Recenze chytrého projektoru a lampy aneb smart domácnost

Už jste slyšeli termín „SMART domácnost“? Znamená to, že se váš domov sestává ze zařízení, které lze na dálku ovládat buďto ovladači přímo k tomu určenými, nebo za pomoci chytrého zařízení či počítače. E-shop Blueroad taková zařízení nabízí a naše kolegyně Lenka pro vás některá z nich testovala.

25. 2. 2023 Lenka H.
blueroad

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Romantika pod hvězdnou oblohou i diskotéka

Jak si jako rodiče užít romantiku pod hvězdnou oblohou, i když je venku pod projektor noční oblohynulou a dítě stejně ještě nemůže zůstat samo doma? Doprostřed obýváku rozložit deku, na deku láhev a zapnout projektor noční oblohy BOT. 

Projektor se dá snadno ovládat pomocí mobilní aplikace, která funguje jako dálkové ovládání, díky čemuž nemusíme během pozorování hvězd vstávat, abychom něco přenastavili. Navíc má v sobě vestavěný mikrofon, díky němuž se projekce přizpůsobí hudbě, kterou pouštíte – bude tedy ideálním společníkem i na letní party s tancováním.

Výhodou je také kolébkový tvar projektoru, protože jej lze díky němu přesně nasměrovat. Dále oceňuji časovač spuštění i vypnutí, což je dobrá funkce pro unavené rodiče, kteří mají strach, že by projekci nechali omylem svítit celou noc. A pokud byste ho celou noc mít puštěný chtěli, nemusíte díky patentované technologii se bát přehřátí.

projektor

BOT Projektor noční oblohy S3 music & flexible

 • Rozměry: 16 x 9 x 12 cm
 • Příkon: LED
 • Typ žárovky: 100-240V AC
 • Váha: 0,5 kg
 • Certifikát: FDA, FCC, CE, ROHS

1 649,00 Kč

Nakup s cashbackem

Zhodnocení

BOT Projektor noční oblohy se stal zábavným společníkem všech členů naší domácnosti. noční projekceSyn je vášnivý tanečník, taže od té doby, co ho máme, jede podvečerní diskotéku i s osvětlením. A já si ráda večer, když tanečník spí, jen tak sednu a koukám do stropu na hvězdnou oblohu. Už se těšíme, až projektor vyzkoušíme i při letních party. Jedinou výtku mám k délce kabelu, který je poměrně krátký, a tak si musíme pom áhat prodlužkou, pokud chceme projektor položit dál od zásuvky.

Až budeme hledat dalšího chytrého pomocníka určitě se poohlednéme opět na Blueroad.

Barevná lampa na podporu nálady

Spolu s projektorem jsem od Blueroad dostala k otestování chytrou stojací lampu BOT Nordic. Hodí se prakticky do lampakaždého rohu, protože díky svým rozměrům nezabere žádné místo – je to vlastně jen úzká svítící tyč. 

Můžete ji stejně jako projektor ovládat pomocí dálkového ovladače nebo chytrého mobilního telefonu, takže abyste si rozsvítili třeba před cestou na záchod, nemusíte se ani zvednout křesla. Lampa může svítit různými barvami, které si dokonce můžete i nakombinovat.

Pro chytré používání lampy (stejně jako projektoru) je potřeba stáhnout aplikaci Tuya Smart, která je velmi intuitivní. Snadno si ji do chytrého telefonu nainstalujete a i její ovládání je jednoduché. Lehce si tak přes telefon nastavíte intezitu svitu nebo třeba barvu světla. Je kompatibilní jak s Androidem, tak i se zařízením Apple.

lampa

BOT Nordic chytrá rohová stojací LED lampa N2 140 cm WiFi RGB

 • Rozměry: 140x40x40 cm
 • Materiál: železné tělo + akrylové stínidlo
 • Délka napájecího kabelu: 100 cm
 • Váha: 1,5 kg
 • Součást balení: dálkový ovladač, lampa, napájecí adaptér

1 799,00 Kč

Nakup s cashbackem

Zhodnocení

S lampou je možné navodit atmosféru přesně podle aktuální nálady. Pokud si chci večer zacvičit a potřebuji se nabudit, navolím červenélampa světlo, ke zklidnění si zase zapnu některou z tlumených barev. Můj osobní favorit je příjemná modrá.

S lampu jsem spokojená. Je to designový kousek, který se hodí do každého interiéru a ocení ji nejen milovníci chytré domácnosti, ale třeba i Star wars, protože ve tmě vypadá jako zapnutý světelný meč :-).

Stejně jako u projektoru mi trochu nevyhovuje kratší kabel.

Hodnocení chytrých produktů

 • design
 • jednoduché ovládání
 • smart funkce
 • krátký kabel

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Aplikace Tuya

Aplikace, díky níž můžete oba Smart produkty ovládat na dálku, se jmeuje Tuya. Je určena k tuyapropojení jednotlivých přístrojů v chytré domácnosti a hraje zásadní roli ve světě Internetu věcí (Internet Of Things – IoT). V rámci šifrované komunikace dokáže propojit zařízení různých výrobců při zachování jejich vzájemné kompatibility a pohodlného ovládání. Můžete tedy být kdekoliv ve světě, a přesto budete schopni své smart domácí doplňky ovládat.

V případě mých produktů aplikace umožňuje na dálku měnit barvy a intenzitu světel, vypínat a zapínat přístroje, polohovat nebo pouštět hudbu ad.

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

Lenka H.

Autor Lenka H.

Díky Lence bychom si nejspíš v Českých Budějovicích mohli otevřít pobočku. Je totiž v našem týmu další v řadě, kdo odtud pochází. Co kdekoho překvapí, je, že miluje práci s čísly, tabulkami a vůbec má ráda ve všem systém a pořádek, který jí teď ovšem narušuje její syn. Je taky sporťanda. Když má čas, ráda plave, běhá nebo chodí se synem na dlouhé procházky. A když náhodou jede sama v autě, neváhá a z plna hrdla si zazpívá. Co ale nesnese, jsou ryby na talíři.

Podobné články