Recenze spacáku aneb jak se v divočině vyspat do růžova

Čas na rybách je rájem na zemi jak pro začínající rybáře, tak pro zkušené profíky. Pobyt u vody je uklidňující a osvěžující, někdy ovšem trochu vlhčí a mrazivější, než by se nám líbilo. Jak se udržet v suchu a teple i během nočních rybářských výprav pro vás testovala sportovní rybářka Klára, která za svou rybářskou kariéru ví o mokrých ponožkách a chladných nocích u vody své.

9. 4. 2022 Klára
Recenze ChyťAPusť

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Jako zapálená rybářka pro noční lov kaprů používám množství vybavení, které během studených a vlhkých nocí zajistí mé pohodlí. Protože rybařím hlavně v noci, je pro mě při mých výpravách za kapry nejdůležitější teplo a pohodlí během spánku. Když se mi tedy dostalo možnosti vyzkoušet si spací pytel Giants Fishing 5 Season Extreme XS, sáhla jsem po ní všemi deseti a na své příští výpravě jsem ho již vesele testovala.

Spaní pod širákem jako na hotelu

Spací pytel mě velmi příjemně překvapil především poskytnutím perfektního tepelného komfortu – celou noc jsem byla jako v pokojíčku.Recenze ChyťAPusť: Spací pytel 5 season extreme Velmi chválím také jeho ergonomické řešení.

Největší předností spacáku je podle mě ale jeho velikost – pytel je široký celý metr a dlouhý více než dva metry, takže se v něm pohodlně vyspí i hodně dlouhá rybářka, jako jsem já :-).

Na materiálu záleží

Materiál spacího pytle je v případě nocování pod širým nebem extrémně důležitý. Co se týče tohoto spacáku, je jeho vnější vrstva vyrobena z voděodolného materiálu, který nepropustí zbytečnou vlhkost, ale přesto krásně „dýchá“ a přebytečnou vlhkost odvádí. Mohu v něm tedy venku v klidu spát, a to i bez použití další ochrany proti vlhkosti, tzv. přehozu. 

Materiál s povrchem „Peach Skin“ je navíc velmi příjemný na dotek a vůbec nešustí, Recenze ChyťAPusť: Spací pytel 5 season extreme materiáltakže v noci neruším další tvory, kteří se mnou u řeky nocují. V případě znečištění ho navíc snadno vyčistím.

Vnitřní vrstva spacáku je naopak vyrobena z plně prošívaného microfleece vyplněného 100% dutým vláknem pro extrémní teplo a maximální komfort během spánku. Materiál je velmi příjemný na dotek a krásně měkoučký – vyspím se opravdu jako na hotelu.

Nohy pěkně v teple

Při spaní pod širým nebem se do vás dá velmi snadno zima, které se během noci už nezbavíte. Řešení tepelné izolace spacáku je tedy také naprosto klíčové. Podle výrobce by vám v něm nemělo být zima ani při teplotách 20 °C Recenze ChyťAPusť: Spací pytel 5 season extremepod bodem mrazu. Já ho vyzkoušela na rybářské výpravě začátkem jara, kde se noční teplota pohybovala „jenom“ 3 stupně pod nulou a chladno mi v něm nebylo ani v brzkých ranních hodinách. Bylo mi naopak příjemné teplo a díky velikosti spacáku jsem se navíc mohla hezky zachumlat :-). 

Pytel jsem ale využila k odpočinku i přes den. Přestože se už teplota pohybovala nad 10 °C a sluneční svit posunul pocitovou teplotu na vyšší hodnoty, nepocítila jsem žádné náznaky pocení nebo přehřívání. Prodyšnost materiálů zajistila uvnitř spacáku příjemné klima, což do budoucna ocením hlavně v letních měsících.   

Detaily dělají celek

Musím také ocenit, že výrobce neopomněl „detaily“, které dělají dobrý spacák skvělým. Recenze ChyťAPusť: Spací pytel 5 season extreme kapsaPerfektní je třeba kapsa na zip ve vnitřní části pytle, již využívám pro mobilní telefon nebo hlásič záběru zapnutý na vibrace. Pokud mi tedy v noci kapři berou, hlásič mi zavibruje přímo na těle a já mám jistotu, že nezaspím.

