Recenze Dobrodružstvínastřelnici.cz: Na chvíli v kůži akčního hrdiny

Chtěli byste někdy zkusit něco nevšedního? Pak se nechte inspirovat naší recenzí s Dobrodružstvínastřelnici.cz, s nimi totiž opravdu dobrodružství zažijete. Střelba z širokého výběru až 350 zbraní se tak stane opravdovým zážitkem.

24. 7. 2021
Recenze Dobrodružstvínastřelnici.cz: Na chvíli v kůži akčního hrdiny

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Tato recenze potěší ty z vás, kdo máte rádi nevšední zážitky. Tím dnešním je zážitková střelba ze zbraní podle svého výběru od lehčích zbraní po těžké s Dobrodružstvínastřelnici.cz. Na výběr toho je opravdu hodně. Celá akce probíhá v doprovodu zkušeného instruktora, který se vším poradí a všechno vysvětlí. To štěstí zúčastnit se zážitkové akce měli kolega David a také kolegyně Jana se synem.

 

►► A nyní se už můžete pustit do čtení zkušeností a dojmů z Davidovy vůbec první střílečky. V další části se dozvíte, jak se střílení líbilo 13letému synovi naší kolegyně Jany.

 

Lux balíček (66 nábojů)

 • Cena: 3 999 Kč
 • Parametry:
  • Výběr z 350 zbraní
  • K dispozici 66 nábojů (22 ks velkorážových, 44 ks ráže 22LR) s možností dokoupit další náboje na místě
  • Pronájem střelnice podle svého výběru
  • Na místě instruktor s licencí, který vám dá instruktáž a dohlíží na celou střelbu
  • Voucher můžete využít ve dvou lidech
 • Stránka produktu: Lux balíček (66 nábojů)

 

Zažít dobrodružství se neodmítá. A tak při možnosti zažít dobrodružství na střelnici jsem neváhal. Když jsem si rezervoval termín, docela mě překvapila vysoká míra obsazenosti a tedy zájmu, ale díky velkému výběru míst, kde se dá balíček využít, jsem nakonec vhodný termín našel v Malém Újezdě.

Po příjezdu na místo jsem v pohodě zaparkoval, vyplnili jsme potřebné dokumenty a absolvovali bezpečností školení. Může se to zdát jako otrava, ale bezpečnost při manipulaci se zbraněmi je důležitá, což pak poznáte během střelby. Následně se nás ujal instruktor, který nás odvedl do takové boudy-střelnice a šlo se na věc.

 

Střelba ze zbraní známých z různých filmů

Jelikož jsem byl na takové střelnici poprvé, nechal jsem si na začátek doporučit něco lehčího, a tak jsem zvolil pistole. Samozřejmě nemohla chybět filmová „devítka“ (9 mm), kterou tak často slýchávám ve filmech. Prvních 5 nábojů jsem tedy postupně využil na Glock 19, CZ P09 a Desert Eagle 44RM. U poslední zmiňované už byl cítit větší zpětný ráz. Ale to byl teprve začátek.

Další kolo jsem už chtěl vyzkoušet něco silnějšího, proto jsem vybral revolvery. Tento typ zbraně znám hlavně z westernů. U revolverů mě vždy nejvíc uchvacoval bubínek a nabíjení palcem, díky tomu patří k mým oblíbeným. Rychle jsem ale zjistil, že to ve skutečnosti není taková sranda, jak se může zdát. Nejprve jsem vyzkoušel zahraniční Taurus a poté oblíbený revolver na sebeobranu Kora z dílny české zbrojovky. Zpětný ráz u těchto zbraní je už opravdu znát. 

 

Zbraně i pro fandy stříleček z prostředí počítačových her

Ale to mi stejně nestačilo, chtěl jsem ještě silnější zbraně.

K tomu se nabízely útočné zbraně. Navíc, když jsem byl mladší, tak jsem občas hrával na počítači střílečky, takže zbraně typu Kalašnikov (AK 47) nebo brokovnice, byly takřka mou povinností vyzkoušet. Vzhledem k respektu k těmto zbraním jsem neponechal nic náhodě a řádně se na to připravil. Zážitek to byl opravdu silný, neboť zpětný ráz u brokovnice je velký. Pokud však uděláte vše přesně podle instruktora a řádně si ji zapřete do ramene, nic se vám nestane a cítíte pouze mírný tlak.

Rovněž jsem pokládal za povinnost si zastřílet z odstřelovačky („snajperky“). Nejprve jsem vyzkoušel jednu s automatickým nabíjením a potom druhou s ručním nabíjením. Tohle byly asi dvě nejpohodovější zbraně, protože jsou postaveny na stole, tudíž nemají téměř žádný zpětný ráz a se zaměřovačem trefíte v pohodě cíl. 

Tento balíček doporučuji začátečníkům, protože si vyzkoušíte zbraně od nejlehčích po ty těžší. Je však potřeba si dobře rozvrhnout náboje, protože je vystřílíte během krátké chvíle. Já jsem to tak udělal, proto jsem mohl vyzkoušet tolik zbraní. Pokud se vám to přesto nepovede, lze si v průběhu dokoupit další náboje. Ty nejsilnější v balíčku nejsou, takže jsem si je nechal na jindy.

