Recenze zážitkového večera s malováním

Rádi malujete, ale výsledný produkt většinou za moc nestojí? Možná jen nevíte, jak na to. ArtMoment pořádá unikátní zážitky, kde vás zkušení lektoři povedou ke kýženému výsledku. Jak moc se jim to daří, pro vás testovala Adéla s Šárkou.

24. 6. 2023 Adéla
recenze Artmoment

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Adéla malovala avokádo

Tak na tenhle zážitek jsem se opravdu těšila :). K umění mám celkově blízko a velkou část svého života jsem se věnovala kresbě. Proto jsem účast na kurzu zážitkového malování od ArtMoment pojala jako skvělou příležitost, jak se blíže seznámit s malbou na plátno. Přišla jsem tedy jako úplný začátečník v práci se štetcem a barvami.

Welcome drink a krásná kavárna

Před samotným kurzem nám s kolegyní přišel přehledný email s informacemi o místě, času welcome drinka průběhu celého úseku, kde jsme si zároveň mohly vybrat svůj welcome drink.

Kurzy se konají v krásných uměleckých místech v Praze a konkrétně ten náš se uskutečnil v útulné kavárně se skvělou atmosférou, Design Friendly. Hned na uvítanou jsme dostaly svůj předem vybraný welcome drink a byly jsme usazeny ke stolku, kde jsme si z připravených kartiček s miniaturami obrazů vybraly jeden, který přeneseme na plátno. Jako předlohu jsem si zvolila avokádo, které mě zaujalo svojí „jednoduchostí“ a zvolenou kombinací barev, ale zároveň nutností stínování.

Malujeme jako diví

Pro každého z nás bylo už připravené plátno, pravítko, tužka a guma pro prvotní náčrty. avokádoLektorky, které nás kurzem provázely, nás dopředu informovaly o průběhu kurzu a po celou dobu se nám věnovaly.

Pro mě osobně bylo velmi důležité, aby mi byly vysvětleny principy chování barev na plátně a jednotlivé postupy v malbě, čehož se mi od trpělivých lektorek dostalo, přestože měly plné ruce práce s vysvětlováním i u ostatních účastníků. Byla pro mě výzva pracovat s akrylem, který rychle zasychá, a tak jsem musela i rychleji přemýšlet nad dalším postupem. Velkou výhodou je možnost vrstvení těchto barev, takže když se vám něco nepovede, není to nenapravitelné.

A co jsem si odnesla?

Celkově tento zážitkový kurz malování hodnotím velmi kladně a klidně bych si ho zopakovala znovu :). artmomentJe to rozhodně zážitek, během kterého necháte starosti na 3 hodiny venku a soustředíte se jen na to, abyste si vytvořili obraz podle svých představ a ve stanoveném čase. 

Zároveň je to zážitek, který s vámi zůstane napořád a můžete ho sdílet se svými blízkými. Největší radost mám samozřejmě z vytvořeného obrazu, který si (i přes svůj kritický pohled na něj) doma pyšně pověsím na zeď. Opravdu každý z tohoto kurzu odejde s obrazem, i když tomu na začátku třeba sám nevěří :). 

Profesionální fotografie od ArtMoment jsme obdržely do týdne od uskutečněného kurzu na Google disk.

artmoment

Zážitkový večer s malováním

 • Welcome drink
 • Výběr z 50 předloh
 • Fotografie na památku
 • Délka: cca 3 h
 • Dostupnost: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň

1 690,00 Kč

Nakup s cashbackem

Šárka se pustila do kočičího oka

Už od mala ráda maluji a kreslím. Od školy jsem se tomu ale dlouho nevěnovala, a tak jsem chtěla zkusit nějaký kurz abych se rozkreslila. Když se mi tedy naskytla příležit vyzkoušet tento zážitek, artmomentráda jsem ji využila. O tomto kurzu jsem navíc několikrát četla na internetu a velice mě zaujal.

Jeden kreslicí kruz jsem zkusila již dříve (to ale bylo několik lekcí za sebou), a tak jsem měla možnost oba kurzy porovnat. Příliš jsem si nevěřila, že za 3,5 hodiny zvládnu nakreslit nádherný obraz, který inzerují na svých stránkách, a tak jsem byla opravdu zvědavá.

