Recenze WestSlav

Jestli jste milovníkem kávy kvůli chuti, vůni nebo hledáte rychlý zdroj dodatečné energie, máme pro vás dobrou zprávu. E-shop WestSlav přináší všechny zmíněné aspekty, a dokonce s bonusem navíc.

16. 9. 2023
Recenze WestSlav

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

V nabídce jsou kávové směsi s adaptogeny (skupina rostlin, které pomáhají organismu adaptovat se na působení stresorů – úzkost, únava, zranění), které vám můžou pomoct se soustředěním, odbouráním stresu a dalšími neduhy. Jejich výčet i s osobními zkušenostmi po měsíci a půl užívání naleznete níže. Doufáme, že vám naše recenze zjednoduší výběr vašeho favorita.

Ať už jste zastánce instantní kávy po vzoru nasypu, zaleju a jedu, nebo si kávu vychutnáváte víc v klidu a využíváte služby kávovaru, v nabídce najdete to pravé pro vás.

Všechny kávové směsi mají vybraný původ

Instantní káva má svůj původ v Mexiku. U zrnkové a mleté je možné si vybrat ze 100% arabiky původem z Bolívie (aroma praženého obilí, chuť s tóny pomeranče, nízká kyselost a středně pražená), Brazílie (středně pražená, chuť s tóny čokolády a lískového oříšku, nízká kyselost) nebo Etiopie (středně pražená, chuť lesní plody až čokoláda, středně kyselá).

Adaptogeny jako pomocník pro každý den

Směsi v nabídce se dělí do 3 kategorií:

 • rozjímání a odbourání stresu
 • posílení paměti
 • soustředění a jasná mysl

Pojďme si rozebrat jednotlivé směsi.

Rozjímání a odbourání stresu  –  ashwagandhou a čagou sibiřskou

Vlastnosti adaptogenů:

 • pomůže najít klid během náročných dní  
 • pomůže nastartovat kognitivní funkce 
 • podpoří vaši imunitu
 • antidiabetické a antioxidační účinky

Nabízí zajímavou kombinaci nabuzení z kávy a díky adaptogenu bez roztěkanosti. Díky tomu je možné dopřát si kafe pro pohodovou náladu, nebo co jsem pozoroval jako výhodu u mě, může snížit negativní účinek zvýšeného přijmu kofeinu jako je právě roztěkanost a můžete si tedy dopřát o šálek denně navíc. Káva mi fakt chutná, takže to byl rozhodně příjemný benefit. 😊

Adaptogenní instantní káva s ashwagandhou a čagou sibiřskou

Adaptogenní instantní káva s ashwagandhou a čagou sibiřskou

 • hmotnost: 200 g
 • dávkování: 7 g směsi 2x denně obsahuje účinnou dávku adaptogenů
 • příprava: rozpusťte 7 g směsi (asi 6 ČL) v 200 ml horké vody (80 °C)

449,00 Kč

Nakup s cashbackem

Posílení paměti – ginkgo bilobou a šalvějí lékařskou

Vlastnosti adaptogenů:

 • nastartujete prokrvení mozku, čímž dojde ke zlepšení kognitivních funkcí, paměti a soustředění  
 • prevence kardiovaskulárních nemocí a to svým působením na metabolismus cholesterolu
 • antioxidační účinky

Ve zkouškovém období mám ve zvyku užívat ginko v tabletách. Tento semestr jsem to nahradil kávovou směsí z kategorie posílení paměti a účinky bych zhodnotil jako rovnocenné k užívání tabletové verzi, každopádně, s bonusem šálku kávy navrch.

Mletá káva s ginkgo bilobou a šalvějí lékařskou

Mletá káva s ginkgo bilobou a šalvějí lékařskou

 • hmotnost: 250 g
 • dávkování: 7 g adaptogenní kávové směsi 2x denně obsahuje účinnou dávku ginkgo biloby a šalvěje lékařské

429,00 Kč

Nakup s cashbackem

Soustředění a jasná mysl – rozchodnicí růžovou a lví hřívou

Vlastnosti adaptogenů:

 • snižuje projevy únavy a zvyšuje pracovní produktivitu
 • chrání proti vysoké hladině stresových hormonů
 • účinky na imunitní systém a mozkovou funkci
 • má antioxidační a protizánětlivé účinky

Ideál pro práci v tempu s důrazem na detail. Tuhle směs jsem zařadil během nabitého pracovního období. Praci za vás neudělá, ale adaptogeny můžou být pomocníkem a káva zase společníkem. 😊

Mletá káva s rozchodnicí růžovou a lví hřívou

Mletá káva s rozchodnicí růžovou a lví hřívou

 • hmotnost: 250 g
 • dávkování: 7 g adaptogenní kávové směsi 2x denně obsahuje účinnou dávku rozchodnice růžové a lví hřívy

449,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celkové zhodnocení adaptogenní kávy

Nejprve ze všeho k adaptogenům a jejich účinkům. Je důležité zmínit, že u všech druhů kávy je pro dostavení účinku adaptogenů potřeba užívat pravidelně a dlouhodobě.

Další důležitá věc, kterou je potřeba brát v potaz je, že i když je možné pozorovat zlepšení v popsané oblasti, nemůžete počítat se zázrakem. Jde spíš o pomoc ve formě doplňku.  

Když fungujete ve stresovém prostředí, kafe nevyřeší vaše problémy, i když může pomoct. Nejde o lék, spíše by se dal přirovnat k braní vitamínů. Jak ale píšu už na začátku, jde o kávu s bonusem, tak proč si k oblíbenému nápoji nedopřát něco navíc.

Chuť kávy bych popsal jedním slovem – jemná. Ať jsem si ji připravil jako překapávanou, ve french pressu nebo jako espresso, nikdy neměla tu výraznou sílu a hořkost malého italského ristretta. Vzhledem k tomu, že jsem testoval různé druhy kávy s různým původem, pravděpodobně to je způsobeno právě přidáním bylin do směsi.

To může být vnímáno jako nevýhoda pro lidi s oblibou výrazné chuti, může ale vyhovovat lidem, kteří spíš upřednostňují jemnější chuť a dají si spíš lungo/americano (jako třeba já) nebo se může ideálně hodit ke kombinaci s mlékem.

Jako poslední bych zhodnotil způsob balení a možnost nákupu. Výborná věc je, že e-shop nabízí ochutnávkový set. Koupíte si malé balení od každé kategorie a můžete zhodnotit, co vám vyhovuje bez nutnosti kupovat hned čtvrt kila.

Další pozitivum vidím v tom, že balení má vzduchový ventil, kterým můžete ze sáčku vypustit u uzavírání přebytečný vzduch, aby vám káva nezvětrala.

Našel jsem ale i nevýhodu. Zatímco malé balení má svůj uzavírací „zipový“ mechanismus, velké balení ho už nemá a musíte si najít svůj způsob (spinku/klip…) jak balení uzavřít, v tomto momentě ale už nemáte jistotu těsnění a ventil trošku postrádá smysl. Je s tím tedy potřeba počítat a pro e-shop bych poradil zkusit najít balení, které bude obsahovat zavírací mechanismus.

Celkově produkty e-shopu hodnotím velmi pozitivně. Na tuhle kombinaci jsem narazil prvně a velmi mě oslovila. Těším se na nové směsi, které v budoucnu přibudou a se značkou WestSlav se určitě nepotkávám naposled.