Příště zvolím voucher na určitou částku a už si budu vybírat zbraně jenom podle sebe včetně těch nejsilnějších.

 

Davidovy dojmy a hodnocení

Je super, že po celou dobu máte u sebe instruktora, který vás se vším okolo zbraně seznámí.

Vytíženost střelnic je velká a po příjezdu na místo se vám může zdát, že je tam hodně lidí. Ale během střelby na sebe všechno navazovalo, takže se mi nestalo, že bych někde dlouho čekal.

Je to opravdu dobrodružství na střelnici, které doporučuji všem, kteří přemýšlí, že si to někdy chtějí zkusit, ale ještě se neodhodlali. Stojí to za to.

Není to asi moc pro citlivější povahy nebo osoby s vyšší citlivostí sluchu. Po celou dobu máte samozřejmě ochranné pomůcky, přesto je to velký hluk, takže je potřeba být na to připraven. Nebo možná zvolit otevřenější střelnici.

Dobrodružství na střelnici dávám plný počet, tedy ★★★★★. Se vším jsem byl naprosto spokojený a určitě se tam vrátím.

 

►► Další, kdo si z týmu Plné Peněženky zkusil střílení, byl 13letý syn kolegyně Jany

 

Na střelnici jsem byla jako doprovod mého 13letého syna, který se již nemohl dočkat dne, kdy na střelnici pojedeme. Střílení znal zatím jen z počítačových her a byl tedy velmi zvědavý, jaká bude realita.

Po příchodu se nás ujal milý personál a dal nám vyplnit pár nezbytných tiskopisů ohledně bezpečnosti. Následovala kratší přednáška o samotné střelnici a především o bezpečnosti a zacházení se zbraněmi. Při výčtu toho, co by se nám mohlo stát, jsem trošičku znejistěla, ale za chvíli jsem sama zjistila, že je sice nutné si dávat pozor, ale není třeba se bát. Zvlášť když máte tak skvělé instruktory, jaké jsme měli my. Dostali jsme ještě sluchátka a brýle a šli jsme na to.

Výběr zbraní je opravdu veliký. Samozřejmě v případě, že se jedná o dítě nebo ženu, není možné vzhledem k síle některých velkých zbraní vyzkoušet vše, ale i tak je nabídka velmi pestrá.

Syn si vyzkoušel jak pistole a revolver, tak i velké odstřelovací pušky, které se mu líbily nejvíce.

 

Prvotní obavy vystřídala zábava

Měli jsme balíček se 66 náboji a musím říct, že to je vystřílené cobydup. Zvlášť když tomu člověk po prvotních obavách a respektu přijde na chuť a začne ho to bavit

Podle naší skvělé instruktorky je dobré si místo „balíčků“ zakoupit voucher a na místě si pak vybírat zbraně, které chcete vyzkoušet.

Co syna nejvíce překvapilo byla hlučnost, váha zbraní a také to, že není úplně snadné některé zbraně při výstřelu nehnutě držet. Nicméně ho střelba natolik uchvátila, že to prý rozhodně není naposled.

Nakonec dostal certifikát o absolvování střelby a mohl si posbírat pár vystřelených nábojů na památku.

 

Janino hodnocení a celkové dojmy

Prostředí bylo pro mě trošičku zklamáním. Jednalo se o podlouhlou úzkou tmavou budovu, kde bylo vzhledem k hodně účastníků trochu těsno. Představovala bych si spíše otevřený prostor, jako je to v galerii fotografií na stránkách. Zřejmě to na jiných místech tak je. My jsme byli v Malém Újezdě u Mělníka. Ale i přesto to byl úžasný zážitek (především pro mého syna) a rozhodně tuto zkušenost doporučuji, dávám tedy plný počet ★★★★★

 

Něco málo o Dobrodružstvínastřelnici.cz

Jak název napovídá, s profíky na slovo vzaté zažijete střelbu z až 350 zbraní různého druhu. V Dobrodružstvínastřelnici.cz můžete vybírat z pistolí, revolverů, útočných pušek, kulometů, odstřelovaček, samopalů, brokovnic a historických zbraní. Na chvíli se tak ocitnete v kůži snipera, pistolníka z westernovek a akčního hrdiny.

Zážitková střelba se může hodit například na teambuildingovou akci nebo i jako nevšední dárek pro celou rodinu. V Dobrodružstvínastřelnici.cz máte na výběr z mnoha balíčků a voucherů – pro začátečníky, děti nebo celou rodinu, pro náročné nebo fajnšmekry a mnoho dalších.

V Dobrodružství na střelnici si můžete mimo zážitkové akce projít výcvikovým kurzem podle své volby. Základem je kurz na získání zbrojního průkazu, ale můžete projít několikaúrovňovým sebeobranným kurzem se zbraní.


►► TIP: Nezapomeňte, že s cashbackem Plné Peněženky dostanete část peněz z objednávky zpět. Nákupem zážitkové střelby v Dobrodružstvínastřelnici.cz přes Plnou Peněženku dostanete zpět skvělých 15,75 %. To se prostě vyplatí!

Podobné články