Recenze Domo-elektro aneb Vytírání může být i zábava?

Tahat s sebou těžký kýbl s vodou, máchat si v ní ruce, prát znečištěný mop a nadělat během vylévání špinavé vody ještě více nepořádku, to jsou aspekty vytírání, které všichni jistě dobře známe. E-shop Domo-elektro ale přišel s produktem, díky němuž bychom si tuto činnost mohli snad i užívat. Jestli na tom něco je, pro vás zjišťovala kolegyně Tereza.

14. 5. 2022 Tereza V.
recenze Domo-elektro: podlahový aku čistič

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Kdo má doma plovoucí podlahy a linoleum, jistě ví, jak snadno se takové podlahy zašpiní a jak špatně jdou některé nečistoty dolů. Když se mi tedy před měsícem naskytla příležitost vyzkoušet aku čistič podlah od DOMO-elektro, rozhodla jsem se vyzkoušet, zda mi při drhnutí mých plovouček nějak ulehčí. Zatím jsem na vytírání vyzkoušela klasický smeták s hadrem a později levnější mop s automatickým kýblem, který z mopu ždímal vodu. Kvůli tomu jsem tuto činnost považovala vždy spíše za nutné zlo, kdy musím tahat těžký kýbl a máchat si ruce ve špinavé vodě.
 

Moje seznamování s DOMO mopem

Po rozbalení balíčku jsem našla kromě samotného čističe také jeho domovskou základnu, kde čistič stojí, pokud zrovna Recenze Domo-elektro: aku čistič tlačítka„nepracuje“, a kde se samy čistí jeho válce. Také mi s čističem přišla nabíječka a malý pomocník pro odstranění nečistot a vlasů z čisticích válců.

Když jsem vše zapojila a sestavila, nabíjela jsem přístroj asi 15 minut a následně jsem mohla začít testovat (při úplném vybití se pak nabíjí cca 4 hodiny): Nejdříve bylo třeba naplnit nádrž čističe čistou vodou (350 ml) a nepěnivým saponátem, pak už jen stačilo stisknout 2 tlačítka (jedni pro zapnutí přístroje a druhé pro zapnutí vlhčení) a mohla jsem sledovat, jaká kouzla můj nový čistič umí. Jeho ovládání je opravdu jednoduché a po přečtení dvou stránek návodu to zvládne opravdu každý.
 

Už čistím jako drak

Co se samotného čištění týče, velmi mile mě překvapilo, že čistič vydržel uklízet bez přestávky 40 minut, přestože podle návodu byRecenze Domo-elektro: aku čistič měl zvládnout jen půl hodiny. Já ho sice používám na plovoucí podlahy a linoleum, snadno by měl ale vyčistit všechny typy podlah, a to včetně těch dřevěných.

Skvělá je na tomto elektrickém mopu jeho schopnost rovnoměrně navlhčovat podlahu (množství přidané vody lze snadno regulovat pomocí tlačítka) a současně druhým válcem přebytečnou vodu odsávat. Podlaha je tak za chvilinku suchá a členové domácnosti nejsou na několik desítek minut “přišpendlení” na jednom místě, zatímco podlaha schne.
 
Mop má poměrně širokou plochou hlavici – 26,5 cm, a proto s ním vytřu i větší plochy během pár okamžiků. Díky flexibilní hlavici jsem se navíc snadno dostala i pod nábytek a do nejzazších koutů pokoje. Je však třeba mít na paměti, že se kvůli svému tvaru nedostane do míst s okrouhlými hranami. 
 

Lepší než běžný mop

S běžným mopem jsem vždy měla problém s rychle se špinící vodou, kvůli níž podlaha nikdy nebyla dokonale čistá. Díky oddělené odpadní nádržce, která špinavou vodu zachytává, s tím ale s mým aku čističem problém nemám. K čištění si „bere“ jen čistou vodu z oddělené nádržky a podlahy jsou tak vždy perfektně čisté.

Čistič navíc vytře i zaschlé skvrny, například od vylitého pití, se kterými bych se normálně hmoždila ručně – stačí na nich mop na chvíli zastavit a on si s nimi díky rotačním válcům poradí sám, bez použití mé hrubé síly. V případě úklidu velmi znečištěné podlahy s už mírně zašpiněnými válci, jsem však na podlaze nacházela malé žmolky nečistot. V takovém případě se mi osvědčilo nečistoty z podlahy nejdříve zamést nebo vysát a až poté vytřít nebo setřít (ideálně 2x).
 
Na rozdíl od kýble plného vody, který s sebou při vytírání běžně musím tahat, je čistič krásně lehký, což nejvíc ocenila moje záda. Navíc si už díky samostatné nádržce a systému automatického vlhčení a nasávání nečistot nemusím máchat ruce ve špinavé vodě a saponátu.
 
