Recenze Ornamenti: Kvalitní, luxusní, a přesto dostupné šperky

Krásné a luxusní šperky nemusí být jen záležitostí nejvyšších společenských kruhů. Díky cenově dostupným, ale zároveň kvalitním šperkům Ornamenti může být originální a krásná každá z nás.

11. 12. 2021
Recenze Ornamenti: Kvalitní, luxusní, a přesto dostupné šperky

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Šperky Ornamenti cílí na luxus, styl, ale i cenovou dostupnost. Měli byste se v nich cítit výjimečně a být vždy originální. Na přehledném e-shopu si můžete vybírat z množství pozlacených či stříbrných náušnic, náramků, náhrdelníků i prstenů i šperků z chirurgické oceli. Zda obstojí kvalitou, originalitou i designem pro vás tentokrát testovala kolegyně Tereza, která měla testované produkty do tří dnů u sebe.

Pozlacený náhrdelník Letter T gold

Po rozbalení krabice pro přepravu mě velmi mile překvapilo dárkové balení náhrdelníku. Celý balíček působil velmi elegantně a slavnostně. Z nákupu jsem díky tomu měla radost vlastně ještě před tím, než jsem viděla samotný produkt.

Náhrdelník je vyrobený ze stříbra a pokrytý silnou vrstvou 18k zlata. V rohu písmena T je vsazený malý diamant, přičemž vrstva zlata by měla být oproti běžným šperkům podobného typu až dvojnásobná. 

Při bližším zkoumání jsem si všimla na zadní straně šperku maličkého místa, kde chybí zlatá barva. Po tom, co jsem však šperk nosila denně celý měsíc, jsem nepozorovala, že by se toto nepozlacené místo zvětšovalo, ani další vady. Vzhledem k tomu, že místo je opravdu malinké a ještě zezadu, vlastně mi to nevadí.

Na první pohled mě překvapila menší velikost přívěsku, tedy písmena T, které na mě na fotkách působilo větší. Odpovídá ale udávaným rozměrům a ve finále na krku vypadá velmi dobře – jemně, žensky a elegantně. 

Přívěsek je velmi lehký, tudíž o něm na krku ani nevíte a rozhodně vás v ničem neomezuje. Naopak, lidi v mém okolí si ho všimli hned a náhrdelník sklízel samou chválu

Dříve se mi stávalo, že mi byly jiné náhrdelníky příliš dlouhé a musela jsem řešit jejich zkrácení. U tohoto šperku využívám nejkratší velikost a i na můj jemný krk sedí hezky.

Pozlacený náhrdelník Letter T gold

Pozlacený náhrdelník Letter T gold

  • Materiál: stříbro 925/1000, diamant 0,01ct
  • Povrchová úprava: 18k zlato
  • Délka řetízku: od 38 cm do 43 cm
  • Délka přívěsku: 7 mm

2 490,00 Kč

Nakup s cashbackem

Pozlacený náramek Satin gold

Náramek přišel, stejně jako náhrdelník, v krásném balení, které bych se nestyděla darovat blízké osobě. 

Po vzoru náhrdelníku je i náramek pozlacený, a nadto ho po obvodu zdobí pět perel. Přestože je každý od jiného výrobce, tvoří s náhrdelníkem ladící sadu.

Náramek na první pohled vypadá velmi křehce a měla jsem obavy, že se může snadno přetrhnout. Při každodenním nošení ale obstál a drží stále krásně.

Šperk je na pohled velmi jemný a něžný a nejraději ho nosím v kombinaci se zlatými hodinkami, kterým je skvělým doplňkem. Pro svou elegantnost, ale i jemnost, se hodí jak do společnosti (například do divadla), tak na každodenní nošení třeba do kanceláře nebo školy – jak ho využívám já. 

Náramek sedí i na velmi úzké zápěstí, je tedy vhodný i pro teenagerky.

Se šperky z e-shopu Ormanemti.cz jsem celkově velmi spokojená a v případě výběru dalšího šperku pro sebe nebo jako dárek, se do obchodu opět ráda vrátím.

TIP: Péče o šperky

Přestože jsou šperky z kvalitního materiálu, pro dlouhodobé udržení jejich krásného vzhledu je důležitá pravidelná péče.

Přestože šperky nenosím na sport, do bazénu, doma ani do sprchy, při každodenním nošení na nich ulpívají malé nečistoty, pot a také třeba zbytky parfému. Proto je důležité šperky pravidelně čistit. 

Čištění je možné speciálním hadříkem nebo utěrkou, která je v prodeji v každém dobrém obchodě se šperky či drogerii. Důležité je se šperky při čištění zacházet jemně a opatrně, aby nedošlo k jejich poškození.

Pro důkladnější čištění jsou k dispozici také čistící chemikálie – speciální pěny nebo lázně. U těch je třeba dbát pokynů uvedených na etiketě, ne všechny jsou totiž vhodné pro šperky s perlami nebo lepenými kamínky. O odborné vyčištění nejlepších kousků ve vaší šperkovnici je také možné požádat přímo zlatníka.

 

Pozlacený náramek Satin gold

Pozlacený náramek Satin gold

  • Materiál: stříbro 925/1000, přírodní perly
  • Povrchová úprava: 18k zlato
  • Délka: od 16 cm do 18 cm

910,00 Kč

Nakup s cashbackem

Ornamenti.cz logo

O Ornamenti.cz

Misí rodinného e-shopu Ornamenti.cz je poskytovat nádherné cenově dostupné šperky od předních evropských designérů, které můžete nosit každý den, při každé příležitosti a ke každému outfitu. Karolína a Dagmar – matka s dcerou, které tvoří srdce Ornamenti, spojují svou lásku k cestování a krásným šperkům v jedno. Vybírají ty nejlepší světové kousky a sdružují je na svém e-shopu pro všechny, kteří oceňují jedinečný design a dostupné ceny. Na výběr jsou šperky z pozlaceného stříbra i chirurgické oceli pro dospělé dámy i malé slečny.

Podobné články