Recenze Gavri.cz: Čistička vzduchu pro čistý a zdravý domov

Už nemusíte za čerstvým vzduchem jezdit kilometry a kilometry do přírody. S tichou a skladnou čističkou vzduchu schovanou v koutě nebo vystavenou na stolku můžete dýchat průzračně čistý vzduch i v bytě v centru velkoměsta.

22. 1. 2022 Vendy
Recenze Gavri.cz: Čistička vzduchu pro čistý a zdravý domov

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Dýchat čistý vzduch bychom si přáli asi všichni. V dnešní době je však přísun čistého a nezávadného vzduchu spíše vzácnost, kterou si můžeme dopřávat tak akorát během víkendových výletů do přírody. Kolegyně Lenka pro vás vyzkoušela přístroj, díky kterému byste nemuseli za čerstvým vzduchem jezdit daleko za město. Jak čistička vzduchu s ionizátorem z e-shopu Gavri.cz uspěla při detekci závadných částeček ve vzduchu, jak se hodí k vašemu nábytku nebo jaký vliv má na hlasité spáče, se dozvíte v následující recenzi.

Čistička vzduchu s ionizátorem Noaton AP 2145

S narozením dítěte jsem začala řešit věci, o kterých jsem dřív vůbec nepřemýšlela. Jednou z věcí byla kvalita vzduchu v našem panelákovém 1+1. Nebude vzduch v pokoji moc suchý? Nebude ve vzduchu moc prachu? Jak zajistím „čistý“ vzduch, když v zimě nemůžu kvůli malému mít dlouho otevřené okno? A co až se přestěhujeme do nového, čerstvě vymalovaného domu – jak zajistím kvalitní vzduch pro malého i pro nás? Proto  jsem se rozhodla pro pořízení čističky vzduchu. 

Na trhu je moře druhů čističek a každá slibuje zázraky. Po prozkoumání nabídky jsem věděla, že chci čističku vzduchu, která bude mít uhlíkový filtr a funkci ionizace vzduchu. Která však bude také malá a lehká, abych ji mohla snadno přenášet po bytě/domě. A samozřejmě by se mi měla líbit. Proto jsem přivítala nabídku vyzkoušet čističku vzduchu s ionizátorem Noaton AP 2145 od e-shopu Gavri.cz. Na stránkách Gavri.cz mají širokou nabídku nejen čističek vzduchu, ale i například zvlhčovačů vzduchu, klimatizací a ventilátorů.

Netrpělivě jsem čekala, až balík s čističkou vzduchu dorazí. Naštěstí jsem nemusela čekat moc dlouho – do dvou dnů byla čistička doma.

Recenze: Čistička vzduchu s ionizátorem Noaton AP 2145Musím říct, že ještě než jsme čističku vzduchu zprovoznili, nadchlo mě, jak krásně zapadla do vybavení našeho bytu. V ložnici ladí s naší bílou komodou a v obývacím pokoji jí to „sluší“ vedle odkládacího stolku. Jako první jsme čističku zapnuli v ložnici a s hrůzou sledovali, jak se displej zbarvuje do červena (což znamená špatnou kvalitu vzduchu) a naskakuje na něm počet škodlivých částic ve vzduchu. Během ani ne hodiny se však displej zazelenal, vzduch se vyčistil.

Filtry

Čistička vzduchu Noaton AP 2145 zajišťuje kvalitu vzduchu pomocí 3 různých filtrů. Jedná se o HEPA filtr, uhlíkový filtr a fotokatalycký filtr:

 • HEPA filtr: Filtr třídy H13 odstraňuje 99,97 % pevných částic ve vzduchu, které jej znečišťují. Slouží jako prevence výskytu roztočů a jiných alergenů a díky tomu snižuje projevy alergií a astma. Odstraňuje i plísňotvorné zárodky a spóry (rozmnožovací útvary plísní).
 • Uhlíkový filtr: V domácnosti se postará o zápachy. Pokud máte problémy se zápachem z kuchyně nebo s domácími mazlíčky, kteří jsou cítit, tento filtr přispěchá na pomoc. Poradí si se zápachy laků, barev i lepidel a bojuje i proti cigaretovému kouři či kouři z krbu.
 • Fotokatalytický filtr: Dezinfikuje vzduch pomocí UV světla a odstraňuje viry, bakterie a plísně. Sterilizuje navíc i samotnou čističku, odstraňuje karcinogenní látky a rozkládá zbytkové částice na neškodné minerální látky.

