Recenze Dilego - fóliovník a zahradní gril

I u nás v Plné Peněžence máme nadšené zahrádkáře, a tak naše kolegyně vyzkoušela fóliovník, a k tomu i gril od Dilego.cz.

14. 3. 2020
Recenze Dilego - fóliovník a zahradní gril

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Jaro už klepe na dveře, a tak je nejvyšší čas se na něj připravit. Pokud chcete mít brzy svou vlastní úrodu zeleniny, určitě oceníte možnost předpěstovat si rostliny ve fóliovníku, který můžete snadno postavit a zase složit, až ho potřebovat nebudete a který vám pár sezon vydrží. Jeden takový jsme ze stránek e-shopu Dilego.cz objednali a vyzkoušeli. K fóliovníku jsme přidali i zahradní mini gril, který ocení i majitelé menších venkovních prostor. Přečtěte si v dnešní recenzi, jak to dopadlo. 

 

Fóliovník

 • cena: 2 590 Kč
 • rozměry: Š 250 cm x D 400 cm  x V 200 cm
 • materiál fólie: PE UV=4 s polypropylenovou sítí (PP)
 • barva: zelená
 • materiál konstrukce: kovové profily, plně pozinkované, Ø 25 mm, tloušťka stěny 0,6-0,9 mm
 • váha: 24,5 kg bez obalu
 • šířka vchodu: 74 cm
 • snadná montáž a demontáž
 • předpokládaný čas montáže: 1 h
 • odolný vůči UV záření, dveře na zipy
 • 6 bočních oken, lze srolovat  
 • Obsah balení: 
  • 1x fóliovník, montážní pokyny, montážní šrouby, šroubové klíče
  • rozměr balení: 139 x 36 x 19 cm
 • Jitky hodnocení: 5 z 5
 • Stránka produktu: Foliovník 250 x 400 cm 

 

Fóliovník dorazil zabalený v pevné kartonové krabici, na které byl umístěný polep s fotografií produktu a označením rozměru foliovníku a barvy. Krabice byla důkladně zalepena a navíc zajištěna páskami, takže i za předpokladu, že by s krabicí přepravní společnost nejednala zrovna v rukavičkách, nemusíte mít obavu, že by mohl být obsah uvnitř poškozen, či že by snad z krabice mohlo během přepravy něco vypadnout. 

Sestavení fóliovníku bylo snadné. V balení najdete vše co potřebujete, včetně spojovacího materiálu. Ačkoli je přiložený papírový návod pouze v polštině, díky názornému obrázku je jasné, jak postupovat. A komu by to jasné nebylo, může nahlédnout do českého návodu, který najdete u produktu na webu v záložce Návody a související články. Jednotlivé části konstrukce jsou v návodu očíslované, stejně jako samotné tyčky tvořící konstrukci. Díky tomu je sestavení konstrukce záležitostí několika mála minut. Některé z tyček se do sebe zacvakávají, ale většinu z nich propojujete šrouby, které jsou v balení přiloženy. Díky tomu je konstrukce bytelná, vše drží pevně, nic „nekloktá”. Mnohem více času než sestavit konstrukci mi zabralo připevnění folie.

Pro sestavení fóliovníku doporučuji vzhledem k jeho váze i rozměrům mít po ruce parťáka. Tyče, vyrobené z pozinkovaných ocelových profilů tvořící konstrukci fóliovníku, jsou docela těžké, což je ale dobře, protože díky bytelné konstrukci určitě fóliovník vydrží bez problémů po mnoho sezon. Fólie je silná a co víc, v části, která se dotýká země, je delší, takže je možné tuto přečnívající část zahrnout zeminou, ukotvit tak foliovník k zemi a díky tomu i zamezit úniku tepla spodem nebo zamezit větru, aby fólii zespodu nadzvedl. 

Fóliovník má na výšku 200 cm, takže při práci v něm se nebudete hrbit a i rostliny tam budou mít dostatek prostoru pro růst. Pro vstup do fóliovníku lze využít široký vchod umístěný na jeho kratší straně. Pro snadné otevírání je opatřen 2 zipy. Pro efektivní větrání slouží 6 oken, která jsou rovnoměrně rozmístěná po obou jeho delších stranách. Tato okna jsou navíc opatřena moskytiérou, takže se nemusíte obávat ani invaze nechtěného hmyzu

Po zkušenostech s fóliovníky, které jsem v minulosti měla - u tohoto fóliovníku oceňuji robustní bytelnou konstrukci i možnost zahrnout přečnívající fólii v dolní části zeminou. Jako drobnou vadu na kráse vidím tištěný polský návod - přeci jen návod u produktů zde prodávaných by měl být v češtině. Ale i toto má Dilego.cz vyřešené. Kdo se bez českého návodu neobejde, může si ho přečíst online přímo na stránce produktu, nebo si ho stáhnout a vytisknout. A vás ostatní, kteří návody nečtete, může těšit, že u produktu není přiložena “bichle” s návody v x-jazycích, která by lepším případě skončila v tříděném odpadu, v hoším v normální popelnici.  A jaké si foliovník získal hodnocení? Dávám plný počet. Jak za bytelnou konstrukci a samotné provedení foliovníku, tak i za ekologický přístup k návodům. Celkově tedy hodnotím 5 hvězdami.

