Recenze závěsného křesla aneb relax pro celou rodinu

Udělat si z domova oázu klidu, kde můžete bezpečně relaxovat a zbavit se stresu, je snem mnoha z nás. Scandishop nabízí domácí vybavení, které z vašeho obydlí vykouzlí malebné útočiště. Jak tento úkol splnilo stylové závěsné křeslo pro vás testovala kolegyně Vendy.

15. 10. 2022 Vendy
Recenze Scandishop

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Po závěsném křesle jsem toužila už posledních pár let. Hrozně se mi líbí nejen jako místo pro odpočinek, ale zároveň jako designový kousek ať už do bytu, na zahradu, nebo na terasu. 

Mé nadšení pro tento kus nábytku se ale bohužel nikdy nesetkalo s kladnou reakcí od mého závěsné křeslo Narspřítele. Jeho důvody, proč křeslo musí počkat, jsem samozřejmě chápala – vzhledem k tomu že jsme se stěhovali a předělávali byt, byla vždy jiná místa, kam jsme potřebovali investovat peníze. Na můj vysněný designový kousek nábytku tak finance prostě nezbývaly. 

Nicméně osud mi asi chtěl udělat radost (nebo se možná jednalo o karmu :-)), protože mi přišla nabídka od e-shopu SCANDIshop vyzkoušet jejich závěsné křeslo Nars. Byla jsem nadšená a netrpělivě jsem čekala, až mi zavolají z přepravní společnosti a já si konečně budu moci užívat pohodlí krásného křesla.

Smontuji ho hravě i sama

Netrvalo to dlouho a křeslo mi bylo doručeno. Trošku jsem se obávala, jak ho sama donesu do bytu, protože na stránkách e-shopu jsem si přečetla, že křeslo váží 35 kg a přítel byl zrovna v práci. Tolik jsem se na něj ale těšila, že jsem nechtěla křeslo Narsměnit datum dodání a řekla jsem si, že to prostě zvládnu. Mé obavy byly ale zcela zbytečené – křeslo přišlo rozložené na 4 kusy (2 díly  závěsné konstrukce, polštář, a samotný „koš“ na sezení), které jsem do bytu zvládla dopravit bez problémů.

Protože se křeslo skládá jen z pár dílů, je jeho montáž skutečně velice jednoduchá a zvládne jí opravdu každý – mně zabrala maximálně deset minut. V podstatě stačí jen zašroubovat do sebe dva díly kovové konstrukce, na jejíž konec se přidá cca 30 cm dlouhý řetěz a na něj se již zavěsí „koš“ na sezení. 

Vzhledem k tomu, že já ani přítel nepatříme do lehké váhové kategorie, trošku jsem se bála, zda nás křeslo unese. Naštěstí je ale opravdu bytelné a podle e-shopu má nosnost 125 kg. Do tohoto váhového limitu se naštěstí oba vejdeme :-).

krémové závěsné křeslo Nars

Krémové závěsné křeslo Nars

 • Materiál: lano (100% polyester), ocel, polštář (polyester, bavlna)
 • Rozměry křesla: 120 × 94 × 65 cm
 • Rozměry stojanu: 201 × 110 cm
 • Nosnost: 125 kg
 • Váha: 35 kg
 • Provedení: ručně pletené, nepromokavé odolné vůči UV záření
 • Barva: krémová

6 990,00 Kč

Nakup s cashbackem

Náš domácí boj o křeslo

Křeslo se díky velmi pohodlnému polštáři, který je součástí balení, stalo oblíbeným sezením křeslo Narsnejen celé mé rodiny, ale i každé naší návštěvy. Musím říct, že na mě vyjde řada, jen pokud je přítel v práci. Jakmile dorazí domů, hned se v křesle uvelebí. V poslední době se stalo i oblíbeným místem na spaní pro naší fenku Meggie. 

Křeslo můžu s klidným svědomím doporučit každému, kdo rád relaxuje zabořený do pohodlných polštářů, i tomu, kdo si potrpí na stylový nábytek. 

Díky materiálu, z něhož je křeslo vyrobeno, se hodí na zahradu i na terasu, nádherně ale oživí i váš byt. Hodí se navíc i do menšího prostoru – ačkoliv se to nezdá, moc místa nezabare. 

Na stránkách eshopu si toto křeslo můžete vybrat ze 6 barev. Já jsem vzhledem k designu celého bytu zvolila krémovou barvu koše s černou konstrukcí. Křeslo Nars se stalo nejoblíbenějším kouskem nábytku v naší domácnosti.

Jak si vybrat závěsné křeslo? 

Zejména byste si měli rozmyslet, jakým způsobem jej budete chtít zavěsit. K pověšení můžete využít trámy nebo stejně jako já koupit křeslo, jehož součástí je i robustní stojan. 

Kromě způsobu zavěšení je potřeba se také zaměřit na materiál, zejména pokud křeslo chcete mít na zahradě. V takovém případě vyberte křeslo, které je vyrobeno z materiálu odolného proti slunečním paprskům, dešti a podobně. Velmi důležitá je také již zmiňovaná nosnost křesla, u níž je lepší raději počítat i s malou rezervou.

Hodnocení křesla

 • vzhled
 • nosnost
 • pohodlí
 • velikost
 • snadná montáž

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Vendy

Autor Vendy

Vendy je rodačka z Českých Budějovic a jako správná patriotka má nejradši budějovické pivo. Někdy trochu z donucení, ale většinou moc ráda, chodí na procházky se svou fenkou, aby ji nechala vyběhat a unavila ji. Často ale unaví ona ji, má totiž energií sršícího Jack Russell teriéra. Vášnivě ráda nakupuje, baví ji Tarantinovy filmy, hudební festivaly a koncerty rockové hudby, doteď vzpomíná na koncert Lucie v opeře, který ji jako náctiletou naprosto uchvátil.

Podobné články