Pánská kosmetika na vlasy a pleť

V době různých omezení z důvodů karantény se často nedostaneme ke kadeřníkovi. Proč tedy nevyzkoušet profesionální kosmetiku doma? V recenzi jsme testovali kosmetiku pro muže a to včetně pánské pleťové masky!

21. 11. 2020
Pánská kosmetika na vlasy a pleť

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,0 / 5

I když se muži o sebe starají stále více, nebývá zvykem, že by si doma dělali péči o pleť, vlasy a vousy profesionální kosmetikou. Většinou využijí odborníky a to jak různá kadeřnictví, tak stále častěji barber studia a další. Kosmetiku do domácnosti nejčastěji kupují ženy, a tak tato recenze může být přínosná jak pro muže, tak pro ženy. V dnešní recenzi náš kolega vyzkoušel hned 5 produktů nabízených e-shopem RIANO. A co na ni říká?

První dojmy z kosmetického balíčku

Nacházíme se v době, kdy svět trápí pandemie, mnoho vlád omezuje provoz kadeřnictví a dalších služeb. Pak je nutné spolehnout se na to, co dokážeme pro své vlasy a pleť udělat sami. RIANO nabízí velké množství kvalitní kosmetiky, a tak jsem byl zvědavý, že vyzkouším několik přípravků z jejich nabídky. Rozhodně zajímavá je pleťová maska pro muže, od které jsem už na začátku měl velká očekávání. Na začátku všeho, ale byl balíček z e-shopu.

Kosmetika přišla v nenápadném balíčku. V něm byla pěkná cedulka s přáním krásného dne a ať se produkty líbí a dobře se s nimi pracuje. Nevím, zda je to dnes již běžná věc, ale určitě takové přání potěší. První dojem byl moc dobrý, ale po chvilce se ukázal malý nedostatek. U produktů nebyl český návod. Nevím, zda to byl jen případ této zásilky, no naštěstí je na většině produktů postup popsán piktogramy a na webu e-shopu je aplikace také popsána. 

Pleťová maska pro muže OMG! 2 v 1

První zkoušený produkt byla pleťová maska pro muže. Při recenzi jsem nechtěl věřit, že je pro muže. Na obalu produktu je nejspíš žena a nápis Man in Black mi přišel spíš jako přirovnání, protože je design černobílý. Nikdy jsem masku na obličej neměl a ani má partnerka nepoužila podobný typ masky, takže celá první aplikace byla dost komická. Sice jsem byl trochu pro smích, ale aplikace je jednoduchá a zvládne to každý.

V sáčku naleznete složenou látku, která je napuštěná kosmetikou. Látku rozložíte jako kapesníček a podle otvorů na oči, nos a ústa přiložíte na obličej. Trochu ji následně na pleti vyrovnáte a odpočíváte. První maska je čistící, dává se jen na pár minut. Druhá je regenerační a tu už je potřeba na obličeji nechat působit 15-20 minut. Obě masky jsou černé, ne jako na obrázku, a obě musíte uchopit rukou, takže je dobré mít k dispozici něco, do čeho se následně utřete.

Čistící maska má hodně bublin a na obličeji to vypadá tak, že masku skoro přes bubliny nevidíte. Obrázek na obalu se realitě nepodobá, nicméně maska je příjemná a na pokožce spíše lehce chladí. Po její aplikaci pleť opláchnete a lehce vysušíte. Byl jsem překvapený, jak jemná pokožka následně byla. 

Druhá maska příjemně chladila, vrstva na látce masky byla spíše jako krém nebo olejíček. Po jejím aplikování byl krém na pokožce minimálně hodinu. I když krém jemně vmasírujete do pleti, jak v návodu doporučují, zůstane hodně vlhká a lehce lepkavá. Druhý den je na dotek jemná, jako kdyby jste právě aplikovali krém.  

Pleťovou masku určitě za to stojí vyzkoušet. Má to skutečně poznatelný dopad na pleť, která je po aplikaci dlouho hydratovaná s pocitem, že jste před chvílí aplikovali krém. Na trhu není příliš mnoho produktů podobného typu pro muže. Pokud se nějaký muž rozhodne pro použití masky, měl by do svého výběru zcela jistě zařadit masku Double Dare pro muže. Navíc tím určitě pobavíte svou partnerku. Ta moje se měla o zábavu postaráno, když jsem si na obličej aplikoval pleťovou masku a sledoval večerní zprávy.