Zážitek jsem testovala s kolegyní Adélou, přičemž každá jsme malovala jeden obraz. Hned zezačátku mě překvapilo místo, kde se zážitek konal – nečekala jsem ho tak příjemné, útulné a hezké. Podle fotek jsem si představovala kavárnu, kde není možné sedět a kreslit nějak přirozeně. Lektorky pro nás však měly nachystané stoly a normální židličky, takže malování nic nebránilo. Design Friendly je opravdu super místo a vřele ho doporučuji. Dokonce se mi líbí více než Vnitroblok, kam jsem původně chtěla.

Jak to celé probíhalo

Když jsme s Adélou přišly, dostaly jsme skleničku bílého vína a lektorky nás posadily ke stolečkům. artmomentNásledně nám přinesly asi 50 předloh, ze kterých jsme si měly vybrat obrázek, jež budeme kreslit. Já jsem si vybrala detail kočičího oka, které mi nepřišlo jako nejjednodušší motiv, a tak jsem byla zvědavá, jak to zvládnu. Nikdy jsem totiž zvíře nekreslila štětcem. 

Následně jsme dostaly veškeré potřebné pomůcky a instrukce k malování. Předlohu jsme si měly rozdělit na 4 okénka a podobnou mřížku načrtnout i na naše plátno. Když jsme měly předlohu předkreslenou, lektorky nás obešly, zkontrolovaly naši dosavadní práci a donesly barvy. 

Začínáme s barvami

Vše bylo tedy připraveno a mohly jsme začít malovat. Jelikož kreslit umím, věděla jsem, jak barvy míchat. Adéla sartmoment tím však zkušenost neměla, a protože lektory měly plné ruce práce s ostatními účastníky, pár rad jsem jí dala já :). Řekla bych, že lektorek mohlo být i více, aby stíhaly všechny naše dotazy :). Přesto jsem však od nich dostala spoustu užitečných rad. Dozvěděla jsem se, jak obraz vylepšit nebo že mám třeba začít tak, že celé plátno zakryji černou a až na tu vrstvit světlé barvy. 

Kreslili jsme hlavně akrylem, který rychle zasychá, což tedy bylo něco pro mě. Když totiž kreslím, vždy mi to trvá tak 6 hodin, takže zrychlit pro mě byla výzva. Vše se ale naštěstí povedlo, obraz jsem stihla dokončit a s výsledkem jem více než spokojená. 

A jak to dopadlo? 

Byla jsem ráda, že mi lektorky radily se vším, na co jsem se potřebovala zeptat, a také díky tomu se mi podařilo namalovat obrázek, který mi teď visí doma a je z něj nadšená celá domácnost. Bonusem pak bylo závěrečné profi focení.

Musím říct, že mi tento kurz dal více, než výše zmíněný několikaměsíční kurz. Líbilo se mi, že jsem přišla na místo a za pár hodin si mohla odnést hotovou práci. Mám totiž ráda, když jsou věci hned hotové a nemusím se k nim už vracet.

Kurz opravdu doporučuji jak začátečníkům, tak pokročilým malířům. Disponují úžasnými předlohami, které dokáže zpracovat opravdu každý. Naučte se, jak používat štětec, jak si danou předlohu načrtnout na plátno či jak stínovat štětcem a míchat barvy přímo na plátně. Za mě to byl úžasný zážitek a určitě jsem tam nebyla naposledy. 

Jako bonus navíc považuji nabídku restaurace, kde seženete i bezlepkové zákusky či další vynikající občerstvení, které si můžete přikousnout k práci :)

Hodnocení zážitku

 • Welcome drink
 • Krásné prostředí
 • Dobrá organizace kurzu
 • Trpělivý a vstřícný přístup lektorek
 • Vhodné pro začátečníky
 • Skvělý dárek
 • Vytvořené dílo, které vám zůstane
 • Profesionální fotografie na památku
 • Nekvalitní guma a tužka
 • Málo prostoru na stole
 • Ke konci se více spěchalo, a tak jsem nestihla fotografku pro sólo profesionální fotografii s obrazem

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

adéla

Autor Adéla

Adéla je naší odbornicí na sociální sítě a vášnivou cestovatelkou. Jejím hnacím motorem je kromě cestování také jídlo, u nějž ráda objevuje zdravé varianty přípravy. Vždy nás dokáže nabít pozitivní náladou a když se kanceláří rozlehne její zvonivý smích, hned máme všichni lepší den.