Tipy jak strávit nezapomenutelný Den dětí

Neposlouchají, odmlouvají, kroutí očima, nedojídají svačiny a neuklízejí si pokoj. Přesto bychom ale naše děti nedali za nic na světě a neustále přemýšlíme, jak to zařídit, aby byly šťastné. Den dětí je perfektní příležitost, jak jim ukázat, že nám na nich záleží, užít si skvělý den a vytvořit krásné vzpomínky do rodinného alba.

23. 5. 2022 (aktualizace 16. 5. 2023) Anežka
Den dětí tipy na dárky

Na dětech je krásné to, že jsou to čisté duše, ještě nezkažené „dospěláckou“ společností. Vždy, když s nimi trávím čas, nabije mě pozitivní energií, s jakou radostí mi vyprávějí, že už jim vypadl pátý zub, že mamince vyrobily ve škole náramek nebo že se už jejich pejsek naučil chodit na záchod ven.

Dítěti je jedno, jestli jste v práci nedokončili důležitou transakci, že jste přibrali pár kilo nebo koho jste volili. Záleží jim na tom, jestli se s vámi cítí dobře a milované. Využijte mezinárodního Dne dětí, abyste jim dali najevo, že i přes tu trojku z matiky, rozbité okno nebo nepořádek v pokoji, je máte rádi a jste tu vždy pro ně. Inspirujte se našimi tipy, jak si tento den užijí nejen vaše ratolesti, ale i vy.

Malý dobrodruh

Vyrazte za dobrodružstvím

Které dítě se někdy nevydalo s klacíkem místo mačety a ruličkou od toaleťáku místo dalekohledu na dobrodružnou výpravu za ztraceným pokladem nebo unesenou princeznou? Pokud máte doma malého dobrodruha, pak ho na Den dětí nejvíc potěšíte naplánováním nějakého super dobrodružného výletu.

Navnaďte je tajným dopisem

Letos Den dětí budeme slavit v týdnu, což příliš celodenním nebo několikadenním výletům nenahrává. Jestli jste si ale stejně vzkaz v lahvichtěli s rodinou udělat prodloužený víkend ještě před letními prázdninami, kdy bude všude plno, máte ideální příležitost. Pokud své ratolesti nechcete brát ze školy, obdarujte je tajuplným dopisem v lahvi nebo v tajné skrýši slibujícím úžasné víkendové dobrodružství a vyrazte, až to půjde.

A kam se s dětmi vydat? Mrkněte níže na seznam míst, kam bych se v dětství jakožto malý dobrodruh určitě ráda podívala já. Ať preferujete horské dráhy a kolotoče, vzdělávací výlety nebo pohádkové zážitky, určitě najdete to své. (A malý tip k dobru: v ZOO Praha mají na Den dětí všechny děti vstupné za symbolickou 1 Kč!)

A jak vyřešit praktické věci, jako je ubytování a doprava? Najděte si své ideální ubytko přes BookingSleva dne, OutdoorTrip nebo Allegria a užijte si ničím nerušený výlet. Chcete ušetřit na pohonných hmotách a vyrazit bez auta? Vsaďte na FLiXBUS, který vám zajistí nižší ceny i cestovní pohodlí. Na Plné Peněžence navíc vše pořídíte se super finanční odměnou (cashbackem).

Kam se s dětmi podívat?

Heide Park Soltau, Německo
 Europa-Park – Rust, Německo
Legoland – Günzburg, Německo
⇒ Energylandia – Zator, Polsko
Park Mirákulum – Milovice
 iQPARK – Liberec
Dinopark – Plzeň
⇒ Zážitkový park Zeměráj – Kovářov
Hvězdárna a planetárium Brno – Brno
⇒ Vodní dům Hulice – Hulice
⇒ Pohádková vesnička Podlesíčko – Sněžné
Pohádkový les Bílina – Bílina
⇒ Zámek Berchtold – miniatury hradů – Vidovice
hračkářství Hamleys – Praha – Nové Město
⇒ TOBOGA Galaxie – Zlín
Merlin´s Kinderwelt v Excalibur City – Chvalovice
⇒ Westernový park – Boskovice
⇒ ZOO (Praha) – Praha (nebo kdekoliv jinde :-))

Velký hračička

Nemáte-li čas na velké výletování, jistě vaši ratolest potěšíte i jinak. Vsaďte na pořekadlo „kdo si hraje, nezlobí“ a zařiďte svému potomkovi den plný her a zábavy. Omrkněte některá z našich hračkářství a vybavte se hrami a hračkami, se kterými do zábavy zapojíte celou rodinu a užijete si Den dětí naplno.

