Recenze ochranného systému aneb telefon i PC v bezpečí

Víte, co všechno na vás může v online světě čekat za nástrahy? V dnešní době jich je tolik, že je skoro povinností pořídit si na svá elektronická zařízení ochranný systém, nebo alespoň antivirus. Přítel naší kolegyně Adély testoval právě jeden z takových ochranných systémů, a to od společnosti Bitdefender. Jak s ním byl spokojen?

4. 2. 2023 Adéla
recenze Bitdefender

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Nedávno mi vypršela licence mého počítačového antiviru. Když se mi tedy naskytla příležitost otestovat PC ochranu společnosti Bitdefender, která v lednu získala ocenění Produkt roku 2022, rád jsem ji přijal. Fakt, že jsem s ním získal i ochranu mobilního telefonu, byl pro mě příjemný benefit navíc.

Z eshopu Bitdefender mi byl zaslán email s přehledným postupem pro instalaci a aktivaci licence včetně odkazu na založení vlastního účtu a odkazu na uživatelskou příručku.

Instalace na PC: Bitdefender Total Security

Systém je jednoduchý a intuitivní na instalaci, je dostupný i v češtině. Po dobu, safeco běží, neubírá na výkonu ani energii baterky a je jednoduchý na ovládání. Aktivně chrání počítač před škodlivými soubory a programy a zároveň umožňuje spoustu dodatečných funkcí typu VPN, bezpečné prohlížení online stránek, firewall, ransomware a antispam ochranu. Dále nabízí bezpečnou platbu, ochranu proti neoprávněnému nahrávání zvuku a videa a anti tracker. Zároveň nabízí tzv. file shredder (jednoduchý nástroj pro nevratné odstranění souborů z pevného disku).

Nejedná se tedy o klasický antivir, ale o soubor celkové ochrany na mnoha úrovních. Program mohu mít nainstalován až na pěti zařízeních, včetně telefonu, a to na 3 roky, což mi vyhovuje. 

Zajímavá je také možnost volit mezi různými profily, které jsou přednastavené pro různé aktivity. BItdefender Total Security pak na základě profilu tak, aby ničím nerušila aktivitu uživatele. Obsahuje profily pro práci, sledování filmů, hraní her, připojení na veřejnou wi-fi nebo profil baterie.

Drobná nevýhoda PC verze je v notifikacích, kde antivir upozorňuje na spoustu věcí (blokace  sítí apod.), notifikacekteré nejsou pro méně zkušeného uživatele srozumitelné. Pro někoho zdatnějšího na PC však mohou být fajn přídavkem. Po instalaci je však upozorňování uživatele stejně defaultně vypnuté a nikde nic nevyskakuje, takže notifikace méně zdatného uživatele už tolik nematou. Pokud byste se k nim ale přesto chtěli dostat, najdete je při otevření aplikace v levém menu (Upozornění).

bitdefender total security

Bitdefender Total Security

  • Ochrana: telefonu, notebooku, tabletu
  • Kompatibilita: iOS, Mac, Android, Microsoft

3 399,00 Kč

Nakup s cashbackem

Instalace na mobil: Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Mobilní verze je taktéž jednoduchá. Při instalaci vás systém přehledně navádí, jak dále postupovataplikace Bitdefender a po jejím dokončení jsou k dispozici přehledná upozornění. Antivirus aktivně chrání telefon při přijímání zpráv, stahování aplikací nebo navštěvování webových stránek. Aktivně vše skenuje a případně zablokuje škodlivé programy, včetně zabránění vstupu na nebezpečnou webovou stránku. 

Ačkoli se v dnešní době jedná již o standard, některým uživatelům by mohlo být nepříjemné, že programu musí povolit „nahlédnout“ do soukromí (program například potřebuje mít přístup k vašim zprávám apod.). Je to však vyžadováno pro správné fungování antiviru. Mobilní verze nabízí dodatečné funkce, jako je anti theft a zamknutí aplikací. 

S programem jsem spokojený a doporučuji ho každému, kdo dbá na bezpečí svých elektronických zařízení. Ocení ho každý, kdo by rád využil více funkcí systému.

Hodnocení ochranného systému

  • snadná instalace
  • možnost 5 zařízení na jednom účtu
  • přehledné možnosti ochrany
  • cena Produkt roku 2022 (od renomované nezávislé testovací organizace AV Comparatives)
  • velké množství notifikací

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

adéla

Autor Adéla

Adéla je naší odbornicí na sociální sítě a vášnivou cestovatelkou. Jejím hnacím motorem je kromě cestování také jídlo, u nějž ráda objevuje zdravé varianty přípravy. Vždy nás dokáže nabít pozitivní náladou a když se kanceláří rozlehne její zvonivý smích, hned máme všichni lepší den.