 

Zahradní mini gril

 • cena: 621 Kč
 • rozměry: V 45 cm x vnitřní Ø 30 cm x Ø grilovací plochy 29 cm
 • barva: fialová
 • snadná montáž a demontáž
 • Obsah balení: 1x částečně demontovaný gril
 • Jitky hodnocení: 5 z 5
 • Stránka produktu: Zahradní mini gril kulatý

Milujete retro? Já ano. A proto mě doslova uchvátil tento fialový mini gril. Gril dorazil rozložený v pevné kartonové krabici. Horní i spodní část grilu byla v samostatném plastovém sáčku, samostatný sáček měly i nožičky grilu, průduchy na větrání a držátko. Nejmenší součástky, jako šroubky, matičky a podložky, byly také samostatně zabaleny, navíc ještě zavázané, aby se v krabici nerozsypaly. Co jsem osobně ocenila nejvíc, že u těch nejmenších matiček bylo přiloženo pár kousků navíc. (Určitě se mi podaří nějakou ztratit, takže za tohle dávám rozhodně body navíc.)

První, co mě po rozbalení upoutalo byl návod – pouze v němčině. Přiznávám, že dlouho jsem se nesetkala s tím, že by produkt neměl v balení český návod. Nicméně vzhledem k tomu, že návody nečtu, stejně asi jako většina populace, nijak jsem se tím nenechala znepokojit a pustila se do skládání. Kromě toho, pokud si na návody potrpíte, není problém si český návod stáhnout přímo z webu na stránce produktu na záložce Návody a související články

Samotné sestavení bylo rychlé. Gril se dá sestavit během cca 15 minut (a možná i rychleji, pokud si pořádně prohlédnete obrázek). Vše je velmi intuitivní, nicméně je potřeba zapojit i mozek – což se mi na 100 % nepodařilo a chvíli jsem přemýšlela, na co jsou 2 dřevěné úchytky, které mi nakonec zbyly. :-) Nicméně moc možností nebylo, takže netrvalo dlouho a gril byl kompletní. Pokud by přesto někdo tápal a nevěděl co kam patří, tak se stačí jen podívat na obrázek grilu na webu, příp. nahlédnout do již zmiňovaného návodu, kde je také názorný obrázek. Když jsem měla gril nahrubo sestavený, stačilo vzít křížový šroubovák a dotáhnout jednotlivé šroubky, aby vše pevně drželo. 

Gril má 3 nožičky na spodní straně opatřené gumou. Není proto problém gril postavit kamkoli - nehrozí, že by vám poškrábal či jinak poničil terasu nebo třeba stůl. Pokud potřebujete gril někam přenést, stačí jen zajistit víko 3 sponami a díky madlu umístěnému na poklopu grilu ho přenesete kamkoliv se vám zamane. Gril je velmi lehký - ideální na grilování na terase či pokud se chystáte vzít ho s sebou třeba do kempu

Na spodní části jsou průduchy pro nasávání vzduchu, stejně jako na víku (a ano, přesně na ně pasovala ta držátka, u kterých jsem při sestavování nevěděla, kam s nimi). Pro uhlíky je k dispozici samostatná podložka s otvory a také grilovací rošt a kleště, kterými jde rošt nadzvedávat.

Co říci závěrem? Tento kompaktní gril určitě oceníte, pokud nemáte prostor na velký gril, nebo když chcete grilovat na terase či balkoně, nebo pokud se své oblíbené činnosti nechcete vzdát ani když jedete kempovat a nechce se Vám s sebou tahat velký a těžký gril. Kompaktní velikost a nízká váha jsou přednosti, které u tohoto grilu oceníte nejvíce. Jako bonus navíc i skvěle vypadá. Mě si tedy rozhodně získal. A kromě mě ho ocenili moji šestiletí synovci, kteří si před grilovačkou s grilem hráli - připomínal jim kosmickou loď s mimozemšťany. Takže pokud budete potřebovat zabavit vaší drobotinu, určitě jim ho před prvním grilováním alespoň na chvilku půjčte, uděláte jim velkou radost.
Celkově tedy hodnotím 5 hvězdiček z 5. 

 

Něco o e-shopu Dilego.cz

Potřebujete nějaké doplňky do bytu či domu, nebo třeba na zahradu? Internetový portál Dilego.cz provozuje e-shop s velkou nabídkou produktů právě pro zahradu, dům a domácnost, pak také hračky a vybavení na sport a volný čas. Navíc svoji nabídku neustále rozšiřuje a doplňuje o sezónní zboží pro aktuální roční období a svátky.

Dilego.cz myslí ekologicky a netiskne zbytečně to, co je možné poskytnout elektronicky. Návody k produktům si můžete stáhnout rovnou z webu, fakturu dostanete elektronicky e-mailem. V notifikačním e-mailu s předmětem “Dokončení objednávky" jste rovněž upozorněni na existenci manuálů k zakoupeným produktům.

 

Blog

Na stránkách Dilego.cz najdete i specializovaný blog, který se věnuje různým tématům, například i tomu, jestli je lepší skleník nebo fóliovník - v podstatě jen záleží na investici, kterou do toho chcete vložit. Rozdíl bude také v tom, že skleník vydrží déle, nicméně skleník už jen tak někam nepřemístíte. Nejen na toto téma jsou články na blogu Dilego.cz. Dozvíte se například i tipy na dárky pro muže či ženy.

Magazín zahrada

Magazín zahrada představuje, jak už název napovídá, články o všem, co se točí kolem zahrady. Najdete tu nejednu radu okolo zahrádkaření, například jaké vybavení by nemělo zahrádkářům chybět, co pěstovat a jak svoji zahrádku udržovat tak, aby neustále prospívala