Turistika ve Vysokých Tatrách

Podívejte se na tipy na výlety ve Vysokých Tatrách od naší kolegyně, která pochází z podhůří Vysokých Tater. Překvapí vás rozmanitost vyžití.

29. 6. 2020
Turistika ve Vysokých Tatrách

 

V Plné Peněžence milujeme Vysoké Tatry, zejména naše kolegyně, která odtamtud pochází. Už jsme vám přinesli tipy na ubytování v Krkonoších nebo ubytování na Šumavě a Lipnu, rozhodli jsme se doplnit i nějaké tipy na ubytování na Slovensku. Je tam krásná příroda a je to blízko.

 

Otevření letní turistické sezóny v roce 2020 ve Vysokých Tatrách

Mám to štěstí, že pocházím z vesničky u Popradu, a tak mám Tatry na dosah ruky. Ty Vysoké lákají každoročně velké množství turistů – a mají proč. Štrbské Pleso, Lomnický štít nebo Gerlachovský štít vám nabídnou nepopsatelný výhled široko daleko. Nízké Tatry jsou zase známé díky Ďumbieru, Chopku nebo vrchu Kráľova hoľa. A když se otevření letní turistické sezóny nezadržitelně blíží, přináším vám tipy a rady, co ve Vysokých Tatrách navštívit a jak si Vysoké Tatry co nejvíc užít.

 

Vysoké Tatry – hory zážitků

Věděli jste, že Vysoké Tatry jsou i město? Město Vysoké Tatry leží v okrese Poprad a tvoří ho 3 části – Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso. S letní turistickou sezonou přichází čas dovolených, který chce každý strávit oddychem s rodinou či přáteli. A Vysoké Tatry jsou ideální volbou! Co byste měli ve Vysokých Tatrách určitě navštívit?

 

Tipy na jednoduché túry s dětmi

Jestli máte rádi procházky v přírodě a nepotřebujete překonávat rekordy, jednoduché túry jsou pro vás ideální. Vysoké Tatry nabízí krásnou přírodu jen pár kroků od zastávek vlaků, proto jsou vhodné i pro rodiny s dětmi nebo těch dříve narozených. Výlety Vysoké Tatry, Štrbské Pleso, výlety s dětmi ve Vysokých Tatrách

Nejpopulárnější je procházka okolo Štrbského Plesa. Na Štrbské Pleso se dostanete nejjednodušeji vlakem z Popradu. Cesta vlakem trvá asi hodinu a během cesty si můžete vychutnávat výhled na tatranské štíty. Další možnost, jak se dostat na Štrbské Pleso, je opět vlakem ze zastávky Štrba, kde mimochodem zastavují i rychlíky. Ze Štrbského Plesa se můžete projít na Popradské pleso, které je 4. největší pleso ve Vysokých Tatrách.

Věděli jste, že Popradské pleso se v minulosti jmenovalo Rybí pleso? A to proto, že to bylo jedno z mála ples ve Vysokých Tatrách, kde žili ryby. Túra je lehká – na Popradské pleso se dostanete přibližně za hodinu a půl procházkou krásnou přírodou.

Nenáročnou procházku zvládnete, i když se vydáte ze Starého Smokovce na Hrebienok. A to v každém ročním období. Vedou tam nejen lesní cestičky, ale pro ty pohodlnější i asfaltová cesta. Během letních měsíců můžete využít koloběžku, v zimě si na své přijdou sáňkaři. Do Starého Smokovce se dostanete též vlakem – z Popradu za necelých 25 minut.

Jestli nebudete mít stále dost a budete si chtít dál vychutnávat čerstvý horský vzduch, doporučuji Zamkovského chatu, na kterou se dostanete přímo z Hrebienku. Zamkovského chata se nachází v ústí Malé Studené doliny, cestou si můžete vychutnat například výhled na vodopády Studeného potoka.

 

Zdolávání osobních rekordů na vrcholech Tater

Jestli si chcete pořádně máknout a užít si velkolepé výhledy, Vysoké Tatry vás určitě nezklamou. Nejpopulárnějším vrchem jsou Rysy. Jde sice o náročný výstup, který vás ale odmění krásným výhledem. Rysy se nachází na slovensko-polské hranici a dostanete se na ně ze Štrbského Plesa. Cestou uvidíte například Hincovu skálu nebo přejdete po mostě Žabí potok. Cesta na Rysy trvá přibližně 4 hodiny.