Turistika ve Vysokých Tatrách

Turistika ve Vysokých Tatrách

 

V Plné Peněžence milujeme Vysoké Tatry, zejména naše kolegyně, která odtamtud pochází. Už jsme vám přinesli tipy na ubytování v Krkonoších nebo ubytování na Šumavě a Lipnu, rozhodli jsme se doplnit i nějaké tipy na ubytování na Slovensku. Je tam krásná příroda a je to blízko.

 

Otevření letní turistické sezóny v roce 2020 ve Vysokých Tatrách

Mám to štěstí, že pocházím z vesničky u Popradu, a tak mám Tatry na dosah ruky. Ty Vysoké lákají každoročně velké množství turistů – a mají proč. Štrbské Pleso, Lomnický štít nebo Gerlachovský štít vám nabídnou nepopsatelný výhled široko daleko. Nízké Tatry jsou zase známé díky Ďumbieru, Chopku nebo vrchu Kráľova hoľa. A když se otevření letní turistické sezóny nezadržitelně blíží, přináším vám tipy a rady, co ve Vysokých Tatrách navštívit a jak si Vysoké Tatry co nejvíc užít.

 

Vysoké Tatry – hory zážitků

Věděli jste, že Vysoké Tatry jsou i město? Město Vysoké Tatry leží v okrese Poprad a tvoří ho 3 části – Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso. S letní turistickou sezonou přichází čas dovolených, který chce každý strávit oddychem s rodinou či přáteli. A Vysoké Tatry jsou ideální volbou! Co byste měli ve Vysokých Tatrách určitě navštívit?

 

Tipy na jednoduché túry s dětmi

Jestli máte rádi procházky v přírodě a nepotřebujete překonávat rekordy, jednoduché túry jsou pro vás ideální. Vysoké Tatry nabízí krásnou přírodu jen pár kroků od zastávek vlaků, proto jsou vhodné i pro rodiny s dětmi nebo těch dříve narozených.