Na Den dětí prší? Zachrání to deskovky!

Meteorologická předpověď na příští dny se každou chvíli mění. Jisté ale je, že nic není jisté a na Den dětí vás může klidně chytit pořádný slejvák. Takové situace jsou nejlepší na rodinné odpoledne u zábavných deskovek, například z e-shopu TlamaGames. Mě nejvíc oslovila hra Malí světoběžníci, Spider-Man Monopoly a Cluedo Harry Potter.

Prožijte epickou vodní bitvu

Kdyby ale přeci jen přišly na Den dětí tropy, užijete si je nejlépe na zahradě nebo v parku s vodními pistolemi, bublifuky, balonky plněnými vodou nebo nafukovacími bazénky. Skvělou nabídku mají třeba na 4kids v kategorii hračky na prázdniny, kde se vybavíte na pořádnou vodní bitvu i osvěžující plavčo.

Lamte si společně hlavu

Nejen „kdo si hraje, nezlobí“, ale i „škola hrou“ je známé české slovní spojení. Zajistit svým dětem skvělou zábavu, se kterou zároveň namáhají svéhlavolam mozkové závity, je perfektní způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Inspirujte se ve Sparkysu nebo Agátině světě a prožijte s dětmi krásné odpoledne u hlavolamů a logických her nebo vyzkoušejte vzrušující únikové hry.

Zapálený sportovec

Objevujte spolu nové aktivity

Všichni asi chceme, aby naše děti vedly zdravý životní styl a měly rády pohyb. Spojte sportovní aktivity s kvalitně stráveným rodinným dnem a uvidíte, že budou vaše ratolesti do sportu a pohybu celé žhavé. Slučte například dva sporty dohromady a pořiďte ke své zahradní trampolíně basketbalový koš nebo volejbalovou síť. Chcete-li se dostat spíše z domu, vyrazte ka cyklo projížďku s výbavou z Kola-Radotín, vyzkoušejte inline brusle nebo se s dětmi naučte společně na longboardu. To společné padání nakonec bude jistě něco, naco budete rádi vzpomínat :-).

Podpořte jejich zájmy

Pokud si vaše dítě už svůj vysněný sport vybralo, určitě mu uděláte malý fotbalistaradost, když ho obdarujete novou výbavou nebo si ji pořídíte taky, a prožijete tak spolu skvělý den plný zábavy a pohybu. U nás si svou výbavu vyberou jak hokejistié, tak fotbalisti, golfisti nebo třeba plavci.

Tipů na dárky od nás máte hodně. Nakonec ale stejně nejvíc záleží na tom, jak si s dětmi jejich speciální den užijete, ať už naplánujete velkolepý výlet nebo si jen společně sednete nad pěknou knížkou nebo velkou mísou bonbonů. Zkrátka jak řekl Seneca:

„Hledejte potěšení v dětech, dopřejte dětem, aby se mohly potěšit s vámi, a bez odkladů užívejte každou radost.“
 

 

Anežka

Autor Anežka


Anežka je naším největším odborníkem na texty včetně gramatiky, kterou má v paži. 💪 Je vidět, že češtinu miluje a stejně tak knihy snad všeho druhu. Kromě toho ji baví cestování, ale s nadšením se věnuje i dětem, které vede na hodinách aerobiku. Víme, že má zlaté srdce, na češtinu je ale fakt pintlich. Někdo nemůže ani vidět koprovku a někdo zase text, kde se použije třeba čárka místo středníku.