Jak u hlavy, tak u nohou má spacák zespodu našitý další neocenitelný detail – tzv. převleky. Díky nim totiž mohu spacák pevně ukotvit na lehátko, Recenze ChyťAPusť spací pytel 5 season extreme převlekytakže se mi v noci nijak nepřetáčí ani se neposouvá (pro ještě pevnější přichycení je také možné spacák k lehátku připevnit ve střední části). Navíc je vybaven protiskluzovým gumovým pruhem, který už jenom podtrhuje celkové pohybové zabezpečení při ničím nerušeném odpočinku.

Nadšená jsem také ze zipů, které jsou po obou stranách spacáku. Velký a mohutný zip i jezdec přispívají k velmi jednoduchému a pohodlnému odepínání zevnitř, což jsem ocenila hlavně, když bylo třeba rychle vyběhnout při záběru ryby. Velkou výhodou Recenze ChyťAPusť: Spací pytel 5 season extreme zipje také jejich překrytí z vnější strany, které zabraňuje nežádoucímu úniku tepla.

Aby skvělých vymožeností nebylo málo, disponuje spacák také polštářkovou dutinou na zip, kterou si můžete vycpat podle libosti a svých spacích preferencí – skoro vám pak přijde, že nespíte pod širákem, ale klasicky doma v posteli. Skvělé jsou taky stahovací šňůrky v hlavové části spacího pytle, jež před zimou dokonale ochrání části těla, které vám z ochranného „krunýře“ koukají, tedy hlavu a krk.

Shrnutí 

Spací pytel je navíc kromě své funkčnosti i poměrně skladný. Nenacpete ho sice do kapsy od bundy, můžete ho ale přenášet v tašce, která je součástí balení. recenze ChyťAPusť spací pytel 5 season extremeMá rozměry klasické sportovní tašky, a tak ji kdykoliv hodíte přes rameno a můžete vyrazit na noc k řece.

Celkově hodnotím spací pytel jako velmi kvalitní a uživatelsky komfortní – stal se naprosto nenahraditelnou součástí mých rybářských výprav :-). Jedinou jeho nevýhodou je, že je mi v něm tak dobře a nikdy se mi z něj nechce vylézt ven. Moje zhodnocení tedy zní: na nočním lovu kaprů už bez spacáku Giant Fishing 5 Season Extreme nedám ani ránu.

Recenze ChyťAPusť: Giants Fishing Spací pytel 5 Season Extreme XS

Giants Fishing Spací pytel 5 Season Extreme XS

 • Rozměry: 220 x 100 x 7 cm
 • Přepravní rozměry s taškou: 54 x 36 x 35 cm
 • Hmotnost: 5 kg
 • Tepelný komfort: -12 °C
 • Extrém do: -20 °C

2 990,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celkové hodnocení

 • Velikost
 • Voděodolnost
 • Kapsy a úložné prostory
 • Kvalitní tepelná izolace
 • Výborně se balí
 • Kvalita, uživatelský komfort
 • Nebude se vám z něj chtít vylézt

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Klára

Autor Klára

Klára je taková vodní víla a všechny nás tady oslňuje svými rybářskými znalostmi a schopnostmi. Sportovnímu rybářství se věnuje už přes 10 let, a tak strčí do kapsy kdejakého rybářského kmeta. Její oblíbenou činností je lov kaprů v noci, nepohrdne ale ani pěknou štičkou, sumečkem nebo candátkem. Pokud si však myslíte, že si ulovenou rybku pak pěkně sní, jste na omylu. Klára má raději rybky živé, a tak je pak vždy pouští zpět do vody.

ChyťAPusť.cz logo

O ChyťAPusť.cz

ChyťAPusť.cz je rájem všech rybářů, a to především těch, kteří své úlovky pak vždy bezpečně pustí zpět do vody. Najdete u nich věškeré vybavení, kterou pro své rybaření potřebujete. Kromě prutů, navijáků nebo stojanů a signalizátorů nabízejí i campingové vybavení, rybářské oblečení a mnoho dalšího, bez čeho se zkušený rybář neobejde.