Recenze Orion domácí potřeby - Pánev Grande

Společnost Velkoobchod ORION, spol. s r.o. byla založena v roce 1992 a patří mezi přední české velkoobchody působící v oblasti domácích potřeb. V současné době kromě velkoobchodu sdružuje i zásilkový obchod, který nabízí své zboží prostřednictvím tištěných katalogů a e-shopu Orion domácí potřeby.

9. 2. 2019
Recenze Orion domácí potřeby - Pánev Grande

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Společnost Velkoobchod ORION, spol. s r.o. byla založena v roce 1992 a patří mezi přední české velkoobchody působící v oblasti domácích potřeb. V současné době kromě velkoobchodu sdružuje i zásilkový obchod, který nabízí své zboží prostřednictvím tištěných katalogů a e-shopu Orion domácí potřeby.

Za 27 let své existence majitelé vybudovali prosperující ryze českou společnost s rozsáhlým sortimentem zboží nejen od renomovaných českých výrobců, ale také od výrobců ze států EU a ze zemí celého světa. Orion domácí potřeby působí v České republice, na Slovensku a v Polsku.

Nabídka

Orion domácí potřeby nabízí svým zákazníkům tisíce výrobků - domácí, kuchyňské a zahrádkářské potřeby, koupelnové doplňky, úklidové pomůcky a drobné elektrospotřebiče. Můžete u nich zakoupit produkty značky Morreti, Hobby Life, Bio Xeramic, Maxstar, Silinie a další.

Co určitě všichni oceníme, je jejich snaha podporovat český trh a české výrobce kvalitních výrobků za dobrou cenu, a to vše spojené s atraktivním a moderním designem.

O novinkách a akčních nabídkách zboží se můžeme dozvědět také díky jejich pravidelným letákovým akcím.

Doprava

Při objednávkách přes internet máte na výběr, jak si necháte zboží doručit. Možností Orion nabízí víc za jednotnou cenu. Pokud chcete zásilku doručit Českou poštou nebo kurýrní službou Geis Parcel CZ, zaplatíte expediční poplatek 99 Kč.

Za objednávku můžete platit třemi způsoby - hotově, kartou či převodem z účtu na účet.

Pokud si necháte zboží poslat na dobírku, určitě vás potěší, že za ni nic nebudete doplácet! V případě osobního odběru na některé z prodejen Orion, kterých je v současné době více než 80 po celé České republice, nic neplatíte.

Dopravu ZDARMA získáte v případě, že vaše objednávka přesáhne částku 999 Kč.

Vařte s Orionem

Nechce se vám sahat do knihovny pro kuchařku - rozuměj kuchařskou knihu ;)  a hledat nové či prověřené recepty? Orion si pro vás nachystal stránku Vařte s Orionem, kde najdete rady, tipy, vychytávky a recepty na zajímavé pochoutky.

Dárkové poukazy
 

Pokud nevíte nebo si nejste jisti, čím potěšit své blízké, a chcete jim udělat radost hezkým a současně praktickým dárkem, doporučujeme zakoupit dárkový poukaz, který najdete pouze v e-shopu (není možné zakoupit v kamenné prodejně) Oriondomacipotreby.cz hned ve třech hodnotách, a to za 300, 500 a 1 000 Kč. Že je to málo a chcete darovat poukaz ve vyšší hodnotě? Můžete objednat více poukazů a obdarovanému je předat v tištěné podobě vložené do vlastnoručně vyrobené obálky ;)

 

PÁNEV GRANDE VOLSKÁ OKA 4


 

  • Stálá cena: 599 Kč - nyní v akci za 499 Kč
  • Materiál: kvalitní nepřilnavý povrch PFLUON GRANIT
  • Rozměry: pr. 27 cm, v. 1,5 cm, pr. jedné sekce 10 cm.
  • Vhodná na všechny typy spotřebičů včetně indukce.
  • Údržba: lze mýt v myčce na nádobí.
  • Naše hodnocení: 5 z 5
  • Stránka produktu: Orion domácí potřeby

Vaření je často otravnou nutností, bývá však i radostí. Rozdíl není pouze v tom, zda vaříte denně nebo jen příležitostně, ale záleží i na náčiní, které k vaření použijete. Snad nejznatelnějším důkazem této skutečnosti je použití kvalitních nožů či kuchyňského robota. Vaření však často dokáže znepříjemnit i obyčejná pánev. Jistě jste se již někdy setkali s pánvemi, které byly v různém stavu prohnutí a špatným povrchem kvůli použití nekvalitních materiálů a častému používání při vysokých teplotách.

Protože patřím do skupiny příležitostných kuchařů, chci si vaření užít, a to ať už připravuji rychlou nedělní snídani do postele, nebo trávím u plotny celé dopoledne přípravou lasagní. V případě té první varianty je pro mě nezbytná kvalitní pánev. Pokud chci připravit volská oka, lívance nebo ovesné placičky, nechci používat velké množství tuku ani bojovat s připáleninami.

Při výběru pánve musíte v první řadě myslet na to, na jaké plotně budete pánev používat. Abychom předešli hodnocení pánve, která by vám nevyhovovala, vybrali jsem pro dnešní recenzi pánev přizpůsobenou pro všechny zdroje energie.

Bude vám tedy fungovat na elektrické plotně, stejně jako na plynovém vařiči nebo indukci. Právě plyn jsme k testu zvolili i my.

Testovanou pánví je pánev Grande z e-shopu Orion domácí potřeby. Tato pánev nejenže je použitelná u všech typů sporáků, ale je navíc z kvalitního masivního hliníku s nepřilnavým povrchem PFLUON GRANIT, díky kterému smažíte v podstatě bez tuku.

Pro náš test jsme připravili volská oka, která zvládne i malé dítě. Zajímalo nás, za jak dlouho bude pánev rozpálená, kolik tuku pro smažení bude nutné použít, aniž by se vejce přichytila k pánvi, rovnoměrné šíření tepla a za jak dlouho budou vejce připravena.

 

Už při rozbalování pánve nás příjemně překvapila její hmotnost. Není přehnaně těžká, ale zároveň přeci jen něco váží, a dá tak poznat masivní použití kvalitního materiálu. Pánev byla na plynovém sporáku rozpálena doslova během několika vteřin. Jako tuk jsme zvolili sádlo na špetku nože. Tedy spíš pro pocit, že na pánvi nějaký tuk je, a pro vizuální pohled, za jak dlouho bude pánev opravdu rozpálena.

Volská oka byla v mžiku hotova a jejich přesun na talíř byl doslova parádní, nekonalo se žádné přichycení, byť jen malé části vajíčka. Už se těším, až na této pánvi vyzkoušíme lívance a bramboráčky.

K výtečnému hodnocení přispívá i cenová dostupnost této pánve. Cena totiž při našem výběru hrála nezanedbatelnou roli. Tuto pánev v e-shopu Orion domácích potřebách pořídíte běžně za 599 Kč, nicméně právě nyní ji e-shop nabízí za akční cenu 499 Kč.

Další výhodou je velice široká síť prodejen, kam si zboží můžete nechat zaslat. V tom případě neplatíte dopravu. Stejně tak za dopravu k vám domů nezaplatíte, pokud objednáte za víc než 999 Kč.

Samozřejmě při nákupu v Orion domácích potřebách nesmíte zapomenout na cashback. Plná Peněženka vám váš nákup zlevní o příjemných 3,5 %.

Finální hodnocení:

+ nízká cena

+ kvalitní materiál

+ nepřilnavý povrch

+ použitelnost na všech zdrojích tepla

+ potřeba jen velice malého množství tuku

+ pěkný vzhled