Vyzkoušeli jsme jídlo v prášku z MojeMana.cz

V sobotní recenzi se blíž podíváme na práškové jídlo z e-shopu MojeMana.cz, které je nutričně kompletní a bylo vyvinuté pro jednodušší a rychlejší stravování.

24. 10. 2020
Vyzkoušeli jsme jídlo v prášku z MojeMana.cz

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Produkty recenzoval náš kolega Peter, který měl na jídlo od MANA dostatek času a rozhodl se ho vyzkoušet opravdu pořádně. Testoval ho v různých fázích dne, v různém množství a během různých aktivit. Pojďme se spolu podívat na to, jak se mu jídlo zamlouvalo.

 

ManaPowderTM Origin

Recenze práškového jídla Mana

 • Název: ManaPowderTM Origin
 • Cena: 1 400 Kč
 • Počet kusů v balení: 7 balíčků
 • Počet porcí na balíček: 5 porcí
 • Počet porcí v celém balení: 35 porcí
 • Počet kalorií v 1 porci: 400 kcal
 • Váha celého balení: 4,2 kg
 • Chuť: Krémová a neutrální
 • Vhodné pro vegany: Ano
 • Počet základních živin v porci: 42
 • Počet vitamínů na 1 porci: 38
 • Laboratorně testováno: Ano
 • Peterovo hodnocení: ★★★★★
 • Stránka produktu: ManaPowderTM Origin

 

Co je MANA?

Mana je nutričně kompletní jídlo, které bylo navrženo pro všechny lidi, kteří nemají čas vařit nebo po sobě uklízet v kuchyni. Nebo jednoduše na jídlo nemají dostatek času nebo jen právě mají chuť na něco lehkého a výživného. MANA je vhodná pro každého, kdo má chuť se stravovat efektivně, ale zároveň zdravě.

Práškové jídlo je kompletně veganské, složení Many je bohaté na bílkoviny s nízkým obsahem cukru a nízkým glykemickým indexem (29). Obsahuje 24 minerálů, 14 vitamínů, omega-3 mastné kyseliny z řas a celkově nabízí až 161 zdravotních benefitů pro naše tělo. Celý proces je klinicky testovaný. MANA je šetrná i k naší planetě – svojí výrobou podporuje trvale udržitelný rozvoj a ekologickou výrobu.

Recenze práškového jídla Mana

Jak MANA chutná?

Už z názvu produktu vyplývá, že bílá verze práškového jídla z MANY bude chuťově neutrální. Opravdu je tomu tak. Připravené jídlo chutná krémově a mně osobně to velmi vyhovovalo, protože přidané chutě mnohokrát působí nepřirozeně. Navzdory tomu nemůžu říct, že by ManaPowderTM Origin chutnal nijak. Právě naopak, chuť jídla je velmi dobrá a musím čestně prohlásit, že jsem si na ni zvykl prakticky hned a na každé další MANA jídlo jsem se těšil.

Pro milovníky různých chutí, případně pokud by vás neutrální chuť už nebavila, má MANA řešení – ochutnat můžete i čokoládovou příchuť, která disponuje identickými vlastnostmi, je ale navíc ochucená a v e-shopu ji najdete pod názvem ManaPowderTM Choco. Čokoládovou příchuť jsem nezkoušel, a proto nemůžu hodnotit. Mám ale pocit, že by mohla být opravdu dobrá. :-)

Recenze jídla v prášku ManaPowder Origin

Dávkování a příprava MANA jídla

Příprava i dávkování jsou jednoduché. Přímo na krabici máte uvedeny informace o tom, kolik gramů prášku máte zamíchat s určitým množstvím vody a je i přehledně znázorněno, kolik lžiček je na jednu porci. Na obrázku je taktéž popsáno, že jedna porce představuje jedno menší jídlo. Jestli chcete simulovat například oběd, můžete si je dát dvě a podobně.

Ideální je, když máte odměrku od MojeMana.cz. Já jsem ji neměl a množství jsem si ze začátku vážil na kuchyňské váze, později jsem už prášek dávkoval od oka. Na míchání jsem používal klasický plastový shaker s mřížkou. Prášek se ve vodě rozpouští rychle, nezůstávají téměř žádné hrudky a jestli ano, tak jen velmi malé a spíš se mi to stávalo tehdy, když jsem nápoj nezamíchal dostatečně.

 

TIP: V e-shopu MojeMana.cz si můžete kromě originální flašky MANA objednat i originální nerezovou odměrku MANA, která je přesně stavěná na 200 kcal prášku MANA. To znamená, že 2 odměrky budou znamenat jedno 400kcal jídlo.

 

Jaké jsou hlavní výhody stravování s MANOU?

 

 • Šetří čas, peníze i energii.
 • Jídlo na celý den za méně než 200 Kč.
 • Žádné vaření a uklízení.
 • Bez pocitu hladu.
 • Kompletní nutriční hodnoty.
 • Veganský produkt.
 • Bohaté na vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny.
 • Šetrné k planetě.

 

Peterovo hodnocení

Značku MANA jsem v podvědomí zaregistroval už celkem dávno, ale s jejich produkty jsem se nikdy osobně nestřetnul. Celkově žiji dost aktivním stylem a často si uvědomuji, že jsem po dni plné práce nebo sportu hladový a na jídlo zapomínám.