Pleťová maska pro muže OMG! 2 v 1

Pleťová maska pro muže OMG! 2 v 1

 • Značka: Double Dare
 • odstraňuje nečistoty, pot a kožní maz
 • obnovuje a udržuje čistou, zdravou a svěží pleť
 • antiaging masky
 • Set 2 masek:
 • Detoxikační bublinková maska energetická bomba proti stárnutí s extrakty z černé rýže a lilku
 • Hydratační a výživná pleťová maska s extraktem z kaviáru a černých fazolí
 • 1. krok: detoxikační masku aplikujte na obličej a nechte působit 1–3 minuty, poté masku sundejte a opláchněte pleť vodu.
 • 2. krok: Přiložte hydratační masku na obličej a nechte působit 15–20 minut, po odstranění masky vmasírujte nevstřebané sérum do pokožky.

179,00 Kč

Nakup s cashbackem

Pánský šampon s mátou

Mátový pánský šampon je úplně jiný než běžné šampóny. Dobře se aplikuje do vlasů, a ty se velmi snadno následně pročesávají. Co ale určitě hned upoutá pozornost je, že již při mytí vlasů máte pocit, že jste strčili hlavu do mrazáku. Má to navíc ten efekt, že myslíte úplně na něco jiného než před nanesením šamponu na vlasy. 

Tento šampon dostanete v plastové lahvičce z měkkého materiálu. Dobře se opakovaně otevírá a zavírá. Při aplikaci stačí jen malé množství a vlasy se hned uvolní, čímž se šampón dobře aplikuje na všechna potřebná místa. Následně se stejně dobře z vlasů vymývá, ale pocit chladu na pokožce přetrvá ještě několik dalších minut.

Za mě velmi dobrý šampon, ale je vhodný jen pro muže, kteří nemají problém s pocitem chladu na pokožce hlavy. Dobře se aplikuje a také smývá, vlasy jsou následně dobře rozčesatelné a jemné.

Pánský šampon s mátou

Pánský šampon s mátou

 • Hmotnost: 250 g
 • Značka: Hairgum
 • obsahuje extrakt z máty
 • čistí a odstraňuje přebytečný kožní maz

299,00 Kč

Nakup s cashbackem

Pánská stylingová pasta na vlasy s matným efektem

Tato stylingová pasta skutečně okamžitě mění vizáž vlasů. Po aplikaci jsou vlasy matné a příjemně voní. Prakticky ihned po otevření obalu je cítit vůně kokosu. Na některých fotografiích může vypadat, že má bílou barvu, ale to není reálná barva. Pasta má lehký nádech hnědé barvy, ale na vlasech se tato barevnost prakticky neprojeví. Její konzistence spíše připomíná krém, který se velmi dobře roztírá.

Stylingová pasta je dodávaná v plastové nádobě, kterou lze lehce otevřít / zavřít. Design je také povedený, a tak může sloužit i jako součást nějakého dárkového balíčku. Značka Hairgum, jejíž některé produkty dnes recenzujeme, má velmi povedený obalový design. Do dárkového balíčku lze vybrat celou řadu dalších kvalitních produktů.

Tuto pastu si určitě oblíbím a to hlavně  pro její vlastnosti, nejen pro povedený design. Příliš jsem od ní neočekával a možná i proto mne překvapila. Skutečně ihned po aplikaci vlasy zmatní a zároveň po nanesení do vlasů účes velmi dobře drží. Dobře se nanáší, roztírá a moc hezky voní. Nebojím se ji všem mužům doporučit a za sebe dávám nejvyšší hodnocení.

Pánská stylingová pasta na vlasy s matným efektem

Pánská stylingová pasta na vlasy s matným efektem

 • Značka: Hairgum
 • Hmotnost: 80 g
 • složení je doplněno o formuli kaolinu
 • matující efekt, vlasy se nelesknou
 • vůně kokosu a máty
 • tvaruje a zpevňuje účes

359,00 Kč

Nakup s cashbackem

Pánský vosk na vlasy s mokrým efektem

Při recenzi pomády, resp. vosku na vlasy jsem ho aplikoval na čerstvě umyté, vysušené vlasy. V malé krabičce se schovávala velmi silná pomáda, která i při malém množství vytváří skutečně pevný účes. Nezjišťoval jsem do detailů, k jakým účelům ji výrobce vytvořil, ale určitě je vhodná pro aktivní lidi a sportovce. Vlasy se ve větru ani nehnou a přitom vypadají přirozeně.