Ionizátor

Čistička má k tomu všemu navíc funkci ionizace, kterou je možné v případě potřeby vypnout. Ionizátor produkuje záporné ionty, které ničí účinky škodlivých látek obsažených ve vzduchu a zároveň shlukuje částice prachu či spory plísní. Ty se pak snadněji usadí a je možné je jednoduše setřít hadříkem. Na lidský organismus mají záporné ionty významný vliv. Pomáhají proti únavě, bolestem hlavy, nespavosti, a dokonce i proti depresím.

Celkové hodnocení Lenky

Čističkou vzduchu Noaton AP 2145 jsme nadšeni – zatím jsme nenašli jedinou nevýhodu (snad jen, že neumí ohřát láhev s mlékem). Po týdnu užívání této čističky se navíc stal zázrak a přítel přestal v noci chrápat! Takže dalším bonusem jejího používání je lepší spánek celé rodiny a moje rána bez kruhů pod očima.

Čistička je lehká a snadno ji přeneseme z místnosti do místnosti. Je tichá, takže může běžet během noci a neruší nás při spánku.

Na stránkách eshopu Gavri.cz je dobré, že mají u nabízeného zboží návody k použití v PDF. U každé položky je nabídka souvisejících produktů, takže až budeme potřebovat koupit nový filtr, nemusíme ho složitě hledat – stačí jen zadat název naší čističky vzduchu. Čističku vzduchu z Gavri.cz doma rozhodně všem doporučujeme a dáváme 5 hvězd.

Recenze: Čistička vzduchu s ionizátorem Noaton AP 2145

Něco málo o e-shopu Gavri.cz

E-shop Gavri.cz se specializuje na zlepšení vašeho domácího i pracovního prostředí. Nabízí kvalitní a praktické lifestylové výrobky pro úpravu vzduchu

Jejich stropní ventilátory v létě chladí a v topné sezóně šetří náklady na vytápění; těsnění oken pro mobilní klimatizace zase zabraňuje průniku hmyzu a dalšího teplého vzduchu do klimatizované místnosti; zvlhčovače vzduchu ochrání vaše sliznice dýchacích cest; čističky vzduchu vám pak pomohou s eliminací nežádoucích plynů, mikročásteček a organismů ze vzduchu, což ocení především alergici a astmatici. Úsporné odvlhčovače vzduchu s podporou sušení prádla v bytě účinně vysouší zdivo a tím zabraňují tvorbě plísní; topná řešení vás zase udrží v teple za každého počasí. 

Na e-shopu Gavri.cz si zakládají na spolehlivém servisu, kvalitních výrobcích a rychlé expedici, což jim vyneslo zlatý certifikát na srovnávači zboží Heuréka.

Čistička vzduchu Noaton AP 2145

Čistička vzduchu Noaton AP 2145

 • Časovač: ano
 • Funkce navíc: noční režim, senzor kvality vzduchu, dětská pojistka, displej
 • Maximální hlučnost: 53 dB
 • Ionizátor: ano (lze vypnout)
 • Orientační velikost místnosti: do 45 m²
 • Technologie čištění vzduchu: předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový filtr, UV lampa, ionizátor, TiO2 filtr
 • Vzduchový průtok: 200 m³/hod

4 495,00 Kč

Nakup s cashbackem

Klady a zápory

 • Tichá
 • Stylová
 • Neohřeje láhev s mlékem :)

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Vendy

Autor Vendy

Vendy je rodačka z Českých Budějovic a jako správná patriotka má nejradši budějovické pivo. Někdy trochu z donucení, ale většinou moc ráda, chodí na procházky se svou fenkou, aby ji nechala vyběhat a unavila ji. Často ale unaví ona ji, má totiž energií sršícího Jack Russell teriéra. Vášnivě ráda nakupuje, baví ji Tarantinovy filmy, hudební festivaly a koncerty rockové hudby, doteď vzpomíná na koncert Lucie v opeře, který ji jako náctiletou naprosto uchvátil.