VideoRecenze turistického vybavení od Acrasport

Tentokrát pro vás máme novinku! Abychom vám ještě lépe dokázali představit recenzované produkty, vytvořili jsme speciální recenzní video. Tento týden testujeme turistickou výbavu od Acrasport, kterou jistě ocení nejen zkušení dobrodruzi, ale i začínající turisté. Tak se pohodlně usaďte a podívejte se, jak produkty obstály u našeho recenzenta, turisty Jirky.

6. 8. 2022

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Miluji přírodu ve všech jejích podobách a rád v ní trávím svůj volný čas. V létě si užívám jednodenní výpadovky nejen po Čechách, chodím stanovat nebo jezdím na vodu, zimu trávím z velké části na horách, kde se rád věnuji zimním sportům. Vybavení na turistiku mi tedy není ničím cizím, a proto jsem byl rád, že mohu otestovat zboží z Acrasport. Rozhodl jsem se, že produkty nejlépe otestuji rovnou v praxi, a tak jsem se i s celou výbavou vydal na víkend stanovat na Šumavu.

Trekový batoh a krosna v jednom

Batoh Acrasport

Batoh je sice určen především pro horskou turistiku, ale lze ho využít i na čundr, cestování či lehkou túru, protože je kombinací většího trekového batohu a malé krosny. Byl jsem poměrně překvapen, co všechno jsem do něj dokázal zabalit, protože na první pohled vypadá batoh poměrně malý (skoro bych neřekl, že by se do něj 60 l mohlo vejít), nakonec jsem ho ale naplnil tolik, že výrazně zvětšil svůj objem.

Je vyroben z odolného, ale odlehčeného materiálu s voděodolnou úpravou, k jeho vybavení patří navíc i pláštěnka opatřená stahovací gumou. Když na zádech nesu stan, pití a spoustu dalších těžkých věcí, je pro mě odlehčený materiál batohu klíčový, protože mi na záda nepřidává nadbytečnou váhu. Batoh AcrasportCo se týče jeho odolnosti vůči vlhkosti, tu ozkoušenou nemám, protože mě na mém výletě nezastihl žádný déšť. Materiál batohu ale působí kvalitně a i pláštěnce bych věřil, že jeho obsah během průtrže mračen ochrání.

Zajímavá je i možnost zpevnění zádového systému, kdy do batohu vložíte zpevňovací tyče, jaké mívají například krosny – zpevňovací tyče však nejsou součástí balení batohu. Kromě této vymoženosti je samozřejmě možné si nastavit délku ramenních popruhů, zapnout bederní popruh, který dopnou i lidé s obvodem pasu 130 cm, nebo batoh navíc zajistit hrudním popruhem. Na tom dokonce najdete signální píšťalku, která je k nezaplacení, pokud se na výletě dostanete do úzkých a potřebujete přivolat pomoc.

A co všechno jsem na batohu objevil? Především velké množství kapes a přihrádek, díky nimž jsem mohl mít své věci přehledně Batoh Acrasportrozděleny a věděl jsem, kde co mám. Batoh má 1 hlavní komoru, 1 vedlejší komoru s vlastním vstupem, 2 síťované boční kapsy a 6 vedlejších kapes na zip. Skvělé jsou taky upínací pásky vně batohu, díky nimž jsem k němu připevnil trekingové hole a karimatku, a nemusel jsem tak plýtvat místem uvnitř batohu.

Jako taková třešnička na dortu je navíc upevnění neboli držák hadičky na hydrovak (pozn. ohebný vak na vodu s hadičkou a ventilem k pití bez nutnosti vyjímání lahve nebo odšroubování víčka), které je umístěno na jednom z popruhů. Já bohužel hydrovak zatím nevlastním, a tak jsem držák nevyzkoušel, je to ale velmi šikovná vychytávka, pokud šlapete dlouhou túru s těžkým batohem a nechcete pro každé napití zastavovat a vytahovat láhev z batohu.

Hodnocení

Batoh je podle mě ideálním pomocníkem na túry pro začínající cestovatele, kteří objevují krásy náročné turistiky, ale nechtějí platit tisíce a tisíce za profesionální krosny. V poměru cena–výkon podle mě obstál fantasticky, protože poskytuje spoustu výhod, vaše peněženka při jeho koupi ale tolik nezapláče. Mně vyhovuje na jedno- až několikadenní výlety po Česku a budu ho rád používat dál.