To poté končí rychlým zahnáním hladu, které mnohokrát přichází v podobě nezdravých jídel nebo polotovarů. Nemluvíc o tom, že se jedná o restaurační jídla, která v delším časovém horizontu potrápí i moji peněženku. Moje snahy o zdravé a výživné stravování jsou proto pravidelně narušovány zapomínáním na jídlo, nedostatkem času na jeho přípravu a naléhavou potřebou zahnat co nejdřív hlad.

Recenze ManaPowder Origin - jídlo v prášku, které zalijete jen vodouV minulosti jsem vyzkoušel různé rostlinné proteiny v prášku, které byly založeny na podobné bázi – například protein z hrachové nebo fazolové syrovátky. Tyto proteiny ale nutričními hodnotami nedosahovaly hodnot ManaPowderTM Origin a hlavně nechutnaly tak dobře.

 

Kdy jsem ManaPowderTM Origin využíval?

Největší problémy s přípravou jídla mám právě ráno. Při všech věcech, které musím ráno stihnout se většinou stane, že ke snídani sním jen něco malého, případně nejím nic a hlad zaženu šálkem kávy. To ale zdravé není, zkusil jsem to tedy změnit právě při testování MANY.

Pozitivní informace je, že se mi to opravdu povedlo. Příprava snídaně mi nezabrala víc než 3 minuty a jeho konzumace byla taky rychlá. Postupem času jsem si ale na takové rychlé stravování zvyknul a ze snídaně jsem rychle přešel i k obědům a místy i večeřím. Večeře jsou ale v mém denním režimu většinou klidné a mám na přípravu jídla čas.

MANA se mi perfektně osvědčila během prodlouženého víkendu, kdy jsme společně s přítelkyní vyrazili na východ Slovenska do přírody a přespávali jsme střídavě v autě a ve stanu. Celé dny jsme trávili na horách a Mana se stala naším společníkem na celé 3 dny.

 

Je to zdravé?

ManaPowder Origin není jen kdejaký prášek. Jedná se o klinicky a vědecky podložený produkt, který je ověřený vícero výzkumy. Ty potvrzují, že takové jídlo je kompletní a plnohodnotnou náhradou klasického jídla a v extrémních případech můžete Manu jíst opravdu každý den.

Mana pozitivně ovlivňuje fungování naší mysli vzhledem k tomu, že trávení je rychlé a nezatěžuje příliš žaludek. Rychlejší je i metabolizmus a obsah vitamínů podpoří svaly a kosti. Jídlo je výživově bohaté a kladně působí na celý imunitní systém společně s krvetvorbou, působením na pleť, sliznici, vlasy a nehty a v neposlední řadě posiluje zdraví našich zubů, dásní, srdce a očí.

Takže ne, svému zdraví opravdu neškodíme. Spíš naopak, klasická jídla častokrát obsahují nežádoucí látky nebo nejsou pro naše tělo vhodné.

 

A co pocit hladu?

Na začátku jsem se obával, že prášek rozpuštěný ve vodě mě nemůže zasytit na dlouho a že mě během chvilky přepadne hlad. Musím ale přiznat opak. MANA zasytí a pocit hladu není vůbec výrazný. Samozřejmě záleží na tom, jaký máte výdej energie, snězená pizza vás nejspíš zasytí víc.

ManaPowder Origin - práškové jídloPorce ManaPowderTM Origin má potřebný počet kalorií a živin, nemusíte se proto bát, že by vašemu tělu něco chybělo. Od začátku mě ale lákalo vyzkoušet celý 1 den konzumovat jen MANA prášek. No a věřte nebo ne, úplně v pohodě jsem to vydržel dokonce celé 3 dny. :-)

 

Závěr hodnocení

Možná to bude znít jako klišé, ale na jídlo MANA – kompletní nutriční jídlo – nemám negativní slova. Tento šikovný produkt jsem si doslova zamiloval a už teď vím, že si objednám další krabici.

Celý proces přípravy je rychlý a jednoduchý, konzumace je příjemná a nezatěžuje žaludek. Zároveň ale zasytí. Mana se perfektně hodí k mému životnímu stylu a jestli i vy někdy nestíháte snídat nebo obědvat, vyzkoušejte to. Za mě uděluji 5 hvězdiček. A kdybych mohl, přidám i šestou. :-)

 

Něco o e-shopu MojeMana.cz

Internetový obchod MANA se věnuje vývoji a prodeji nutričně bohatého jídla v podobě prášku a hotových nápojů. V nabídce dokonce najdete i první nutričně kompletní 100% rostlinný burger. Spolu s výživou můžete pořídit i šikovné příslušenství, která vám přípravu a konzumaci produktů MANA ulehčí. 

 

Inspirace v receptech a co nás nejvíc zajímá

Na stránkách e-shopu Mana.cz najdete i sekci s recepty na chutný oběd nebo večeři, kterou si z výrobků MANA připravíte. No a jestli máte stále otázky, přečtěte si odpovědi samotného e-shopu na to, co jejich zákazníky a potenciální zákazníky zajímá nejvíc.