, set se lvem, krokodýlem a klokanem anebo s hlavou pandy, kočky a králíčka. Právě poslední jmenovaný set jsem měla možnost vyzkoušet. Jemné pastelové barvy neurazí ani kluka, ani holčičku. Obrázky i po několikerém použití stále drží, takže myslím, že při dodržení doporučení, nedávat víčka do myčky, budou obrázky dlouho hezké.

I když jsou boxy na první pohled malé, vejde se do nich docela dost. Pro vaši představu – do největší krabičky (jejíž rozměry jsou uvedeny v popisu produktu na webu) se vejde cca 600 ml obsahu. Prostřední krabička pojme 400 ml a nejmenší něco málo přes 200 ml.

Na těchto boxech oceňuji i to, že se dají krásně složit do sebe včetně víček, takže pokud je zrovna nepoužíváte, nezaberou vám moc místa.

Proč si mě tyto krabičky získaly? Bytelné provedení, hezké obrázky, padnoucí víčka i možnost složit všechny boxy do sebe. I když jsou tyto boxy díky motivům na víčkách určeny především dětem, myslím, že jim je občas seberu, protože největší krabička má velikost přesně na jednu porci salátu a do té nejmenší se bez problémů vejde zálivka. Na lehký oběd s sebou do práce jsou jako dělané (a ty dětské motivy už kolegům nějak vysvětlím) ;-).

Sada 3 svačinových boxů

Sada 3 svačinových boxů

 • Značka: Rex London
 • Barva: modrá, růžová
 • Materiál: plast
 • Vhodné do myčky: jen spodní část (bez víčka)
 • Vhodné do mikrovlnné trouby: ne
 • Rozměry: 11,5 × 5,5 × 11,5 cm (délka × výška × šířka)
 • Hodnocení Jitky: 5 z 5

189,00 Kč

Nakup s cashbackem

Něco málo o Bonami

E-shop Bonami.cz patří mezi ty obchody, které když objevíte, tak vás jen tak nepustí. Je totiž na co se dívat. Nejenže má spoustu inspirativních obrázků s krásně naaranžovanými a sladěnými bytovými doplňky, ale i když začnete hledat něco konkrétního, tak se nestačíte divit, co za zajímavé věci u nich najdete. Je to e-shop, ve kterém najdete něco pro sebe, nábytek a doplňky do domácnosti a na zahradu – lépe řečeno, setkáte se s těmito kategoriemi:

Je toho opravdu hodně a pokud bychom měli nějak charakterizovat člověka, který zde něco nakupuje, je to někdo, kdo má styl. Vážně. Pokud jejich nabídku znáte, pak víte, o čem mluvíme. Styl a originalita jsou slova, která vás provází všude, kam se v e-shopu Bonami vrtnete – od úplných maličkostí až po nábytek.

Samozřejmostí e-shopu s velkým množstvím položek je přehledná kategorizace včetně podkategorií, abyste mohli lépe upřesnit své požadavky. Dále možnost dodatečných filtrů podle základních a pokročilejších parametrů je také „must have“ u takového prodejce a co Bonami také splňuje.

Související slevy a akce

SLEVA 15 %

Bonami.cz - Sleva 15 %
Bonami.cz logo

1,5 % zpět

Sleva 15 %

na nezlevněné produkty

Akce končí za:

Akce končí:

SLEVA AŽ 50 %

Bonami.cz - Bonami days
Bonami.cz logo

1,5 % zpět

Bonami days

Slevy až 50 %

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články