Výhody batohu

 velikost batohu se dá dobře upravovat dle potřeby
 dostatek úložného prostoru
 voděodolná úprava
✓ mnoho pásků, kapes a přihrádek 
 dobrý poměr cena–výkon

Batoh pro horskou turistiku (60 l červený BA60)

Batoh pro horskou turistiku (60 l červený BA60)

 • Objem: 60 l (do objemu není započítána vrchní uzavírací kapsa ani boční kapsy)
 • Hmotnost: 1200 g
 • Rozměr: 36 × 24 × 62 cm
 • Výrobce: Brother
 • Barva: červená
 • Materiál: odlehčený materiál PAD (polyamid) 210 T s voděodolnou úpravou

1 135,00 Kč

Nakup s cashbackem

Karimatka pro klidný spánek

Pohodlná nafukovací karimatka je luxus, který si cestovatel, jež nosí celý svůj kemp na zádech, často z kapacitních důvodů nemůže dovolit. Já kvůli tomu například nosím klasickou pěnovou karimatku a musím se spokojit s tvrdším lůžkem. 

Karimatka od Acrasport je ale opravdu skladná – když je sbalená, odpovídá velikostně středně velkému bochníku chleba. Proto je perfektní na náročnou turistiku,Karimatka Acrasport kdy je každý centimetr volného místa navíc důležitý. Když jsem ji vytáhl z obalu, vyrolovala se přede mnou plnohodnotná karimatka, na kterou se pohodlně vejde i vyšší člověk. 

Co se týče nafukování, není to žádný problém – karimatku je možné nafouknout pumpičkou, ale i ústy. Navíc to jde opravdu snadno, takže ji zvládne nafouknout třeba i dítě. Nafukování také netrvá vůbec dlouho, a to díky nafukovacím komorám, k jejichž nafouknutí je třeba méně vzduchu. Radost jsem měl také z velkého ventilu s membránou, která vzduch uvnitř karimatky zadrží.

Karimatku jsem zkoušel ve stanu i venku na trávě a leželo se mi maximálně pohodlně (položit ji na kamenitý povrch nebo na pole s ostrými stébly už bych se ale možná trochu bál). Když jsem pak karimatku balil, byl jsem překvapen, jak snadno se dá vyfouknout a zabalit zpět do obalu. Většinou mám totiž problém se zdlouhavým nafukováním matraček i s jejich skladným balením :-).

Tip: Nevystavujte karimatku přímému slunečnímu záření a chraňte ji před nadměrnými teplotami, ať vám vydrží co nejdéle.

Výhody karimatky

✓ nízká hmotnost
 skladnost (malý rozměr)
✓ lehké nafouknutí ústy
 pohodlnost

Nafukovací karimatka (ACRA L47)

Nafukovací karimatka (ACRA L47)

 • Hmotnost: cca 400 g
 • Nosnost: do 120 kg
 • Rozměr v rozloženém stavu: 190 × 56 × 5 cm
 • Rozměr ve složeném stavu: 26 cm s průměrem 10/5 cm
 • Výrobce: Acra
 • Materiál: 400D nylon s PU potahem uvnitř

829,00 Kč

Nakup s cashbackem

Trekingové hole do každého terénu

Trekingové hole a jejich výhody jsem objevil už před nějakým časem. Jsou perfektní nejen jako podpora při náročných trasách, ale i jako pomůcka při svižnější chůzi či posilování a rozhýbávání horní části těla. Na moje toulky po Šumavě tedy byly ideální.

Hole od Acrasport mají 5dílný skládací mechanismus a navíc Alu páčku pro seřízení jejich délky. Jejich skládání je velmi jednoduché, chvíli mi ale ze začátku trvalo, než jsem přišel na ten správný princip, který se vlastně trochu podobá skládání stanových tyčí.