Vosk je uzavřený do kovové krabičky, pro jejíž otevření potřebujete obě ruce. Velikost krabičky spíše vyzývá k použití na cestách nebo na sportoviště, kde například po vysušení vlasů po sprše vytáhnete malou krabičku s tyrkysovým voskem. Nepatrné množství obsahu si rozetřete mezi ruce a nanesete na vlasy. Prakticky okamžitě je účes zpevněn a je na vás jak budete chtít, aby účes působil. Snadno totiž dosáhnete mokrého vzhledu.

Většina různých vosků moc dlouho nedrží. Recenzovaný vosk značky Hairgum vám bude držet vlasy i druhý den. Vlasy jsem druhý den jen učesal jemným kartáčem a účes dál drží tvar.  

Tento vosk není zas tak specifický vůní, ale svou silou. Skutečně dobře drží a k pevnému účesu stačí opravdu hodně malé množství. Vydrží nejen hodiny, ale i druhý den má účes svůj tvar. Doporučuji všem aktivním lidem.

Pánský vosk na vlasy s mokrým efektem

Pánský vosk na vlasy s mokrým efektem

 • Značka: Hairgum
 • Hmotnost: 100 g
 • 5 různých vosků na vlasy – Classic, Strong, Matt, Fiber+, Water+
 • testovaný vosk: Water+
 • koncentrovaný vosk na bázi vody
 • dodá vlasům lesk
 • lze jím docílit “mokrého vzhledu”
 • voní po citronu

479,00 Kč

Nakup s cashbackem

Vyživující olej na vousy

RIANO ve svém e-shopu nabízí několik různých olejů na vousy. Nejvíce od značky Hairgum a právě tuto značku jsme testovali a přidali do naší recenze. Olejíček je uzavřený v plastové lahvičce, která se dobře drží a lze ji otevřít jedním prstem. Na vousy stačí nanést malé množství. 

Olej se dobře vtírá a má příznivý vliv nejen na vousy, ale i na pokožku. Po aplikaci vousy mírně změknou a jemně se lesknou. Já jsem zkoušel variantu mandarinka-cedr a musím říct, že výrobce velmi dobře zvolil sílu vůně, která je velmi decentní. Olejíček zůstává ve vousech i další dny, pokožka pod nimi je klidná, nerudne a nesvědí. 

Recenzovaný olej na vousy je velmi příjemný, nenápadné vůně a ve vousech drží několik dní. Rozdíl před a po použití je poznat nejen na dotyk, a i vizuálně.

Vyživující olej na vousy

Vyživující olej na vousy

 • Značka Hairgum
 • Objem: 40 ml
 • 2 varianty: vanilka a mentol, mandarinka a cedr
 • 100% přírodní produkt
 • obsahuje bambucké máslo a 8 organických olejů
 • podporuje růst vousů

369,00 Kč

Nakup s cashbackem

Něco málo o e-shopu Riano

Produkty pro péči o tělo, pleť a vlasy, dekorativní kosmetiku, drogerii, to vše najdete vše najdete v e-shopu Riano.cz. Na své si přijdou i zastánci ekologických pomocníků na úklid domácnosti, pak zde také najdete antibakteriální a dezinfekční prostředky, svíčky, osvěžovače vzduchu.

Riano není jen kosmetika, ale i oblečení, jako jsou kabáty, kardigany, mikiny, trička a šaty, také kabelky, šperky, boty nebo třeba parfémy.

Z pánské kosmetiky v e-shopu Riano pořídíte například produkty na holení a po holení, šampony na vousy, pánské sprchové gely, antiperspiranty, kartáče na vousy či břitvu na holení.

Navíc lze až do konce listopadu využít akci na pánskou kosmetiku Hairgum a získat slevu ve výši 20 % na celou značku.

Přečtěte si také naši recenzi dekorativní kosmetiky z e-shopu Riano. Najdete v ní, jak nám vyhovoval gel na obočí, laky na nehty nebo třeba řasenka 3 v 1 značky Flormar.

Inspirace na blogu

Zajímavé články o aktuálních trendech ze světa kosmetiky, recenze produktů z nabídky e-shopu Riano, rady třeba o tom, jak si správně mýt vlasy tuhým šamponem nebo tipy na vánoční dárky pro muže a pro ženy... To vše a ještě mnohem víc se dočtete na blogu Riano.