Velkou výhodou je také jeho velmi tichý provoz – čistič v porovnání s takovým vysavačem vydává minimum hluku. Pokud vás tedy někdy v noci (stejně jako mě) přepadnou uklízecí vášně, nemusíte je vůbec krotit. :)
 

Když už jsou podlahy dokonale čisté

Po velmi rychlém a snadném vytírání je nutné hlavici mopu rozebrat a vylít špinavou vodu z nádrže na odpadní vodu (tuhle nádobu je možné nechat vyčistit i v myčce na nádobí – pecka!). Při mírném znečištění válců je pak možné uložit mop do výše zmíněné domovské stanice a spustit samočištění. Musím se přiznat, že sledovat, jak se můj mop sám čistí a já s ním nemám žádnou práci, pro mě byla doslova fata morgana :).

Pokud jsou však válce čističe znečištěny víc, je třeba je odmontovat a vyčistit ručně jakýmkoliv čisticím prostředkem. Nevýhodu vidím v tom, že válce se musí čistit ručně, nejdou jednoduše hodit do pračky. Jejich čištění ale zabere jen pár minut, takže to není nic tak hrozného. Ve chvíli, kdy by ale byly vaše válce znečištěné natolik, že by se vám je už vyčistit nepodařilo, máte vždy možnost dokoupit válce náhradní.
 
Kromě válců a odpadové nádoby je také potřeba čas od času vyčistit i celou hlavici,Recenze Domo-alektro: aku čistič protože prach je vážně šotek a jeho částečky se dostanou opravdu všude. V tomto případě pro mě byl trochu problém prach dostat ze záhybů hlavice, kam není snadný přístup – musela jsem si s tím trošku vyhrát, ale nakonec jsem to zvládla. Tenhle pomocník si za svou práci určitě chvilku starostlivosti zaslouží.
 
Vzhledem k tomu, že v bytě nemám místa nazbyt, potřebovala jsem po vytírání najít šikovné místo pro uskladnění čističe a trochu jsem se bála, abych ho měla kam dát. Nakonec s tím ale nebyl žádný problém – mop je vysoký a úzký, a tak jej stačí postavit do kouta, kde na sebe navíc díky příjemné modré barvě nestrhává přílišnou pozornost.
 
Úklid s podlahovým čističem od DOMO-elektro je oproti mým starým nástrojům rychlejší, podlaha je rychleji suchá, na zemi zůstává méně nečistot a vytírání je fyzicky méně náročné. Za mě je to „must have“ pro každého, kdo doma nemá koberce.
Podlahový čistič – DOMO DO235SW

Podlahový čistič – DOMO DO235SW

 • Napájení: Akumulátorové
 • Baterie: Li-Ion 14,4 V baterie (60 W)
 • Hlučnost: 75 dB(A)
 • Hmotnost: 3,7 kg
 • Doba do úplného nabití: 4–5 h
 • Doba provozu po úplném nabití: až 30 min
 • Vytřená plocha na jedno nabití: až 60 m2

5 989,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celkové hodnocení

 • Rychlý úklid
 • Podlaha rychle usychá
 • Hmotnost
 • Snadné ovládání
 • Samočisticí program
 • Spotřebuje méně vody než při klasickém vytírání
 • Skladnost
 • Ruční regulace vlhkosti
 • Tiché uklízení
 • Snadno dostupné náhradní díly
 • K úklidu zaschlých skvrn není potřeba hrubá síla
 • Nedostane se do okrouhlých míst v pokoji
 • Válce lze prát pouze v ruce
 • Při velkém znečištění podlahy občas zanechává žmolky

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Tereza V.

Autor Tereza V.

Tereza je taková víla kmotřička našich partnerských e-shopů, o jejichž blaho se stará s patřičným elánem a úsměvem na tváři. Možná taky proto, že bydlí v lázeňském městě, kde má relax přímo za humny, nebo proto, že se pravidelně nabíjí adrenalinovými zážitky, hravě zvládá všechno, co má správný account manažer na starosti, ať už je to propagace, reporting nebo fakturace. A přestože by jí to s vílími křidélky jistě slušelo i v reálu, ona se cítí nejlépe v jezdeckých rajtkách na hřbetu koně, odkud je přeci ten nejkrásnější výhled!

DOMO-ELEKTRO.cz logo

O DOMO-ELEKTRO.cz

E-shop DOMO-elektro, to je poskytovatel elektrických spotřebičů do všech koutů vašeho domu a výhradní dovozce i výrobce značky DOMO. Vybavíte se u nich velkými spotřebiči, jako jsou lednice a mrazáky, také kuchyňskými spotřebiči (zavařovací hrnce, polévkovary apod.) či úklidovými pomocníky nebo spotřebiči pro osobní péči. Kromě toho u nich pořídíte i směsi na přípravu chleba, koření nebo recepty podporující prodávané spotřebiče.