Hole jsem vytáhl na jednu z mých oblíbených šumavských tras, a sice na túru podél řeky Vydry. Trekingové hole AcrasportPřestože trasa není z těch nejnáročnějších, ocenil jsem, že jsou hole ultralehké (vyrobené z hliníkové slitiny) a nijak mě při chůzi nezatěžují. Navíc mají tvarovanou korkovou rukojeť s příjemným pevným poutkem pro lepší úchyt, které má nastavitelnou délku, a tak dobře drží ruku při chůzi. S korkovou rukojetí jsem se setkal poprvé a musím říct, že oproti klasické gumové mi ruka skoro neklouzala a ani se nepotila.

Ocenil jsem také, že v balení bylo k holím i další příslušenství, jako jsou gumové kroužky nebo násadky na hroty. Přestože jsou hole velmi pevné a při náročných výstupech bych se na ně určitě spolehnul, je třeba dávat si pozor, aby se nezasekly v nějaké spáře nebo díře. V takovém případě by se při páčení z díry ven mohly snadno zlomit.

Tip – údržba holí: Po používání hole otřete od prachu, vody a jiných nečistot a výsuvné části občas zlehka promažte silikonovým olejem.

Výhody trekingových holí

✓ nízká hmotnost
✓ nastavitelná délka
✓ pevnost v tlaku
✓ minimální náročnost na úložný prostor
✓ protismyková rukojeť z korku

Speciální 5dílné trekingové hole s korkovou rukojetí, 1 pár s příslušenstvím 115–135 cm

Speciální 5dílné trekingové hole s korkovou rukojetí

 • Hmotnost 1 kusu: 290 g
 • Rozměr v rozloženém stavu: 40 × 12 × 6 cm
 • Nastavitelná délka: 115–135 cm
 • Výrobce: Acra
 • Materiál: pevná hliníková konstrukce z kvalitní slitiny ALU7075

949,00 Kč

Nakup s cashbackem

Návleky pro nohy v suchu

Návleky jsem si vyzkoušel hlavně nanečisto ve stanu a doma, protože jsem měl na výletě výborné počasí, a tak jsem se po Šumavě pohyboval hlavně v šortkách – návleky tedy nebyly potřeba. Pořádně je pak plánuji otestovat v zimě na horách.

Každý návlek má dvě našité stahovací gumy – na spodní straně na botách a nad kotníkem – a jednu stahovací šňůru, kterou se upevní podle potřeby na lýtko. Na boku navíc naleznete silný zip, díky němuž lze návlek nasadit i na obuté boty. Zip je po celé délce krytý vrchním lemem, který je opatřen suchým zipem pro ochranu před proniknutím vnější vlhkosti nebo sněhu. Na spodní straně je vybaven stahovacím polyamidovým páskem s plastovou přezkou pro upevnění pod botami, který zamezí vyhrnování při chůzi těžkým terénem. Dále je návlek možné rychle a jednoduše upevnit na šněrovadlo bot mosazným háčkem. 

Návleky mi krásně padly na nohy, a to dokonce i přes moje velké trekové boty. Přestože se prodávají v jedné univerzální velikosti, díky nejrůznějším gumám a páskům se snadno přizpůsobí jakékoliv velikosti nohy. Materiál vypadá kvalitně, a tak věřím, že mě při ochraně proti vlhku nezklamou. Návleky plánuji využívat hlavně v zimě při mých četných běžkařských výletech.

Výhody návleků

✓ voděodolným potah uvnitř návleku
✓ nastavitelné upevnění na noze
✓ hezký design
✓ univerzální využití (v létě v terénu, v zimě ve sněhu)

Textilní turistické návleky na boty (ACRA LTH2/1 Turistický návlek komfortní černo zelený – 1 pár)

Textilní turistické návleky na boty (ACRA LTH2/1)

 • rozměry: na výšku 47 cm, průměr návleku: 16 cm
 • Výrobce: Acra
 • Barva: černo zelená
 • Materiál: nylon 420D Oxford s voděodolným PU potahem uvnitř návleku

245,00 Kč

Nakup s cashbackem

Acrasport.cz logo

O Acrasport.cz

Firma Acra je předním českým distributorem a prodejcem sportovních potřeb. Již od roku 1991 se tak stará o to, aby měli malí i velcí, profesionální i volnočasoví sportovci tu nejlepší výbavu pro zlepšování svých výkonů. Na stránkách e-shopu Acrasport tak seženete fitness pomůcky a výživu, příslušenství pro vodní míčové, raketové i zimní sporty, zábavné trampolíny nebo cyklistická kola.